Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

maly_strom
15. pro 2006

Baru já se teda v tom moc nevyznám, ale vím, že u asistované reprodukce jsou první tři hrazené pojišťovnou. A pak se teprve platí, ale nevím co je to termín IVF, atd.? ... možná je to něco jiného.
I tak Ti držím moc palečky, uvidíš, že jednou se to podaří 😉

Hani Tobě taky držíme palečky, ať jste s mimiškem v pořádku 😵

divabara
15. pro 2006

Holky,pojistovna urcite neco hradi,ale ne vse,spise prispiva na prvni tri pokusy.Pro nas bezne umele oplodneni nema smysl (to stoji asi neco kolem 20000),protoze do jineho stavu mohu normalne prijit.Spise se pak neco divnyho stane a mimisek nechce byt u me.Vypada to na genetiku (na nejakou spatnou manzelovu rybicku,ale to stejne clovek nikdy nevi)...i pres to,ze genetiku mame s manzelem v poradku.V podstate krome toho spermiogramu (zhorseny spermiogram)zatim vse dopadlo dobre.To IVF+ICSI+PGD jsou terminy v ramci umeleho oplodneni:umele oplodneni (IVF), ICSI (to je,ze vyberou jednu spermijku,ktera se jim zda OK a tu vpravi primo do vajicka,ale stejne do ni nevidi),PGD je preimplantacni geneticka diagnostika - kdy vezmou u embria jednu bunku a tu zkoumaji na chromozomy,jestli tam neni nejaka odchylka).Po tomto vsem daji embrio do delohy zpet,pokud tedy bude v poradku!

Hankah:Jsem rada,ze se citis mnohem lepe.Ja jdu k te sve pani v pondeli,tak snad bude lip!Dokonce jsme si dali pod stromecek odstavnovac,tak budeme plni vitaminu! 🙂
Diky moc! A drzte se!

maly_strom
15. pro 2006

Holky prosím vás, taky jste měly tak nafouklé břicho 4 den po kyretáži a občas, někdy třeba hodinku v kuse vás jakoby bolel podbřišek?
Nechápu, z čeho mám břicho tak strašně nafouklé - ale po ránu je všechno ok, až tak odpoledne se to zhoršuje, a ta bolest není ostrá, spíše taková tupá.

hanulik
16. pro 2006

Ahoj. Já jsem to měla taky. Vždycky kolem patý hodiny to začalo a přešlo až tak v sedum. Začala se mi vždycky stahovat děloha a vycházely ze mě zbytky hematomu. Měla jsem to asi týden. Nevím jestli je to u všech. Já jsem totiž dostala na ty stahy injekci, teda ještě při kyretáži samotný, protože mimi bylo už hodně velké, tak abych se důkladně vyčistila.

janickabez
16. pro 2006

ahojky eviku, myslím, že jsem to měla tak, bolest jsem měla tedy spíše vlevo na straně, ale nafouklá jsem taky bala ještě aspoň týden.

jinak zase smutně koukám kolik nás tu přibylo.... je to hrůza,ale holky nesmutněte, bude to zase dobrý, teď jsem byla 3 dny v práci po 14 dnech neschopenky po revizi a protože dělám mezi samýma ¨mladýma klukama bylo to super, protože to nikdo neřešil, nikdo se na nic neptal a s nima je vždycky sranda....to mi moc pomohlo.

jinak jsme naše těhulkování moc nešířili, řekli jsme si až po UZ to tak nějak řekneme veřejně, takže to věděli jen moje hodně blízké kamošky a rodiče. Bohužel se naše máti postarala o to aby to věděla i polovina rodiny 😠 , myslím že teď co jim zase musela zpět vysvětlit jak se věci mají, je ponaučená do příště. Příště už bude určo dbát našeho příkazu : neříkaj nic do tý doby než budeme vědět, že je vše v pořádku 🤐 😵

přeji krásný den všem.... 🙂

bobina27
16. pro 2006

ahojte holky, tak ja mezi vas patrim od vcerejska.

Jinak me doktor rekl, ze mam mit 3 tydny celibat a pak to mame nechat na prirode, ze se to klidne muze podarit hned, ze ted je to tak vycistene, ze se to miminko bude mit jak v bavlnce. A pokud to nebude jeste pripravene, tak se to nechyti 😉

janickabez
16. pro 2006

bobinko, to je mi líto...........
chjo, to je fakt hrůza kolik nás tu je...
pustili tě hned po revizi domů???

bobina27
16. pro 2006

mas pravdu, je nas hodne, ten den jsme tam sly 4 holky na to same ☹ , ja sla dalsi den rano domu, nic me neboli, tak nebyl duvod tam zustavat dyl

bobina27
16. pro 2006

Jani a jak dlouho jsi po zakroku?

janickabez
16. pro 2006

dneska 15 dní, jj, taky jsem šla hned, ještě jsem je ukecala abych mohla prchnout (pod dohledem manžela) ještě ten den 🙂

janickabez
16. pro 2006

je koukám, měli jsme svatbu týden po vás 🙂

bobina27
16. pro 2006

tak to gratuluju k svatbe´, a co doktor, co vam rekl, kde se mate snazit?

janickabez
16. pro 2006

no nejdřív za 3 měsíce, ale asi to tak dlouho nevydržíme 😎 😀

gabinek
16. pro 2006

ahoj holky, sice nemám příspěvek k této diskusi, ale třeba má někdo z vás podobné zkušenosti. A viděla jsem tu bobinu tu znám už ze snažilek (kdysi jsme spolu žertovaly na téma tchyně jestli si pamatuješ).
Jinak mám problém od ČT si dělám stále dokola těhu testy (už jich bylo asi 8) a na všech jsou //. Jenže od středy mám parádní chřipku, takže byly i horečky 39. Nerově jsem to nevydržela a mazala jsem na gyndu. Tam mě pan doktor udělal ultrazvuk, ale nic na něm nebylo, takže mám přijít až 28.12. Podle mým výpočtů jsem 20DPO a 37DC, tak to tam zřejmě ani neměl co vidět že? Dal mě nějaké prášky na tu horečku, ale mám ze všeho strach a ještě ke všemu si stále jak blázen dokola dělám ty testy a už ani nevím jestli tomu mám věřit.

bobina27
16. pro 2006

no me rekl, ze v nemocnici mi budou tvrdit po 6 mesicich, ale ze staci 3, pak ze celibat staci 3tydny. Pak mi vykladal pribeh jedne jeho pacientky, ktera byla na revizi kolem vanoc a na tri krale uz pocala znovu 🙂 . takze mi pak rekl, ze mam dodrzet ty 3 tydny celibat a pak to nechat na prirode, ne ze bych se teda cilene snazila, ale proste tomu nechala volny prubeh. A pokud se nezadari do tech 3 mesicu, tak pak na to mame vlitnout poradne, ze ta deloho bude krasne cista a pripravena pro miminko, ktere tak pak bude jak v bavlnce 🙂

janickabez
16. pro 2006

No já nevím, mě na teploty taky nic nechtěli dát, když jsem byla těhule, napsali mi pouze paralen, tak jsem si dala půlku, čaj s medem a citronem, zábal na snížení teploty.. a hlavně HAJAT HAJAT HAJAT, no tak si zkus odpočinout přes víkendík....jinak nevím, protože kdyby ty // byly opravdové, tak se nesmí nic, žádné prášky...prostě nic

bobina27
16. pro 2006

ahoj gabinek 🙂 , taky si myslim, ze bylo prilis brzy aby neco videli na ultrazvuku. Jestli si dostala nejake leky a doktor je predepsal s vedomim, ze jsi tehotna, tak bych je brala, pac ta nemoc muze ublizit tvemu miminku, kdyz mu nepomuzes lekama, existuji dva nazory, ze by se nemeli brat zadne leky, ale ja s tim nesouhlasim, vysledek neleceni muze byt zamlkle tehu. Nechci te strasit. Kazdopadne si precti letak od leku, jestli tam neni receno, ze to tehu nesmi, nebo tak neco, tak si je vem.

janickabez
16. pro 2006

my jsme ten 3 týdenní celibát nedodrželi... revizi jsem měla ve 12tt a v těhu moc chuť na sex nebyla, když mi udělali revizi, byla jsem po týdnu jak vyměněná, jak jsem viděla taťku, tak bych na něj skočila... zkusili jsme to za 10 dní a bylo vše OK,nebolelo nic.. nešpinila jsem , tak to bude snad OK i bez celibátu

bobina27
16. pro 2006

aha, tak tady ctu, ze s Jancou mame naprosto opacny nazor 🙂

bobina27
16. pro 2006

tak to ja sexovala i behem tehu, ted si pripadam, ze jsem minimalne 2 dny nonstop pracovala jako prostitutka 😀

janickabez
16. pro 2006

jj, přikláním se taky k letáku, jenže třeba na paralenu je použití v těhotenství jen po konzultaci s lékařem a moje dr. mi je předepsala v 10tt i přes to že moje mimi nikdy neviděla a neměla ani posudek ani zprávu od mojí gyndr. No tak člověk nikdy neví. Pak mi doporučila ještě septisan na cucání na bolesti v krku a to mi magistra v lékárně výslovně nedoporučila

janickabez
16. pro 2006

bobi, to my taky, ale chuť tam moc nebyla 😖 , když mě manža navnadil tak to bylo OK, ale taková ta chuť (nevím jestli to máte taky 😅 ) já to mám většinou kolem ovulace, (bude to takový ten pud pro zachování lidstva 😅) , tak to jsem tedy určo neměla

gabinek
16. pro 2006

No já si ty prášky vzala jen dva na snížení té teploty a teď už je neberu (ale vybral mi je gynekolog). Co to je zamlklé těhu? To bych i přes to měla ty //? No tak to už mě asi trefí pořád tomu sama nevěřím a teď ještě tohle...

bobina27
16. pro 2006

Zamlkle tehu, to jsem mela ja, proste byla jsem tehotna, ale po case se prestal plod vyvijet, takze jsem musela na revizi delohy 😒 . Ale tim te nechci strasit. Ja si myslim, ze tehotna si urcite, ale kazdopadne davej na sebe pozor. Jakekoliv nemoci na zacatku tehu muzou ohrozit prave vyvoj plodu. Jestli ti to doporucil gynekolog, tak bych tomu verila.

maly_strom
16. pro 2006

Jani z toho mého bolení břicha se nakonec vyklubalo, že jsem snědla asi zkažená maso 😒 😠
Bobi fakt je mi to moc líto ☹ , ale uvidíš, že se to napodruhé vydaří 😉
Kdy na to vlítnete?, chcete hned po těch 3 týdnech?
Gabinek já nevím, nechci Tě strašit, ale já jsem taky na začátku měla chřipku, a dopadlo to zamlklým těhu. Ale každá jsme jiná, a u mě to třeba mohlo mít úplně jinou příčinu, tak Ti držím palečky, ať se to povede! 😵

bobina27
16. pro 2006

ahoj Evi, asi tomu opravdu nechame volny prubeh, mozna si na zacatku budu merit teplotu abych vedela, kdy se mi nastartoval normalni rezim a kdy prestali pusobit tehu hormony, ale pak tomu dame prirodni prubeh 🙂 , no a po 3 mesicich na to vlitnem jak minule 🙂

bobina27
16. pro 2006

no nic, tak ja se svama loucim. Dobrou noc 🙂

divabara
16. pro 2006

bobina27:Moc me mrzi,ze te to taky potkalo a drzim pesti,aby to vyslo priste..
JInak my se porad rozhodujeme,jestli to nechat ulezet 3 mesice, 2 mesice nebo 1...clovek by nechtel nic uspechat,ale proste miminko bychom moc a moc chteli. S tema chripkama na zacatku,to je teda pekny opruz...ale slysela jsem,ze nekdy je to i reakce tela na jiny stav a ze to proste muze byt normalni!Hlavne se nestresovat,no jo...ale ono se to rekne,ze?Bara

maly_strom
16. pro 2006

Bobi, tak to jsme s tím naskočením ovu stejně, taky si chci měřit ze začátku BT, ale asi fakt ty 3 měsíce počkáme. Budeme se holt chránit jinak 😅
Baro přesně jak říkáš, uspěchat by se nic nemělo, ale myslím, že to taky závisí na tom, jestli jsi v pohodě - to na to můžete klidně vlítnou hned po měsíci 😉

divabara
16. pro 2006

maly_strom:urcite s tebou souhlasim,hlavne zalezi na tom,jak se clovek citi...Jenze bohuzel te doktori nekdy dokazou pak rozhodit tim,ze nedodrzis jejich rady...Bohuzel mne se to stalo posledne,kdy mi doktorka rekla,ze si za to muzu sama,protoze jsem nepockala od minuleho potratu pul roku ☹ Pak jsem nastesti narazila na vase nazory a zkusenosti, a nastesti jsem si to prestala vycitat.Budu se hlavne ridit tim,jak mi je...