Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

maly_strom
23. pro 2006

Illy je mi to moc líto.☹ Poplač si, to Ti alespoň trošku ulehčí. A pak uvidíš, že Ti bude líp.

divabara
23. pro 2006

Ahoj Illy!Je mi to líto...člověk si řekne,proč zrovna já,co bylo špatně,ale opravdu je to lepší takto na začátku než pak později jak sama píšeš...i když to bolí také...a moc...Přeji,aby to na jaře vyšlo!A hlavně,aby to vše bylo v pořádku!Hodně štěstí!

hanulik
23. pro 2006

Ahoj holky. Chci vám popřát krásné Vánoce a doufám, že všechny příští rok objevíme // a budeme mít zdravé miminka. Hanka 😉

illy
26. pro 2006

Ahoj holky, děkuju moc za podporu. Taky moc doufám, že příští rok budou // co nejdřív a bude vše OK. Ale to je ve hvězdách a nám zbývá jen doufat. Přeju hezký Nový rok a ať nám přinese jen a jen štěstí....

bobina27
26. pro 2006

ahoj illy, je mi moc lito,ze si se zaradila mezi nas ☹ , ale bude to dobry uvidis, ted jsem si cetla v obdobne debate, ale starsi a holky me fakt povzbudily 🙂 , v utery jdu k doktorovi, tak jestli to bude vse ok, tak uz ukocim celibat a necham to prirode, treba se nam to hned vydari 🙂 asi neni potreba do odkladat 🙂 , tak at se ti zadari v novem roce, vlastne nam vsem 🙂

cihulda
27. pro 2006

Ahoj snažilky.I já se k vám přidávám. Měla jsem letos nejhorší Vánoce v životě. Bezva večeře, dárečky, celá rodina a já začala asi jedenáct večer krvácet. Tak jsme jeli s manželem na ambulanci a tak doktor zjistil, že mimi už asi měsíc nežije. Tak urputně jsem hledla na tom ultrazvuku tlukot srdíčka,ale marně. Byla jsem v jedenáctém týdnu. Tak jsem ráno 25.nastoupila do nemocnice na vyčištění. Navíc vzhledem k tomu,že jsem RHneg. jsem musela dostat injekci na protilátky a za půl roku mám přijít na odběry, jestli jsem je nezačala vytvářet. Tak vůbec nevím,jak s dalším otěhotněním. Za 14dní mám jít na kontrolu,tak se zeptám. Navíc jsem byla minulou středu na kontrole, doktor mě vyšetřil,ale musel přeci poznat, že mi děloha neroste, ne?Na UTZ jsem měla jít až 11.ledna. To jsem mohla dostat taky otravu,ne?
Takže očka už spuchávají, jen nevím,jak to říct mému 4,5letému synovi,že už nemám v bříšku miminko. Že se doktor spletl????

lennyna
27. pro 2006

Ahoj Cihulda, je mi to moc líto, těžko hledat slova útěchy. Všechny tady víme, jak to bolí a jak se cítíš. Zkus se vyplakat a obejmout si ta zlatíčka co máš doma. Doktorka nejsem, ale ono se to asi opravdu pozná jen podle ultrazvuku, už jsme takových případů slyšela víc. Co říct Matýskovi netuším, ale určitě něco s manželem vymyslíte. I když jsou to fráze, u nás to platí - proto Ti i nám všem přeju, aby se nám v tom příštím roce splnilo to co si tady všechny přejeme! pa Lenka

illy
27. pro 2006

Ahoj holky, díky moc. Cihulda: úplně ti rozumím. mě hospitalizovali 19.12 a další utz dělali 22.12 a tam se rozhodlo. Taky jsem srdíčko hledala jak o život, ale marně. Hned šla na sál a modlila se, abych aspoň na vánoce byla doma, abych přišla na lepší myšlenky. Dneska jsem byla na kontrole, ale ještě nemám papíry z nemocnice. Zčala jsem trochu krvácet, dostala jsem na to nějaké prášky a mám se ukázat 2.1. s tím, že nemám ani vycházky a mám stále ležet. Tak uvidím. 25 jsem nležela, ale seděla celý den a to mi začlo to krvácení. Takže nakonec celé vánoce a nový rok proválím v posteli, ale co, hlavně ať je vše v podřádku a tak v dubnu nebo květnu, pokud to doktor posvětí to zkusíme znovu. Pro mě byl nejhodší prvotní šok a pak když jsem se vrátila domů. Občas si stále popláču, hlavně večer, když jdu spát, ale na to máme nárok a nemáme se tomu bránit. Holky, nezbývá nám nic jiného než věřit a doufat, že všecno bude v pořádku a příští rok se nám povedou nová sluníčka. pa pa.

cihulda
28. pro 2006

Holčinky, díky za podporu.Už jsem docela v pořádku. Snažím se to brát hlavou a né srdíčkem. Když jsem četla články o zamlklém těhotenství, většinou se tam psalo, o špatném přenosu genetické informace vajíčka a spermie. Tak kdovíco by ten špatný přenos natropil později. Asi to tak je lepší. Mám kamarádku, která má tak dobrou imunitu, že dítě vždy udrží,ikdyž není v pořádku a pák musí napotrat třeba až ve čtvrtém nebo pátém měsíci. To je už pak mnohem bolavější.
Jen já se cítím blbě. Jako kdybych selhala. Mám fajn manžela i tchýni s tchánem, kteří drží při mně. Jen já se nevím proč vůči nim cítim hloupě. Ale to se spraví.
Také já vám přeji příště pod stromečkem ten nejkrásnější dáreček.

bobina27
2. led 2007

ahojte holky, tak jsem dneska byla po 14 dnech od zakroku na kontrole, doktor mi precetl zpravu z nemocnice, kde psali, ze zakrok probehl standartne, ze v te dutince vlastne nic nebylo. holky setkaly jste se s necim podobnym???

Jinak mi rikal doktor, ze nema duvod si myslet, ze mam nejakou genetickou vadu, ze ted pred vanoci mel takovych pripadu strasne moc a ze to pripisuje virovym onemocnenim. tak doufejme,ze to bude pravda. Jinak mi jeste rikal, ze tak po 3 mesicich to bude vse ready pro nove mimco. ze ted si to taky muze podarit, ale existuje urcite riziko, ze bych to nemusela udrzet, protoze kdyz mi delali kyretaz, tak urcite narusili i tu sliznici, ........proste, ze by se to mohlo stat a pak by to bylo na psychiku te maminky moc, tak proto se doporucuje cekat, ale ze jestli se citim, tak to mam nechat na prirode. tak nevim ☹

hanulik
2. led 2007

Ahoj Bobino, nedá mi to, abych Ti nenapsala. My jsme se začali snažit dva měsíce po potratu. Po první MS. Miminko si moc přeju, ale na druhou stranu jsem byla docela ráda, když MS přišla. Víš, že jsem nakonec neotěhotněla v těch třech měsících. No ale to je spíš o té psychice. Spíš jsem Ti chtěla říct, že když jsem byla po 14 dnech na kontrole, doktorka mi po ultrazvuku řekla, že je naprosto všechno v pořádku. Ukazovala mi i děložní sliznici. Takže toho bych se fakt nebála. Já jsem ale měla ještě nějaké malé hematomy a z toho mám hlavu do teď, protože vychází i při druhé MS a nevím, jestli by to nějak neublížilo případnému miminku.

janickabez
2. led 2007

ahojky chtěla jsem se zeptat (možná pořád dokola) kdy vám přišla MS po revizi, jdu teď na 5 týden. V nemocnici řekli 5 moje dr 4-6 týdnů. já už se týden cítím jako by měla MS přijít....ale zatím nic

maly_strom
2. led 2007

Bobi já jdu na kontrolu zítra, tak ze svého doktora vypáčím co nejvíce a pak sem písnu.
Já pro klid v duši bych určitě počkala alespoň 2 MS.
My budeme čekat až do konce března, jedeme na hory, tak si to chci užít a taky chci mít jistotu, že jsem nic nezanedbala 😒
Jinak pevně věřím, že se nám všem podaří znovu otěhotnět a tentokrát to bude mít už krásnější konec 😉

trpezliva
2. led 2007

Ahoj Janicka, ja som dostala MS presne po 5 tyzdnoch. Teraz pomaly cakam uz na druhu. Neboj, ta prva nebude az taka bolestiva, aspon v mojom pripade to tak bolo..asi pomohol aj ten alchemylkovy caj 😉 .

maly_strom
2. led 2007

Jani a měříš si BT? Já jsem ji teď znovu začala měřit, a podle teploty usuzuji, že by měla dorazit tak zhruba do 10 dnů, tak jsem zvědavá.
Jinak primář v nemocnici mi říkal, že to bude trvat zhruba 4-6 týdnů. Zkus pít kontryhelový čaj, hodně holkám pomohl. Já ho pila po vysazení HA, nevím jestli to bylo čajem, nebo jestli by MS najela normálně, ale MS přišla za 32 dnů, teď piji taky, tak uvidím 😉

janickabez
2. led 2007

jj, taky ho piju no třeba zrovna teď 😀 , BT jsem si ode dneska začala měřit, nikdy předtím ne takže nevím, ale doufám že brzy příjde protože jsem dnes naměřila 36,8 což se mi zdá podle těch všch grafů dost na to aby tu byla za chvíli 🙂

illy
2. led 2007

Ahoj holky,
já byla zrovna dneska na kontrole. Nic mi nedělal, aby to nedřáždil vevnitř, problémy žádné, až na tmavěhnědé výtoky, což prý může trvat až do další MS. Tu prý mám očekávat tak 35 dní po zákroku. U mě se krevgním testem zjistila toxoplazmóza, jak protilátky tak aktivní, takže to mě utvrdilo v tom, že je dobře, že to dopadlo takhle hned na začátku. Ve čtvrtek kvůli tomu jdu na genetiku a 10.1 na kontrolu. Tak jsem zvědavá. Každopádně mi doporučil počkat opravdu těch 6 měsíců i kvůli té toxoplazmóze. jé, já se těšila jak na to zase začátkem dubna vlítnem a ono nic... Samozřejmě jsem strašně nedočkavá, ale zase radši si počkám, aby bylo vše OK. Chtěla jsem se zeptat, začaly jste hned zase brát kyselinu listovou nebo baby plan? V nemocnici mi řekli, že do kontroly, která má být po týdnu nic brát nesmím a dneska jsem se na to zapomněla zeptat dr. Jak jste na tom vy? Díky.

maly_strom
3. led 2007

Jani jj, to je docela dost, však uvidíš😉Každá máme BT jinou, mně se před ovu pohybuje v rozmezí do 36,9 - 37,0 a po ovu nad 37,0.

Illy ahoj, s tím snažením je mi to líto, že musíte počkat 6 měsíců. My máme snažení taky naplánovaný na přelom březen/duben, a dneska jdu na kontrolu, takže se bojím, aby mi neřekl taky něco podobného.
Já jsem začala brát babyplan tento týden, je to už skoro 4.týden co jsem po zákroku, a v nemocnici mi nic o nebraní neřekli. Ale dneska se zeptám doktora.

maly_strom
3. led 2007

Tak jsem od doktora zpátky. Výsledky tam z nemocnice ještě neměl, a to už běží čtvrtý týden. Naštěstí jsem měla u sebe zprávu, tak si ji přečetl, a poté se mě ptal , jestli mi teda jako to těhotenství v nemocnici potvrdili, jestli jsem opravdu potratila. Pak dodal, no ale testy byly pozitivní tak asi ano. No chápete to? 😒 😕
Při vyšetření bylo vše v pořádku.
Tak jsem se ho začala ptát, nejdřív na ty vitamíny. Na to odpověděl, že nevidí důvod, proč to neužívat, že to spíše doporučuje (hlavně že to doporučují genetici 2 měsíce před těhu), tak jsem se ho ptala, jestli jsem ty vitamíny mohla brát hned po kyretě, na to odpověděl, že určitě ano, že je to jedině +.
Jinak mi řekl, že koupání a sex nejdřív po šestinedělí. Tak jsem mu řekla, že jsem to nedodržela. Ptal se, jestli špiním, no a když ne, tak jednou za čas neuškodí ani vana a ani sex, ale nemělo by se to přehánět. Primář mi zase tvrdil, že sex určitě po 10 dnech můžu. No tak si vyberte.
Jinak snažit doporučil po 3 měsících, a nejlépe po chřipkách a virózách.
Bobi na tu dutinku jsem se nestihla zeptat, protože jsem byla hotová z toho, když se mě zeptal, jestli vůbec potvrdili těhotenství.

maly_strom
3. led 2007

Jo a ještě říkal, že má pacientku, která 5x potratila a pak donosila zdravou holčičku.
A ještě že i přes negativní zprávu (potrat), je to vlastně pozitivum, že se děloha vyčistila a je daleko víc připravena na další těhu.
A další kontrola po 1.MS.

lennyna
3. led 2007

Ahoj holčiny,
tak mi to nedá a taky přispěju triškou do mlýna.
Je vidět, že to je u každého doktora úplně jiné. Já jsem po kyretáži (v případě že přestanu do týdne krvácet) vůbec na kontrolu nemusela (netvrdím že je to dobře). První MS jsem dostala přesně po 28 dnech 🙂 jinak jeden doktor mi sex povolil po týdnu, pohyb až po šestinedělí a druhá doktorka důrazně zakázala vše do kionce šestinedělí. Cvičit (spining) jsme byla včera poprvé (29 den) po kyretáži a cítím se skvěle. Jinak zkoušení mimi jednoznačně nejdříve po 3 MS, ale jak koukám, tak je to taky všude jinak. Listovku začínám teď brát, zkoušet chceme v březnu na svatbce, tak uvidím 🙂

maly_strom
3. led 2007

Lennyna, jojo, každej doktor říká něco jiného.

Ale úplně jsem se zapomněla zeptat na ten sport☹
Holky myslíte že už můžu normálně do fitka, hrát tenis, a posilovat břišní svaly?

maly_strom
3. led 2007

Ahoj Illy, prosím Tě, tu krev Ti braly v nemocnici před nebo až po kyretáži nebo ti ji brali ještě před potratem?
Mně právě brali krev jen jednou, na potvrzení těhotenství, a pak už vůbec, což taky nevím, jestli je dobře 😠
Holky Vám taky brali krev?

trpezliva
3. led 2007

Ahojte, zase sa k vam "ceskam" pridam, ak vam to nevadi 🙂 . Takze ja som isla uz tyzden po zakroku prvy krat behat a o dva tyzdne som mala prve preteky...som reprezentantka v atletike a ako prve som sa pytala lekara, ze kedy mozem zacat so sportovanim resp. pokracovat, lebo o mimi som prisla v 7tt, a v 4tt som bezala maraton, co asi nepomohlo mojmu tehotenstvu lebo o par dni som zacala spinit. Samozrejme som prvy mesiac trenovala ovela menej, tak styri, pat krat do tyzdna, ale po mesiaci som nabehla na klasicky stereotyp, dvojfazove treningy a tak, lekar mi to schvalil. Ale ak by som chcela otehotniet znova, tak mi radil sportovat menej a nepremahat sa tak. Tak tolko moja skusenost🙂.Sport mi pomohol vyrovnat sa psychicky s potratom a myslim, ze fitko, tenis , posilnovanie nemoze ani vam uskodit. Vela stastia! Kristina

trpezliva
3. led 2007

malystrom, mne brali krv tri krat, raz na potvrdenie tehu v 4tt, potom den pred kyretazou a v den kyretaze..to na porovnanie HCG. V noci mi velmi kleslo, tak bolo jasne ze ide o missed abortion ☹ . A od zakroku mi brali tiez dva krat, lebo mi pomaly kleslo HCG, ale vcera som sa dozvedela, ze je negativne, hura!

maly_strom
3. led 2007

Kristinko s tím sportem jsi mě potěšila, já už byla po vánocích hrát tenis. A teď jsem chtěla začít chodit pomalu do fitka. Cítím se fajn, nic mě nebolí, tak snad to bude v pořádku.

No mně krev nebrali, protože u mě to bylo jasné. Krvácela jsem a navíc při prohlídce ze mě doktorka vytáhla zřejmě oplodněné vajíčko spolu s chuchvalcem něčeho. No žádný příjemný zážitek. Tak možná proto. Ale i tak si myslím, že tu krev mi dneska vzít měli 😒

Kdy se začnete znovu snažit? 🙂

bobina27
3. led 2007

ahojte holky, tak ted jsem z toho zmatena, co je s tou krvi a Kristina co jsi mela negativni????

maly_strom
3. led 2007

No podle mě by měli brát krev, aby zjistili, zda HCG klesá, a jestli je vše v pořádku.
A Kristina už nemá HCG v krvi = negativní 😉

bobina27
3. led 2007

Evi, me taky doktor krev nebral, ale v nemocnici mi ji vzali hodne. doktor rikal, ze nebudem plasit, ze si nemysli, ze je to nejaka geneticka vada, pouze kdyby se to opakovalo, tak uz udelame kompl. testy. Takze asi se vzdycky nebere krev.

trpezliva
3. led 2007

Ano, maly strom, presne tak som to myslela, ze mi brali krv na HCG a uz som to nemala zvysene ako naposledy, tri tyzdne po zakroku. Akurat jedna kocka pisala na slovenskom konikovi (tema Tehotna po potrate), ze treba pockat pol roka so snazenim, ale my asi nebudeme 😝 . A vy? Co odporucaju cesky lekari? Maly strom, ako sa volas krstnym menom?