Potrat v 8.tt. Bere se krvácení jako menstruace?

11. dub 2022

Chtěla bych se zeptat, jak se bere potrat (krvácení)? Jako menstruace? Ovulace následně probíhá normálně ten další měsíc? Kdy se lze znovu snazit od otěhotnění?

terezsk
11. dub 2022

Dobry den , ja kdyz prodelala v 7 tt tak to odeslo samo jako silnejsi a bolestivejsi menstruace . Potom sem cyklus mela rozhozeny .. ale po pul roce se opet zadarilo . Kazde telo je jine , nekomu to odejde samo a nekdo musi na vycisteni , to rekne doktor .. pokud krvacite tak az Vam to skonci tak si zajdete na gyndu a on koukne zda je vsechno pryc ☘️ Drzim pesti

autor
11. dub 2022

@terezsk moc děkuji a gratuluji♥️. Ono od začátku to bylo takové malinkate, takže mě doktor na tuhle možnost připravil. Jde mi jen o to, kdy se můžu začít snažit znovu a tentokrát už snad s lepším výsledkem.

autor
11. dub 2022

@terezsk ještě se zeptám, jak dlouho to krvácení trvalo?

bejuna29
11. dub 2022

zrovna řeším to samé, včera přišla MS, vzhledem k tomu, že nade mnou visel strašák jménem mimoděložní, musím říct, díky bohu, že přišla a je to "jen" biochemko. 7tt a zrovna jsem přemýšlela nad tím, jestli ovulace dorazí jak je zvykem, nebo jestli se mi to rozhodí. v pátek jsem měla hcg 800, dneska už jen 300. každopádně jsem zmatená z toho, že jsem krvácela hodně vlastně jen včera, s kusy sliznice a bůhvíčeho, dneska krvácím o dost méně. myslela jsem, že to bude silnější a delší MS... jinak běžně mívám MS max 3 dny

autor
11. dub 2022

@bejuna29 mrzí mě to, že řešíš to samé. Já hlavně doufám, že to odejde celé a nebude potřeba revize. Je zajímavé, že Ti hcg klesalo už od pátku a krvácíš až dneska. Tělo je fakt zázračné. Já na hcg nebyla. Jen ten plod byl hrozně malinký vzhledem ke stáří těhotenství, tak doktor říkal, že to nejspíš nedopadne.

ivya
11. dub 2022

Někdo se po časném potratu snaží hned, nám bylo (po SP v 7tt) doporučeno počkat alespoň měsíc/jednu další MS, to jsme dodrželi. Hned další měsíc jsem otěhotněla znovu. Záleží na průběhu potratu a jak rychle klesne HCG v krvi, aby mohla proběhnout další ovulace.

autor
11. dub 2022

@ivya děkuji moc za odpověď. Tak je dobre si nechat premerit hcg někdy teď? Má být na 0?

ivya
11. dub 2022

Doktorka mě poslala na odběr druhý a čtvrtý den po potratu, aby viděla, jestli klesá správně. Když klesal, šla jsem ještě na kontrolní odběr asi za tři týdny a to už byl téměř na nule. Doma jsem si mezitím pro sebe udělala pár těhotenských testů, už po 14 dnech byly sněhobílé.

jjasmina
11. dub 2022

Já byla na kontrole u gynekologa i po SP, prohledla , vzala krev jestli HCG klesá, provedla kontrolní ultrazvuk jestli vše odešlo jak má. Pak proběhla jedna ms a byla jsem zase v tom. Přeji hodně zdaru 🙂

autor
11. dub 2022

@jjasmina moc díky ♥️

bejuna29
11. dub 2022

mě právě doktorka plod ani gestační váček ani nic v děloze vůbec neviděla, proto se bála mimoděložního a poslala mě na hcg, ale s největší pravděpodobností to zamlklo hned v začátku a hcg nemělo ani šanci vystoupat výš a tak ani nebylo nic na utz vidět v 6+2, jen zvýšená sliznice... proto jdu po velikonocích ještě na jedno kontrolní hcg a utz
jinak jsem v úspěch tohohle těhotenství asi nevěřila od začátku, protože testy dělané 17 dpo, 19 dpo a 21 dpo mi vycházely příliš slabé...
každopádně jsem sama zvědavá, jak tělo na tohle zareaguje... měřím BT v kombinaci s ovu testy, tak uvidíme... snad se nám všem brzy zadaří a dotáhneme to až do zdárného konce 🙂, držím nám palce

terezsk
11. dub 2022

Pokud to odejde samo tak muzete se snazit hned .. ja tomu dalo volny prubeh , krvacela jsem asi 10 dni , prvnich 5 dni dost silne a potom uz jen slabe spineni ☘️

inssomnia
11. dub 2022

Pokaždé to bylo jiné. U mne to jednou to byla "silná hodně zpožděná MS" a nic víc, podruhé jsem dostala už třetí MS ten měsíc (vždy cca 5 dní krvácení a 2 dny pauza) a až doktor mi řekl, že jde o potrat. Dostala jsem mispregnol, druhý den odešel plod a za dalších pár dní byl svatý pokoj. Potřetí ZT a revize, po které mi bylo fyzicky už druhý den skvěle.

kristyna2002
2. kvě 2022

Já potratila samovolně v 6tt takže bez zákroku sice silnější a o hodně bolestivejsi menstruace ale vše bylo tak jak má a pa 3tydnech sem měla na testu dvě čárky a dnes jsem 23tyden 🫣 držím palecky ať se co nejdříve zdari a vše aby dopadlo jen co nejvíc dobře hodně štěstí a mnoho sil 👌🎀

bejuna29
3. kvě 2022

@kristyna2002 to je hustý, můžu se zeptat? po těch 3 týdnech od SP, když jsi zjistila nové těhotenství, kolik jsi byla dní po ovulaci? a po SP jsi měla nulové hcg a dělohu čistou? já jsem teď 9 DPO a jsem 3 týdny po SP v 7tt, ovulace proběhla 15DC (den potratu beru jako první den krvácení MS) takže MS dorazí/nedorazí za týden. jenže řeším to, že mi pomalu klesalo hcg, ještě 10 DC jsem měla zbytkové hcg kolem 30, pak jsem byla na krvi ještě 19DC/4DPO, výsledky nevím, ale tt byl stále pozitivní. nové těhotenství to určitě být nemohlo, takže zbytkové hcg pořád v krvi. a taky jsem na kontrolním utz 13 DC měla prý stále vysokou sliznici (otázka je, jestli to nemohla být už sliznice k novému cyklu?), tak teď nevím, jak k tomu přistupovat. jestli je možnost v tomto cyklu vůbec otěhotnět i se zbytkovým hcg, nebo to mám rovnou brát jako nemožné...ani jsem k tomu nikde nenašla jednoznačné odpovědi a na gyndě jsem se tenkrát zapomněla zeptat.

kristyna2002
3. kvě 2022

@bejuna29 hele já měla sp 19listopadu a 19prosince sem měla dvě čárky takže já sem musela otěhotnět 5 dny po sp 4 sem silné krvacela a hcg měla na nule a Deloha byla cista dr mi řek ze nemusíme čekat na další ms ze tělo si to zařídilo samo mě sám dr řek ze tělo po těhotenství je pohnojeny takže se dá hned zas otěhotnět a nám to vyšlo 😊

autor
3. kvě 2022

@kristyna2002 a můžu se zeptat, jestli to další těhotenství už bylo v pořádku? 🙂

kristyna2002
3. kvě 2022

Ano jsem dnes ve 23tydnu 😊

autor
3. kvě 2022

@kristyna2002 tak to je bomba, moc gratuluji 😍

kristyna2002
3. kvě 2022

Dekuju 😊tobě taky držím palecky