Poplatek při zjištění zamlklého těhotenství?

jitulinas
16. kvě 2013

Milé maminky, když mi pan doktor zjistil při druhé těhotenské kontrole zamlké těhotenství, sestřička po mně pak chtěla poplatek 30 Kč a já přemýšlím, jestli to bylo oprávněné. Jakou máte zkušenost vy? Zajímavé totiž bylo, že když jsem šla potom na revizi, v nemocnici po mně 30 Kč nechtěli... děkuji Vám za vaše odpovědi🙂

kikimaruska
16. kvě 2013

Já sem 30 Kč platila i na každé kontrole do doby, než mi ve 12 tt vystavili těhu průkazku...byla sem i na odběrech krve, UTZ atp..celkem asi 6x a krom návštěvy speciálně kdy si mě muj dr.pozval sám do nemocnice sem vždycky platila. A nyní po šestinedělí ihned také...

aguaverde
16. kvě 2013

promiň, ale to ti jde tolik o těch 30kč?? 😨 🤐 🙄

podle mne byl oprávněný

radulka57
16. kvě 2013

Na každé kontrole chtěji 30kč, a je jedno co ti oznámí. Nebo myslíš, že tím že máš ZT tak se měli slitovat? To bohužel ne - to mají nařízený od ministerstva zdravotnictví, kdyby od tebe 30kč nevybrali tak by jim to pak chybělo. Protože ta prohlídka byla prostě zaznamenaná a za to se přeci platí. Jinak mi je to líto. 😖

tulikiss
16. kvě 2013

Ja jsem vzdy platila pri prvni kontrole kdy doktorka urcila, ze jsem tehu a pak uz nic.
@aguaverde nemyslim si ze jitulinas slo o 30 kc, ale spis ji jde o princip. uprimne me teda prijde v takoveto situaci rict si o 30kc jako dost necitlive..navic pece spojena s tehu je bez poplatku, takze si myslim ze i tento pripad mel byt bez poplatku

ebsian
16. kvě 2013

V těhotenství jsem platila 30kč jenom poprvé tuším a pak na každém screeningu na genetice, jinak u mé lékařky ne. V nemocnici potom jen pobyt..

veronika.deskova
16. kvě 2013

Já byla na revizi kvůli zamlklému těhu před 3 týdny. Jestli jsem platila něco u lékaře ten den nevím. Abych řekla pravdu, když mi doktor oznámil, že plod je náhle bez srdeční akce, tak jsem z toho bylo psychicky špatná a nějaký poplatek 30.-Kč mi byl víte kde ... Vůbec bych tohle neřešila. Co se týče nemocnice, tak jsem po zákroku musela cca 7 hodin ležet na pokoji, večer mě propouštěli domů, tudíž jsem hradila 100.- za 1 den pobytu v nemocnici.
Přeji hodně štěstí a hlavně zdraví!

ilonne
16. kvě 2013

Podle mě jsou těhotné od poplatků osvobozené, kromě nemocnice, ale nevím jestli od začátku nebo až od vystavení průkazky. Už si nepamatuju, jak jsem to měla s Anežkou. Ale 30,-Kč bych taky neřešila.

formelina
16. kvě 2013

@radulka57 - Prd by mu chybělo 30kč vždyť jim to jde do kapsy nikde to neodvádí.Nikdo ti nedá dolkat pokud si nevyžádáš.Takže to nemusí vůbec přiznat.Během dne může mít např. 20 pacientek,které zaplatí a on přizná polovinu.
A když určí těhotenství a napíše to do karty žádný poplatek se ze zákona neplatí. Pouze za screening, který některé pojišťovny hradí.
Pobyt v nemocnici se taky platí.
Bohužel v naší republice je jeden velký bordel a jen tahají prachy z lidí.

luciina
16. kvě 2013

Myslím, že to bylo neoprávněné.

klariska16
16. kvě 2013

Mě by teda v té chvíli by bylo uplně jedno jestli chce nějaký poplatek,v mém případě už si to ani nepamatuji,protože když mi doktor oznámil,že mám zamlklé těhotenství,tak jsem byla uplně v ......a nějaký poplatek mě netankoval!!!!!!!!!!!!!

helulela
16. kvě 2013

Myslím, že od tebe 30 Kč vybírat nemuseli, šla jsi na kontrolu v rámci péče o těhotné, ale na 100% to tvrdit nemůžu.

@formelina Když lékař vykáže pojišťovně kód klinického vyšetření, automaticky se s ním pojí výběr regulačního poplatku. To, jestli ti pak dá nebo nedá doklad, na tom nic nemění, pojišťovna počítá poplatek za vybraný.

amabilis
16. kvě 2013

Ono je to u každého doktora jinak. Někdo chce poplatky pořád, někdo skoro vůbec. Asi bych se tím nezabývala. Pokud ti to vadí nějak zásadně, můžeš se zeptat a nebo rovnou změnit doktora.

lucyvivien
16. kvě 2013

asi tak ,tenhle dotaz u mě postráda nějaký hlubší smysl, u zamlklého těhotenství bych řešila asi jiné věci než 30 kč poplatek 😒

rikisek
16. kvě 2013

Nechápu, že spousta lidí má pořád potřebu odpovídat na něco, na co se je nikdo neptal. Myslím, že zamlklé těhotenství je bolestivá záležitost pro každou, která to zažije a nikdo nepotřebuje slyšet ,,moudré "rady, na co při tom má myslet. Jestliže tady tazatelka položila otázku na poplatek, tak má důvod, proč se na to táže. Pokud by chtěla vědět na co má myslet při zamlklém těhu tak se na to určitě zeptá!

dorinek
16. kvě 2013

Já myslím, že poplatek byl neoprávněný. 1x za rok máte nárok na preventivní prohlídku, která se neplatí. Každá další se platí. Těhotné jsou od poplatku osvobozené. Takto mi to podal můj doktor. Jakmile zjistil, že jsem těhu (cca 5 týden) tak už mi nic neúčtoval,i když jsem ještě neměla vystavenou průkazku.A ani na kontrole v šestinedělí po mě nic nechtěl, prý je to prohlídka pořád ještě spojená s těhotenstvím a porodem. Myslím, že tazatelka spadala ještě do těhotenství a následné péče. Bohužel spousta doktorů v tom má asi dost bordel a možná ani sami nevědí, za co vlastně vybírat a za co už ne.
A jak psala @tulikiss - tazatelce zřejmě nejde o peníze, jen o princip. Co by měla tazatelka řešit a co ne, nechte laskavě na ni 😔

jasminecek
16. kvě 2013

MYslím si, že od tebe peníze vybrat nemuseli stejně tak jako ty nemusíš tolik řešit, že jsi jim musela nechat 30 Kč. KDyž jsem potratila, měla jsem úplně jiné myšlenky.

helcenka
16. kvě 2013

Když jsem byla těhu, tak jsem platila při každé kontrole 30,- až do vydání těhu průkazky, i když jsem měla v kartě napsáno, že těhotenství bylo zjištěné a potvrzené - tuším někdy od 7. týdne, při každé kontrole bylo do karty zapsáno, jak těhotenství postupuje. Pak už jsem neplatila nikdy za nic, ani za fotky z UTZ, nic a na kontrole po šestinedělí jsem také neplatila, neboť to bylo bráno jako preventivní roční prohlídka.
Nicméně u nás vybírá sestra poplatky před prohlídkou, takže to by mě nenapadlo nikdy řešit.
Za mě byl poplatek vybrán oprávněně.

pindruscha
13. říj 2013

Já jsem taky měla zamlklé těhotenství a na kontrole, kdy mi to doktorka zjistila, jsem nic neplatila. Platila jsem něco při revizi, ale pak když jsem šla na kontrolu opět ke své doktorce, tak nic nechtěla.