Potrat. Jak začít znovu a nebát se bolesti a potratu?

nesves
12. pro 2011

Zdravím všechny snažilky na Mikuláše v 6tt jsem potratila. Byl to trošku psycho zážitek byla jsem sama doma a když jsem viděla to vajíčko a zakrvácenou postel ,tak jsem omdlela. Myslím ,že ten zážitek si ponesu pěkně dlouho. Na všechno utrpeni v nemocni a po operaci se snažim zapomenout. Jen chceme mimo jako každý pár ,ale ted nevím na záčátku těhotenství jsem si říkala je mi 25 mě se potrat týkat nemůže. Ale ted jsem srab a nejsem si jistá ,že chci hned zase otěhotnět a bát se ,že to příjde znovu. Chci se zeptat jak jste se vy ostatni smířily stou bolesti a jak zvládate dalši těhotenství? Vím ,že by jsme měli myslet na hezké věci a vůbec si dalši potrat nepřipouštět ,ale prostě to nejde. ☹

veruska007
12. pro 2011

@nesves To vis, ze se budes bat... ale kdyz chces miminko, musis to prekonat. Mela jsem kamaradku, co jezdila na koni a kdyz ji kun shodil, tak hned zacala jezdit znovu, jeste se sadrou. Pry kdyby si dala pauzu, tak by se bala tolik, ze by musela prestat jezdit. Ja prisla o miminko v 7.tt, spontanne, doma, bez revize. Pozdeji v 19.tt, na chodbe nemocnice... po trech mesicich jsem otehotnela a narodilo se nam zdrave miminko. Taky jsem se strasne bala, hlavne kolem toho 19.tt ... ale ted jsem rada, ze jsem to neodkladala. Casem bych se jen bala vic a vic...

kurkuma
15. pro 2011

Ahoj Nesves, já jsem momentálně 6+5, a bohužel to vypadá na zamlklé těhotentví 😖 A počínající spontánní potrat, krvácím a moje gynekoložka mi moc šancí nedává .. V pondělí jdu na kontrolu jak to vypadá a když se to "nehne" a ani to neodejde, čeká mě revize 😢 . je to těžké, mně nejvíc drží nad vodou, že už máme doma jedno tříleté sluníčko 🙂 . Nevěš hlavu - potrat je strašná věc, ale s největší pravděpodobností se jedná o chybně založené těhotentví a defacto je jasný, že otěhotnět můžeš, takže příště už to bude dobrý ..

zabula
15. pro 2011

Ahojky,já sem taky v 8 týdnu potratila,byl to šok,pač s manželem to bylo naše první miminko.Jak říkáš,bylo hrozný se na to dívat.Na revizi sem naštěstí nemusela,vyčistilo se to samo.Pak sem si říkala,že to bylo asi nějaké špatné a mělo to tak být,i když z toho byl člověk neštastný.Dva měsíce na to sem nečekaně otěhotněla,a narodil se nám krásný chlapeček.
Tak přeju i tobě at se brzy zadaří 🙂

hanysek.hanysek
15. pro 2011

Ahoj, já taky přidám svůj nezdar. V červnu 2011 jsem potratila v 9+4tt, ráno jsem vstala, šla na záchod a začala jsem krvácet, ihned jsem jela do nemocnice, ale tušila jsem, co se děje. V nemocnici mi to potvrdili co jsem sama věděla, potratila jsem, takže revize a jako bonus laparoskopie. V nemocnici mi řekli, že mám počkat 3-4 cykly a můžeme se začít znovu. Počkali jsme dva cykly a začali sme se snažit s tím, že můj gynekolog nám to ani nezakázal, ale ani nedoporučil, prostě řekl, že se to může stát znovu a že je to na nás, jestli do toho půjdeme i s tím rizikem. Rozhodovali jsme se a nakonec jsme se začali snažit a já otěhotněla. Těhotenské testy byly pozitivní, ale nesílily, tak jak by měli. Opět jsem cítila, že je něco v nepořádku, že čárky na testu nesílí, tak jak by měly, já začala špinit. Jela jsem do nemocnice, odebrali mi krev, HCG bylo jen 88 po týdnu zpožděné menstruaci ( říkala sem si, je to v pytly, protože u syna jsem po týdnu zpožděné ms měla hcg přes 300), o dva dny později hcg jen 35, takže revize, potrat byl v 5+4tt v děloze nebylo vůbec nic vidět, ani čmouha, stín, prostě nic. Tento druhý potrat byl v říjnu 2011. Takže velmi krátce po sobě. Opět mi v nemocnici řekli, že máme se snažením počkat 3-4měsíce. Můj gynekolog má ale jiný názor. Neotěhotnět rok!!! Říká že jeden potrat je náhoda, že se to stává, a že druhý potrat byl hodně brzy po tom prvním. Nechtěl mi ani dát doporučení na genetiku, ale já jsem to nevzdala a trvala jsem si na svém. Krev na genetiku mě i manželovi odebrána a v lednu nás čeká konzultace s genetikem. A doufáme, že nám řekne, že jsme v pořádku ( doma už jedno dítě máme) a že ty potraty byly jen hloupé náhody. Nehodláme čekat rok, jak nám gynekolog doporučil, počkáme na verdikt genetika, ať máme také názor jiného odborníka a zkusíme to potřetí. Uvidíme, jestli se na nás konečně usměje štěstí a těhotenství dokončím až do konce. Cítím se dobře, jak fyzicky, tak psychicky. Neříkám, že nejsem smutná, prostě se to stalo, nevím, jestli jsme si za to mohli sami, nebo to tak prostě mělo být, ale proč čekat, když se cítím dobře? A jak to prožívám? Jedu dál, musím! První potrat jsem moc obrečela, nemohla jsem v obchodě projít ani kolem dětského oddělení, jak mi okamžitě vjeli slzy do očí. Mějte hodně sil, prostě takové věci se stávají. Po novém roce jdeme do dalšího pokusu a snad se nám podaří otěhotnět. Takže jde to vydržet, jde to zvládnout, tak se držte!!! Hodně štěstí!!!

deyana
15. pro 2011

ahoj, mě se toto stalo 3x (během 8měs.), naštěstí jsem nic tak hrozného neviděla.. Teď jsem zase těhu, doktoři mě nikam neposlali, až po třetím potratu na štítnou žlázu a tam jsem byla až min. týden, dřív mě neobjednali a jdu zase za měsíc, pro výsledky.. kdyby tam něco bylo a já kvůli tomu potratila, že jsem to "nestihla" vyřešit dřív, nevím jak bych se cítila, asi se to nedá popsat, taková bezmoc.. A strach mám hroznej, protože jsem už v 9tt a pořád čekám, kdy to přijde, a skoro se modlím, aby už to nepřišlo. Pořád si říkám, že to přece muselo mít příčinu a když se zatím nic nenašlo a nikdo nic nehledá, tak jakou mám asi šanci... ??? Myslím, že budu mít strach, dokud mimčo nebudu mít v náručí. Stát se může cokoliv a kdykoliv. Ale je potřeba pozitivně myslet, těhotenství vítat a věřit, že to bude dobré, psychika udělá moc a moc ! Přeju ti, aby ji tohle už nikdy nezažila a brzo byla spokojenou maminkou.. 😉

kurkuma
15. pro 2011

@hanysek.hanysek - já bych taky rok nečekala. Držím palce, ať to příště vyjde!

lorreine
15. pro 2011

@nesves Je mi luto, co sa Ti stalo. Na MK je uz diskusi o potrate a ako zacat znovu. Su tam super holky, ktore stretlo rovnake nestastie ako Teba. Tam som nasla utechu,podporu a novu chut po potrate, ktory bol u mna v 6+2 tt. Bolo to velmi tazke, ale proste po nejakom case pojdes dalej aj Ty. Asi nieco nebolo v poriadku a priroda to takto zariadila. Neobvinuj sa, vyplac sa, vykric, rob vsetko, co citis...hlavne to nedus v sebe. Inak statisticky vacsina zien po potrate do pol roka otehotnie a donosi zdrave miminko. Drzim palce.

nesves
autor
16. pro 2011

lorreine
moc děkuji za hezkou zprávu. Určitě si tuto diskuzi najdu. Už je to týden a nějak to beru už smířeně. Nemam ani čas už na to myslet mám ještě štěně a dalšího psa a ted se den točí jen kolem nich. Ještě mě potom požádal přítel o ruku prý mu došlo jak mě miluje jak mě viděl vté nemocnici 😀 Tak pujdeme dál dám se do hromady a zkusíme to znovu snad už úspěšně🙂 I tobě přeji mnoho štěstí k dalšímu miminku a až už se nám ty těžké okamžiky vyhnou myslím ,že my jsem si už užily dost:(

nesves
autor
16. pro 2011

@hanysek.hanysek
Ahoj je mi to moc líto:( to mu se již říka smůla přeji ti až další těhotenství je již bez problému 😉 Už jsem silnější a taky to beru z nadhledem ,že je lepší potratit dřív než třeba v 5 měsíci nebo aby bylo dítě postižené:( ale myslím ,že ty sis už smuly užila dost:( Každy říka až na to nemyslíme a jdeme dál. Jen mi příjde nespravedlivé kolík děti se rodi v africe nebo romské menšině kteří o to nestojí. A my co by jsme za ně daly život máme takovou smůlu:( Věřím ,že bue líp a držím pěstí!!!! 😉

nesves
autor
16. pro 2011

@kurkuma
Je mi to líto:( ale máš už doma jedno sluníčko ,tak snad to brzy přebolí a bude další🙂 Taky mi dávaly 50:50 ale asi to tak bylo lepší.a Jak se říka šance umíra poslední tak ještě věřte ☹ Možná mě někdo odsoudí ,ale myslím že kdyby bylo mimi postižené jen by se trápilo proto věřím ,že přiroda si to zařídila podle sebe. To máš pravdu aspon že vím že mužu otěhotnět a už budu zobat kyselinu listovou předem protože na životo správu jsem začala dbát bohužel až jsem zjistila ,že jsem těhotná musím překonat odpor k zelenině:D

nesves
autor
16. pro 2011

@zabula Moc gratuluji🙂 k chlapečkovi 😀 Zdravozní sestřička v nemocnici mi říkala ,že potratila třikrát než se dočkala syna ,tak musíme věřit asi fakt té přírodě. My jsme se taky hodně těšili vím že přiště to nebudu přehánět a všem to řeknu asi až po porodě 😀 mě už ted nabaví vysvětlovat všem co se stalo jsem to musela ja blbá tak brzo vyslepičit.

nesves
autor
16. pro 2011

@deyana
Moc ti držím pěsti! V nemocnici na pokoji semnou byla pani která vždy jak byla těhotná tak miminku přestalo bít srdíčko a musela na revizi:( už ji bylo 36 a řekla jsem si že mám zatím štěstí že jsou i horši případy a doufám ,že ty sis už svou smulu taky vybrala 😒 tak jen lež hezky se krm a raději nic nedělej mě řekli že to mohlo být i milovánim začalo to po něm to krvaceni ,že počatečni těhotenstvi je dost citlivé tak myslím že příště se budu milovat s přítelem až po porodu 😀no pokud to přežije 😀

kurkuma
17. pro 2011

Ufff, tak mě v pondělí čeká ta kontrola, jsem jako na trní, už aby to bylo .. Pořád špiním, slaboulince, připravená jsem na všechno 😖 Ale to čekání .. To mě zničí! ☹ ☹

kurkuma
17. pro 2011

Tak jsem to zakřikla, nějak jsem se rozkrvácela 😠 No aspoň vím, na čem jsem. Paradoxně doufám, že se to vyčistí samo, nechci jít na revizi 😠 .