Otěhotnění po potratu v šestinedělí a bezproblém. těh.

janinkaves
19. lis 2009

Ahojte holky je tu některá která po potratu nebo porodu otěhotněla hned po šestinedělí nebo i v šestinedělí nebo po druhé ms a bezproblémů donosila zdravé mimuško ?? Já si sice říkala že počkám až na příští rok (což mi vyjdou tak 3ms), že už toho tento rok bylo až moc (prosinec 08-spontální potrat bez revize, květen 09 - vyvolávaný potrat 22tt. pro VVV, říjen 09 - zamlklé těhu 7tt.), říkám si že to tentokrát určitě vyjde a mi se budem příští rok radovat z bezproblémového těhu ale doporučovaný půl rok se mi teda čekat nechce a i ty tři měsíce se mi zdají nekonečné !!! Říkám si že únor to jistí ale ráda bych to měla podložené krásnýma případama 😀 ! Tak se ozvěte

tercie
19. lis 2009

Janinko dělej jak myslíš, a jak se cítíš. Ale osobně jsem pro aspoň ty 3ms počkat. Přece jen toho máš za sebou hodně, tělíčko by možná potřebovalo trošku regenerace. Vím o čem mluvím, taky mám za sebou SP duben 08, přerušení kvůli VVV duben 09. Taky jsem chtěla po týhle zkušenosti bejt těhu co nejdřív, klidně i hned v šestinedělí, ale strach zvítězil, radši jsem počkala. Přece jen, aby čípek vydržel, a i tak mě teď dr straší. Držím palce ať vám druhý miminko vyjde bez problému 😉

zlababa07
19. lis 2009

Ahoj Janinko, je to jen tvé rozhodnutí, ale souhlasím s Tercií. Máš toho za sebou na jeden rok až až a tělo se potřebuje zregenerovat. Myslím, že tady najdeš jak holky, co otěhotněly hned po první ms a už mají zdravá miminka, tak ty, co takhle dobře nedopadly a ve výsledku ti to stejně 100% jistotu nedá. Sama mám za sebou letos také už 2 ZT, taky jsem byla hodně nedočkavá a po prvním potratu jsem otěhotněla hned po první ms, ale jak víš, dobře to nedopadlo. Těžko soudit, jestli to bylo kvůli moc krátké pauze nebo něčemu jinému, ale všechna vyšetření, co jsem zatím prodělala, byly ok.

Zrovna včera mi dr povídal, že dříve se doporučovalo půl roku, dneska říkají tak 3-4 měsíce, jednak kvůli tomu čípku, jak píše tercie, také kvůli hormonům, které se při každém těhotenství doslova bouří a také kvůli sliznici - pokud je moc tenká a špuntík se nemá kam pořádně zavrtat, většinou to skončí zase špatně ☹ Každopádně teď už to chci vydržet, dokud mi dr nedá zelenou. Sice to čekání je strašně dlouhé, ale uteče to a aspoň si pak nebudu vyčítat, že jsem něco uspěchala.

Zkus si vydupat nějaká vyšetření, jestli ti ještě žádné nedělali (genetiku, prodělané infekce jako toxoplazmóza, cytomegalomavirus nebo EBV a třeba si nech udělat i hormonální profil), minimálně tím vyloučíš pár důvodů, pro které by se to mohlo opakovat a čas taky rychleji uteče, protože se něco bude dít 😉

janinkaves
autor
19. lis 2009

Dík holky, ale já opravdu nemám žaludek něco zkoušet dřív než na začátku jara i když jsem nedočkavá nejsem zas tak nezodpovědná, jen jsem chtěla vědět jestli to někomu vyšlo, pořád tady čtu jak jsme všechny po potratu nedočkavé na další otěhu, zadaří se ale buch za par týdnů je zase po všem, což mi teda nedělá vůbec dobře 😠, pak se mi zdá nějaké čekání úplně k ničemu, nebo se mi to aspoň zdá na diskuzích co se objevuju 😖 !

Jinak Žlab mi se známe že jo a ani jedna to nemáme jednoduché 😔 ! Jinak já mám za sebu všechny vyšetření kromě imuno v Praze (což se mi zdá zbytečné když mám doma jednoho zdravého klučíka) a pár odběrů navíc jako výtěr z krku za sebou dávno už o prázdninách a nic se nenašlo, ještě mě teda čeká vyšetření na alergie jestli nejsem alergická přímo na hcg, což nevím jestli vůbec existuje ale dr. to po tomto posledním potratu napadlo tak to nechám na ní !

zlababa07
19. lis 2009

Ahoj janinko, jj, známe se ze záříjovek a pak bohužel i z tématu revize 😔 Já si jen přesně nepamatuju, co kdo kdy a jak prošel za vyšetření, tak se omlouvám 😅 O alergii na HCG jsem už někde slyšela, ale nic o tom nevím. Jak se to testuje?

Jinak s tebou naprosto souhlasím, že je toho nějak moc, ale zas na druhou stranu těch úspěšných je taky fůra 😉 Jak ses ptala na ty šťastné, co po potratu nebo porodu úspěšně donosily špuntíky, tak třeba v zamlklinkách (zamlklý potrat aneb....) je jich už hodně a přibývají další a další, takže šance tu jsou určitě 😵

hnedoocka23
20. lis 2009

ahoj holky...tak já jsem po prvním těhu(úmělém )potratila samovolně v 5tt...poté jsem zapadla druhý měsíc po revizi..a tedkom to skončilo zamlklým těhu...takže v pondělí jdu na revizi..je mi z toho také nanic...ale život jde dál...ted chci podstoupit různá vyšetření a lázně a po 4 měsících to vyzkoušíme znova 😉
holky,držte se a at další těhu dopadne na jedničku 😵