Otěhotnění po potratu. Kdy se má začít?

holka
20. lis 2006

Ahojte vsechny.
Patrim bohuzel do te smutne skupiny tech, ktere o prvni mimi prisly spont. potratem. Po nem nasledoval zakrok na vycisteni delohy. Uz jsem slysela x nazoru na to, kdy se zacit snazit znovu. Ale popravde porad nevim odpoved. Pokud mate nejake info, napiste ho prosim.

pipka
20. lis 2006

holka, skus pozriet v tejto teme, je to o tom istom:
Cas znova otehotniet po potrate.
zelam vsetko naj 😉

lucikpetik
21. lis 2006

ahoj holka, tak ja jsem na tom podobne, o mimi jsem sice prisla laparoskopicky, ale nazory na to, kdy znova zacit se taky lisily, nekdo rikal za tri mesice, nekdo rikal klidne hned...a pak si vyber....

holka
autor
21. lis 2006

Take myslim, ze ty tri mesice jsou tak akorat. Jelikoz jsem cca tyden po zakroku, bude se mi to zdat ty tri mesice jako cela vecnost. Jine prace mam sice dost, abych na to nemela cas myslet, ale bohuzel se ty myslenky tam stejne porad pletou...
Aaaach jo, je to ted strasne smutny obdobi a jeste pred Vanocema. ☹

janesm
21. lis 2006

holka - vím je to těžké před 4 roky jsem na tom byla stejně jako Ty ale neboj vše přebolí abudeš mít další sílu do snažilkování.

kackark
21. lis 2006

Ahoj holky, bohuzel me postihl uplne stejny osud jako vas. Zrovna zitra sem mela termin porodu, tak jsem z toho zase dost spatna. Ale chci vam napsat neco, co by vas snad mohlo potesit. Lezela jsem na pokoji s pani, ktera o miminko prisla ve 4 mesici, vyvolavali ji porod a bylo to vazne osklive. No a ja ji po trech mesicich volala jak se ma a ona mi rikala, ze zrovna byla u doktorky a ta ji rekla ze je skoro ve tretim mesici tehotenstvi, to znamena, ze otehotnela prakticky hned znovu a ta doktorka se na ni vubec nezlobila a rikala, ze kdyz to priroda tak chtela tak to ma asi tak byt. Preji vam hodne moc stesticka pri snazeni!!!

ted to bude znit asi hodne drsne, ale verte mi prosim, pracuji s postizenymi detmi a vim o cem mluvim, kdyz rikam co se ma stat to at se stane, uvidite ze to fakt za cas uvidite jinak!

lucikpetik
22. lis 2006

kacko, ja to vidim taky tak jako ty...samozrejme, ze jsem si to obrecela, ale rikam si, priroda to tak chtela, tak to tak melo bych, treba by to bylo pak horsi....
a znova se nam to povede holko,janesm uvidis...

sedmnact
30. lis 2006

Také to mám za sebou. Holky neměla jste někdo bolesti do konečníku než jste začaly krvácet?

kackark
30. lis 2006

sedmnact: ahojky, ja osobne jsem tedy takovehle problemy nemela, ale dost dlouho jsem si nechtela sama sobe priznat, ze krvacim a porad sem to svadela na ruzne jine veci.

sarahxa
5. pro 2006

ahoj, já jsem o svoje první baby přišla nedávno, je to asi měsíc. byla jsem ve 22tt, do té doby naprosto bez problémů. ten den mi bylo nějak nedobře,měla jsem maličko krvavý výtok. jala jsem do nemocnice a tam mi řekli že jsem začala rodit. zkusili to zastavit ale nepodařilo se, takže jsem porodila baby,už mrtvé.
teď si dáváme pauzu, řekla jsem si že 3 cykly a zkusíme to znovu.

ses
5. pro 2006

ja nejsem tehotna,jen snazilka,ale cetla jsem priznaky potratu a jsou tam bolesti do konecniku,nebo to mozna bylo mimodelozni tehoptenstvi,uz to nevim presne

cumacek
5. pro 2006

Ahoj holky, já jsem o mičo přišla ve 13tt.Dodnes nevím vlastně proč.Dr. mi řekl, že se můžeme snažit o mimčo hned, že to záleží na nás.My se nesnažili a možná právě proto jsem otěhotněla vlastně hned. Tak i Vám přeju, ať se miminka podaří

sarahxa
5. pro 2006

ses: potrat-zpočátku tlak v podbřišku, posléze krvácení, tlak na konečník přišel až v závěrečné fázi,jak plod vycházel. alespoň u mě.

pani_nufikova
6. pro 2006

Holka ahoj,
tak mě čeká asi to samé co tebe....už je to jisté. Chtěli jsme to mít jako dárek pro rodiče pod stromeček ale miminko neroste a neporoste.Jsem dnes hodně smutná, ale přídora ví co dělá.

fotografka.z.hulina
6. pro 2006

Ahojky, je mi líto, že jste o mimčo přišli.

Sobecky se však zeptám, zda ty z vás, co potratily samovolně, měli až do konce bolesti prsou a nebo bolesti v podbřišku - tedy příznaky, že těhotenství funguje a prospívá...nebo zda to přestalo a pak potratily.

Protože od 9. týdne je prý riziko potratu jen asi 1%, tedy samovolného, nepočítám neprospívání plodu.

pani_nufikova
8. pro 2006

U mě je to asi zamlklý potrat. Na operaci (revize děložní dutiny)jdu 12.12.2006.
Sarahxa: je mi hrozně líto, co se ti stalo. Já se vyrovnávám se ztrátou 6.týd. miminka - ale ve 22.týdnu.....nedovedu si to představit.....bože to musí být ukrutně smutné. Ach jo. Moc ti přeju mít co nejdřív zdravý usměvavý uzlíček.
madlik

sarahxa
9. pro 2006

pani-nufikova: snad bude líp 😉

fotografka: až do posledního dne všechny známky normálního těhotenství, včetně pohybů mimča ☹

fotografka.z.hulina
9. pro 2006

sarahxa tak to je fakt hrozný, neumím si to vůbec představit 😢

hankah
9. pro 2006

ahojky holčiny,

je mi líto, čím jste musely projít. Sarahxa-ani nevím co napsat, je mi z toho moc smutno, jsi statečná!!

my jsme o první mimi přišli v 1Ott-zamlklý potrat☹, za4 měsíce jsem otěhotněla znovu. mám ale spoustu problémů, krvácení z dělož. čípku, teď mi začaklo tvrdnout břicho a včera mi doktro řekl, že můj čípek je trochu měkčí než by měl být-mám ze všeho hrozný strach

janickabez
9. pro 2006

Berušky musíme být silné, ono to určitě jednou dobře dopadne a my budeme mít u sebe ty naše vytoužený prcinečky, musíme věřit 🙂 , přeji všem krásný víkendík 🙂

sarahxa
9. pro 2006

říkám si že spousta lidí je na tom hůř, no ne?
vy co už těhulky jste, tak se hezky hlídejte a všechno bude ok 😉

hankah: neboj, to bude v pohodě 😉 máš předepsaný klid na lůžku nebo tak něco?

divabara
11. pro 2006

Ahoj vsichni,omlouvam se,ze vstupuji do teto diskuze,ale jsem uz zoufala.Jsem po tretim samovolnem potratu,vzdy v 6tt.A mam za sebou jedno ukoncene tehot.v 16tt,kvuli VVV srdce neslucitelne se zivotem.Vite,vzdy jsme dodrzeli pauzu vice jak pul roku a nikdy to nevyslo...ted jsme to zkusili po 3 mesicich,ale zase to nevyslo.Nejhorsi na tom je,ze mi ma doktorka vynadala,ze jsme nepockali prave toho pul roku,a ze jsem potratila kvuli me nedockavosti.Tak jsem se slozila.

makak21
11. pro 2006

divabara:tak to je mi líto,ale určitě se brzy zadaří. A z doktorky si nic nedělej. Je spousta holek, co po potratu otěhotněli velice brzy a mají krásná zdravá miminka, takže si myslím, že tím to rozhodně nebude. Kdyby doktorka raději zjistila, proč potrácíš, než tě peskovala. Je to někdy fakt děs. Drž se a držím palečky aby se to brzy povedlo. 😉

romana27
11. pro 2006

baruško, to je hrůza, vůbec nevím, co na to napsat.

Hlavně taky nerozumím doktorce, když věděla, že jsi těhotná a máš problém v daném týdnu, proč tě nehlídala, nedala třeba nějaké prášky na udržování těhotenství ( kdosi tady cosi takovýho psal, že existují, já s tím zkušenost nemám). Měli by tě víc hlídat :(

hankah
11. pro 2006

sarahxa: přesně tak, mám nařízený klid na lůžku a dostala jsem magnezium. teď ležím o to víc, že jsem někde chytla nějakého bacila a vůbec nevím, kde jsem k němu přišla!!! 😒

divabara: to je mi moc líto!!!!!byla jsi na nějakých imunologických vyšetřeních nebo na něčem takovém?? neházej flintu do žina, uvedu ti jeden případ ze života s dobrým koncem, moje sestřenice, kdyby to všechno dopadlo, měla dneska asi 11 dětí. vždy o mimi přišla v rozmezí 3-4tého měsíce. dneska má dvě zdravé velké holky. tu první porodila v sedmém měsíc, ta druhá vydržela až do konce. chci ti tím napsat, že i když procházíš velmi težkám obdobím, vždy je nějaká naděje!!!!vyražte na dovolenou, nebo podnikejte něco co vás trochu vytrhne z všední smutné reality!! DRŽ SE!!!!!!!!!

nikitazak
11. pro 2006

divabara: to je mi moc lito! ale urcite bych zmenila lekarku!! misto aby te podporila, tak ti nadavá...vzdyt uz nejsme ve stredoveku!a znam taky spoustu holek co otehotnely hned po potratu a maj zdava mimca.

janickabez
11. pro 2006

ahojky baruško, je mi to taky moc líto,foukám na srdíčko, ale pravdou je, že bych rozhodně změnila lékaře, jeslti že píšeš, že už Vám to 4x nevyšlo, tak to by tě měla dr. oprvdu hlídat, ale hlavně začít řešit problém a zajímat se o to proč to nevychází. Hlavu vzůru a z toho, že jste nepočkali nezoufej i tady je spousta holčin, co nepočkaly a dnes jsou těhulky nebo mají zdravá miminka. 🙂

divabara
11. pro 2006

Ahoj holky!Moc vam dekuju za povzbudive odpovedi.Prave kdyz jsem potratila takto v 6t v srpnu,sla jsem sama od sebe do centra asistovane reprodukce.Delali mi vysetreni na zoonozy,hormonalni profil (mam mirne zvyseny prolaktin),manzel byl na spermiogramu (bohuzel ho ma docela spatny),ted jeste cekam na hematologii.Pak si asi pozadam,aby mi udelali vysetreni na imunologii.Proste,vzdy jsme cekali vice jak pul roku na dalsi tehotenstvi dle rady me doktorky,ale ted jsme to zkusili drive.Uz to vlastne zkousime dohromady 2 roky.Je to zoufalstvi.Moje doktorka by me asi opravdu nikam sama od sebe neposlala,mozna proto je tak trochu nastvana,spise vidi pricinu v tom,ze necekam treba rok,ale to prece nejde...Ach jo...snad bude lip.

hankah
11. pro 2006

baru, vůbec to není o tom jak dlouho čekáš, vždycky jsi to poctivě dodržela, tak to v tom až tak nebude. jak dlouho vám trvalo, než jsi otěhotněla, podle toho co píšeš, tak to bylo vždycky hned,ne?což je svým způsobem dobrá zpráva!! určitě si nech udělat i tu imunologii, o té mi můj dr. říkal, že by dělal jako první. a co krevní skupiny,jejich Rh faktory, to máte dobrý?
určitě se to podaří, je moc dobře, že jsi to vzala do svých rukou,někdy se na doktory nedá moc spolehnout!!!
moc a moc ti držím pěstíčky, aby se vše povedlo!!

divabara
11. pro 2006

Hankah:Moc diky za podporu.Vis,je to neco pres rok,co jsme prisli o mimi prave v tom 16tt.Rikam si,ze lepsi v tom 6tt,nez v tom 16tt.Jak rikas,s otehotnenim nemame prilis problem,i kdyz se doktori v CAR divi.Vzdy se raduju neco malo pres tyden z tehotnestvi,ale pak to skonci samovolným odchodem miminka.Zatim jsem to zvladla bez revize.Dnes jsem 5 dni po potratu,a az zitra jdu na UZ.Mozna i proto se na me ma doktorka zlobi.Tak mi prosim drz pesticky,abych jeste nakonec v te nemocnici neskoncila.Urcite to ale se snazenim nevzdam.Doktori nam dokonce i rikali,zkouset to dal,dokud to nevyjde,ze vlastne IVF u nas problem stejne nevyresi.