Potrat v 11. týdnu. Kolik to stojí a jak to probíhá?

pajapaja19
9. črc 2012

Dobry den, jsem v 11 týdnu těhotenství chtěla sem si to s přítelem nechat ale nakonec mě opustil. Je mi 19, mám teprve ted po střední škole a sama bych mimčo nezvladla s těma příspěvkama od statu to fakt nejde ( jelikož nemám odpracovanyho vubec nic). Kolik to tak stojí a je to hodně rizokové? když je to tak pozdě......

jaa
9. črc 2012

Tak já ze sebe mohu říci toto. Byla jsem na miniinterupci před více jak 5 lety.. Důvodem byla práce s kancerogenním materiálem a hodně velké riziko poškození plodu.Byla jsem 7+2tt. Dodnes mám velké zdravotní problémy a výčitky svědomí,že jsem to možná měla risknout a dítě donosit.Ale,zase představa,že by nemohlo žít plnohodnotný život,nebo že by mi zemřelo hned po porodu,byla pro mne hrozná. S tím bych se asi vyrovnávala ještě hůře..
Rok po mini jsem otěhotněla znovu. Mám krásnou dcerku,ale problémy a výčitky mám nadále..Nejhorší na tom je,ač nejsem zastánce nadpřirozena,že za malou chodí v noci to potracené miminko. A,del popisu malé sedí i prenat.podoba:-(
Jedna osoba,která sem dala svůj příspěvek o tom ví. Řešila jsem to s ní..

crca
9. črc 2012

když budu brát vážně tvojí otázkzu,tak odpovím stejně jako většina tady holek,ale když mě bylo 17 a myslela jsem si,že jsem asi těhu,mamka to na mě poznala že se něco děje,vyklopila jsem to naní.....Žili jsme samy ještě s bráchou..takž příjem nic moc....mamka nic neřešila a řekla,uživila jsem dva,uživím 3...no "naštěstí" to byl planný poplach-jsem s tím stejným přítelem do teď-teď už manželem,ale popravdě,co bych za to asi tenkrát dala,kdybych byla těhu opravdu 😅 čekali jsme 5 let než se konečně zadařilo,ale tím tě nechci moralizovat,je to tvé rozhodnutí,každopádně zvládnou se dá všechno a v 19ti je to lepší než v 15ti 😉 Zvaž to a držím palce ať se rozhodneš jakkoliv........

sylvka
9. črc 2012

Souhlasím s pincolou.holky, jako chápu že potrat není asi nic moc zážitek,ale vemte si že uživit v dnešní době dítě není vůbec lehký !!!!!sama mám dvě,k nim i vydělávajícího tatínka a stejně je to záhul.pájo,držím palečky ať se rozhodneš jak se rozhodneš.

najemnici
9. črc 2012

Souhlasím se spousty názorů tady....nikdy bych na potrat nešla i když bych byla těhotná v 15ti.Já otěhotněla ve 21 letech,edka mám 4.měsíční holčičku a jsem strašně ráda že ji mám a nikdy bych nedokázala takové malé stvořeníčko zabít.Je stvořená z lásky mé a manžela a je to v dnešní době velký dar mít dítě.Znám spoustu žen co se snaží o dítě roky a stejně to nejde.Mě se narodila holčička na začátku 31tt,vážila jen 1300g a lékaři když ji odváželi do inkubátoru tak manželovi řekli že uvidíme ráno(narodila se po půlnoci) ale že jí moc šancí na přežití nedávají.Byla v nemocnici a já doma bez bříška a bez malé.Bylo to strašně psychicky náročné,ale zvládli jsme to a ted ji pořád pusinkuju a už s ní začíná být někdy pěkná sranda.Ať se rozhodneš jak se rozhodneš,držim palečky aby jsi to všechno zvládla

nikissek28
9. črc 2012

Kdyby jsi se rozhodla jinak tak ti taky muzu pomoct a darovat nějaké věci na miminko 🙂 každopádně tak jako tak je to tvé rozhodnutí a at už bude jakékoliv tak doufám že pro tebe to správné 🙂

slundo
10. črc 2012

Myslím, že je fajn upozornit tak mladou holčinu, že potrat je psychický trauma na celý život. Neboj, nikdo tě tu neodsuzuje a není to žádný moralizování, ale snaha Ti pomoc. Jak to jednou uděláš, budeš se s tím muset naučit žít. Navíc sis chtěla původně mimčo nechat..... zkus to ještě rychle probrat s rodinou atd. ..... ale neboj, nikdo tě tu neodsoudí, chápem, že se cítíš být v bezvýchodné situaci. Držím pěsti 🙂

hansed
10. črc 2012

bože můj dejte jí vy moralizující matky roku pokoj!!!! Holčina je evidentně na konci sil, žádá jen o radu!!!! Tak jí tu radu hergot dejte a neodsuzujte!! tenhle stát dává rodičům úplnou almužnu, a není 100% samozřejmé, že může zůstat u rodičů, na to nemyslíte co??? Ano, je tu spousta párů, kteří nemůžou otěhotnět (moje švagrová má taky problémy už 3 roky), ale to neznamená, že tu budu někoho odsuzovat.. možná je lepší jít na potrat než pak dítě po porodu zabít, nemyslíte???

@pajapaja19 jak už ti tu radily maminky výše, honem zajdi za gynekologem a psychologem, ať není pozdě... nebudu ti tu psát, že tě tu nikdo nebude odsuzovat (jak si přečteš výše, tak opak je bohužel pravdou ☹), ale já osobně stojím při tobě...pokud si to rozmyslíš, určitě se najdou maminky, které ti rády pošlou pár věciček po dětech, taky tu mám pár věcí. Pokud na potrat půjdeš, určitě zajdi za psychologem, nezůstávej v tom sama....

hojda
10. črc 2012

jezdíme na dálnici kolem bilboardu,kde je wwwadresa pro pomoc v této situaci, nevíte jaká to je?

sariss
10. črc 2012

Ahoj, drzim palce at se rozhodnes tak abys nemusela nikdy litovat. Za sebe bych rekla tolik - pokud mas rodinu co te podrzi, financne pomuze, budes mit s malym kde bydlet, myslim ze stoji za to si male nechat. Podle me nikdy nebudes litovat ze sis miminko nechala. Chapu ale ze pokud nemas podporu rodiny, praves dodelala skolu a jsi uplne sama, potrat ti prijde jako nejlepsi reseni. Predpokladam ze jsi byla uz na gynekologii, dej vedet jak to dopadlo a neboj, je to jen a jen tve rozhodnuti, nikdo nema pravo te soudit. Nemuzes za to ze jine se marne roky snazi nebo potratily samovolne, spravedlnost proste neexistuje. Drz se a poradne vse promysli. Podle toho co pises by sis mimi nechala kdyby te pritel neopustil...je ti ale jasny ze ten te muze opustit i za 3 mesice, za rok...co pak? To by tu uz male bylo...na nej se spolehat nemuzes, jen na sebe a svou rodinu. Ted uz nejde jen o tebe, uz musis myslet za dva, drzim palce!

sarkar
10. črc 2012

@pajapaja19 Já kráva si pustila na youtube ten potrat, jak tu někdo psal...určitě to jednou ukážu svojí dceři! Kdysi, asi v 17ti, jsem si říkala, že bych šla na potrat, kdybych otěhotněla. Možná, kdyby mi někdo tenkrát pustil to video, jak se potrat provádí, mluvila bych jinak. Dnes je mi o skoro 10 let víc a s budoucím manželem čekáme první mimčo a když jsem koukala na to video tak jsem pochopila, proč se všude proti potratům tak bojuje. To miminko už je v tom 12tt opravdu vyvinuté a oni ho úplně rozmašírují na cucky! 😢 Je mi z toho špatně...
Otázka je, co je pro tebe v tuhle chvíli důležitější, jestli to, že se nemusíš bát, jak bys to zvládla finančně (a znám hodně holek, co do toho spadly hned po škole, jedna dokonce ani maturitu neudělala, ale dnes je z ní spokojená mamina a mateřství jí strašně prospělo; jo, nemá na růžích ustláno, ale neměnila by) anebo jestli dokážeš povolit vraždu části tebe.
Na druhou stranu znám hodně holek, které děti mají a podle přístupu k nim si radši měly vybrat ten potrat. V tom případě do toho určitě jdi (i když ta adopce je lepší řešení), protože podle mého názoru lepší hned, než pak ničit to dítě dalších x let výčitkami, že ti zkazilo život (za tohle tady taky asi dostanu vynadáno 😕 )

oktarina
10. črc 2012

Děvčata, ono se tu @pajapaja19 skutečně neptala na vaše osobní a soukromé názory a pocity z potratu. Předložila tady dotaz, protože bychom tu měly tvořit komunitu, které se můžeme svěřit s tím, co nás aktuálně trápí a doufat, že se nám tu dostane rady na takové dotazy, které necheme probírat nikde jinde, než na anonymním fóru. Takže 3x nadechněte a vydechněte, až se vás někdo bude ptát na váš názor, tak ta otázka bude tak položená...

Odpoveď za mě: cena není jednoznačná, je to lékařský úkon, který si má právo každé lékařské zařízení nacenit samo + další dodatečné úkony. Např. se může jednat o cenu za samotné provedení úkonu, léky, anestezii, hospitalizaci a dalších xyz věcí. Proto mrkni na stránky nemocnice, kam to máš nejblíž, nebo kterou sis vybrala a pokud mají veřejně dostupný ceník lékařských a nelékařských úkonů, zjistíš všechno hned. Po konzultaci se svým gynekologem bys měla od něj obdržet podrobnější info, o tom, kdy jak a kde provádějí, jaké jsou objednací lhůty, jaké jsou aktuální ceny, jestli je možné nějak uspíšit termín objednání... (myslím, že až do 24 tt se považuje ukončení těhotenství za potrat, nikoli porod - z lékařského hlediska) ale o ukončení těhotenství potratem na žádost je určitě kratší lhůta než 24 tt.

jabluncanka
10. črc 2012

nebylo by lepší miminko donosit a dát k adopci??Je to z mnoha důvodů(především zdravotních) nejlepší řešení.Zvaž to prosím!!

natalie77
10. črc 2012

zase se to tady mele......

pawlla
10. črc 2012

Potrat zdraveho ditete je vrazda, podivej se na video jak se to dela co s tebou a s tvym ditetem udelaji proboha holka vzdyt tvemu miminku uz bije srdicko. Ja mela dite take hodne mlada a zvladla jsem to nikdy bych ho nezabila nikdy v zivote bych na potrat nesla ....vzpamatuj se pohlad si brisko ale dej tomu drobeckovi sanci

myska84
10. črc 2012

člověk se zeptá na otázku a dalších 100 slípek ji jde kamenovat....taky jsme na mimčo čekali dlouho, ale přece proto tu nebudu někoho soudit ne? Vzpamatujte se tu!!! Taky bych nešla na potrat, ale přece nebudu někoho za to soudit!!!! V poslední době se to tady mění na kurník a slepice v něm

mery83
10. črc 2012

Tak rizikové to je to každopádně,a cena je podle mě různá podle nemocnice.U nás chtěj něco kolem 6ti tisíc.Kdyžtak se podívej na stránky nemocnice některé tam maj ceníky výkonů.

lucifer1987
10. črc 2012

na potrat se určitě nedívej... je to to nejhorší, co bys mohla udělat ☹ já osobně bych na něj nešla, protože vím, že mám mamku, která by mě kdykoli podržela a určitě bychom to zvládli 😉
přítel nemá charakter, pokud Tě opustil kvůli těhotenství!!!
věřím, že jsi v hrozně těžké situaci, ale zase si myslím, že pokud by se malé narodilo, ihned by si změnila názor a ptala by ses sama sebe, jak si mohla někdy pochybovat...
je to na každé z nás, jak se k tomu postaví 😉 jen je opravdu život nespravedlivý - lehce si otěhotněla a chceš se toho zbavit tímto způsobem a jiné ženy touží po děťátku natolik, že pro to dělají všechno možné.
cenu nevím, nikdy jsem se o to nezajímala... hrozně bych se bála následku, že kdyby se něco po....., tak už nikdy nebudu moct mít děti

daasenka85
10. črc 2012

já bych si ho ASI nechala.. podle mě to mladá holka zvládne dost často líp než ustrašená postarší mamina, která si sice dítěte víc váží, ale je děsně úzkostlivá. sama jsem po 2 potratech a musím se už teď kroti, abych se nebála svojí budoucí úzkostlivosti.. je mi za 14 dní 27.. ale nebudu Tě soudit, ať se rozhodneš jakkkoliv.. ale podle mě bys fakt mohla litovat, i když chápu, že máš úzkost z představy dítěte, když bys ho dala pryč, mohla by být ale ještě větší.. jen můj názor a soudím podle sebe. držím palce

lucie_kol
10. črc 2012

Ja byla na v 6tt tehotenstvi (ale ja potratila samovolne) a pak me 2 roky trvalo nez jsem otehotnela, ale ty si mladicka. Jinak te uspi a vysaji plod, pak 3 dny budes muset lezet a taky lezet budes chtit, me pak hodne bolelo bricho.
Ted si mozna rikas, ze by si to nezvladla, ale drzet to male stvoreni, ti da tolik odvahy, ze zvladnes vsechno! A rodice urcite pomuzou. A ten tvuj chlap, by zaslouzil nakopat! Opusti te kvuli tomu ze jsi tehotna, ale at si uvedomi, ze bez nej by si tehotna nebyla! Bohuzel rizoko je tam velke, treba moje teta byla v 18 na potratu a je bez deti a to byla na umelem oplodneni nekolikrat, bohuzel bez uspechu, bez deti je tezky zivot. Tak hodne stesti v rozhodovani.

bambulik
10. črc 2012

myslím že slečna potřebovala pomoct a poradit a podpořit.... a ne výčitky..... je to tady furt dokola, odsuzování něčeho... člověk co nezažil nepochopí.... myslím že každý si má zamést před svým prahem než bude odsuzovat anikdy nevíte do jaké situace v životě se můžete dostat? pokud by plod ohrožoval zdraví matky tak si myslím že je to taky jiné....
nesoudím nikoho dokud si nevyslechnu jeho názor a životní osud

zdenca6
10. črc 2012

Já měla mimi v 18letech, už je to 21 let, ale zvladla sem to a myslim že bys to zvladla taky, ale je to rozhodnuti na tobě jen a jen na tobě vim že je to složite ale třeba se přitel vrati a když ne jeho problem,sama nezustaneš, mam kamaradku a ta byla na potratě a ted nemuže mit deti ani uměle to nejde neudrži to ja bych adopci nemohla žit s pocitem že nekde je moje dite a že mu je už tolik a to nejde ale rozhodnuti je na tobě tak se drž ☹ a rozhodni sama jak uznaš za vhodne

elvira
10. črc 2012

Nepřemýšlelas o donošení miminka?
Prostě budeš mít ještě půl roku času se rozhodnout, co dál.
Buď jej dát k adopci, nebo si jej nechat.
Ono to není jednoduchý rozhodování, chápu, že mít bez chlapa dítě v 18 nebo 19 není žádný med, ale když už se to malé ohlásilo, dala bych mu šanci.
Ovšemže velice moc záleží na podpoře tvých rodičů. Úplně sama bys to zvládala dost těžko.
Drž se a dej vědět.
Zpočátku to miminko zas až tolik peněz nestojí, pokud nejsi náročná, ale s přibývajícím časem se ty náklady stupňují.
A za rok, dva, můžeš být někde jinde s někým jiným...

luciferinka
10. črc 2012

Píšeš,že jste si s přítelem miminko nechat chtěli,tím pádem to bylo rozhodnutí vás obou,ale ted když tě opustil,tak už si ho nechat nechceš.Proč?Rozhodnutí tvé bylo ano,stejně jako přítelovo,ale ted když přítel řekl ne,tak ty přece nemusíš taky říct ne 😝 .Je to přece i tvé dítě,takže pokud o své dítě stojíš,tak kašli na to že přítel pláchnul...Přece jsi neotěhotněla jen kvuli němu ne?Záleží na tobě jak se rozhodneš,co ti dá tato diskuze,každopádně moc času na rozhodnuti ti nezbýva,jen v případě,že by ses rozhodla si dítě nechat.Myslím že rodina a okolí ti určitě pomužou.Mamky s koníka nabídly pomoc některé a já se k ním připojuji,taky bych některými věcmi do vybavy přispěla,za okolnosti,že dítě opravdu chceš 😎 .Doporučuji shlédnout na youtube dokument Němý výkřik,já jsem se neubránila slzám

rencaboch
10. črc 2012

Tak já ti také napíšu 😉 Mám kamarádku která otěhotněla na konci druháku...celou dobu chodila do školy a pak studovala dálkově...maturovala s náma a s přítelem se pořád rozcházeli, měla nakonec větčí štěstí a zůstali spolu....ale neměli oba vůbec nic.... a teď po 5 letech maj baráček (hroznej ale jejich) a druhýho 3měsíčního chlapečka 🙂 Chci tím říct....že zvládnout se dá všechno! A jestli aspoň krapet to maličký v sobě miluješ....nechoď na potrat! Vyčítala by sis to..můžeš ho dát k adopci a udělat jiné mamince radost a děťátku dát šanci na život,lásku a rodinu.
Jestli ses už rozhodla a na potrat půjdeš stojí cca 5tis. + poplatky nemocnice. Musíš jít na gynekoligii stím,že jsi vtom a v jakým týdnu jsi...udělaj ti předoperační vyšetření a podle kapacity dají termín...každopádně budeš mít čas si to ještě rozmyslet 😒
Mluvila si otom s rodiči??? Myslím,že by ti určitě poradili 😉

karmenta
10. črc 2012

Ano, zvládnout se dá všechno, ale holka už se rozhodla, dokážete si představit jak dlouho nad tím přemýšlela co dál a naznala, že si mimčo nechat nemůže a chtěla radu, zcela konkrétní a jasnou. Místo toho jste jí zas nasadily brouka do hlavy, děláte jí to ještě těžší než to je. Zvládnout se dá, opakuji znovu, opravdu všechno, ale vy to s ní prožívat nebudete, nebo ano? Budete tady když bude potřebovat peníze nebo pohlídat dítě? Pokud ano tak moralizujte, pokud s ní nebudete její život prožívat tak odpovídejte nač jste tázány, nebo vůbec.

dreana
10. črc 2012

Hod kamenem kdos bez viny. Ubohé jak jí tu všichni odsuzují a netuší její situaci... Chtěla cenu a né vaše rozmýšlení. Na potrat má každá právoa nikdo nemá právo ho soudit!

mersy
10. črc 2012

zajdi za gynekologem. vysvětlí ti možnosti i případná rizika. cena je dle nemocnice 3 - 5 000,-Kč

milé maminky, toto je otázka holčiny, která chce konkrétně poradit, ať se může rozhodnout.
jestliže máte potřebu moralizovat, založte si diskuzi,,potrat nikdy,,!!!
nebyli jste v její kůži, nikdy nemůžete soudit ani tvrdit - já bych nikdy. kdo to nezažil nepochopí. navíc je vědecky dokázáno, že děti cítí a poznají , že je matka nechtěla. tím vznikají citové deprivace a agrasivita......

lucka2405
11. črc 2012

Asi si nato mala mysliet skor, pytas sa kolko to stoji?? Mozno si sa mala pytat kolko stoji antikoncepcia a mohla si sa vyhnut takemu problemu, uz si sa zamyslela nadtym ze ak sa nieco pokazi mozno uz nikdy nebudes mat deti?? Ako to potom vysvetlis partnerovi? Ze si mala 19, sex ano ale zodpovednost nie?? V dnesnej dobe??? A ak bol tvoj byvaly taky blbec ze ta nechal tak to potom ste spolu asi neboli dlho ze?? To je asi dnesnym problem, najprv sex a potom rozmyslat ked to nevyjde podla predstav, na tvojom mieste by som si ho nedala vziat ak by som to nevedela inak riesit, tak adopcia.

beruzska
11. črc 2012

Také si myslím, že je tenhle "dotaz" spíš provokace na stránce o miminkách, takže bohužel ničeho jiného než moralizování se tu asi slečna nedočká☹ Já otěhotněla ve čtvrťáku a maturovala jsem s tříměsíčním prckem, také jsem na to byla sama, ale musím říct, že potrat mě ani nenapadl-proč by měl za moji chybu platit někdo životem! Naprosto souhlasím s @lucka2405

bettyx
18. črc 2012

je to její věc.. ale je to strašná škoda

pajapaja19 co to stojí atd. nevím, ale řeknu ti -číst to nemusíš... moje sestra měla první miminko v 18-vypadala jako dítě... snad každý v rodině ji kamenoval aby táhla na potrat a ona to neudělala.. její přítel se na ni taky vybod ve třetím měsíci a jí se pak narodil krásný chlapeček Kubíček a je to fakt kouzelný brouček -už má tři roky a už má dokonce sestřičku! je jí rok.. je to fakt těžký, ale zvládá to a hlavně díky tomu že se tím nezakopala a našla si kluka který jejího chlapečka miluje jako vlastního.. a jedna moje kamarádka byla na potratu v 7tt a dnes mi kouká na mýho chlapečka jako na obrázek a furt ho tiskne, mazlí a řiká mu že kdyby se vzchopila, tak mohl mít o malinko mladšího kamaráda...
Ty jsi máma, tak je to jen a jen na tobě.. nikdo tě za tohle nemůže soudit..

amanda23
7. srp 2012

Nevím kolik potrat stojí..Nejsem proti potratům, pokud se o miminko nemůžeš postarat.. :( Je to smutné, rozhodnout se musíš sama co vlastne chceš 🙂 Adopce je taky řešení, ale jednoho dne se může stát, že to tomu dítěti někdo řekne a ono bude mít už rozum a roky a bude tě chtít najít aby slyšelo proč vlastně, si ho nechtěla... Sama jsem adoptovaná a vím jaké to bylo..Každopádně držím palce🙂