Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

murecka
12. únor 2008

Ahoj holky
jsem tady poprvé a taky poprvé s takovou zkušeností. O mimi jsem přišla v 8tt, diagnostikováno jako zmlklé těhotenství, do té doby jsem netušila, že něco takového existuje. Na revizi jsem byla 4.ledna a moje doktorka mi řekla, že bychom měli počkat s dalším těhotenstvím tak 2 - 3 měsíce, ale nijak zvlášť na tom netrvala 🙂 , takže tomu opatrně necháváme volný průchod, protože se cítím fajn, papám vitaminky a snažím se to neřešit. Vím minimálně o 3 maminách, který na to "vlítli" hned po první menstruaci po revizi a dítka jsou už na světě - zdravá!!! Já vím, že to může být náhoda nebo cokoli jinýho, ale naději to dává, ne?

forensica
12. únor 2008

Murecka - to je presne co se radi tady..proste pockat az clovek dostane menzes a hura na to..stejne, kdyby telo nebylo pripravene,tak se to mimi neuchyti 😉 .. tak hodne stesti !!

niikkyy
12. únor 2008

Ahojky murecka!!!
Já byla na revizi 30.1.08 momentálně mám jakoby 6ti nedělí a pak až odmenstruuju tak se hlídat určitě nebudem!!!prostě až se stane,tak se stane!!Tělo si samo řekne!!!
Hlavně aby jsi byla v pořádku ty!!!Byla jsi na kontrole po 6ti nedělí?

murecka
12. únor 2008

forensica - díky,jsem zvědava, jak to dopadne, přece jenom mi už není 25 a od posledního těhu uplynulo dlouhých 9 let. Stejně je to zvláštní, první těhotenství jsem měla naprosto úžasný, žádný problémy, nevolnosti, prostě nic, všechno v poho, jen mi rostlo bříško a malej človíček v něm, normálně jsem fungovala a tohle těhu bylo taky takový, žádný nevolnosti, nic nevybočovalo z normálu, kdybych si neudělala test, tak bych to ani nevěděla. A pak přišlo špinění a na ultrazvuku se neukázalo srdíčko. Byl to šok, doma jsme to obrečeli, ale díky tomu, že jsme se spolu o tom nebáli mluvit, tak jsme teď psychicky docela OK 🙂 , i když už stejně budu pořád počítat že teď by se narodilo, teď by mělo rok...tomu se asi ženská neubrání.

murecka
12. únor 2008

čauky niikkyy, na kontrole jsem byla jen týden po zákroku a moje doktorka mi říkala, že pokud menstruace proběhne v normálu - upozornila mě, že bude asi silnější, což byla - tak už na kontrolu nemusím a mám se přijít ukázat až v červenci nebo pokud otěhotním tak samozřejmě dřív. Řekla bych, že jsem snad v pořádku, nic mě nebolí, nemám ani žádnej podezřelej výtok.Tak snad jsem v pohodě, alespoň se tak cítím. Menstruace mi přišla přesně 24 dní po zákroku, což je na den přesně jak mi chodila normálně. A po zákroku jsem jen trochu špinila, asi 6-7 dní.

niikkyy
12. únor 2008

to buď ráda!já byla na kontrole týden po zákroku a špatně mě vyčistli a já ani nekrvácím a ani nešpiním,jsem čistá jak slovo boží!!Takže zítra jdu na kontrolu zase a pokud tam pořád budou tkáně v děloze,jdu na kyretáž 😅

No jsem zvědavá kdy dostanu MS!!normáně jsem jí měla po 28 dnech!!takže by měla dojít cca 28 dní po revizy???

Mě taky nic nebolí,cítim se fajn zdravotně,až z toho mám strach že mě ta kyretáž nemine!!!pořád nešpiním!!! ☹

Tak budu držet palečky at se brzo zadaří!!!!Už začínáte zkoušet?

murecka
12. únor 2008

nooo, už nám to tak nějak ujelo 😅 .
Mě doktorka řekla hned na té kontrole, že je všechno v pořádku a MS dostanu za 4-6 týdnů. Takže pokud dobře počítám, tak bys MS měla dostat kolem 27.2. nebo taky o 2 týdny později. Mě chodila normálně po 24 - 26 dnech, tak nevím.
Snažíte se o první mimi? Moc vám přeju,aby to tentokrát vyšlo 😉 .

niikkyy
12. únor 2008

asi nějkak tak když byla revize 30.1.

ano o první miminko!!te´d jsem přišla o dvě najednou ☹
mě chodila po 28 dnech přesně!!tak jsem zvědavá!!!!

murecka
12. únor 2008

jé niikkyy, to je mi moc líto, můžu se zeptat, co se stalo?

niikkyy
12. únor 2008

jedno mrtvé a druhé gen.vada!!projasnění šíje,nějaky prosak či co 😖

murecka
12. únor 2008

co to je to projasnění šíje? To jsem nikdy neslyšela - i když o zmlklém těhu jsem taky nikdy neslyšela a stejně mě to potkalo. A tys čekala dvojčata? Nezlob se že se tak vyptávám, jestli nechceš, nemusíš mi odpovídat.

niikkyy
12. únor 2008

jj dvojčata!!

no šíje víš co je????oni to UTZ projedou,zda je vše OK a to naše vlastně mělo takovej vak od krku až po zadeček skoro!!!je to vlastně jakoby vzduchová bublina pod kůží!!no a nějakej mimit je 2 mm a my ho měli 6,5mm takže by bylo postižené!!!Takhle mi to vysvětlili v nemocncici 😅

sluninka
12. únor 2008

ahojte holky

niikkyy
12. únor 2008

no nazdar sluni 😀 😀

murecka
12. únor 2008

to je opravdu hodně smutný přijít o obě, ale zas to člověk musí brát tak, že příroda je chytrá a snaží se nám maximálně pomoct, což my někdy nechceme vidět, možná je opravdu lepší, že to dopadlo jak to dopadlo a teď se obě dočkáme zdravých mimi, i když to třeba bude trvat dýl, ne?

niikkyy
12. únor 2008

no to ano!!
no doufám,že to déle trvat nebude!!!snad se zadaří co nejdřív!!!!!!do léta být těhu,tak jsem šťastná 😉

sluninka
12. únor 2008

jo,taky bych to chtěla stihnout do léta,aby mi tu věci co jsem koupila předtím netrčely 😒

niikkyy
12. únor 2008

sluni to zvládnem 😵 ke konci března už tu nebudem 😅 pač budem vyrábět mimča a v létě se tu budem pyšnit fotkama UTZ 😵 😵

murecka
12. únor 2008

to já si dávám delší termín, nechci být moc zklamaná, až začne léto a mě zas dorazí Červená teta z Ruska(MS) 😀 , vidím to tak na podzim?

sluninka
12. únor 2008

murecka..červená teta z Ruska? 😀 😀 pěknej název,taky se na její příchod těším 😀 vyjímečně

niky...no to s přehledem 😵

murecka
12. únor 2008

musím končit, hlava rodiny se blíží a sporák je studenej 🙂 , tak papa

niikkyy
12. únor 2008

murecka papa

dobrej název no!!! 😀 😀 neboj ta už nepřijede,zamrzne v Rusku 😀 😀

Sluni to musíme!!dva měsíce nam budou stačit za olpodnění abychom v červenci už byli těhu 😅

vladkab
18. únor 2008

Ahoj holky,

bojužel mám také špatnou zkušenost. ☹
O naše mimi jsem přišla ve 22.týdnu. Přesnou příčinu nevím, ale údajně jsem chytila silnou infekci, to tvrdili v nemocnici. Můj gynekolog mi však říkal něco jiného, udajně jsem naše mimi v sobě neudržela. Po celou dobu těhotenství jsem neměla žádné potíže ani žádnou chřipku, tak mně stále trápí co se stalo a co vlastně bylo příčinou mého potratu. Potratila jsem také jako Ty niikyy 30.1.takže jsem ještě v šestinedělích a v pátek jdu na kontrolu a můl gyn. mně již chce vyšetřovat, ale ještě to nebude ani měsíc po, tak nevím jestli mu to nemám říci. Ještě se chci zeptat jak dlouho musíte čekat, než se můžete znovu pokusit o mimi. Nám řekli, že min.6měsíců, je to strašně dlouhá doba. ☹ ☹ ☹

zedulinka
20. únor 2008

Ahoj.
Rozhodla jsem se, ze do vasi diskuze prispeji moji zkusenosti..... Diskuze na Modrem koniku si ctu uz dost dlouho, ale nikdy jsem se nezaregistrovala...az dnes. Bohuzel jsem zazila to same co vy.... ☹ Je to dva a pul tydne zpatky.... Byla jsem v 6+2...jeste jsem ani nestihla zjistit, co to znamena....nastesti. Kazdopadne jsem jednou v noci mela hrozny krece v podbrisku a do tri dnu jsem zacala krvacet a den na to jsem byla na kyretazi..... 14 dni jsem byla na neschopence a ted od pondelka uz chodim do prace.
Jako duvod mi muj gynekolog rekl, ze se jedna o spatne spojeni chromozonu...a priroda sama rozhodla. Ale jelikoz mame v rodice spatnou srazlivost krve, jdu ted v patek na testy a uvidi se.... Ptala jsem se, jak dlouho mame cekat a on mi odvetil, ze drive se doporucovalo tak pul roku, ale ze je to nesmysl. At vyckam jeden cyklus, a pak muzeme zacit. Vysvetlil mi, ze drive, jeste kdyz nebyl ultrazvuk a tak, tak zena ani nepoznala, ze byla tehotna, dostala klasickou menstruaci a nic netusic dalsi mesic zkousela dal.
Jen doufam, ze nebudu muset cekat tech 6 tydnu...bohate by mi stacily 4... Vzdy jsem mela cyklus 28dni...presne na hodinu, tak uvidime, zda se timto pravidlem budu moci ridit i ted...kez by. Kazdopadne na nic cekat nebudu. Klidne bych to zkusila uz ted, nic me neboli, nic mi neni..... Lekar rikal, ze kdybych nahodou otehotnela driv, ze se nic nedeje....telo to pozna, zda je pripraveny.... Ale to riskovat nechci.
Jeste me napadlo, ze by duvodem mohla byt spatna hladina hormonu. Od te doby, co jsem prestala brat antikoncepci, tak jsem samej bedar....to znamena, ze hormony asi nejsou v te hladine ve ktere by mely byt. chci se na to v patek zeptat...tak uvidime.
Porad o tom premyslim a chci predejit dalsi spatne zkusenosti........

akras
25. únor 2008

Ahoj holky, tak se k vám taky připojím. O mimi jsme přišli minulý 18.1., 19.2. jsem byla na revizi....v Itálii na dovolené ☹ Mysleli, že jsem tak ve 4. týdnu a já už mezitím byla od posl. MS 11 +...
Moje dr nemá UTZ, takže se nic nezjistilo. Měla jsem jít až na začátku března na ten velký UTZ v 1. trimestru. Mrzí mě, že jsem vyměnila dr. s ultrazvukem kvůli dojíždění za jinou bez UTZ....mohlo se to zjistlit dřív a tolik by to nebolelo 😒 a taky bych mohla být v ČR (i když jsem byla v té Itálii celkem se vším spokojená, péče dobrá 🙂 ) Teď půjdu po kontrole jinam - i když dál, tak k dr. mojí mamky s UTZ, abych byla příště sledovaná.
Teď to vždy na mě během dne padne a brečím jak želva, ale už je to trochu lepší než ty první dny ...to se mi o tom i zdálo, v noci se budila a brečela jsem. Naštěstí mám mojeho manžela, který je absolutně nejlepší na světě, moc mi pomáhá a spolu to zvládneme. Věřím, že bude líp. Dr. řekla, že tak za 3 měsíce můžeme zkoušet znovu, ale já bych ráda dřív. Držte se, určitě to zvládnem a třeba se budeme společně brzy radovat z nového těhu ve společném termínu 🙂

pudlyna
25. únor 2008

Akras jdi na diskusi na konika tam jsme všechny.

murecka
1. bře 2008

Ahoj holky,
dlouho jsem tady nebyla a stalo se spoustu věcí. Druhé MS jsem se nedočkala, takže jsem si v pondělí udělala test a byl negativní, tak jsem si říkala, že to asi mám rozhozené po té revizi, ale když mi MS nepřišla ani ve čtvrtek, tak jsem test cvičně zkusila ještě jednou a ejhle byly tam //. V pátek jsem volala dr., ale nakonec jsem mluvila jen se sestřičkou a ta mi řekla, že to pravděpodobně není těhu, ale že mi v těle přetrvává hormon HCG po té revizi a že i když to těhu bude, tak ho na 90 procent neudržím, protože sliznice na to není připravená. Takže mám počkat do pondělka, ráno mi vezmou krev a podle hodnoty HCG se na mě dr. buď mrkne ultrazvukem nebo ne, protože to nebude potřeba 😢 . Ale pochybuju, že tam bude něco vidět, protože podle MS bych byla zhruba 5tt, ale podle "skutečnosti - asi" 3 týden.Než aby mě ale potkalo to, co minule, byla bych radši, kdyby tam HCG přetrvávalo od té revize a nešlo o těhu, byla bych klidnější, jakože by se nám to mohlo povést příště. Ale jestli tam zas bude mimi bez srdíčka, tak to vzdávám. Máte s přetrvávajícím HCG v krvi někdo nějakou zkušenost? Na revizi jsem byla 4.1.08 a první a zárověň poslední MS po revizi jsem měla 28.1. dost silnou. Jo a ještě perlička - pokus byl jen jeden - docela haluz, že, kdyby to vyšlo 🙂 .

monca.v
2. bře 2008

Ahoj Murecka,
myslím, že jsi těhu. Pokud jsi byla na revizi 4.1., tak potom zákroku tak dlouho v těle HCG není. Klesá sice pozvolna, ale v krvi není určitě za cca 6 týdnů od revize. Tady na koníkovi jsou opravdu holky, který po revizi dostali 1. měsíčky a otěhotněly. Dnes jsou za polovinou těhotenství a vše zvládají naprosto v pořádku. Ber to tak, že kdyby tělo nebylo připravený, tak by potratili někdy v první trimestru z důvodu, že by sliznice dělohy další těhu nezvládla.
Jinak po potratu je hodně vysoká šance otěhotnět, takže klidně stačí jen jeden pokus a ten může vyjít 😉 Pokud ti doktorka potvrdí, že jsi těhu, tak stejně rozhodne až čas, jestli to tentokrát vyjde či ne. Víš, já jsem přišla 2x o mimi ve třetím měsíci těhu - šlo o zamlklé těhu. Teď se již snažíme o další a samozřejmě že mám a teprve budu mít strach, jak to tentokrát dopadne. Ale nervování ničemu nepomůže.
Přeju ti, aby vše dopadlo dobře, uvidíš, bude to dobrý 🙂 .

akras
2. bře 2008

Murecka, já jsem byla na revizi 19.2. a doktor (bylo to teda na dovolené v Itálii) mi řekl, ať si zkusím udělat kontrolní těhu test po 20ti dnech od revize, takze si myslím, že už by měl být negativní a HCG by nemělo v těle být. Takže pokud jsi už nějakých 6 týdnů, tak myslím, že budeš znovu těhu.
Moc ti držím palce, aby vše dobře dopadlo. Můžu se tě zeptat, kdy jsi po revizi přestala krvácet a kdy dorazila první MS? Dík

kapunka
2. bře 2008

ahoj holky...já jsem byla na revizi 22.2. současně mi vzali levý vejcovod, protože to bylo mimoděložní.... ☹
sliznice v děloze sice byla vysoká 14mm, ale vlastně tam zárodek nebyl...doktorka mi řekla vydržet ty tři měsíce... je to hrozně dlouhá doba....
piju kontryhel, prý to pomáhá na růst sliznice...a apám cal. baby .....nevím jestli vydržet, nebo to zkusit hned po ms....každej říká něco jiného.... 😠