Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

sidonie
14. kvě 2009

Ahoj holky . Mám stejný problém jako vy . Je fakt , že jsem se s tím vypořadala ryche , ten smutek mě přešel za 4dny , ale s odstupem času se mi to v povědomí vrácí . Byla jsem v 10tydnu , byla jsem po IVF a musím říct , že se mimi drželo , až do samého konce , než jsem přišla na sál . Přestalo mu byt srdíčko , a tak muselo jít ven . Muj přítel se na něj těšil , je fakt , že to nesl huř než já . Jsem se rozhodla , že do toho pujdu znova , ale dám si pauzu těch 5měsícu , myslím , že je to idealní . Revizí jsem měla v dubnu , podle nemocnice je idealní čas 3-6měsicu po revizí aby se tělo z regenerovalo . Ještě chci zkusit lázně , jestli mi je doktor napiše .
Nevité jestlí můžu mít nárok . Mějte zatím pěkny den . Sim .

elyn.s
24. črc 2009

ahojky holky, můžu se k vám přidat? dnes jsem byla na kontrole u doktora a oznámil mi zamlklý potrat, už mám za sebou revizi. v nemocnici byli hrozně milí. nejhůř to nese můj přítel.

gejbule1
25. črc 2009

Ahoj holky,taky mám problém s udržením těhotenství.Když jsem byla moc moc mladá tak jsem dvě dcery odnosila ani nevím jak.když jsme chtěli s druhým mužem další miminko byly problémy.Před lucinkou jsem 3xpotratila v 17tt,8tt,12tt,.Pak se to najednou podařilo.Vždy jsme čekali 3.měsíce.Teď bychom chtěli pro Lucku ještě sourozence ale opět jsem po samovolném potratu.Nyní skoro měsíc po revizi.
elys je to smutný zážitek ale určitě se to podaří.Taky to ještě budeme zkoušet i když je to čím dál horší-ten strach když zjistím že jsem těhu aby se něco nepokazilo.

elyn.s
25. črc 2009

gejbule, já jsem nějak už tušila, že něco není v pořádku na první kontrole, a ta druhá to jen potvrdila... moje mamka několikrát samovolně potratila, v 8. měsíci se jí narodilo mrtvé miminko... má špatný chromozony, a já mám podobné odchylky... ale co už, stalo se a příště se snad zadaří. ale mám strach, že budu z toho dalšího těhoteství vystresovaná a to zrovna moc nepomůže ☹

gejbule1
25. črc 2009

takže jste už na genetice byli a něco našli?My jsme byli skoro na všech vyšetřeních ale nic nenašli.vždy jsem potratila jinak.Každý ti řekne až otěhotníš ať jsi v klidu ale to jde dost těžko.Strašně jsem se pozorovala a to není dobrý.Teď naposledy jsem se tak strašně bála že potratím že jsem to asi nakonec přivolala.Ale taky se mi to už na první kontrole nezdálo.Bylo to prý menší a ještě nebylo vidět srdíčko a to by už mělo.pak jsem najednou začala krvácet a šlo to ven.

elyn.s
26. črc 2009

tak to samý u mě, měla jsem být v 9 tt, ale na UV to vypadalo na 4 tt, nebyla vidět srdeční ozva, a byla jsem si jistá, že musím být už v tom 9 tt, takže ta druhá kontrola jen potvrdila, že je to špatně... ono to jde opravdu těžko se nestresovat, zvlášť v týhle době je dost problém zůstat v klidu. Stačí mi jízda českými drahami, návštěva české pošty, banky a pod. a o práci ani nemluvím ... zatím to vypadá, že revize ok, nemám žádný bolesti, ani krvácení, bez teploty... snad bude ok vše i na kontrole, a pak čekat na mestruaci. dívala jsem se, že každý doktor říká něco jiného, když jde o dobu dalšího otěhotnění. můj gynekolog povídal, že už ten první měsíc není problém a naopak je tam pravděpodobnost otěhotnění po revizi nejvyšší. a to samý mi řekli v nemocnici.

gejbule1
26. črc 2009

mě v nemocnici říkali že po revizi je to jako když pohnojíš.Máš pravdu každý tvrdí něco jiného.Někdo nečekat někdo 3 a někdo 6.měsíců čekat.Můj doktor říká že nejlepší jsou ty 3.měsíce počkat ale stejně prý i když se budeš snažit dřív a když tělo není připraveno tak neotěhotníš.Trochu mám obavy protože jsme byli na dovolené a nedodrželi jsme šestinedělí ☹ .Teď jsem měsíc po revizi a to bych to měla už dostat.A jak je to dlouho co jsi po revizi ty?Kdy se chystáte snažit?Už jsi byla na kontrole?

elyn.s
27. črc 2009

Já měla revizi 24.7.2009. Můj gynekolog bude mít teď dovolenou a řekl mi, že pokud bych měla problémy, ať zajdu za kolegou, a jinak se mám objednat až toho 10.8.09, protože nevidí důvod, proč mě hnát hned do práce a že si alespoň odpočinu. A pak se domluviíme, jestli budu chtít antikoncepci nebo budu pokračovat ve snažení. S přítelem se chceme začít snažit po první menstruaci, pokud budu na tom tedy psychicky dobře.

takobara
19. zář 2012

zdravim chtela sem se nekoho zeptat kdo ma stejne zkusenosti co ja pred 3 mesici jsem mela samovolnej potrat chteli sme s pritelem druhe miminko a to druhe sem potratila odte doby co jsem potratila tak to porad zkousime a nic uz 3 krat jsem mela menstuaci.tak jsem se chtela zeptat jestli to otehotneni trva dele po potratu samovolnym, nebo jeste neni telo na tehotenstvi pripraveno ??? ☹

jitnik
19. únor 2013

Ahoj. Já potratila a musela jsem na revizi... Ve špitále jsem byla tři dny. Pak klasické šestinedělí... Od první menstruace jsme se mohli opět s manželem milovat a lhůtu odpočinku mi pan doktor dal 3 měsíce. Někteří lidé mi říkali, že mám začít klidně hned, ale on mi na to řekl, že po revizi jsou porodní cesty otevřené jako po klasickém porodu, takže tělo potřebuje čas, aby se dalo do pořádku. Samozřejmě lze otěhotnět hned po první menstruaci, ale riziko, že potratíte, je větší. Takže se vyplatí ty tři měsíce počkat. Pak na kontrole se jen zkontroluje, že je vše klidné a v pořádku a lze začít s dalším pokusem. Je to uznávaný lékař ve FN Ostrava, takže má moji plnou důvěru... Uvidíme, jak to teď půjde...

besita
28. bře 2013

@jitnik Já si taky myslím, že se vyplatí počkat. Měla jsem rivizi 7.12.2012 a ještě mi nasadili na 3 měsíce antikoncepci, ted 7.4. to budou 4 měsíce, tak uvidíme, jestli do toho půjdem. Doktor říkal, že by bylo fajn, kdybych si nechala 1x samovolnou menstruaci po vysazení atk ..

zuza01
28. bře 2013

@jitnik
@besita Tak já jsem si o tom taky hledala info, z toho co jsem našla, tak naopak podle výsledků je nejlepší otěhotnět co nejdřív po šestinedělí. Menší riziko potratu a poškození plodu. Máme v rodině případ, kdy slečna otěhotněla v šestinedělí po potratu a má zdravé dítě. To je extrém, do toho bych nešla, ale čekat půl roku teda nebudeme. Jdeme na to hned po šestinedělí.

besita
29. bře 2013

@zuza01 ono to záleží na doktorovi no, tak je problém ten, že máš jednak ty "porodní cesty" fakt protažený a můžeš potratit a pak je prý problém s tím, že kdyby nááhodou to zase nevyšlo, tak ti nemůžou udělat další kyretáž, takže hrotí bud postižené dítě nebo že dostaneš otravu krve. Taky vím o jedné co přišla v pohodě do jiného stavu po šestinedělí, ale měla holt štěstí 🙂 tak at se daří!!!

zuza01
29. bře 2013

@besita Když na tom je nejhorší právě to, že každý dr. to popisuje jinak 🙂

besita
30. bře 2013

@zuza01 Právě a člověk pak neví která bije ... hele mně když to zjistili v "úterý" (zamklý těhu), tak doktorka mi říkala že mi dá nějaké kapičky a ono se to možná sama "odstraní". Nicméně když jsem to říkala mámě, tak hned volala svému doktorovi (primářovi) a ted at ve čt přijdu, že se na to podívá sám. No a šílel z toho, že mi předepsala nějaký driják, ze kteérho bych mohla vykrvácet a hned v pondělí ráno mi udělal na pohotovosti kyretáž, že bych taky mohla přes víkend dostat otravu krve, že nikdo neví, jak dlouho už to je bez srdíčka .. šílený! Pak se na někoho spolehni, když si říká každý něco jiného že jo .... 🙂

zuza01
30. bře 2013

@besita To je taky dobrý... Já jsem dostala průkazku v 6tt, už pro mrtvé miminko. Za tři týdny se teprve zjistilo, jak to je. Je to hrozný samo o sobě, ještě tyhle radosti do toho...

zuza01
6. dub 2013

Tak jsem byla u nového gynekologa a říkal, že můžeme začít po prvním cyklu. Prý u nás není důvod čekat půl roku. Tak mám radost, snad se povede 🙂

noradance
25. dub 2013

Dobry den,chtela jsem se jen zeptat.Minuli rok me postihl potrat ve 3 mesici.Samozrejme sam od sebe.Uz je to rok a furt se nam nedari.Beru prasky gs mamavit...a nevim co vic,proto udelat.

cital
29. dub 2013

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu. Revizi jsem neabsolvovala. Krvácela jsem jako u silnější MS. Doktorka mi řekla, že se máme začít snažit hned. Mám tedy začít hned, ještě v 6-nedělí. Moje doktorka je strašně fajn, snaží se řešit vždy všechno přírodní cestou, ale mám obavy jestli fakt skočit na snažilkování tak brzy. Nezakázala mi ani sex, odpočívat nemusím... Četla jsem různé diskuze, články apod. a co dokor, to jiný názor. Co vy na to?

beandy
12. kvě 2013

@cital My jsme to nechali aspoň po tom šestinedělí. 🙂 Taky si osobně myslim že není na co čekat. Když tělo nebude připravený, tak asi neotěhotníš. Ale teď by jsme měly být pohnojené, tak tfuj tfuj tfuj kočky! 😉 😀

zuza01
12. kvě 2013

@noradance Tak to je dost dlouho, dr. to neřeší?

@beandy Přesně tak, nečekala bych půl roku ani kdyby mi to řekl dr., nevidím důvod.

janapavlik
12. kvě 2013

My jsme začali po porevizní MS, dr. sice říkal, že až za 3 měsíce po revizi, ale my jsme tak dlouho čekat nechtěli a začali jsme co nejdříve. Nicméně u mě se nepotvrdilo to, že se zadařilo jako když "pohnojíš", trvalo to přes rok, co se povedlo znovu. Měla jsem ale po revizi celkem psychický blok, často se mi zdálo o mrtvém miminku 😔 Měla jsem zamlklý potrat, mimi se přestalo vyvíjet cca v 7. týdnu a na revizi mě brali až asi v 10 tt, když se to zjistilo z utz, že mu přestalo bít srdíčko ☹ Teď se jenom modlím, aby vše dobře dopadlo.

cital
13. kvě 2013

@beandy 🙂. Já nejsem po revizi. Tělo si pomohlo samo, tak nač čekat 😉 .

beandy
13. kvě 2013

@janapavlik Ahojky, já to měla stejně jak ty. ☹ Měla jsem zamlklý těhotenství. Byla jsem v 10tt, ale miminko bylo velikostí jak v 7tt a ani mu nebilo srdíčko. 😔 Zjistili mi to až na běžné kontrole po 3 týdnech. A než mě objednali na kyretáž, tak sem čekala ještě týden. Takže měsíc jsem měla v sobě mrtvý plod. Nikomu bych to nepřála. ☹ Teď už se nic nesmí pokazit, věř tomu. 🙂 Možná za to mohl ten psychický blokl že jsi otěhotněla až teď. 😒

zuza01
13. kvě 2013

@janapavlik To bude dobré, uvidíš 🙂 I já to tak měla, jsem po revizi. U prvního dítěte jsem se bála, měla jsem načtené, co se všechno může stát, co všechno hrozí... byla jsem šíleně vystresovaná a bála se, že to nedopadne - a dopadlo to nejlíp, jak mohlo. No a u druhého jsem se nebála vůbec, když u prvního nebyl problém - a to zas nedopadlo...
@beandy nechápu, proč to trvalo ještě týden! Mě vzali hned na sál, ale zjistilo se to taky téměř po měsíci.
Ale teď už bude dobře, musí 🙂

janapavlik
13. kvě 2013

@beandy
@zuza01
snad to bude dobré, ale ten strach tu bude asi až do konce 😔 Taky nechápu, proč to trvalo týden do revize, mě dr. objednal hned na druhý den ráno, ať je to co nejdříve pryč, přece jen jsem nosila cca 3 týdny mrtvý plod. I v nemocnici mi sestřičky říkaly, že je to lepší vyčistit hned, než abych začala pak krvácet, to by se pak prý špatně čistilo. Já jsem ani nezačala krvácet, proto to byl pro mě šok při tom utz, zcela nečekané 😔

beandy
13. kvě 2013

@janapavlik Oni mě chtěli vzít na revizi hned, ale já předtím jedla a vzít mě nemohli. A pak tam nebyl bližší termín. 😒 Já sem taky nekrvácela, byla sem v šoku a pak sem se v čekárně hystericky rozbrečela. Ještě že tam se mnou byla mamka. 😔

janapavlik
13. kvě 2013

@beandy aha, ale i tak tě mohli vzít, když jsi teda jedla, hned další den. To týdenní čekání musí být strašné, mě stačil ten den předtím, v noci jsem vůbec nespala, jak jsem byla na dně ☹ Taky jsem se v čekárně rozbrečela, až za mnou sestřička vyběhla a začala mě uklidňovat 😔 Dr. mi to oznámil, jak kdyby mi říkal něco naprosto běžného, žádná empatie 😢 Proto jsem taky před nedávnem přešla k mladé doktorce a jsem moc spokojená, přece jenom se dokáže lépe vcítit 😉

beandy
13. kvě 2013

@janapavlik Mě to taky řekla doktorka tím stylem, jak kdybych si u ní koupila pět rohlíků. 😒 Až pak si uvědomila jakým stylem mě to řekla a řekla že jí to mrzí. To byl můj nejhorší zážitek vůbec. Když se v tom šťourám je mi z toho špatně. ☹

janapavlik
13. kvě 2013

@beandy přesně taky tak mi to řekl dr. 😒 Taky je mi z toho až doteď nanic, i když čas trochu rány zacelí, ale stejně na to nikdy nezapomenu. Vždycky, když se blíží moje narozeniny, tak si to připomenu, měla jsem totiž termín na moje narozky. Tak si říkám, když teď to vychází na ten podzim, tak snad je to dobré znamení a bude to ok 😉