Poslední rozloučení s naším andílkem

jitulka87
17. únor 2018

Mám před sebou poslední rozloučení s naším milovaným andílkem a já trnu hrůzou....co to se mnou udělá. Máte někdo zkušenost? Doteď jsem se z toho dna nevyhrabala a bojim se, že klesnu ještě víc..

klaraslavickova
17. únor 2018

Bude to asi hodně těžké ale ve výsledku poslední rozloučení je přesně to co člověk potřebuje aby byl schopny přijmout to co se stalo jako fakt a dal s tím pracovat

jitulka87
autor
17. únor 2018

Ja sve detatko o rozlouceni s rodinou nechci pripravit. Ale mam hrozny strach.ze to bude moje dalsi nocni mura, kterou nikdy nedostanu z hlavy

mr_falko
17. únor 2018

jak stary Adámek byl? Uprimnou soustrast a posilam, co nejvic pozitivni energie do budoucna. Ja bych rozlouceni nezvladla ( samozrejme jde o konkretni situaci)

prdecek
17. únor 2018

určitě je to důležitý krok v před, člověku to asi teprve pořádně dojde, co se stalo. Mě si mírně po pohřbu ulevilo, ale bolest zůstane navždy.

lennus
17. únor 2018

Předloni v listopadu jsme přišli v těhotenství o chlapečka, pohřeb jsme taky dělali, hrozně jsem se předtím bála, když přijížděla pohřební služba, myslela jsem, že se složím, ale samotný obřad mě hrozně uklidnil, pomohlo mi to rozloučení, pak už to chtělo jen čas. Je to důležitý rituál, i když náročný. I když umřel taťka, tak mi pohřeb pomohl. Držte se, bude to těžké, ale je to jakýsi předěl!

jitulka87
autor
17. únor 2018

@mr_falko narodil se hrozne brzo a mel tezky start do zivota. Ta mrcha nam ho vzala po 40 dnech, kdy muj chlapecek neskutecne statecne bojoval.

rickym
17. únor 2018

Zkušenost nemám, ale posílám na dálku sílu😥 Neumím si ani představit, jak těžké chvíle prožíváte... Adámek vám určitě pošle zase radost do života🍀🍀🍀

jitulka87
autor
17. únor 2018

@rickym zivot uz nikdy nebude jako driv....mam pocit, ze budoucnost zemrela s mym Adamkem

brnohrot
17. únor 2018

dovedu si představit jak je to těžké. Ale myslím si, že rozloučení Ti pomůže se s odchodem andílka vyrovnat. A určitě to nebude noční můra a pomůže ti to přijmout jeho odchod do nebe. Už ho nic nebolí. Tvá bolest určitě zůstane navždy, ale myslím, že časem bude menší. Tak přeji hodně sil a určitě to zvládneš s pomocí rodiny.

rickym
17. únor 2018

@jitulka87 jen si to neštěstí představím a pláču. Neboj se vyhledat pomoc psychologa, musí to být strašně těžké.. je pochopitelné, že už nic nebude jako dřív.. Adámek byl bojovník a teď musíš bojovat i ty...moc mě to mrzí, tohle by se nemělo stávat😥

jitulka87
autor
17. únor 2018

@rickym dekuju. Psycholog je na miste. Ve stredu konkretne. Rodina se snazi...ale porad dokola slova MUSIS koukat dal apod.....uz to nemuzu poslouchat. Adamek byl jedinecny a jeho ztrata je to nejhorsi co nas potkalo....to nejde jen tak nahradit. A dokonce slova typu...nejsi jedina komu se to stalo, musis se sebrat...oni nic nevi.co prozivam

rickym
17. únor 2018

@jitulka87 ano, toto jsou fráze a je na tom i něco pravdy, ale pro tebe teď úplně bezpředmětné... ty teď prožíváš nejhorší období v životě a žádné slova asi nepomohou😔 Nikdy Adámka nic nenahradí, ale věřím, že jednou budeš zase šťastná a budeš mít u sebe dítko, kterému povíš jak úžasného brášku mělo❤️

priefi
17. únor 2018

@jitulka87 Uprimnou soustrast 😔 Uprimne, nejhorsi je okamzik smrti, samotne rozlouceni je sice tezke, ale ne tak, jak moment, kdy Te skutecne opusti. Pokud jsi verici, divas se na to jinak, pokud neverici, zalezi na uhlu pohledu. Tvuj andilek je zase mezi andilky, ber to tak a bude to pro Tebe aspon o trosicku lehci. A moment pohrbu je moment, kdy mas vnitrne moznost se skutecne rozloucit. Bez pohrbu je to pro psychiku mnohem tezsi. Pohrby jsou hlavne pro pozistale, aby se s odchodem milovane osoby lepe smirily.

jitulka87
autor
17. únor 2018

Pohreb chceme....o tom neni diskuze. Jen jsem ted uplne v haji...nevyznam se v sobe. Kazda minuta je jina. A ja mam obavy,jak ten den rozlouceni zvladnu

jbzirafa
17. únor 2018

Já jsem na pohřeb neměla a nechtěla jsem ho. Naprosto mi stačila nutna návštěva pohřebního ústavu ve chvíli, kdy jsem potřebovala kolem sebe něco pozitivnějšího. .ale asi je to dobre a důležité udělat nějaký rituál ,k přijmutí věci. i když to v tu chvíli bude ještě náročnější a bude vám možná hůř. Člověk musí asi na dno aby se měl od čeho odrazit. Ale to nejde hned. Člověk si to musí prozit,nechat proběhnout emoce.

jitulka87
autor
17. únor 2018

@jbzirafa ☹ my ho chteli. Nas chlapecek si zaslouzi rozlouceni s rodinou. Ale mam z toho najednou strach

jbzirafa
17. únor 2018

@jitulka87 každý to máme jinak. Strach je normální, je to náročné obdobi ,prozijte to jak cítíte, sdilena bolest je opravdu menší bolest .ja byla v soku nepripravena že jsem neměla pro mrňouska ani nic na sebe, koupili jsme aspoň čepičku. Připravit se člověk úplně nemůže, prostě nechte všemu volný průchod , máte na to nárok a obklopte se těmi, kteří jsou vám oporou.

lennus
19. únor 2018

@jitulka87 Ty řeči jsou hrozné a je důležité dělat, co cítíš, truchlit tak dlouho, jak chceš, brečet kdykoliv a kdekoliv, na nikoho jsem nedbala a byla po této stránce prostě svá a sobecká, chtělo to čas, nemohla jsem věřit, že tak hrozná bolest někdy přejde, nikdy na něj nezapomeneme, je v našich srdcích, ale už to tolik nebolí. Ten strach je přirozený a je pravda, že někdy si člověk musí sáhnout na dno, aby byl lepší člověk, mě i nás to hodně ovlivnilo a i když to zní divně, děkuju Bohu i za tuto zkušenost. Držte se!

marcelapaskova
19. únor 2018

Bud silna a ukaz Adamkovi, ze jsi rada, ze tu byl a vzdy zustane. A pust ho do nebe. Nesmis ho v sobe brzdit. Nech ho vzletnout a bud rada, za kazdou minutu kterou jsi s nim stravila. Nepochybuji o tom, ze neco z toho jsi uz neslysela nebo sama citis.. To je co by mozna pomohlo me. Rozluc se krasne a s laskou a nech si jen ty krasne vzpominky. <3

jitulka87
autor
19. únor 2018

@marcelapaskova loucim se kazdy den. Nikdy nezapomenu na nas spolecne chvile. Jenze ty vzpominky strasne boli...nelibi se mi tu bez nej.

rubika
19. únor 2018

Myslim ze by ti i obvodni lekar mohl predepsat neco na uklidneni, abys ten den zvladla. Me hodne pomohly slova kneze nad rakvi. Jaksi to posledni rozlouceni uzavrelo kruh. Tak se drz❤ Hloub uz neklesnes.

jitulka87
autor
19. únor 2018

@rubika doufam...ze vsechno zlo uz mame vybrane...jen se nikdy nesmirim s tim.ze to odnesl muj Adamek

salooska
20. únor 2018

Holky, preji vam uprimnou soustrach...ja o miminko prisla ve 20tt ted listopadu, kdy se na bezne poradne zjistilo, ze nebije srdicko. Pricina smrti byl pravy uzel na pupecniku. Nechali jsme si malyho zpopelnit a cekame az budou delat vsyp na tu jejich louku. Holky resily jste prosim nektera uchovani trochu popilku napr. v nahrdelniku nebo neco dekoracniho a policku. Doma urnicku nemuzeme mit, ale nedavno jsem narazila na moznost takoveho zpracovani.

rennni
20. únor 2018

@salooska My prisli o chlapecka vloni v rijnu, ve 41tt...byl zdravy dle pitvy, pricina se nenasla...na kontrole taky nenaslu srdecni akci ☹ My mame doma urnicku, nechali jsme si vyrobit bilou urnicku s holoubkem... nabizeli nam moznost dat popilek treba do maleho srdicka nebo kulicky jako privesku na krk...nebo sklenenou urnicku ve tvaru srdicka...zalezi na nabidce te ktete pohrebni sluzby...

jitulka87
autor
20. únor 2018

Je to hezke s temi moznostmi uchovani....ja osobne bych to asi nezvladla...nevim proc.ale prisel by mi muj andilek neuplny. Kousek by ho neodpocivalo...ale rikam.jen muj subjektivni pocit. Zatim se peru s myslenkami na nej....ze diky nim ho mozna nenechavam v poklidu odejit....ale je to moc cerstve

jitulka87
autor
20. únor 2018

@marcelapaskova moc krasna slova

andelka
21. únor 2018

@salooska
@rennni my máme urnu od včerejška doma,akorat muž mi neřekl že pro miminko jel,takže koupil malou a nechtěl ať to přesypou. Nějak jsme se nedohodli dopředu co a jak vlastně budeme chtít udělat. Takže máme urnu z pohřebky,malou světlou koupenou a nakonec jsem uvažovala, že vsypeme popel na loučku. Takže ani nevím co nakonec využijeme. To jsou starosti ☹ Nechci miminko někde držet,ale chci mít kam chodit.

rennni
21. únor 2018

@andelka My mame urnicku doma...a i presto si nemyslim, ze bychom tim naseho Filipka drzeli a nenechali mu volnost. Tohle dle meho neni o tom, jestli je popílek doma nebo ne...asi zalezi na tom, jak to kdo vnima...a kazdy se musi rozhodnout sam a udelat to tak, jak to citi. My ho ted mame doma, ale treba za nejakou dobu to bude jinak... At se s muzem rozhodnete jakkoliv, vzdycky to bude spravne..

andelka
21. únor 2018

@rennni my jsme právě měli různé nápady. Jenže ten poslední jsem mu nestihla říct ( obecně jsem poslední týden o tom nechtěla mluvit), takže udělal co nás napadlo jako první. Doma ho mít nechci. I syn hned řekl,že bude mít hrobecek a bude tam nosit kytičky. Tak ta loucka by byla kompromis pro všechny. Já ho ani nechci mít u nás ve městě,ale tam kde mám rodinu a kam každý rok jezdíme na dušičky i mimo. Je to těžký. Člověk by nikdy neřekl,že tohle bude muset řešit.😢

priefi
21. únor 2018

@andelka Je mi lito, ze jsi prisla o miminko, uprimnou soustrast 😔 avsak s loukou opatrne, nikdy nevis, kdy se tam zmeni majitel a co se na danem pozemku bude dit.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru