Pohlavní styk ke konci šestinedělí po ukončeném těhu

neominka
16. zář 2013

Ahoj.
5.9.2013 jsem byla na uleme ukonceni tehotenstvi v 16tt z duvodu VV Downuv syndrom ☹(((
Sestinedeli se ma dodrzet, ale co kdyby prece jen ke konci ten styk byl??? Mate zkusenost????
a da se otehotnet v sestinedeli?Slysela jsem ze je to jako kdyz pohnojis 🙂 tak se ptam🙂))
Dekuji 🙂))

evulinkab
16. zář 2013

@neominka Tak nejspíš se otehotnet dá, ale vetsinou první menstruace po porodu či potratu bývá anovulační, tzn. bez uvolnění vajíčka v tom cyklu, takže až po první menstruaci by mel nabehnout normální cylus s ovulkou.Ale samozřejme příroda se zařídí dle sveho a možné je vse...Každopádne já bych určite počkala alespon 3měsíce, at se dá telo trošku dokupy.Jo a že je styk v šestinedělí?To nevadí, pokud nekrvácíš a cítíš se dobře, proč ne...

neominka
autor
16. zář 2013

@evulinkab jsem 11 dni po porodu a tak nejak se o to zajimam co kdyby nahodou. nechce se me cekat tri mesice na dalsi tehulkovani. To prvni ale zkoncilo v 16tt a nechci zase neco uspechat abych me zase nezustali oci pro plac ☹
Ale cetla jsem ze hodne maminek otehotneli ihned po sestinedeli ...mam smisene pocity a zatim me ta ztrata miminka dost boli, takze myslenka na nove miminko me doma tak nejak drzi

edeltraut
16. zář 2013

@neominka My jsme šestinedělí nedodrželi hned dvakrát 😅 . Poprvé asi o deset dní, podruhé asi o pět. Řekla bych, že asi bude záležet jak se budeš cítit. Já i když jsem rodila poměrně velká mimina byla brzy fit a při chuti 😀.

evulinkab
16. zář 2013

@neominka Budu držet pesti, miminko si k vám určite cestu najde..Jen ty tři mesice se uvádí kvuli mamince, aby byla v pohode fyzicky-každopádne pokud se budeš cítit dobre a nebudou problémy, tak proč do toho nejít hned🙂

neominka
autor
16. zář 2013

@evulinkab jsem ale po revizi delohy-neodesla placenta ... Ale ja nerodila velke miminko v 16 tt nase holcicka byla drobecek.
takze uz ted se citim fyzicky, ze bych mohla zdolavat rekordy 🙂 jen jeste se malinko cistim,ale nic velkeho

naomi6
17. zář 2013

@neominka Ahoj, to mě moc mrzí, určitě se to brzo podaří. Já bych ale rozhodně raději to šesstinedělí dodržela. Jen pro jistotu, kdyby něco. Držím moc moc palce.

neominka
autor
17. zář 2013

@naomi6 sestinedeli se pocita ode dne porodu???

naomi6
17. zář 2013

@neominka Já myslím, že logicky jo

neominka
autor
17. zář 2013

@naomi6 v to doufam, uz tak je to pro nas tezky...dr. se moc netrvarila vcera, kdyz jsem se zeptala - kdybych nahodou otehotnela po sestinedeli? Samozdrejme me nemuze za to pochvalit co planujeme. Ale taky nejak me to nevyvracela. jen ze je vetsi riziko potratu. Ale taky je dulezite, ze maminky ktre potratili detatko, tak maji mnohem vetsi riziko potratu nez jako ja ktera z duvodu VV vad nasi holcicku rodila. nejradsi bych otehotnela na konci sestinedeli. Protoze me ceka konizace cipku, ale pokud m vyjdou vysledky ze se ty potvory predrakovinotvorne nezmenili, tak cipek pocka detatko je dulezitejsi.Cipek me dr muze hlidat a nema vliv na prubeh tehulkovani

naomi6
17. zář 2013

@neominka Aha, no koukám, že to máš těžké. Úplně chápu, že chceš co nejdřív otěhotnět. budu moc držet palce! Dopadne to určitě dobře.

neominka
autor
17. zář 2013

@naomi6 ten cipek me kupodivu az tak netrapi, ja vim ze by mel, ale cipek se hlida uz nekolik mesicu a da se vse vcas napravit,ale s otehotnenim atd uz je to jine. Prave proto bych chtela otehotnet co nejdrive to pujde a taky vim, ze to nese rizika, ale co dneska nenese?ja nepotratila, ale rodila v 16tt a taky bohuzel probehla revize. takze me pocity jsou smisene-zazit tehulkovat co nejdrive a risknout to a nebo pockat...

elvira
17. zář 2013

neominka - styk dřív než na konci šestinedělí jako problém nevidím - pokud nejsou problémy a cítíš se na to.
S tím těhotněním bych počkala - 16. týden těhotenství je docela dost a nechala bych tělo odpočinout. Chápu, že bys chtěla co nejdřív otěhotnět po takové události, ale osobně bych to neuspěchala.
Ale rozhodnutí je jen na tobě.
Držím palce, ať se brzy dočkáš pozitivních zpráv. 😉