Podezření na Downův syndrom

babyver
25. dub 2017

Dobry vecer,prvni screening mi vysel negativni,vsechno bylo v naprostem poradku. Ale minuly tyden mi volala moje doktorka ze mam hranicni podezreni na downuv syndrom..vyslo nam 1:170,zitra jdeme na genetiku na vysetreni...strasne se bojim 😞 jak tohle dopadne...

misulinka44
25. dub 2017

Takže ti vyšel pozitivní tripple test? Asi takhle... Tento test je dost často falešně pozitivní, upouští se od něj. Nahradil ho přesnější prvotrimestralni screening. Nestresuj se,opravdu to dost často vychází pozitivně, ač je miminko zdravé.

babyver
autor
25. dub 2017

Ano v 15 tydnu mi doktorka brala krev a z te mi vysel ten hranicni vysledek. Nevim co zitra ocekavat,jestli bude stacit utz nebo budu muset i na odber plodove vody. Mam velky strach..

odula
25. dub 2017

@babyver je to hraniční a je to pouze PRAVDĚPODOBNOST. To jest, že jedna ze 170 maminek se stejnými výsledky jako ty bude mít PRAVDĚPODOBNĚ děťátko s Downovym syndromem. Představ si pytlík se 169 kuličkami a jednou bílou - zavřeš oči a zalovis - je pravděpodobnost 1:170 že si vytahnes bílou. Zkus být v klidu, je hodně velká šance, že všechno bude v pořádku 🙂

misulinka44
25. dub 2017

@babyver u odběru plodovky je riziko cca 1procento,že dojde vlivem infekce k potratu... Takže riziko postižení je mnohem menší. Je to na zvážení,ale osobně bych v životě na tripple nesla. Uvidíš,co ti poví na genetice. Asi bych se do plodovky hnát nenechala...To v případě silně pozitivního testu ,méně než 1:100,1:50 třeba...

odula
25. dub 2017

Doufám že jsem nezmotala matiku 😉 ale neboj se. 1:170 je sice hraniční, ale pořád dost nízká. 🙂

babyver
autor
25. dub 2017

Dekuji za podporu. Myslite,ze me budou brat i plodovou vodu? Nebo se muzu spolehnout na utz.

absintka19
25. dub 2017

@misulinka44 nejde o to ze by byl falesne pozitivni ale je to vzdy jen pravdepodobnost. 1:170 znaci ze 1 miminko ze 170 je down, ale nikdo vam nerekne zda je to prave to, ktere cekate.
Nestresujte se pokud vysledky nemate jeste.

35_a_budu_mamka
25. dub 2017

Neboj se, bude to dobre. Ja mela 1:240 a moje gyn me dost necitlive vydesila, ze pry je to spatny... Velky UTZ byl OK a Prenascan dopadl take dobre. Mam zdrave miminko. Ty tripple testy by vubec uz nemeli delat, byvaji falesne pozitivni. Hlavu vzhuru, bude to v poradku💛

misulinka44
25. dub 2017

@absintka19 právě ta falešná pozitivita je v tom,že to u naprosto zdravých dětí vychází na relativně vysoké šance na postižení...Což je špatně. Proto se testy naštěstí přestávají dělat.

misulinka44
25. dub 2017

@babyver uvidíš,co ti řeknou, odběr můžeš odmítnout... Nebo zaplatit neinvazivní test z krve. Je drahý ale bez rizika pro plod.

babyver
autor
25. dub 2017

Moc vsem dekuji,trosku ke to uklidnuje,ale strasne se bojim,ze to vyjde zrovna na nas 😢

odula
25. dub 2017

@babyver neboj se. Ta pravděpodobnost opravdu není tak strašně vysoká. Jestli budeš chtít dej pak vědět 😘

babyver
autor
25. dub 2017

Urcite sem dam vedet jak jsem dopadla...dekuji opravdu ❤

vanilkacka
25. dub 2017

@babyver Já na tom byla pri 1.těhotenství stejně, triple riziko cca 1:270,ale jiný syndrom. Prvotrimestralni na jednicku. Na plodovku jsem pro svůj klid šla. Triple vychazi obcas falešné pozitivní, ale když narazim na příběhy,kde ty výsledky byly i lepší a stejně se narodilo nemocné dite nebo se to potvrdilo při později,tak jsem zvolila jistotu. Odběr jsem podstoupila na klinice,kde ho dělají úplně běžne a dodrzovala jsem klidovy režim.

muhehehe
25. dub 2017

Klid. Screening je přesnější. A ten ti vyšel dobře. Tak zbytečně neplaš ;)

vanea
25. dub 2017

@babyver Ahoj, neboj se=) Tohle všechno jsou pouze testy z krve maminky, tzn jakou ty máš šanci, že bude něco s miminkem..o tom co nosíš, to neříká lautr nic ;) Tak se zbytečně neplaš a počkej si na další postup..variant je více, buď neinvazivní genetický test - opět z tvé krve za 12 tis., nebo potom odběr plodovky, to už ti všechno vysvětlí gynekolog. 1:170 není nejvíc, ale 170x rodit stejně nikdy nebudeš =) držím palce 🍀 🍀

jjanickaa
25. dub 2017

Neboj, odchylky by byly vidět na UTZ, tripple testům moc neveřím. Nám vyšel 1:75 Edwards, máme zdravou holčičku 🙂

terykk
26. dub 2017

Ahoj, měla jsem něco podobného a vím jak se cítíš . Ale opravdu nemá cenu se stresovat sama to ted zpetně vidim. Já na plodovku po konzultaci s genetikem ani nemusela, šly jsme s tatínkem na test z krve a ani jsme ho neplatili. (byla k tomu byla diagnoza) držím palečky ať vse dobře dopadne .

hesstia
26. dub 2017

na mé gynekologii už se trippel test ani nedělá, doktor říkal, že ho dávno zrušili, jelikož dával často falešné výsledky a dle něj je nejdůležitější 1. screening...

babyver
autor
26. dub 2017

Dekuji vsem,byla jsem v Olomouci u doktora Polaka..podle utz rikal ze by melo byt vse v poradku,ale mimco nebylo uplne natocene. Tak jsem si nechala udelat odber plodove vody. A zitra mi zavolaji vysledek.

terykk
26. dub 2017

Ted hlavně odpočívat a výsledek určitě dopadne dobře 🙂

vanilkacka
26. dub 2017

@babyver Odběr mi dělal taktéž on. Dej si magnezko a odpocivej. Bude to dobry. Mne volali výsledky pozdě odpoledne.

babyver
autor
26. dub 2017

Ja se bojim vysledku... az pozde odpoledne? No musim to vydržet. A odpočívat se snazim.

odula
26. dub 2017

@babyver myslím na vás. Držte se 🙂

jani76
26. dub 2017

@babyver Držíme Vám všechny palce!! 🙂

babyver
autor
27. dub 2017

Ahoj vsichni,dekuji ze jste na nas vsichni mysleli. Uz mi volali a vsechno je v poradku. Jsme zdravi 🙂 ❤

vanilkacka
27. dub 2017

@babyver To je skvělá zpráva, určitě se ti muselo hodně ulevit

odula
27. dub 2017

@babyver skvělý, mam velikou radost 😘😘

odula
27. dub 2017

@babyver a díky za echo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru