Potrat v 11. týdnu. Kolik to stojí a jak to probíhá?

pajapaja19
9. črc 2012

Dobry den, jsem v 11 týdnu těhotenství chtěla sem si to s přítelem nechat ale nakonec mě opustil. Je mi 19, mám teprve ted po střední škole a sama bych mimčo nezvladla s těma příspěvkama od statu to fakt nejde ( jelikož nemám odpracovanyho vubec nic). Kolik to tak stojí a je to hodně rizokové? když je to tak pozdě......

eficenka
9. črc 2012

dobrý den,
nabízím nějaké věci pro mimi a kočárek... kdybyste se rozhodla jinak....
rizikový je každý potrat...
nemáte třeba příbuzné, rodiče, kteří by Vás podpořili?

prdecek
9. črc 2012

samozřejmě riziko je tam vždy, že se může něco pokazit a pak už bys mít děti nemohla. Kolik přesně to stojí nevím. Ošetřující gynekolog ti vše řekne.

mitote
9. črc 2012

rizikove to je, kdyz se neco po*ere, uz nemusis mit deti nikdy, stoji 2-5 tisic. Ja bych osobne nikdy nesla, ani kdybych byla tehotna v 15ti.

Klasická interrupce (kyretáž) - provádí se od ukončeného 6. (8.) týdne těhotenství až do ukončeného 12. týdne těhotenství. Při tomto výkonu gynekolog rozšíří děložní čípek a seškrabuje vnitřní vrstvu dělohy (endometrium) pomocí štíhlé kovové lžíce zvané kyreta. Výkon se provádí v narkóze při jednodenní hospitalizaci. Odpoledne po provedení výkonu jde většinou žena domů a lékař jí vystaví několikadenní neschopenku.

aemmi
9. črc 2012

Zajdi za doktorem, ten ti vše řekne, nejsem si úplně jistá, jestli sis přišla pro radu na ty správný stránky.

petra.happyday
9. črc 2012

Ahojky, rozhodně si ještě tento krok pořádně promysli...rizikové je to každopádně a jde o to, abys jednou svého rozhodnutí opravdu nelitovala!!! Já jsem si na své vymodlené miminko musela počkat nekonečných 7let, takže vím dobře, o čem mluvím. Jednou jsem potratila a od té doby se mi nepodařilo otěhotnět.
Určitě se dá tahle situace řešit i jinak, zkus to probrat třeba s rodiči... 😉

anjelicek26
9. črc 2012

Priatel ti bude platit vyzivne (pripadne sa este moze spamätat! ),aj ked nemas odrobene roky, rodicak dostanes, porodne, vybavicka sa da zohnat aj z druhej ruky, rodicia ta podrzia, v 11.tyzdni ma uz babo 4,5 centimetra, uz mu chyba len krocik a bude takmer dokonale... navyse to podla mna uz ani nestihnes, kym vsetko obehas, budes v 12.tyzdni a nikto ti ju (vdaka bohu) nespravi.

Vela zien padne do takejto situacie, ale to neznamena, ze zivot skoncil. Po par mesiacoch pojdes do prace, mimi do jasli, isteze to nebude med lizat, ale postavis sa na vlastne nohy. Maturitu mas, to je zaklad, ked bude babo v skolke si mozes dokoncit aj vysku, ono sa to vsetko da. Hladaj cesty ako ano a nie, ako nie.

Interupcia sa moze pokazit, mozes ostat neplodna, idu cez krcok, dieta musia zabit, nie je to uz len odsatie ci tabletocka :( Pichnu mu dusik do srdiecka a potom rozstvrtia a tak po kuskoch vytahuju :( Na stranke slobodazivota je o tom video, ak to zvladne tvoj zaludok, tak si to pozri.

ivigirl
9. črc 2012

Taky bych ti o málo poslala, kdyby ses rozhodla jinak. Příspěvky od státu na MD jsou 220tisíc do max. 4. let, když budeš doma 2.roky budeš mít měsíčně víc, nehledě na to, že přítel, co tě opustil, má stejně zodpovědnost platit na dítě. Jsou i příspěvky na bydlení, sociální dávky, dostaneš porodný jestli je první mimi a budeš s příjmama sama.......
Ale dělá se do 12tt a stojí do 5tis. myslím, já bych ještě být tebou popřemýšlela, určitě máš rodiče, co ti pomohou...
Držim palce, ať se rozmyslíš pro tebe dobře.

diviska
9. črc 2012

Vzhledem k množství snažících se párů zde, se asi opravdu nedočkáš rady jak jít na potrat. Já osobně si myslím, že v 19ti letech už jsi naprosto schopná se o dítě postarat a to i s penězi pouze od státu!!!! Jsou tu ale i jiné možnosti a to například dítě donosit a dát ho do přímé adopce - i tady na koníku je maminka, co se takto dočkala vytouženého miminka! Zabít své dítě není řečení. Budeš s tím žít celý život..

shak29
9. črc 2012

A člověk by řekl, že holka má už většinou v 19ti letech rozum. Takže... to, že ty sis chtěla s přítelem užít, má jedno nevinný stvoření zaplatit životem? Proč teda sex ano a případný následky ne? ☹ já v 19ti letech taky otěhotněla. V 8tt sem o miminko přišla. To prázdno, který v sobě budeš mít ti nevyplní nic, jen další miminko, který ti všechno vynahradí. Po půl roce sem otěhotněla znova. Do 13tt sem musela brát prášky na udržení, díky předchozímu potratu mě přestalo fungovat žlutý tělísko. Maturovala sem v 7. měsíci. Vydělává jen manžel. Teď čekáme druhýho prcka 🙂
určitě máš rodiče, který ti pomůžou.. kamarádky... a jak se píše vejš, přítel ti bude platit výživný. Věř mi, že jestli půjdeš na potrat, časem se ti to rozleží... ale už to nepůjde vrátit. NIKDY.

kalipso
9. črc 2012

Rozhodnutí respektuji, jen je tu přeci ještě možnost dát dítě k adopci, splníte tím sen jiným lidem a díte nemusí zemřít. Zkuste to ještě zvážit... ☹

ivaanka
9. črc 2012

Já chápu, že se tu hodně lidí snaží a děti mít nemůže, ale to neznamená, že ostatní ho mít musí, když na to nemají podmínky. Já bych teda v 19 dítě mít nechtěla ani za nic (ale taky jsem si samozřejmě dávala velký pozor, abych ho neměla) a už vůbec bych na to nechtěla být sama, i kdyby mi stát dával třeba milion.
Zadavatelko, já osobní zkušenost nemám, ale moje kamarádka byla na potratu nedávno (už má doma 3 děti a další už nechtěla), stálo ji to 3500, ráno ji přijali, v 8 uspali do celkové anestezie, udělali zákrok a kolem 3 odpoledne jsem ji vyzvedávala v nemocnici. Pokud bych ji nevyzvedla já a nepodepsala, že si ji beru jako doprovod, byla by tam do druhého dne. Bolesti měla ještě asi 2 dny jako při menstruaci.
Rizikové to určitě je, ale jak moc, to netuším, ta možnost, že už nebudeš moct mít děti tady určitě je. Nejlépe, když si zajdeš k doktorovi, on i všechno vysvětlí, řekne cenu a případně vypíše žádanku do nemocnice.

madormi
9. črc 2012

víte kolik je na této stránce žen, které strašně touží po mimi a udělali by za zdravé dítě cokoliv? víte co je párů, co by si vaše miminko odvezlo z porodky a dali mu krásné dětství? tohle opravdu není stránka pro takového dotazy! v 11 zvažovat dobrovlně potrat mi přijde ohavné, viděla jste utz? už to začíná vypadat jako opravdové miminko! nešla bych na potrat ani kdybych co do huby neměla. potratila jsem dvakrát a dobrovolně bych to nikdy nepodstoupila ani v 17 ltech, vy už jste dospělá máte po škole, když budete chtít zvládnete to, jsou na tom ženy i hůř a děti si nechají

pincola
9. črc 2012

Stojí to kolem 5 tisíc. Ty hlavně musíš jednat rychle. Neobjednaj tě ze dne na den. Hned musíš jít ke svému gynekologovi. Pokud tu není, nebo nevím co, tak do nemocnice na Gynekologicko porodnickou kliniku. Připrav se, že si tam možná trochu zažiješ, ale nikdo nemá právo tě soudit. Řekni, že jsi v 11 tt, ocitla ses sama a vážně zvažuješ potrat. Nemáš na rozhodování moc času. To je malér. Každopádně tam dostaneš žádanky na předoperační vyšetření a termín zákroku. Nebudou ti to dělat hned. Zařaděj tě do operačného plánu. Tím získáš ještě pár dní. Budeš mít termín jistý, ale ještě můžeš trochu přemýšlet. Zavolej na Riaps- krizová linka. Vždycky tam slouží nějaký psychiatr nebo psycholog a určitě si s tebou někdo bude v téhle situaci ochotný promluvit hned. Ty se musíš rozhodnout, co chceš dělat. Ty budeš za to rozhodnutí odpovědná a poneseš následky celý život ať tak, nebo tak. Takže rada za mne. Kontaktuj gynekologa a v zápětí psychologa. Obojí během dneška a zítřka. Nesmíš ztrácet to minimum času, který teď máš. Držím palce a jsem na tvé straně. protože ty se v tom teď koupeš a nikdo to z tebe nesejme. Musíš jednat. napiš mi pak di IP jak jsi dopadla. Držím palce. 🙂

kristi
9. črc 2012

A zase skatulkujeme a obvinujeme, to je furt dokola tady. 😠

holubice.petra
9. črc 2012

Rizikový je každý potrat ale pokud opravdu dítě nechceš tak se vykašli na na "různé rady" a výčitky že zabíjíš své dítě 😒 já osobně bych na potrat taky nešla, ale chápu holky které se na dítě necítí a nebo ho prostě nechtějí v tomhle týdnu stojí do 5tis.

sweetkitten
9. črc 2012

Ježiš matky uklidněte se!!!!!! Každej člověk má na to svůj názor, když to holka chce podstoupit i s rizikem, tak ji nechte a nepřemlouvejte, je to její rozhodnutí. Aby jste mě neukamenovaly, tak já jsem taky proti potratům. Pajo, raději se poraď se svým gynekologem, nejlepší radu ti dá jen gyndař

anicka164
9. črc 2012

http://www.poradnaprozeny.eu/index.php?nid=9815...

zkus se ještě poradit, jsou tam dobrý...

petruska_007
9. črc 2012

Nezlob se na mě,ale raději bys ho mohla dát k adopci než na potrat...Pak si to budeš vyčítat celej život...

lindaaax
9. črc 2012

Jedna kamarádka je v podobné situaci. Miminko si nechala. Pomáhají všichni, kdo se z okolí její situaci dozvěděli. Řešili jsme i azylový dům, aby měla s malým kde bydlet, nakonec se bydlení vyřešilo jinak...kamarádi vymalovali, jiní koupili nové lino, sehnali jsme výbavičku, kočárek - vše z druhé ruky a hodně toho i tady na bazárku...pokud nemáte kolem sebe opravdu nikoho, kdo by pomohl, tak ještě existují azylové domy. maminka tam může bydlet od těhu až do 3 let věku dítěte, má tam klid a zázemí, navíc tam jsou lidé, kterým není lhostejný její osud a osud miminka a pomohou - získat sociální dávky, další bydlení, práci, postavit se časem na vlastní nohy...a kdyby opravdu ani ten azylový dům nebyl přijatelný...tak je možnost porodit, před porodem žít v azylovém domě (mimo bydliště) a potom dát mimi k adopci...ten nový život toho miminka za to opravdu stojí 🙂

holino
9. črc 2012

souhlasím se spoustou názorů tady .....a to ne jen proto že my sjem zrovna ten případ který na svoje vytoužené mmnko v břiše čekalo neskutečně dlouhých x let ....museli jsme si projít nemožným jako spousta snažílek tady Podle mě když člověk chce dá se zvádnout a vybojovat všechno ....určitě se to zvládnout dá a nejste ani první ani poslední ale proč hned potrat ....jasně rozchod partnera je jedna věc ale ten zdravej tvoreček věc druhá
Prosím pořádně to zvažte proberte z rodinou všechno má nejaký řešení a nemusí to bejt zrovna radkání
Posílám hodně síl a věřím že všechno nakonec dobře dopadne

pepibubu
9. črc 2012

Dámy, strčte si vaše moralizování do řiti, buďto ji podpořte, řekněte jí cenu potratu,(FINANČNÍ cenu, prosím, ne že začnete zase moralizovat) nebo radši nepište nic.

Já bych sama na potrat nešla, ale to neznamená, že budu odsuzovat KOHOKOLI, kdo na něj z jakéhokoli důvodu jde.

veruska007
9. črc 2012

Ahoj, i když to možná nechceš slyšet, přidávám se k těm, co si myslí, že miminko někde v skrytu duše miluješ a nechceš o něj přijít.

Umřelo mi miminko, v 19.tt, je to rána, která nikdy nepřebolí. Dobrovolně bych do toho opravdu nikdy nešla.

Nemyslím si, že kvůli Tvému těhotenství Ti skončil život. Finančně to určitě zvládneš - výživné od přítele (můžeš dostávat i výživné na sebe, pokud on pracuje), porodné, rodičák, případně přídavky na dítě, na bydlení, přídavek na dítě můžeš pobírat i na sebe, pokud bys studovala (kamarádka to tak měla). Všechna výbavička se dá na bazárcích koupit za pár korun (u nás na bazárku třeba prodávala maminka Mutsy za 1000,-, oblečky se daly vybrat krásné za 20 - 30,-, vanička, postýlka aj. výbavička do stovky...

A studovat se s miminkem dá taky, já jsem se taky dostala na školu ve stejnou dobu, kdy jsem našla //... a dostudovala jsem. Skripta přikolíkovaná ke kočárku a běhala jsem po parku 😉.

A vůbec, nejlepší kariéru z našeho ročníku má spolužačka, co otěhotněla hned po maturitě, při dětech si udělala dvě vysoké, a když já nastupovala na mateřskou a má kariéra šla do kytek, ona už měla skvělou kariéru, kterou nebude muset přerušovat.

pavlanatlinka
9. črc 2012

ahojky to je hloupost jít na potrat znám tolik ženských co jsou samy a zvládaj to. kamarádka šla na potrat taky kvůli tomu že jí nechal přítel a ted si to vyčítá a říká jakou udála blbost a ještě k tomu má od toho potratu zdravotní problémy že už se ani neví jestli bude moct mít někdy děti. bejt tebou tak na žádnej potrat nejdu a nechám si to dítě je to nejhezčí co tě může potkat. já bych taky nikdy nešla.

sova28a
9. črc 2012

Každý má právo se svobodně rozhodnout, stála jsem před stejnou otázkou, bylo mi 18, měla jsem před maturitou, seděla jsem na gyndě připravena k potratu. Naštěstí se něco ve mě zvrtlo a najednou jsem nemohla( to už ani nemluvím o tom, že jsem si od první chvíle, kdy jsem se o těhotenství dozvěděla, s miminkem povídala🙂. A jak vidíš i na profilovce, prcky už mám dva a všechno se dalo zvládnout. Je fakt, že jsem u sebe měla po celou dobu partnera, ale co ty víš, třeba se ten tvůj vzpamatuje až uvidí bříško. A to hlavní, nikdy si nemysli, že jsi úplně sama, je to tak, dokud o tom neřekneš nejbližším, a po prvotním šoku, který zažijí ti moc rádi pomůžou( mě mamka vynadal do kdečeho a druhý den koupila mini ponožečky a pomáhala, kde se dalo, hlavně s dokončením školy). Dneska vím, že kdybych na potrat šla, nic by se nevyřešilo a trápila bych se výčitkama celý život.

michaela_2
9. črc 2012

Já tedy nevím, možná to trošku moc vztahuju, ale přijde mi, že se jedná o provokaci.....s prominutím jenom úplný blb, může vyzvídat podrobnosti ohledně potratu na stránkách, které jsou zaměřeny na snažení se o miminko, porody a děti ( nemůžu ovšem popřít, že těch blbů respektive blbek je tady víc, to jo).
Jestli tomu tak není a skutečně jsi v 11. týdnu a zvažuješ potrat, tak neztrácej čas u počítače a utíkej za doktorem, protože za chvilku už ti žádný doktor potrat neudělá.
Ke tvým otázkám, i když sem podle mě prostě nepatří : ano, potrat je rizikový a čím je těhotenství pokročilejší, tím je riziko vyšší. Cenu nevím, ale tipovala bych od těch 3 do 5 tisíc ( to ale určitě najdeš i na internetu, úplně přesně).
Já osobně tedy rozhodnutí jít na potrat taky nemůžu posvětit, nadruhou stranu nemůžu storpocentně říct, že bych na něj určitě nikdy nešla. V každém případě ale nedovedu pochopit to, že jsi se už vpodstatě rozhodla miminko si ponechat a potom vzhledem k vnějším okolnostem změníš názor.............Když se někdo rozhodne už hned nazačátku, tak je to pro mě prostě pochopitelnější. Já bych se tedy také přiklonila k tomu miminko donosit a nabídnout jej k adopci, jednak ještě budeš mít čas si to třeba rozmyslet a i kdyby ne, tak si myslím, že v budoucnu budeš mít ze sebe samotný lepší pocit.

katerinanov
9. črc 2012

Pro ty, co tvrdí co všechno nedostane

Rodičák by si nemohla volit, nemá odpracováno, měla by automaticky čtyřletý (7 600 - 9 m, 3800 ten zbytek).
Porodné by dostala pouze v případě, že členové její domácnosti nepřesahují 2,4 násobek životního minima. Jestli bydlí s rodiči, je dost možné že by na porodné ani nedosáhla.
A výživné na sebe mám pocit se přiznává jen bývalým manželkám, ne přítelkyním a je spousta tatínků co výživné neplatí ani na děti.
Příspěvky od státu jsou naprosto směšné, pokud nebude bydlet např. s rodiči, opravdu nevím, jak by to zvládala.
Druhá věc je ta, že si myslím, že potrat už nestihne.

turcice
9. črc 2012

ahoj,nejsem odpůrce interupcí ale když jsem asi před týdnem viděla na youtobe jak probíhá potrat ve 12tt,na utz bylo vidět jak miminko s dělohy trhají a před tím si cucalo paleček a spokojeně si plavalo v bříšku tak jsem z toho byla v šoku a nikdy bych to nedopustila 😒 Určitě jsi v těžké sitauci a máš strach ale věř že bys to zvládla a určitě časem najdeš i toho správného tátu který by se postaral o tebe i o miminko...držím palce ale troufám si ti vzkázat NEDĚLEJ TO...

martiska36
9. črc 2012

Děvčata nemůžu se zbavit dojmu, že tuhle otázku položil někdo jen proto, aby se pobavil a zdejší maminky vyprovokoval. Stačí mrknout kdy se uživatelka zaregistrovala a kdy kam přispěla.

A kdyby to náhodou pravda byla, tak by měla běhat po doktorech případně azylových domech apod. a ne zakládat diskuse na netu.

jarunkaxyz1
9. črc 2012

S touhle otázkou, ať jde dotyčná do háje - respektive kdyby to byla pravda, tak snad má tolik inteligence nečekat a zeptat se na nejbližším gyn.porod. oddělení.....

kate013
9. črc 2012

Ahoj, nešla bych...přece už to má srdíčko atd...a až to uvidíš na to ultrazvuku, jak hopsá a mává..je to nádherný pocit a to nemluvím o tom, když poprvé kopne...určitě to bez rizika není..můžeš mít později problém otěhotnět a i jiné trable...já bych teda nešla, ať se chlap třeba staví na hlavu, ale ty to dítko nosíš pod srdcem a ne on...toť můj názor😉