Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

beandy
13. kvě 2013

@janapavlik Já bych měla TP 26.9., na svůj svátek. A na revizi sem byla na svátek svýho přítele. ☹

beandy
13. kvě 2013

@janapavlik Tak už dost smutnýho a budem se těšit jen z toho hezkýho. 🙂

janapavlik
13. kvě 2013

@beandy tak to je taky dost smutné. Přeji ti, aby se zadařilo co nejdříve 😉

zuza01
13. kvě 2013

@janapavlik
@beandy Tak to taky chápu, mě to pan doktor oznámil a pak strašně se divil, že jsem z toho tak špatná, protože je to prý běžné... možná pro něj, já si na to zvykat nehodlám. Když mě vezl zřízenec na sál, tak se mě zeptal, proč brečím, prý jestli mě to mrzí! Já beru, že tam jdou ženský na potrat dobrovolně, ale co je mu do toho? Navíc ho může napadnout, že asi každá nejde na potrat. Prostě hrůza, snažím se na to už nemyslet, tak se to povede příště.

beandy
13. kvě 2013

@zuza01 Přesně jak říkáš. Sestry si myslely že tam jdu snad dobrovolně, byly veselý a netaktní, bylo mě z nich na blití. Měly by si uvědomit že ne každá dítě nechce. Spousta holek si miminko ze srdce přejí a když už se zadaří, je to vymodlený dítě..

noradance
13. kvě 2013

@zuza01 Doktorka neresi zatim nic.Rekla ,ze mame cekat.A uvidime...

janapavlik
13. kvě 2013

@zuza01 to je děs, ten přístup, fakt jak na běžícím pásu bez trošky empatie 😠 Také ti přeji, ať se brzo zadaří 😉

zuza01
13. kvě 2013

@noradance Tak dlouho? Mě dr. řekl, že pokud by nám to nešlo půl roku, pošle nás na vyšetření.

noradance
14. kvě 2013

@zuza01 jo jo tak dlouho.Je to rok a nic....27 jdu na kontrolu tak jsem zvedava co mi rekne

zuza01
14. kvě 2013

@noradance Tak jestli se k ničemu nemá, vyměnit. Může to být banalita a jen se to prodlužuje.

ceekanka
21. kvě 2013

Ahoj holky,
nejdřív vám chci všem popřát,ať se zadaří co nejdříve a ať je miminko zdravé.
Já budu mít ve čtvrtek za sebou mesíc po revizi a ještě do teď mě občas přepadne chvíle,kdy se rozbrečím. Ale už se snažím myslet spíš na to až to začneme s přítelem zase zkoušet. Protože je akorát chvíle na to,abychom začli zase sexuálně naplno žít, řešíme otázku ochrany. Kondomy nám nevyhovují ani jednomu. Napadlo mě,jestli nemáte nějaká zkušenosti a nebo informace o nehormonální antikoncepci (pharmatex) po revizi?

kobra226
9. dub 2014

Ahoj všem, které prodělaly potrat a začínají znovu.
Napíšu sem svůj příběh, abyste věděly, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.
Před 3 lety mi zjistili změny na čípku. Pak to šlo rychle. Jedna konizace. Výsledek špatný. Druhá konizace. Výsledek zase špatný. Během těch 3 let jsem se z "jemných" změn dopracovala až do 3. stupně, karcinom in situ (CIS) ☹ Aby to celé nebylo tak jednoduché, tak jsme se s přítelem (na doporučení doktorů) začali minulé léto snažit o mimčo. Pokud prý totiž půjdu ještě na další operaci, tak už je malá šance na donošení mimina. Po 3 měsích po vysazení AK jsem otěhotněla. Přišlo mi to jako zázrak. Jenže pak přišla další sprcha. Ve 12 týdnu, kdy jsem šla na první velkou kontrolu a ultrazvuk, mi sdělili, že jsem prodělala zamlklý potrat a tak jsem šla ještě týž den na potrat. Pak mi všichni říkali, že to nic není, že je to běžné a že teď určitě hned otěhotním a bude vše v pořádku. Po 4 týdnech jsem si šla pro výsledky z potratu. K potratu mi doktor řekl jen jednu větu "nic jsme nenašli, takže je to dobrý" (nechápu, co tím myslel), ale za to hned pokračoval: ale v té cytologii zase špatné. Budete muset jít na další kontrolu za měsíc. Takže jsem čekala na MS, kterou mi doktoři po revizi slibovali do 4-6 týdnů, a pak ještě na další kontrolu čípku. MS se nedostavila ani 7 týden a ten samý týden mi profesor (světová kapacita na ONKOGynekologické nemoci) řekl, že je to na hranici rakoviny a že mi doporučuje další operaci. Když viděl, že jsem se mu tam málem složila, tak mi dal 4 měsíce "odklad" s tím, že se mu v červenci příjdu ukázat, ale už budu těhotná. Další týden jsem byla objednaná na injekci kvůli té MS. Píchli mi jí a slibovali, že do 14dní určitě MS přijde. Nepřišla. Šla jsem tedy na další. Můj doktor si 14dní užíval dovolené, takže jsem šla na ambulanci. Bez papírů! Doktorka mě vyšetřila, řekla, že tam vidí něco podezřelého a že je to možná špunt z té MS a že to zkusí "prošťouchnout" a že by tak krev mohla normálně odtéct a vše je ok. Kdyby ne, mám přijít za 5 dní! Za dalších 5 dlouhých dní. Samozřejmě, že žádný odtok krve se nekonal, takže jsem tam naklusala po 2dnech, připravená se s doktorkou hádat, proč jsem přišla tak brzo, když jsem měla přijít až za 5dní. Naštěstí byla v pohodě. Znovu mě prohlédla a přizvala si ještě nějakého jiného doktora. Ten se zamyslel a nadiktoval, že dostanu nějakou jinou injekci, která mi vydrží týden, po týdnu začnu brát prášky na 14dní a potom se do 10 dní dostaví MS. Když mi tam vypočítávali další a další dny, které se nebude nic dít a já nebudu ovulovat, tak se mi chtělo brečet! Myslela jsem si, že fakt už hůř být nemůže. No a pak to přišlo. Na apríla si nás svolalo vedení firmy a oznámilo nám, že firma se stěhuje do Maďarska a že se tedy bude propouštět. Zůstane zde pouze 1/4 všech lidí. Máme teď 3 týdny na to, se rozhodnout, jestli odstoupíme dobrovolně s odstupným, nebo jestli nás pak vyhodí s klasickým 3měsíčním odstupným. Nikdo neví, které pozice se zachovají a které zůstanou. Nikdo neví přesný počet lidí, kteří tu mají zůstat. Jediné, čeho jsem si všimla je, že si tady šéf už svoje "koně" vybral a řekl jim, že s nimi počítá i dál. Já mezi nimi samozřejmě nejsem. Nevím, co dál. ☹ Nechci dát sama výpověď,když je tady možnost, i když malá, že bych mohla dál pracovat, na druhou stranu se bojím, že když mě pak vyhodí, tak budu bez peněz, bez práce a v takovým stresu, že tu MS nedostanu ani za půl roku. Snažím se o návštěvu nějakého psychiatra, ale bez úspěchu ☹ Buď mají obsazeno nebo je na toho doktora dost negativní recenze.

saba96
18. pro 2015

Ahoj holky! Ještě do včerejška jsem byla v 19tt nez jsem zacala strasne krvacet a ted lezim v nemocnici. Poprve jsem potratila v 9tt vse jsem mela naprosto v poradku, s manzelem se budeme snazit dal,jen nevite kdy se zacit znovu snazit ? Dekuji

elishka87
18. pro 2015

@saba96 Ahoj, moc mě mrzí, že Tě to taky potkalo! ☹
Já přišla o miminko v 17.týdnu a kamarádka, porodní asistentka, mi řekla, že je lepší až po půl roce. Má gynekoložka mi řekla, že to mohu po 3 měsících znovu zkoušet. Protože od revize jsem 2 týdny a v neděli jdu na kontrolu do nemocnice k doktorce, která mě přijímala, tak se jí taky ještě optám. Miminko chci strašně moc a půl roku čekání mi přijde jako strašně dlouhá doba. Na druhou stranu kamarádce věřím (a věřím jí víc, než své gynekoložce, o které teď uvažuju, jestli ji nezměním... neobviňuji ji, jen čekám jiný přístup k pacientce s takovýmto problémem)

xoriska
18. pro 2015

@elishka87 Půl roku ? Já přišla o miminko v 15 tt a řekli mi v nemocnici 2 ms , ale spousta doktoru, že pokud budou výsledky genetiky v pořádku , já se cítít v pořádku a po 6ti nedělí nebude problém, tak mužeme po těch 6ti týdnech... Ale je pravda, že já mám problémy s otěhotněním, tak možná vzhledem k tomu ...

elishka87
18. pro 2015

@xoriska No ono je to kvůli tomu, že to těhotenství už bylo pokročilejší. Ty 3 měsíce říká hodně doktorů. Ale po šestinedělí bych si to netroufla. Když se potratí na začátku, tak to asi jo, hlavně když je to bez revize. Ale my už jsme byli dál... to se trochu divim, že Ti tohle řekli. Nejsem odborník, ale já bych takhle brzo měla strach. Teda, ten budu příště mít určitě...

xoriska
18. pro 2015

@elishka87 No ted mi říkala i teta , že její kamarádce umřelo miminko po porodu a měli se také snažit hned po 6ti nedělí... Já se budu bát také , ale spíš výsledků, jelikož naše miminko mělo genetickou vadu, jinak bylo těhotenství bez problémů... Ve středu jdu na kontrolu , tak se na to určitě znovu poptám.

elishka87
18. pro 2015

@xoriska Já bych se chtěla optat na nějaká vyšetření - genetiku a krev na trombofilie. Já právě nevím, co se stalo. Prostě přestalo bít srdíčko. Ale třeba bude mít doktorka už výsledky a řekne mi. Taky se jí chci právě ještě optat.

xoriska
18. pro 2015

@elishka87 Tak to je strašné, když je vše v pořádku a pak najednou se miminku něco stane. Určitě si myslím, že ta genetika je dobrá věc. Já měla pozitivní screening, takže mi brali choriové klky a čekám na výsledky z genetiky . Tak uvidíš, co budeš mít ve výsledcích , ono je asi lepší vědět nějakou diagnozu než nevědět vubec proč se to stalo... At ti vše dobře dopadne !

saba96
19. pro 2015

Ja mela veskere vysledky v poradku, Jen me budou posilat na nake vysetreni je to uz muj 3 potrat, bohuzel. Ale az ted v 19tt. Lekar mi rekl, at to skusime za pul roku znovu, prijde mi to docela dlouho, na druhou stranu po fyzicke strance se citim dobre, ale po te psychicke je to mnohem horsi. Uz jsen citila pohyby, meli vymyslene jmeno a pak tohle. Mam navali vzteku, smutku, furt jen brecim. Vubec nevim jak se s tim vyrovnat..

violinist12
4. pro 2017

Potratila jsem v 7tt a to zrovna mimo domov, byla jsem na služební ceste mimo ČR. Bylo to jako silene silná menstruace se silnějšími menstruačnimi křečemi, takze nic, z čeho bych byla fyzicky v nepořádku. Psychicky jsem na tom ale byla hrozne. Na prohlídku jsem sla, jakmile jsme se vrátili a to jsem krvacela uz tyden v kuse, takze jsem moc naději neměla. Doktorka konstatovala samovolny potrat, ale ze si s tim tělo poradilo samo na 1, mela jsem uz uplne čistou dělohu. Dalsi den uz bylo jen spineni a pak uz Dobry, takze jsme do toho s přítelem zase vlitli a uv

violinist12
4. pro 2017

Asi pred měsícem jsem mela samovolny potrat v 7tt a ke vsemu mimo domov na služební ceste v zahraničí. Tyden v kuse jsem mela velice silné krvácení a klasické menstruační bolesti, takze jsem uz neměla moc naději a psychicky jsem na tom byla dost blbe! Na kontrolu jsem sla hned po návratu(tyden od zač.krvaceni) a doktorka rikala, ze děloha je uplne čistá. Dalsi den uz jsm mela jen spineni. Zadne zdravotní komplikace jsem neměla, takze jsme na to s přítelem zase hned vlitli a uvidime... snad se tentokrat uz zadari!!🙏🏼🙏🏼🙏🏼♥️