Potrat bez kyretáže. Jak dál?

luci_inka
23. črc 2011

Zdravím všechny, které si prošly něčím podobným ☹
Předem popíši můj příběh se špatným koncem a ráda bych poprosila o názory a zkušenosti, jelikož jsem z toho všeho stále zoufalá 😢
V březnu tohoto roku jsem vysadila HA a začali jsme se snažit o miminko. V květnu se nám to povedlo a zjistila jsem to z testu, kde jsem 7.6.2011 našla krásné //. Asi za týden jsem šla k Dr., ale nebylo nic vidět, tak jsem měla dojít druhý den na krev, počkat na výsledky a dojít s výsledkama. Ještě ten den po prvním vyšetření jsem začala slaboučce špinit, tak jsem šla na krev se strachem, ale HCG bylo pozitivní - na UZ stále nic nebylo, tak jsem šla znovu za 2 dny. Hcg opět vzrostlo a na UZ nic - byla jsem odeslána do nemocnice, kde kvůli přetrvávajícímu špinění a stagnaci HCG usoudili, že jde o potrat v 5tt. MS se mi rozjela v plném proudu, tak čekaly, zda to odejde samo, nebo půjdu na kyretáž. Po MS na kontrole jsem byla úplně čistá, tak prý ok a ať dojdu za 14dní (pár dní před další očekávanou MS) na kontrolu. Na kontrole Dr. viděla nějakou malou cystičku, tak mi píchla prý pro jistotu vyvolávačku a že se prý pak můžeme bez problémů snažit znovu . MS normálně přišla, právě dnes mi skončila a já místo toho, abych se radovala, tak mám obavy jak to bude dál a že by se to třeba mohlo opakovat 😒
Předem děkuji všem za reakce a popřípadě názory a zkušenosti....Mějte se moc hezky 😅

marketa137
24. črc 2011

@luci_inka je dobře že jsi nemusela na revizi. já tohle zažila taky a další měsíc ani nebyla ovulace a ten další se povedl tomík. Já teda zažila i samovolný a revizi takže jsme při tomhle byla ráda že jsme nemusela do nemocnice 😉 . taky záleží jak se cítíš, já to vzala jako fakt a lepší na začátku než třeba ve 12tt takže jsme se snažili hned. Pokud se na to necítíš tak si dej klidně pauzu a až budeš ok tak to zkuste znova 😉

luci_inka
autor
24. črc 2011

@marketa137 to mě mrzí, že jsi to zažila 2x (pokud jsem to dobře pochopila) Já se cítím dobře, ani jsem neměla žádný bolesti, problémy, MS normálně přišla...i Dr. říkala, že jsem měla štěstí v neštěstí a, že vše ohledně potratu a vyčištění proběhlo úplně nejlíp jak mohlo. Spíš je to psychika, je ve mě šílený strach 😒 Markétko, když jsi potom otěhotněla s Tomíkem, bylo vše ok? Neměla jsi žádné problémy? Nebo jsi se musela nějak hlídat a užívala jsi třeba léky na udržení? Každopádně moc k Tomáškovi gratuluji, hodně štěstíčka a zdravíčka celé Tvojí rodince 🙂 Měj se pěkně L.

marketa137
24. črc 2011

@luci_inka No poprvé to bylo hodně těžký 😒 , po 2,5 letech snažení a pak jsem se ještě dozvěděla že za to mohl doktor ☹ . Musela sjem na revizi jenže pak HCg v krvi pomalu začlo zase růst takže během 14 dnů jsme měla 3 revize a 1 laparo 😝 . Když koukneš ke mě do alba tak tam najdeš článek o těhu s Tomíkem , začátek byl hodně náročný a konec těhu taky ale vše dopadlo dobře . Ale můžu Tě uklidnit že třeba samovolný potrat mě nehrozil 😉 . Tim že sji nemusela ne revizi máš dělohu neporušenou a tim pádem se můžete snažit hned a určitě si kup vitamíny Femibion 800

luci_inka
autor
24. črc 2011

@marketa137 a jak jsi se dozvěděla, že za to mohl doktor? Co udělal špatně? Já jsem také byla ok až po jeho vyšetření jsem začla špinit a krvácet, do té doby nic. Že nic neviděl tak ve mě rýpal pěknou chvíli až mě to i bolelo ☹ Markétko, četla jsem článěk...měla jsem husí kůži, lituji čím jsi musela projít. Hlavně že Tomášek byl silný a zvládl to společně s tebou 🙂 Jinak já jestli budu mít (až se to povede) holčičku, tak už od mala se mi líbí jméno Markétka 🙂 Vitamíny užívám...listovku co jsem dostala na předpis a Ečko. Udělala bych vše abych brzy otěhotněla a vše bylo ok...už se táááák moc těším!!!

marketa137
24. črc 2011

@luci_inka no protože mam málo hormonů tak když chci otěhotnět tak beru léky a tenkrát jsme otěhotněla ale na UTZ ještě nic vidět nebylo a prý mírně HCG v krvi a kontrola za týden a víc nic a samo že den před kontrolou jsem začla silně krvácet a byl konec ☹ . Takže sjem šla do nemocnice a tam se mě ptali jeslti jsem brala nějaké léky tak sjme řekla že ne a od té doby jsme o tom přemýšlela co kdyby ale říkala jsem si že když to bylo jen slabě pozitivní tak třeba bylo něco špatně. pak můj nový lékař to potvrdil že byla chyba že jsme neměla léky 😒 a když sjem otěhotněla tak jsme chodila 2x týdně na injekce a když sjme se zeptala co kdybych na ně nechodila tak bych prý do týdne potratila takže mě v tu chvíli bylo jasný že minulý lékař to zkazil ale až v těhu Tomíka jsme se dostala v nemocnici k mojí kartě a 2 dny od vynechání MS jsme měla HCG 980 takže krásně pozitivní 😖

Tohle těhu bylo docela psycho od začátku do konce ale výsledek stojí za to 😉 . jak mě posílali na revizi tak doktor v nemocnici do mě hrábnul tak že jsem se málem pozvracela a pak jestli to bolelo a asi čekal že začnu krvácet ale vše ok 😉 takže v tom asi chyba nebyla. Brala ybch to že ěnco bylo špatně a je lepší žo to dopadlo takhle. Držim palce at s epovede co nejdříve 🙂 . taky se mě líbí moje jméno 😀 ale nedala bych nikdy jméno po rodičích takže bych markétu nedala, představa že by se říkalo malá a velká 😀

terioza1
24. črc 2011

Ahojky, je mi moc lito, co se stalo. Ja prodelala to same. Testy krasne pozitivni a 3.7.2011 test negativni a silna ms... Byla jsem 4tt+2.. U dr jsem nebyla, rikala, ze to bylo hooooodne malinky, na utz nebylo jeste nic videt. Pry kdybych krvacela dlouho, okamzite se ukazat, ja to mela jeste kratsi, nez normalne 🙂 Snazime se hned po tom, ted cekam, jestli se zadarilo. Nezoufej, priroda vi, proc to tak dopadlo... Me uklidnilo to, kdyz mi ostatni i pritel rikali, ze je lepsi, kdyz jsem o to prisla takhle malinko( i kdyz je to hroznyyy), nez kdybych o to prisla treba ve 2,3,5,6......mesici...Nebo nez aby to bylo postizeny... Priroda je chytra a vi, proc se tak stalo.. Rika se a i dr mi to rikala, ze po takovym potratu je telo nastartovany, pac uz tehu bylo a ze to je jako kdyz pohnojis zahradku. Takze smutek pryc a snazit se a nemyslet na to.... Ono te po tom z toho dostane dalsi snazeni.... A teseni se na //.... Ja cekam, jsem 22DC a cekam.... A verim tomu, ze se zadarilo. Musis verit.. Drzim ti pesticky a nemysli na to( i kdyz je to strasne tezky....)... Hlavu vzhuru. Kdyz budes z toho vystresla a nebudes se tesit na dalsi //, priroda to pozna... Takze se zkus veselit a myslet na tvoje budouci miminko, ktery ZDRAVI s tebou dojde az k porodu... Drz se.

terioza1
24. črc 2011

omlouvam se za spoustu chyb.. az ted jsem si to zpetne precetla a je jich tam jako maku.... Pardooon 🙂

luci_inka
autor
24. črc 2011

@terioza1 Ahoj, moc děkuji za povzbuzení a také si říkám, že je lepší na začátku než v pozdějším měsíci. Každopádně se budu držet "tvých pokynů" 😅 a radovat se z dalšího snažení!! Tobě každopádně moc přeji aby jsi už za pár dní našla na testu //. Určitě se ozvy, jak jsi dopadla 😉 😉

terioza1
24. črc 2011

@luci_inka urcite se ozvu... tak hlavu vzhuru... Drzim ti pesticky... Dej pak vedet, jasny 🙂 A taky mi bylo receno v nemocnici u gyndacky, ze je nejlepsi snazit se kazdy den(pokud to jde) a kdyz vis, ze bude v noci ovu, snazit se.. ja mela treba ovu v noci, na doporuceni jsme spolu soulozili odpoledne, pak v noci byla ovu, soulozili jsme brzo rano a dalsi den rano.... a predtim kazdy den a po tom kazdy den... Ze prej je lepsi tam dostat vic spermijaku, nez ovu prosvihnout treba tim, ze spermijky v tvym tele neprezijou do ovu. Vis. Ze se prej vzdycky jedna silna najde, ktera tam doputuje, i kdyz ji mela sex treba pred 8hodinama.. Vis jak to myslim? 🙂

veruska007
24. črc 2011

@luci_inka Ahojky, ja mela neco podobneho, miminko odeslo s opozdenou ms v 7.tt. Hned dalsi cyklus jsem ale znovu otehotnela, byla jsem cela stastna, mela pocit, ze ted uz to dopadne dobre... bohuzel se miminko spontanne narodilo temer presne pred rokem, v 19.tt... oficialne je to jeste potrat. Ale po trech mesicich jsem otehotnela znovu a miminko uz cekame kazdym dnem, bude to veliky a silny chlapecek. Tak drzim palce, at smula brzo utece.

terioza1
24. črc 2011

@veruska007 jezis, to je strasny.. Ale gratuluji ke zdravemu miminku... Drzim ti pesticky, aby vsechno bylo v poradku a narodili jste se zdravi... Pak se nam tim klucinou pochlub... 🙂

veruska007
24. črc 2011

@terioza1 Diky, byl to opravdu strasny rok, ale ted uz je lip. Miminko ma jeste mesic cas, ale chtel by vykouknout driv. Snad uz bude vsechno skvele.

luci_inka
autor
24. črc 2011

@veruska007 Ahojda, tak to moc gratujuli k chlapákovi - hodně moc zdravíčka. Také pevně věřím, že co nejdříve budu těhu. Nejraději bych byla hned 🙂 Tobě Verunko přeji rychlý a pohodový porod a moc radostí z chlapečka 😉 🙂

terioza1
24. črc 2011

@veruska007 urcite bude... kor takhle, kdyz sis to spatny uz vybrala...

veruska007
24. črc 2011

@luci_inka Diky. Ja pak nad tim premyslela a uvedomila jsem si, ze se mi tehotenstvi vzdycky udrzelo pro progesteronu, bud kdyz jsem brala utrogestan nebo byla na vyvolavacce kvuli opozdene MS.

luci_inka
autor
24. črc 2011

já dostala vyvolávačku asi před 14ti dny a včera mi právě MS skončila...takže myslíš, že by to mělo být ok 🙂

luci_inka
autor
24. črc 2011

...asi hodně ukvapený závěry co ? 😉

timbouctou
24. črc 2011

@luci_inka ahoj, já jsem taky nejspíš měla potrat cca ve 3 tt, ale takhle brzo je to prý poměrně časté. Ani by mě to nenapadlo, jen že jsem měla hoodně silné ms a bolelo to, což jindy ne, tak mi kolegyně, která mimochodem prodělala něco podobného, řekla, ať si udělám test, že ve 3tt už mám nahoře hcg. No byly tam dvě čárky, jedna slaboučká. Ptala jsem se Dr a ta mi řekla, že dobrý, a že do 10 tt se často stává, že holka prodělá samovolný potrat a ani se to vlastně nedozví, stačí, když nemá pravidelnou ms nebo má dlouhé intervaly, a nebo, jako moje kamoška, si to nepíše a pak neví, kdy to má dostat. Říká se tomu, tuším, zamlklý potrat. Takže buď hlavně v pohodě, stres těhotnění neprospívá 🙂

benjik
24. črc 2011

Ahoj,měla jsem něco podobného před třemi lety. zpozdila se mi MS o týden,tak jsem si udlěla test,ten byl slabě pozitivní,to bylo v pátek, v sobotu jsem začal amít křeče a slabě špinit,tak jsme letěli na pohotovost,tam viděli jen miniváček,ale nic v něm,že prý jsem na samém začátku a že si mám lehnout a počkat do pondělí na odběr krve. V pondělí jsme na krvi byla,hcg tam bylo,ale málo,na uz nic nebylo,pro jistotu mi druhý den brali krev znova,hcg mi vzroslo,za 2 dny opět,ale jelikož na uz nic nebylo,tak to byl potrat na samém začátku. Mudr se nelíbilo vzrůstající hcg,tak prý když neklesne do dvou dnů jdu do nemocnice na vyšetření,no naštěstí kleslo. Jenže během víkendu jsem dostala hrozné bolesti do boku,tak to už jis mne radši v sobotu v nemocnici nechali,službu měla moje gynekoložka,která mě zná léta. Jelikož krev a uz bylo ok,tak mi řekla že to bude jen podrážděné,že se to stává.,ale do pondělí si mě tam radši nechá a pak mě pustí domů.V neděli mi bylo ok,tak mi potvrdila,že mě druhý den pustí. V pondělí přišla jiná mudr,která mě v životě neviděla a ani se mne nedotklaa jen tak mezi řečí mi oznámila,že mě pak začnou připravovat na druhý den na sál. Pak byla velká vizita,kde mudr primáři oznámila,že jdu zítra na vyčištění. Mě nikdo nic neřekl! No primář si mě pak pozval na vyšetřovnu,dělá to tak s každým kdo má jít na sál,tak asi 6 doktorů,aniž by se mě zeptali,jeslti mi to třeba neva.Tam jsem se s primářem chytla,že na sál nejdu a at mi vystaví revers,že jdu domů,když jsem dle své ošetřující lékařky ok.No primář nas....ý,že jsme se mu dovolila postavit,ale budiž pustili mě. No a samozřejně,šla jsem za dva dny na kontrolu ke své mudr a vše bylo v pořádku. Půl roku na to jsem otěhotněla,úplně v pohodě,ted máme dvouletou dcerku a dle testu čekáme druhé.Takže se neboj,napodruhé to bude ok. jen dodám,že ten potrat jsme měl ataké po otěhotnění chvíli po vynechání antikoncepce.

eli_ra
25. črc 2011

Moc všechny zdravím,
letos v květnu jsem po MS (jednodenní) asi 5 dní špinila a pobolíval mě pravý vaj. Hned mě napadlo že bych mohla být těhu. test vyšel pozitivně.Ještě ten den(pondělí) mě dr. vzal, bohužel na ult, nebylo nic vidět, prý jsem pravděpodobně samovolně potratila protože děloha ani nebyla nijak zvětšená,nabral krev.Druhý den mi přišla sms, že test je pozitivní hcg přes 900 at dorazím za týden na kontrolní krev a ult. samozřejmě jsem se začala těšit (těhu bylo dle výpočtů cca 6 týden), i když jsme se přímo nesnažili, abychom neskončili tak jako ted 😒 , tak že to necháme náhodě, nikam jsme nespěchali...
jenže v pátek po cestě domů mě vaječník píchal opravdu festově, zvládla jsem ještě procházku a šla rovnou spát. V noci jsem zjistila, že mírně krvácím a tak jsem ráno jela na pohotovost, kde mi sdělili, že nic nevidí a že pravděpodobně potrácím dle krve hcg 400, což ale prý nejde srovnávat jiné laboratoře...at přijdu ráno na kyretáž. Nijak se mi do ní nehtělo a tak jsme se domluvili, že se uvidí ráno. Ráno tam byl úplně jiný doktor, se kterým jsem se dohodla, že vzhledem k tomu, že děloha je hodně nízká, není nutno akutně dělat kyretáž a že počkám na svého gyn. Krvácela jsem jen opravdu mírně. Za 2 dny jsem byla u svého gyn, který mi kývnul na to, že kyr. Není nutno dělat, pokud to nebude dělat větší problémy. Ještě asi 5x jsem byla na krvi zda hcg stále správně klesá aby se vyloučilo mimoděložní, kterým mě strašil. Prý může těhu zaniknout někte mimo a vytvořit malou dutinku která pak může dělat neplechu, ale nikde jsem se o tom nic nedočetla, tak jsem z toho byla docela vystrašená. Hcg klesalo, po první ms jsem měla přijít ale stále se mi střídali špinění s krvácením. Stanovili jsme nějakou ms podle toho že krv. trvalo více dnů, ale žádná silná vůbec nedorazila. Dostala jsem utrogestan který mám brát 17-25 den. Prý na srovnání a aby to bylo vše připravené v případě že bych otěhotněla aby se vaj. dobře uhnízdilo.Mám za sebou první dávku. Ale kvácela jsem 16 den, tak jsem myslela že už jsem to zase dostala, ale nakonec to byla prý jen ovu  jsem z toho stále celá vyplesklá, doufám že tento druhý cyklus už bude ok. Ms jsem měla vždycky strašně slabou, nyní po utr už silnou asi jak má být.
Píšu to asi dost zmateně, doufám že jste to trochu pochopily 🙂. I když jsme se předtím nijak nesnažili a vyšlo to, po této zkušenosti samozřejmě moc chci, ale mám hrozný strach aby se to nestalo znovu, spoléhám, na utrogestan a že mě dr. bude více hlídat. Taky mě napadalo, že kdyby předtím, když zjistil že hcg, tam je, nemusel mě zvát až za týden ale dát mi třeba utrogestan nebo tak, přece jsem špinila……ale to jsou jenom kdyby….A to že jsem vlastně ani moc nekrvácela mě přijde divný…
Doufám že budeme brzy psát o dvou// a dalších pozitivních správách 

avosebuk
7. črc 2014

Dodrý den chci se zeptat kámáradka chce poradit a já nevím tak se radím od vás měla vztyk z klukem a prý slyšela že do 24h když si koupí nějaký prášek tak je to jak potrat ale co když to nevyšlo nebo jak se to zjist děkuji za odpověd a jak se ten prášek jmenuje děkuji moc

loafeer
7. črc 2014

@avosebuk Postinor, je na předpis, tuším ze stačí k dr do 72hod

szkipet
8. črc 2014

@luci_inka to, co popisujete se mi taky stalo. u mě bohužel nevyšla ani ta další těhotenství ve kterých už jsem měla prášky na udržení- utrogestan. ale ted mi byl doporučen inofolic, ma v sobe listovku a jeste neco na podporu ovulace.takze je pravidelna a mate vetsi sanci na oplodnení. nebudte zoufala. urcite se to priste povede.je to hrozne, vím,ale určite lepší než když pak už musíte na kyretáž ☹ hlavne budte v poho 🙂