Potrat. Co je napsané v lékařské zprávě?

hahahkk
26. bře 2023

Dobrý deň, prosím vás, neviete ako vyzera lekárska sorava o potrate? Čo tam je odborne napisane ? Lebo si nie som ista, ci som potratila alebo čo sa deje..

lencaa11
26. bře 2023

@hahahkk Samovolný potrat (abortus) = ukončení těhotenství a vypuzení plodu z dělohy, a to v prvních 12 týdnech jeho trvání

kosi_cek
26. bře 2023

@hahahkk no, já nemám žádnou zprávu, ale dostala jsem žádanku na krev (kvůli HCG, zda klesá) a byl tam kód pro nepravidelnosti v cyklu nebo něco v tom smyslu, nevím teď přesnou formulaci (to jsem si našla na internetu, co ten kód znamenal), potratila jsem tehdy ve 12tt, ale neměla těhotenství potvrzené od lékaře, takže jako by vlastně ani nebylo.

callipsa
26. bře 2023

@hahahkk vy ste se neptala doktrora?

janule0123
27. bře 2023

@hahahkk missed abort .. zamlklé těhotenství… muže byt varianta.. otázka co mas v hlavě pod pojmem potrat..ale tak vysvětlit by ti to měl lekar .. pokud nepracujes ve zdravotnictví, nemůže počítat s tím, ze všemu rozumíš…. Můj lekar má někdy tendence mluvit na me odbornymi termíny jak je rozjetej, ale když řeknu ze nevím o čem se baví, vysvětli ..

eviicka
27. bře 2023

Mám tam jasně zamlklé těhotenství a missed abort. U mě to ale v obou případech jasné a zřejmé.