Potratový balíček, slyšely jste o něm?

leotynka
18. led 2014

Ahojky maminky slyšeli jste že sem putuje do Čech ten potratový balíček?? ☹ máte s ním někdo už zkušenost??

svija
18. led 2014

@leotynka- o tom jsem nic neslyšela a ani nevím, co to potratový balíček je 😕 .

frojlajn
18. led 2014

Hrůza a děs už jen to slyšet . 😢

mafeska
18. led 2014

@frojlajn přesně tak ☹

kocicinka
18. led 2014

Co to je? 😲 😲 😲

ivular
18. led 2014

Mělo by jít o "lék" RU-486 neboli Mifeprex, který vyvolá potrat až snad do 7. tt. Kvůli tomuto spolehlivě vražednému účinku ale stojí v mnoha zemích mimo zákon. Pokud se něco nezměniloa já se nepletu, tak i v ČR a SR je jeho užívání nelegální.

leotynka
autor
18. led 2014

@ivular ano naštěstí tak to je kam to spěje ☹ jako chápu maminky co chtěji jít na potrat,nebo musejí ale proč touto cestou!!!Rizika atd.... 😠

21288
18. led 2014

Tohle by mělo být trestáno doživotním trestem nejmíň !!!

leotynka
autor
18. led 2014

@ivular Na Slovensku je prý normálně k sehnání, mám tam známou říkala mi to proto sem z toho špatná ☹ je to svi...!!!!

ivular
18. led 2014

@leotynka Tak přes internet jsou tyto přípravky k sehnání všude.. Druhá věc ale je ilegalita jejich užívání.

leotynka
autor
18. led 2014

@ivular kam to spějeme ☹ , samozřejmě já nechci nikoho odsuzovat za potrat, to ne!!ale tato cesta je ta nesprávná asi, co kdyby se něco stalo kdo pak za tomá odpovědnost?? nemělo by na trhu nic takového vůbec existovat!!! je to škoda no ☹ ☹

kaculka46
18. led 2014

@leotynka ano je to už bohužel legální i u nás, nedávno o tom byla diskuze u paní Jílkové v Máte slovo, potratová pilulka.

kocicinka
18. led 2014

Jo, tak to jsem viděla, celkem to tam obhajovali, hlavně proto, že je to prý pro ženu šetrnější, nežli klasická interrupce.

kristyna90
3. únor 2014

Ahojte, žiji v zahraničí a bohužel jsem před dvěma měsíci musela na potrat (plod se prestal vyvijet).. bylo to pomoci pilulek mifegyne coz je to same jako mifeprex .. coz zpusobi krvaceni(nevedela jsem o co jde, ale verila jsem svemu gynekologovi) - mela jsem to asistovane lekari.. dva dny po podani pilulek (uz par hodin po podani jsem zacala krvacet) jsem sla do nemocnice a zacali vyvolavat kontrakce...pichali i oblbovaky aby to nebolelo... pote jsem asi jeste tyden spinila ... myslela jsem ze pak budu mit sestinedeli ale doktor me prekvapil ze po skonceni spineni mohu mit normalne sex... ikdyz pro jistotu jsem mesic vydrzela. jeste jsem dochazela parkrat na kontrolu zdali ve me jeste neco neni ale vse v poradku.
ted uz se muzeme snazit dale🙂

vilimovae
22. srp 2014

Ahoj, právě jsem dokončila proces pomocí potratového balíčku.
Píšu tedy zkušenosti: potratový balíček v 5+6 týdnu těhotenství. Kde jsem byla: U Apolynáře, Praha 2

Co je třeba: musíš být zdravá, ideálně do 35 roku, krevní RH-faktor pozitivní - 😕 o tom se nikde nepíše! Pozor test RH faktoru si někde dělají sami a platí se navíc a není nejlevnější, informuj se v nemocnici kam jdeš o tom jak tohle řeší, nebo si udělat kopii výsledku u svého lékaře pokud už ti ho zjišťovali, žádost od gynekologa by měla být podrobná v popisu stavu těhotensví a plodu, ideálně s popisem ultrazvuku, obrázek který by měl nést tvé jméno, někde si dělají kontrolní ultrazvukové vyšetření ještě sami a také se připlácí (mě stál cca 500,-).

Co je dobré vědět: v nemocnici trpělivost a čekání, snažte se přijít co nejdříve, ideálně si na to vezměte volno doprovod blízké osoby do nemocnice, když ně po celou dobu tak určitě na druhou fázi, ideálně s odvozem, rozhodně neřiď auto! Nikam nejezděte z dosahu své nemocnice. Kvácení opravdu trvalo 14 dní + pár dalších dní může trvat špinění.

Rada: kupte si vložky s označením night, na noc se budou určitě hodit, nakupte si domu jídlo na dny, kdy budete ráda že ležíte. Kupte si velké balení léků na bolest, ať vám nedojdou. Do nemocnice se vždy vyzbrojte pitím a něčím malým k jídlu, Protože pokud se příprava protáne, jako u mě, není dobré spolknout ty tablety na prázdný žaludek. První fáze se dá v práci přežít pokud sedíte u PC, nebo tak, nemusíte nikde pobíhat, moc komunikovat nebo rozhodovbat o ničem důležitém, nebo nemáte fyzicky namahavou práci. Jinak doporučuji dovolenou po celou dobu. Druhou fázi s prací ani nezkoušejte, určit si naplánujte alespoň tři dny mimo práci. Proto jsem si to naplánovala 1. tableta středa, pak 2 fáze 3 tablety v pátek. Používejtze výhradně vložky, toho co z vás vyjde je opravdu dost.

První pilulka: po hodině následovala silná následovala nevolnost, malátnost, trochu se mi točila hlava, zimnice střídající se s menšími návaly horka, zvýšená teplota. Druhý den po podání stále malátnost a nevolnost. Také jsem začala silně krvácet a vyšl ze mě velký kus čehosi, asi té sliznice. Prý to ale není takto obvyklé. Moje tělo ale funguje a reaguje dobře, proto si osobně myslím, že poznalo, že plod odumřel a začalo se toho zbavovat.
Druhá fáze - tři pilulky: po hodině nevolnost, křeče v podbřišku, kvácení jako při menstruaci ale silné. Později následovaly bolesti v zádech. Druhý den se mi ulevilo ale večer a v nosi opět křeče, které přetrvaly do dalšího dne. Užívala jsem ibalgin a dalo se to snést.
3-6 den mě bolelo břicho celé, měla jsem takové tuhnutí, jako kdyby jsem měla stále zatnuté svaly nebo takový tvrdnoucí pocit - ale svaly to nejsou, jsou to prý vlastně kontrakce, pocit jako když se chytal porod. Trvalo to 3 dny a prý to tak má být. Ibalgin na toto už zabíral méně.
Myslím, že plodové vejce ze mě vyšlo až 7. den (tj. následující pátek) po podání těch 3tabletek. Oproti sliznici bylo mnohem pevnější struktury.
Po 7 dnu od podání 3 tabletek už bolesti vymizeli úplně.

Celkově mě to rozhodně bylo přijatelnější, než jít pod narkózu na riskovat poškození děložního hrdla a dělohy. Pokud máte někoho, kdo je s vámi a podporuje vás, pomůže, přiveze, odveze... dá se to zvládnout dobře.

V neocnici se mě ptali, zda bych si tuto metodu zvolila znova, kdybych sem to takto opět muslea řešit. řkla jsem, že určitě ano. Doufám, ale že už nikdy nebudu toto muset řešit.

Ještě mě mě čeká za pár dní kontrolní ultrazvuk a pak snad bude vše dobré.

Snad jsem těmito informacemi někomu pomohla 🙂

elicka123
6. lis 2014

Dobrý den, mohu se jen optat proč musí být rh pozitivní? Ráda bych metodu zkusila,ale jsem rh negativní.Díky moc.

anngellina
5. led 2015

@vilimovae ahoj, chystám sa tento proces taktiež podstúpiť, mohla by som sa ťa na pár vecí popýtať? ozvi sa prosím

nyna87
17. led 2015

Tak to vas holky obdivuju/nechapu me nechteli udelat v patek potrat,brala jsem antibiotika a ze pty az v pondeli.Ten vikend bych nevydrzela a vy se trapite cca 14 dni.Ja bych to nedala po psychicky strance,ale je dobry,ze si muzeme zacit vybirat,jak to chceme 🙂

creed
20. led 2015

Ahoj, nevíte zda je možné tuto metodu podstoupit v Brně či okolí?

mpmarky
5. kvě 2015

ten RH - je opravu kontraindikaci? nikde jsem to nenasla, az tady.. ?

mpmarky
6. kvě 2015

tak jsem dnes testovala a nastesti nic! .. jeste to tedy zkusim za cca 4 dny, kdyz nedorazi ms a za tyden jsem objednana k dr. pro jistotu..

mpmarky
10. kvě 2015

tak nastesti to byl fakt planej poplach 🙂, ms dorazila v terminu ... mejte se!

35pavla
3. lis 2015

Holky podstoupila některá z vás ještě potratovou tabletu? 😢

kolibricek36
14. únor 2016

@21288 taky si myslím

teeer
18. kvě 2016

Ahoj zitra mam podstoupit tady tu akci s potratovou pilulkou, po tom co mi dr rekla ze je to bezpecnejsi nez interupce sem mela docela radost,ale pak sem cetla zkusenosti na netu, mam docela strach..po tom co sem cetla,ze po tom ma nekdo ma sileny kontrakce,a v deloze zustanou zbytky a pak se stejne musi podstoupit revize.ani se mi na to nechce.pritom me dr ujistovala jak je to bezpecne a nenasilne..ale o tom ze budu v cekarne chcipat bolestma se mi nikdo nezminil.. po zakroku napisu zkusenosti

kolibricek36
19. kvě 2016

@teeer jakýkoli potrat je nebezpečný - když ne fyziky tak jen psychicky,ale to má dalekosáhlý rozměr .. ale to je na každé ženě ...
já- osobně bych umělý potrat každé ženě počítala. jako samoplátkyní - pěkně ze svého, ne na pojštovnu ...

35pavla
19. kvě 2016

@kolibricek36 vždyť si každá žena potrat hradí sama pojišťovna nedoplácí nic

kolibricek36
19. kvě 2016

jen zákrok, a další výdaje jdou normálně, pobyt v nem, taky něco stojí - a následná léčba případné infekce....

35pavla
19. kvě 2016

@kolibricek36 jo my by jsme si měli platit všechno a cizincům tady zaplatí vse v nemocnici jojo to má logiku 😂😂😂😂

kolibricek36
19. kvě 2016

@35pavla ano, vy ano, protože je to váš problém ne náš, že chcete na potrat, ale nevím jak do toho spadají cizinci, pokud vím tak těch tolik není...
neříkám že znásilněné, ale ty co si za svou situaci můžou samy.

35pavla
19. kvě 2016

@kolibricek36 tak já naštěstí na potrat nemusela ale co vím tak ráno se nastoupí a odpoledne jdete domů tak nechápu proč by si měla každá ještě platit lůžko