Potrat ve 3. trimestru. Stalo se vám to?

leniik1
7. bře 2007

Zdravím všechny sice je to smutná diskuze ale je tu někdo komu se to stalo?Nám se to stalo 19.2. v 29 týdnu.Zajímá mě jak brzo vám přišla menstruace jak jste to zvládaly?..U nás je to čerstvé, i když se snažíme tak se to vrací snad to čas odplaví..

iren
7. bře 2007

Ahojky, já Ti tak držela palce na ty dvojčátka.Mooooc je mi to líto.Manželce mého kolegy z bývalé práce se to stalo těsně před porodem , asi tak dva dny.Dnes mají ale 3 měsíčního chlapečka.
Drž se.Bude to těžký , ale zvládni to.

leniik1
autor
7. bře 2007

Hm..co se dá dělat.Snad to čas zpraví..

eps
7. bře 2007

Leni, já jsem si říkala, proč nemáš nastavené datum TP, když vím, že si ho tam měla...Držím palečky, aby to vyšlo příště bez komplikací a v pohodě...obecně mám pocit, že říkají, že stejně počkat alespoň půl roku, i dýl, to ti určitě doktoři poradili...S MS neporadím...DRŽ SE!

leniik1
autor
7. bře 2007

No my si počkáme myslím dýl jak půl roku..chci se pěkně dát do kupy aby tělo bylo na těhu připravené tím že byl potrat až v 7 měsíci a navíc dvojčata..připadám si pořád dost vysílená.Dík za podporu.

mobina
7. bře 2007

Leniik to je šok. Nevím, co napsat 😢 Říkala jsem si, že jste snad v pořádku, když jsi tu dloho nebyla. Moc držím palce, aby to brzy všechno přebolelo 😔

georgine
7. bře 2007

leniku, moc me to mrzi a neumim si ani predstavit co musite prozivat, prei moc a moc sily a hlavne stesticka.. a mozna to bude znit blbe ale co se stalo?? je stli chces tak nemusis odpovidat, pochopim..

drz te se!!! budemem vám urcite vsechny drzet pesti!!!

carodkaa
7. bře 2007

Lennik1-to je mi lito,moc jsem vam drzela palecky ☹ ja jsem myslela,ze v takovym vysoky stupni tehu se daj uz zachranit 😒 tak se drz,je to asi moc tezky,drzim pesti 😨

pessy1
7. bře 2007

tak to je hruza.Já jsem si myslela,že miminka se dají v 7. měsíci zchránit.Jak se to stalo?Jestli se o tom nechceš bavit,chápu.Drž se!

lajla
7. bře 2007

četla jsem tu zpravu nedávno v květnovkách.hodně me to vzalo. clověk si myslí, že už má to nejhorší za sebou, a ted tohle...je to strasne, drzím mooooc pěsticky, aby to příště vyslo!!!

leniik1
autor
7. bře 2007

Dají se zachránit ale oni byli mrtví už dýl..placentární infarkt.Nefungovala placenta.. 😔
Holky prosím já bych to už neřešila dík a nezlobte se 😔 ..zajímají mě hodně zkušenosti jestli tu je někdo kdo tím prošel?Ohledně ms a budoucího těhu..a tak..mám z toho všeho takový smíšený pocity.. ☹

Stejně se to už stalo a zpátky mi je nikdo nevrátí.. 😢

petrusam
7. bře 2007

To me moc mrzi, kamaradka taky cekala dvojcata, porod na ni prisel na zacatku 7 mesice, ale holcicky v poro zachranili .. moc drzim palce, at to priste vyjde ..

hankah
7. bře 2007

leniik osobní zkušenosti nemám,ale setkala jsem se s tím dvakrát v nemocnici, pokaždé v osmém měsíci....., nevím přesně jak to funguje dál,ale myslím, že je to hodně podobné jako u porodu, určitě máš teď šestinedělí, hormony se potřebují srovnat a pak přijde MS. bude dobře, drž se kočko!!!

leniik1
autor
7. bře 2007

Jo to jo takže ms přijde až pozděj.. ☹ na jednu stránku můžu být ráda že mám úplně zastavenou laktaci..

evcafrank
7. bře 2007

ahoj lenik, moc mně to mrzí 😢 Kamarádce umřelo miminko cca v 28 tt, proběhlo u ní šestinedělí, čekali asi půl roku a podařilo se jim počít miminko - krásnýho kluka, kterýmu je už rok a půl 🙂 říkala, že se s tím nikdy úplně nesmíří, ale už to nebolí. musela se s tím vyrovnat rychle, protože doma má ještě tehdy 3,5 letou cácorku 🙂
Přeju hodně štěstí a podpory od Tvého okolí🙂

mmmk
7. bře 2007

Lenicko, moc me to mrzi. Strasne jsem ti fandila a budu i nadale. Snad to cas napravi. Maminka moji kamaradky prisla o dvojvajecna dvojcatka kluky v 8. mesici. Pry z neznamych duvodu zemreli jeste pred porodem. Ale je to uz hodne let zpatky. Hned potom "zadelali" na moji kamaradku.
Budu na tebe hodne myslet, at je to zase aspon trosku dobry.

masacek
7. bře 2007

Ahoj leniik1.Je hrozné co jsi prožila.Vím jak je to těžké,hlavně to každému vysvětlovat.já jsem taky potratila.byla jsem v 18tt.proti tobě mnohem dříve ale pocity jsem zažívala určitě stejné.Po potratu jsem mela šestinedělí a pak normálně dostala menzes.doktoři říkali že máme počkat alespoň dvě menstruace.nyní jsem opět těhu ale ten strah aby se to neopakovalo je veliký.MOOOOC držím palce aby jsi se s tím co nejdříve vyrovnala.

lienka79
7. bře 2007

lenka...aj mne je to velmi luto.Velmi Ti drxim palceky...Tu asi vazne plati stara otrepana fraza..ze cas l;ieci, aj ked nevylieci

kristynaw
7. bře 2007

leniiku , drz se, bude lip,znama porodila mrtve mimi tyden pred porodem, cas to fakt vyleci,i kdyz ted ti musi byt hrozne, premyslela sem nad tebou vcera dost dlouho,je to hrozne...ale melo to tak byt....najdi si neco pozitivniho na delani, a pozdeji muzete zkusit mimi zase...

markytkaaa
8. bře 2007

Leniiku je mi to moc líto. Moc jsem ti fandila a týden co týden koukala do tvého albíčka na nové fotky ... Čas to spraví, určitě.
Jinak ... moje teta potratila, jestli se to tak dá nazvat v 33tt. Přijela tenkrát s obavami, že jinak čiperové se už celý den ani nepohli :( Už mrtvá tělíčka rodila přirozenou cestou za asistence manžela. Prožila si šestinedělí a dala si půl roku chráněného sexu na očistu. Teď mají tříletou holčičku a bráška by měl vykouknout na svět v srpnu.
Držím ti pěsti!

gedren
10. bře 2007

Leniiku je mi to moc lito, myslela jsem na Tebe a drzela vam palce uz od nasich svateb loni v dubnu, aby se vam brzo zadarilo, mela jsem velkou radost z Tvych dvojcatek a ted tohle :((

K tem praktickym zalezitostem: kamaradka prisla o miminko taky dost pozde, ale myslim, ze to byl jeste 2. trimestr, musela ho chudera uz vyvolavane rodit, vyvijel se spatne... Maji dovoleno zacit se snazit za pul roku. Nastesti to pry nebyla geneticka vada, ale proste jen nahoda, takze zalezi na tom, jak to bylo u Tebe, zda Te budou muset v dalsim tehu vic hlidat... (teda to budou urcite, ale jestli to bylo geneticky, tak asi jeste vic)

jana7910
10. bře 2007

Ahojky Leniku, chodila jsi k nám na emimino, mě se to stalo ve 24 tt a museli mi mimi vzít protože měla VVV a proto u mě potrat vyvolali. Po 6tinedělí mi MS přišla asi za 14 dní. Leni drž se a pokud si budeš chtít pokecat tak bud na icq č. 234719734 a nebo na mail jana79@centrum.cz Jinak na emimču je spousta holek se stejným problémem.

krista
31. srp 2009

marcella23 • 15. září 2008 v 19:04
Ahojte, bola by som rada, ak by sa do tejto temy prihlasili baby, kt. prisli o svoje babatko v III trimestri teh. dakujem

denousek • 1d • 15. září 2008 v 19:16
marcella23 me se to sice nestalo ale jestli tobe ano tak to je mi velmi lito ☹ a preji ti mnoho sil....
to zvladnes..musi to byt strasne ale hlavu vzhuru,urcite si neudelala nic spatne proste se tomu neda predejit...
jsem cetla v mame a ja ze pani cekala dvojcatka a obe dve z niceho nic potratila..musela je obe porodit,dve mrtve holcicky,obe videla.....
bohuzel se tohle deje a nic s tim nikdo neudela je to proste priroda,a ta je moc kruta takze hlavne si nehaz vinu na sebe a hlavu vzhuru a chystej telo na dalsi miminko ktere ti potom pomuze zapomenout... ☹

snad jsem ti trosicku pomohla,a vazne hlavu vzhuru ,nove mimi potrebuje maminu cistou hlavu a klid....

pantomima • 1d • 15. září 2008 v 19:37
marcell- zkus ve snažilkách diskusi. Andělé posílají nadějě, tam jsou holky s tvým osudem

drž se

kvetinka9811
7. zář 2009

Ďakujem veľmi pekne za povzbudenie.Ja iba dúfam , že bude všetko v poriadku som iba rada že mi doktor povedal že v budúcnosti budem mať miminko. Ja viem že som to napísala iba v takej hádanke veľmi rada sa vám zdôverujem lebo viem že každý príspevok nám iba pomáha aj keď je to niekedy kruté ......
Takže u nás to bolo veľmi zložité 3 roky som nevedela otehotnieť podstúpila som všetky vyšetrenia ktoré ukazovali že ja som v uplnom poriadku a preto doktor nás poslal na vyšetrenie partnera. tak som hľadala všade kde by bolo asi najlepšie a rozhodla som sa pre sanatórium Helios ..(myslím si ešte aj teraz že je to veľmi dobré sanatórium na tieto veci...)Partner išiel na vyšetrenie kde sa ukázalo že má slabé spermie ( teda morfológiu t.j. zlý tvar spermie).ale nám povedala Dokroka že u nás je to veľmi nádejné v roku 01/2009 som podstúpila insemináciu to nie je umelé oplodnenie ale niečo čo sa robká pred umelým oplodnením robká sa to 3 krát a potom sa ide na umelé oplodnenie...táto inseminácie č1 nebola úspešná tak som iba verila že sa to bude opakovať a že to už musí byť ok. aj tak bolo vo 02/2009 som podstúpila druhú....ktorá bola úspešná takže sme sa radovali a bolo všetko dobré celé tehotenstvo som mala bez akýkoľvek ťažkostí.....(musím podotknúť že naozaj žiaden problém ani náznak na zvracanie ani nič podobné dalo sa tomu povedať ideálne tehotenstvo aké si žena môže priať...) chodila som k môjmu doktorkovi na návštevu tak ako sa patrí žene ktorá nemá problém s úsmevom na tváry.....okrem bežných vyšetrení som podstúpila aj vyšetrenia ktor´som nemusela teda to čo mi robkal doktor tu u nás som išla podstúpiť aj do heliosu (t.j. napr. genetické a pod.) bola som aj na 3D sone všetko bolo ok...až kým neprišiel ten osudový deň ....v noci o 2:45 som sa zobudila na to že som si myslela že mi odtiekla plodová voda a že idem rodiť....to bol môj prvotný dojem aj keď som vedela že ešte mám 9 týždnov do pôrodu a povedala som môjmu partnerovi aby zápalil svetlo čo sa aj stalo a vtedy som zbadala že to nebude plodová voda ale plno krvy....hneď sme volali na pohotovosť ktorá ma odviezla do nemocnice keĎ som tam prišla tak malučký ešte žil a preto doktor sa rozhodol mi robkať cisársky ...ke´d som sa po narkóze prebudila tak mi povedali, že som stratila veľa krvy a že sa mi odlúpila placenta(že sa stáva že sa odlupuje po kúsku ale mne sa odlúpila naraz)a že malého nevedeli zachrániť lebo keď mu odstrihávali pupočníkovú šnúru tak nemal dosť živiny na prežitie...samozrejme dôvody prečo sa mi to stalo to je všetko vo hviezdach v prírode neznáme...v piatok ma prepustili domov že som po zdravotnej stránke ok a najhoršie bolo že som malému robkala pohreb kt. bol v sobotu....bolo to niečo strašné a neopisatelné.....kto nezažije nevie...teraz sa cítim strašne prázdna ....ale musím byť silná a dúfať že bude všetko dobré doktor povedal že musím počkať rok na to aby sme sa pokúsili o dalšie miminko aj ke´d viem že tohto malého mi už nič a nikto nevráti....sladko búva v nebíčku......výsledky s patológie a s pitvy budú v piatok sa všetci sme zvedaví čo povedia ale lepšie prezradia ..aj keď to už nič nevráti ale budeme aspon vedieť čoho sa vyvarovať do budúcnosti potom vám to sem napíšem.....teraz už počkať rok a dúfam že nie dalšie 3 roky ....musím to prežiť a musíte aj vy .....držkám všetkým palšeky a nikomu neprajem aby sa zopakovalo to čo mne......prajem iba všetko naj naj naj........najkrajšieho Anjelika.......

klematis
8. zář 2009

Ahojky, já jsem bohužel taky poprvé rodila mrtvé dítě. Byl to chlapeček a zemřel v 28.tt. Byl to strašný porod, dlouhý a bolestivý jak psychicky tak fyzicky. Trvalo mi hodně dlouho než jsem se z toho vzpamatovala a dalších devět let jsem se neodvážila otěhotnět aby se to náhodou nestalo znovu. Teď mám krásného zdravého pětiměsíčního chlapečka a ten mi to utrpení vynahradil 🙂

elfka11
11. bře 2010

Ahojky,dostala jsem odkaz na tuto stránku a chtěla bych se připojit,vidím tady,že nejsem v té bolesti a strachu sama.Nám v roce 2008 ve 40tt umřel chlapeček v bříšku,porod mtvého dítěte byl nejhorší zážitek mého života.Ted se nám po nějaké době podařilo otěhnět a jsem n 19tt a vypadá,že budeme mít znovu chlapečka,ale strach a psychika začíná být hrozná.

lindul
25. dub 2014

Ahoj holky, dnes je to týden, co musela porodit děťátko, kterému ve 30.tt přestalo bít srdíčko. Jsem sama ze sebe překvapená, s jakým klidem to zvládám. Samozřejmě, že mě to uvnitř drásá, ale nedokážu se pořádně vybrečet. Příroda to tak chtěla a já s tím nic nenadělám. Co mě ale nejvíc štve je to, že nás přinutili dívat se na situaci tak, jako kdyby nám umřelo dítě. Nechtěli jsme do porodu vědět, jestli čekáme holčičku nebo kluka. Prostě to bylo miminko. Kdo ale vymyslel to, že musíme tohle děťátko, které jsme nikdy neviděli, pohřbít? Donutili mě brát celou situaci jinak, truchlit daleko víc než by si člověk asi určil sám, kdyby se mohl dobrovolně rozhodnout, jak se v této nešťastné chvíli zachovat. Dnes už jsem se s tím smířila, ale došla bych k tomu i sama od sebe? Mít doma nebo někde schránku s něčím resp. s někým, koho jsem si nikdy nepochovala? Nevím... Strašně mi chybí. Dnes jsem na facebooku četla krásný citát:

pluba
12. kvě 2014

@elfka11 Pomohu Vám zbavit se současného strachu a lépe se vyrovnat s dřívější událostí. Možná se budete chtít přečíst hodnocení mé práce. Je v komentářích k mému příspěvku z 1.5. na mém blogu.

renatabre
28. čer 2014

mě se to stalo před 3 týdnama že sem porodila mtve miminko byla sem prvorodička je to strašně :( v 38 tydnu šla sem na běžnou kontrolu a tam sme zitily že nebije srdičko¨zauzlení pupeční šnury :( je to šok ! nic mi nebylo :( 7.6 se mi narodil Sebastián a jak mě pustily z nemocnice :( tak misto toho abych si uživala miminka tak sem schovavala věcičky postylku atak. :( a zařizovaly sme pohřeb :( je to strašnéé

denny98
13. kvě 2019

Zdravím, zajímalo by mě, když jste šli na kontrolu a zjistilo se že srdíčko miminka netluče ☹ nijak jste dřív nepoznali že je něco v nepořádku ? Krvácení, necítili před kontrolou pohyby a pod. ?
Teď si zažívam fakt velký stres a všechno možné kolem toho a dost se bojím ať se malému nic nestane.. jsem ve 26tt .. děkuji za odpověď

trinity246
29. kvě 2019

Ahojte ako dlho vam trvalo pokial ste po potrate otehotneli?...my sme mali problem 5rokov aby som ostala tehotna som uzivala rozne lieky, bola som na prefukoch...a od zaciatku ako sme spolu sme mali nechraneny sex. Raz ked sme planovali viac dovolenku,,prvu,,pri more sme na vsetko zabudli a sup v aprili som sa dozvedela ze som tehotna zacala som 2mesiac...tak sme sa tesili ze konecne mame nadej ze nam ukazalo ano deti mozes mat, ale 6maja som sa rano prebudila a som spinila ziadna krv, ziadne, bolesti ani nic sla som do nemocnice nakolko moj lekar mal Dv A tam ked ma vysetrili mi oznami tu najhorsiu spravu ktoru zena moze pocut,,potratili ste,, myslela som si ze moj svet sa zruti v prvej sekunde, tazko som to znasala kedze sa o par dni narodilo nam krsniatko a clovek si dava otazky preco oni ano a kazdy jeden a my sme prisli aj o to jedine, konecne do nasho zivota prislo 🌞 a beho sekundi sa v ociach zapalil plamienok smutku,beznadeji. Snazim sa nato co najmenej mysliet ale ta ktora to zazila tak vie o com hovorim hmm.