Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

hankah
11. pro 2006

Baru, je to jako s tou mojí sestřenicí. o první mimi přišla, pak se jí podařila ta předčasně narozená dcerka, pak přišla o strašně moc miminek apk byla těhotná a řekla, že půjde sama na potrat, že už na to psychicky nemá a to miminko donosila do konce těhu. ten 16tt je opravdu hrozný, ale radši si říct, že mimi bylo třeba hodně nemocné a nemělo by šance k přežití! určitě na tebe budu zítra myslet, pak dej vědět jak jsi dopadla! můžu se zeptat kolik je ti let?

divabara
11. pro 2006

Je mi 30 let...Pred tim to mimco v tom 16tt melo proste hodne spatne srdicko,bud bych ji ani nedonosila nebo by neprezila porod.Uz jsem se s tim docela vyrovnala,ale ted to na me nejak pada...Dokonce chodim k jedne pani kyneziolozce,ktera mi pomaha hodne psychicky a hlavne mi dodava silu,ze to moje telo neni tak uplne na odpis.Proto ty potraty bez revize.Vzdy mi rika..do 6tt tehotenstvi se vam opravdu nemuze nic stat a kdyztak muzete vzdy do nemocnice..

janickabez
11. pro 2006

Baru, ja fakt nevím s tím půl rokem, hodně si tady povídáme s holkama a taky na koníkovi.sk a taky jsem koukala jinde na netu a jeden gynekolog tvrdí půl roku čekat, jeden tvrdí 3 měsíce čekat, jeden tvrdí hned se můžete snažit.
Taky jsme tady s holkama koukaly na přístup gynekologů k vitamínum - ano či ne (typu materna, babyplan, mamavit...) prostě ani v jednom se neshodují, co gynekolog to názor.... neber svoji gynekoložku za právoplatnou s jediným platným názorem......

nám se teď nepovedlo taky mimi v 12tt zjistili, že se vůbec nevyvinulo.... moje dr nemá ultrazvuk... jinak je dobrá, ale v tomto případ uvažuji o změně protože mi jde hlavně o to aby bylo mimi 100% v pořádku a teď jsem se dostala na ultrazvuk až ve 12tt, což už je hrozně pozdě a nejmíň 5 jsem chodila s prázdným gestačním váčkem v bříšku, což taky asi není nejzdravější, jenže bez ultrazvuku se to nedá zjistit....

přeji ti hodně síly a štěstíčka aby vám konečně vyšlo 🙂

divabara
11. pro 2006

ahoj Janickabez,to je mi moc lito...Ma doktorka taky nema UZ...na jednu stranu mi moc pomaha,ale na druhou je nastvana,kdyz udelas neco jinak,nez ti rekne ona.A ja se v tom pak topim a rikam si,kdybych to udelala takto a ne takto,kdybych byvala poslechla...a uz se vinim z neceho,co jsem nedodrzela...pritom nic nejde vratit...a mozna by to stejne nedopadlo i kdyby to bylo jinak...Rikam si,ze pokud se budu citit dobre,tak proc to nezkusit treba opet za ty tri mesice...
Taky ti preji hodne stesti,aby bylo lip!

hankah
11. pro 2006

baru máš IP

holky, názory doktorů jsou opravdu hodně různé!!můj dr. UTZ má, ale přijde mi, že ho nechce zbytečně používat, protože mu topojiš´tovna nechce proplácet-jsem na něho taky docela namíchnutá, ale já změnila dr. na jaře a u nás je problém sehnat nějakého rozumného doktora...

myslím, že hodně záleží na tom,jak se ta ženská cítí!!!jen je fakt, že nějakou pauzičku to asi chce......

hanulik
11. pro 2006

Ahoj holky. Já jsem dnes byla taky na kontrole. Doktor prohlásil, že je všechno v pořádku, kontrola za rok. I když mi řekl, že si myslí, že přijdu za půl, když chceme mimi. A to mi před potratem říkal za 3 měsíce můžete. My ale čekat nebudeme. Jsou to už dva měsíce, jeden cykl jsme nechali přejít. Teď musí pokračovat příroda. I když se pak nejspíš budu k němu bát jít. Když otěhotním dřív.
Baru, drž se. Vím, čím si teď procházíš. Naše mimi mělo taky VVV. Takže Ti moc dobře rozumím. ☹

ses
11. pro 2006

lidi nezvladnu cist vsechny diskuse a hledat, tak mam otazku,jak se projevuje zamlkle tehotenstvi a nebo takovej ten zamlkly potrat nebo jak se to jmenuje?

hankah
11. pro 2006

ses:zamlklé těhotenství-u mě se to projevilo tím, že jsem přestala v noci chodit na záchod, opadly mi prsa a pak jsem začala špinit............

ses
11. pro 2006

a to je vse?nasleduje pak nejaka operace nebo neco?

hankah
11. pro 2006

jo takhle, pak když jsem začala špinit, tak jsem jela na pohotovost a tam přišli na to, že mimi se už týden nevyvíjí. hned si mě tam nechali a udělali mi revizi dělohy, druhý den jsem šla domů, a pak po první MS jsem mělajít na kontrolu k dr. může se ženská ale vyčistit i sama, tím, že to z ní "vyjde"

ses
11. pro 2006

to je to, na co se ptam, takze je moznost,ze mas"potrat" a ani o tom poradne nevis a ani do nemocnice nepotrebujes? mrzi me to,ale vidim,ze ceka sdalsi mimi,hodne stesti

hankah
11. pro 2006

no, někdy se stává, že potratíš, ani nezjistíš, že jsi byla těhotná. může to odejít s MS. doufám, že to není tvůj případ.
jo, my otěhotněli po 4měsících, ale mám stále nějaké problémy....☹

p.s.: děkuju🙂

ses
11. pro 2006

tak drzim palecky, no ja jsem si myslela asi pred 3 tydnama,ze jsem tehotna,tak jsme zkusili test ale byl negativni, rikala jsem si,ze pokud tehotna jsem tak proste dasli menses neprijde. ted jsem na silnych praskach a po operaci, v celkove narkose a dostala sem MS driv, rikala jsem si,ze je to tou operaci, ale dostala jsem to v sobotu a dnes uz je skoro konec/! pritom normalne to mivam sedm dni. tak se bojim,jestli to nebyl treba fakt potrat, nebo jestli je to jen zmatene tema praskama a vsim dohromady. ☹

hankah
11. pro 2006

spíš možná tou narkozou. MS by byla asi větší než normálně, to nevím. někdy může vaječník trochu zablbnout.
ale být tebou, tak se nestresuju a neřeším to a jestli chceš mimíska, tak se taky začít snažit 😉 😉

ses
11. pro 2006

jojo, my uz se snazime, horsi je,ze jsem mela neco na spodnium pradle,.bylo to fakt divny, moc jsem to nezkoumala, tak to me hlavne vystrasilo...bylo to jak nejakej papir, ale jak by se do me dostal papir????no,nevim proste co to bylo,nemam poneti,

hankah
11. pro 2006

a nemohl by to být toaletní papír?

ses
11. pro 2006

ne,to nebyl a navic,jak by se do me dostal🙂 nevim,je to fakt zaada ale uz to nevyresim

hankah
11. pro 2006

tak se tím netrap, jen hlídej, abyjsi neměla nějaké problémy, třeba zvýšenou teplotu a tak. držím pěstičky, dobrou noc..... 😉

ses
11. pro 2006

dekuji...dobrou noc 🙂

karulka
11. pro 2006

Ahojte holky všem moc držím palečky co vás potkalo něco tak smutného ať jste silné a uvidíte mimísek si k vám najde cestičku.Držte se!! 🙂

holka
autor
12. pro 2006

Ahoj vsechny.
Tak mam dalsi"nazor", jak dlouho cekat. Padlo, ze pul roku...To se mi fakt spatne posloucha. Nemyslim si, ze tak dlouho potrebuje delozni sliznice na regeneraci. Spis si myslim, ze se doktori sichrujou, protoze za pul roku se zahoji snad jakykoli poraneni. Z psychickych duvodu to zrejme nevydrzim a nedodrzim, takze to zkusim driv. Citim se uz fyzicky v poho, tak nevim, proc cekat. 😉

janickabez
12. pro 2006

Ahojky to je názor od názoru. Mě třeba řekli 3 měsíce.
Někde jsem četla na netu že pokud je to v raném stadiu těhotenství (myslím že psali cca do 12tt, kdy plod není nejaký moc velký) a taky samozřejmě celá situace probíhá bez komplikací stačí počkat 3 měsíce.
Pokud je plod větší a je to v potrat v poktročilejším stadiu těhotenství, tak doporučují toho půl roku.
Přeji krásný den 🙂

divabara
12. pro 2006

Ahoj holky,tak jsem dnes byla po tom samovolnem potratu na kontrole na UZ.Vse je nastesti OK,uz jen male zbytky,tak jsem nakonec na revizi nemusela.Rano jsem jeste byla u sve doktorky a ta se mnou temer nemluvila,ze mi na to nema co rict,ze jsem jako nedodrzela ten pulrok.Pak jsem se na to ptala doktora na UZ.Je jineho nazoru.Pry,pokud dojde samovolne k potratu a je to bez revize,tak z medicinskeho hlediska neni potreba cekat tri mesice.Da se to zkusit treba uz po prvnim cyklu.To je totiz znamka toho,ze to funguje tak,jak ma.A pak si vyberte,ze?V mem pripade je to ale slozitejsi,musim se nechat dovysetrit,protoze jak jsem psala,uz je to ctvrte nepodarene tehot.Dnes jsem byla na hematologii a vse je taky OK.Uz zbyva jen ta imunologie,kterou mi zatim jeste nikdo neudelal.Budu je opet muset popostrcit.
Jinak, u me se samovolny potrat projevil pokazde jinak.Vzdy jsem treba 14 dni spinila a pak se rozjel potrat.Naposledy to bylo jinak.Menstruace mi vynechala,tak uz jsme se tesili,ale pak najednou dva dny spineni a pak odchod mimiska.Krvacelo to silneji,nez bezna menstr.,ale ne zas tak,aby se to nedalo vydrzet.Bricho bylo bolave,ale taky se to dalo vydrzet.Clovek hlavne nesmi mit teploty a obrovske bolesti a krvaceni.
Vsem preji hodne stesti a hlavne zdravi,pevne nervy...

mandarinka
12. pro 2006

Ahojky, já potratila samovolně 2x. Mám dvě děti a před každým jsem jednou potratila - potrat, porod, potrat, porod. Pokaždé mi lékař řekl, abychom počkali půl roku. Prý je děloha unavená a musí se z potratu vzpamatovat. Fakt je ten, že to bylo hrozně dávno, třeba dneska jsou už lékařské rady jiné. Já to teda dodržela. Teď jsem se vdala podruhé a chceme ještě miminko a v podstatě ačkoliv ho strašně chci mám strach, abych zase nepotratila

divabara
12. pro 2006

Ahoj!Jak uz jsem taky psala vyse,tak my taky vzdycky dodrzeli ten pulrok,dokonce to jednou bylo i 8 mesicu,ale bohuzel i tak to nevyslo.Ted to teda bylo 3 mesice a taky to nevyslo.Doktorka mi taky rikala,ze si deloha musi odpocinout,ale zase na druhou stranu,kdyz zenske byly drive tehotne,tak to ani nevedely,potratily,probehlo to jako opozdena menstr,a my se taky narodily(i)...opravdu nevim...Mozna to zalezi i na vlastnim pocitu,a hlavne na psychice,ale zkuste porucit psychice,ze?

hankah
12. pro 2006

holky, a když jste začaly špinit, to jste nešly hned k doktorovi??

divabara
12. pro 2006

Vzdy jsem sla k doktorovi,dali mi hormony na udrzeni,ascorutin,vynervovali me a ja s brekem sla domu a do dvou dnu potratila.Bohuzel mi pristup doktoru moc dobreho neprinesl.Treba v tom srpnu jsem sla do nemocnice,protoze ma doktorka mela dovolenou.Ta doktorka v te nemocnici byla uplne super a povzbudila me.Sice mi vyjmenovala,co vse to muze byt - mimodelozni,spatne se vyvijejici...Pak jsem sla za 4 dny na kontrolu a byl tam hnusny doktor,ktery mi UZ zavedl az nekam.Rekl,ze se to na 80 procent nevyviji a ze ascorutin je stejne na nic.ze mam prijit dalsi tyden uz radeji na lacno.Do dvou dnu jsem o mimi prisla,zhroutila jsem se...Ted jsem to ustala nejak doma a dokud jsem nebyla v rukou lekaru,docela jsem to psychicky zvladala.Zacinam se drzet pravidla,ze pokud se tehotenstvi ma zachovat,zachova se...

hankah
12. pro 2006

což to máš pravdu!ono to tak bohužel je 😖 psala jsem ti do IP, zkus se případně podívat i o nějakých bylinkových preparátech, třeba je to jen nějaká prkotina, která se dá snadno odstranit a lékaři na to nemusí přijít.......

divabara
12. pro 2006

Ahoj Hani!Ja jsem asi sto let za opicema,ale ja nevim,co to IP je 😒

divabara
12. pro 2006

Tak uz jsem to zjistila 😀