Potrat v II. trimestru po IVF, kdy další pokus?

honzikovabarunka
21. říj 2013

Ahoj, hledala jsem, ale nepodařilo se mi podobnou diskuzi najít. Potratila jsem ve 20.tt, příčinu zatím neznám, ale podle zatím dostupných výsledků prý děložní hrdlo nevydrželo váhu miminka. Vzhledem k tomu, že nemáme s manželem jinou možnost než otěhotnění po IVF, zajímalo by mě, jestli je tu někdo s podobným osudem? Za jak dlouho vám povolili další IVF, případně KET? Jako všem po revizi mi bylo řečeno čekat 3 - 6měsíců a moje dr mi řekla, že mi to v žádném CARu stejně nepovolí dřív jak za těch 6měsíců. Jenže mně se to zdá jako strašně dlouhá doba.... Myslíte, že má cenu zkoušet se do CARu objednat dřív než za půl roku a chtít KET?

ninanela
22. říj 2013

Ahoj,stalo sa mi nieco podobne,dosla som o dceru v 19 tt ako komplikacia po amniocentéze.Bola som nešťastná.Bolo to moje prvé těhotenstvo a dlho som sa vyrovnávala s neuspechom.Hneď ako sa to stalo som potrebovala plánovať a mať pocit že sa konečne niečo deje.Nemali sme uz zamrazené embrya,takze vsetko od zaciatku.Ale odpoveď od lekara z centra bolo ze pauza asi pol roka.Zdalo sa mi to nekonečné,ale rychlo to ubehlo.Sice ani druhý pokus nevyšiel do konca,ale teraz som zase těhotná a konečne zase verim.Je az neskutocne co si musime vytrpiet.Vďaka menzelovi všetko zvládam.
Daj sa pekne do pohody,niekedy pomoze len cas.Ja som zacala uzivat Chlorellu,zacala cvicit horm.jogu a pekne to vyslo.Dajte si pauzu a ked zacne svietit z jara slniecko je ten pravy cas zacat.Drzim velmi palce a verim ze sa aj tebe podari KET.A mozno tu budes o chvilu sediet a niekomu pomat a trpiet nespavostou a hladom v zaciatku tehotenstva ako ja! 🙂 Prajem vela sil a trpezlivosti!

bibi_du
22. říj 2013

Já jsem zde na MK poznala jednu maminku, která po IVF přišla několik týdnů po porodu o syna, nyní je ve 23 tt., počali přirozeně...
Zázraky se dějou...

honzikovabarunka
autor
29. říj 2013

@ninanela Děkuju za tvůj příběh. Moc gratuluju k současnému těhotenství a moc držím palce ať je to tentokrát až do konce! Nepotěšila jsi mě s tím půl rokem pauzy... mám v sobě pořád maličkou naději, že by nám to mohli povolit dřív, třeba už za tři měsíce... ☹
@bibi_du U nás se tenhle přirozený zázrak vážně nestane, manžel je po autonehodě v tomhle směru jaksi nefunkční a musíme se spolehnout jen na pomoc doktorů... Ale i tak děkuju!

expedice
23. lis 2013

Baru, držím moc palce, abys byla statečná ty i tvůj manžel. Asi máš teď touhu opět zažít těhotenství a vše, co je s ním spojeno, vždyť 20 týdnů je hodně dlouho. Myslím si ale, že ta 6 měsíční pauza je odůvodněná a tělo potřebuje regeneraci a k ní je třeba čas.... drž se.

megara
30. led 2017

Ahoj dámy, 3.12.216 jsem ve 22+5 tt přišla o dvojčátka :,(, chlapečka a holčičku, podařili se nám z 3 IVF v Podolí. Můžu se zeptat kdo jste něco podobného zažil, a kdy vás nechali v CARu jít do dalšího pokusu a kolik jste vkládali embryí?

ghanam
19. zář 2017

Dobrý deň,
volám sa Alžbeta Demeková a pracujem ako pôrodná asistentka. Momentálne píšem svoju rigoróznu prácu na tému Skúsenosti žien po indukovanom potrate v II. trimestri tehotenstva. Chcela by som Vás preto poprosiť o Vašu pomoc, pretože aj Vaša reálna skúsenosť môže prispieť ku skvalitneniu každodennej práce pôrodných asistentiek. Rovnako tak môžu Vaše odpovede pomôcť ďalším ženám, ktoré sa jedného dňa ocitnú v podobnej situácii. Link na dotazník (dotazník je anonymný)

Dobrý deň,
volám sa Alžbeta Demeková a pracujem ako pôrodná asistentka. Momentálne píšem svoju rigoróznu prácu na tému Skúsenosti žien po indukovanom potrate v II. trimestri tehotenstva. Chcela by som Vás preto poprosiť o Vašu pomoc, pretože aj Vaša reálna skúsenosť môže prispieť ku skvalitneniu každodennej práce pôrodných asistentiek. Rovnako tak môžu Vaše odpovede pomôcť ďalším ženám, ktoré sa jedného dňa ocitnú v podobnej situácii. Link na dotazník (dotazník je anonymný)

https://docs.google.com/forms/d/1MY6N38RHfce7i4...