Potratový balíček, slyšely jste o něm?

leotynka
18. led 2014

Ahojky maminky slyšeli jste že sem putuje do Čech ten potratový balíček?? ☹ máte s ním někdo už zkušenost??

kolibricek36
19. kvě 2016

@35pavla njn, ale to lůžko se platí tak co - leží si tam - tak pak to musí převlíkat - místo aby se mudri i sestry věnovaly těm, které to opravdu potřebují

teeer
22. kvě 2016

má to za sebou.. du se svěřit.. takže začnu tím, že ve čtvrtek sem byla ve FN Lochotín v Plzni kam mě poslala moje dr. udělaly mi ještě kontrolní utz a souhlasily s tím těhu odpovídá 6+4 a že se tablety mohou podat.. dostala sem 3 tablety které sem musela hned zapít ,musíte být nejezená a napitá aby se vám nedělalo špatně, na tablety se může pít i jíst, s tím se neměla problém..špatně mi po nich nebylo,a ani sem nekrvácela.. v sobotu sme jely na druhou dávku, to že sem četla, že někdo popisoval to, co se stalo po druhém podání tablety jako horor bych klidně taky potvrdila.. když sem spolkla tabletu bylo asi za 5 min 11hod.. v 11h a 5 min sem došla do čekárny a už sem cítila takové teplo v kalhotkách, šla sem okamžitě na záchod abych si vzala vložku, protože sem tušila že už to začalo.četla sem příspěvky kde holky popisovaly že to nastupuje hodně rychle.. a taky že jo.. pak sem hodinu seděla v čekárně, bolesti sem měla, ale dalo se to vydržet, zase tak hrozný to nebylo, ale stejně sem si vzala ibalgin. po hodině sem šla na záchod, před tím než sme měly jet domů a tam teprve všechno začalo.. cítila sem šílený teplo v kalhotkách a jak ze mě něco vyklouzlo, sem strašně zvědavá a tak sem to na záchodě začala zkoumat kouskem smotanýho papíru,a viděla sem tam maličký vajíčko tak 0,5cm a krásně tam bylo vidět to ještě stočený embryo jako na odbornejch obrázcích..krev ze mě lila že sem si nemohla asni stoupnout, přítel říkal že sem tam byla půl hodiny na tom záchodě, dycky sem se utřela a než sem se stačila zvednout tak to ze mě zase lilo.. krve opravdu hodně, hodně, hodně.. jedna vložka na cestu domu mi opravdu nestačila! v autě sem protekla až na kalhoty, na sedačce flek, pak sem si po sebe dala ještě mikinu a ta byla taky turch, když sme konečně dojely domu a vyšlapala sem schody do 3 patra okamžitě sem šla do vany, všechno ze sebe slíkla, a jak sem sundala kalhotky tak ze mě vyšel kus tak 10cm sražený krve a furt to ze mě strašně teklo, myslela sem dokonce že vykrvácím, bylo mi na omdlení a byla sem strašně unavená..ve vaně sem se sprchovala asi 4 hodiny s přestávkama a dycky po chvíly ze mě vycházely ty cucky sražený krve a furt to ze mě teklo jak voda..asi po těch 4 hod sem vylezla vzala si 2 vložky takový ty obyčejný co nejvíc nasáknou..krvácení trochu ustalo jak ze mě vypadla většina těch cucků, ale šíleně mě bolelo břicho, brala sem si ještě 1 ibalgin. večer už to bylo dobrý, taková normální menzes, dneska už je mi docela dobře..jak psycycky tak fazicky, ale včera v noci to na mě padlo.. vzpoměla sem si na tu malou kuličku toho embrya a strašně sem si vyčítala že sem ho zabila, že z toho mohlo bejt moje miminko, a já ho zabila a hodila do koše.. probrečela sem asi 3 hodiny.. pak sem padla vyčerpáním do postele, ani nevim jak sem usnula.. takže moje zhodnocení celého procesu: rozhodně když tohle budete chtít podstoupit, si vemte volno v práci a ať máte zařízený doprovod, ne jen kdyby se vám udělalo špatně, ale jako morální podporu a aby vás dopravil domu(nedokážu si představit že bych jela busem a stalo se mi tohle), buďte v klidu doma, , kde si budete moc vlézt do vany kdy budete chtít a osprchovat se, nebo jít na záchod kdy chcete, rozhodně se připravte na to že je to velký zásah pro psychiku, zvlášť pro citlivější povahy, a zařiďte si hlídání dětí a domácích mazlíčků, já sem strašně vděčná příteli který se celou dobu staral o naši dcerku ale i o mě..bez něj bych to dala hooodně těžko!!!! zkušenost mám, prožila sem si to, obrečela sem to, a už bych do toho znova nešla, mám za sebou interupci, porod, a teď potrat tabletkou a myslím si že hodně zvážím antikoncepci, kterou sem do teď neřešila, protože si dáváme pozor.. a stejně to dopadlo tak že už si dycky budu vyčítat že sem zabila svoje embryo a jako hyena ho hodila do koše na infekční odpad!!!!!

carmilla
22. kvě 2016

@kolibricek36 Podívejte se, paní...na potrat, nebo kyretáž často chodí i ženy, které by si miminko velmi přály, ale bohužel došlo např. k zamlklému těhotenství a plod se přestal vyvíjet, nebo nějakým jiným závažným zdravotním komplikacím...kyretáž tedy podstoupit musí, aby bylo dále zachováno jejich reprodukční zdraví a mohly se pokoušet o další dítě. Navíc nevěřím tomu, že ženy chodí na potrat jen tak z plezíru - možná nějaké nevyzrálé adolescentky by mohly v dnešní době brát potrat jako jakousi zvrácenou formu antikoncepce...v jiných případech tohle ženy podstupují proto, že se dostaly do nějaké velmi složité a nepříjemné životní situace. Takže příště víc empatie, prosím.

prostejina
22. kvě 2016

Mela by byt větší osvěta o antikoncepci všeho druhu, případně o pilulkach "po", protože dneska se chodí na potraty jak do cukrárny, místo aby ženský, když už ne chlapi, byly zodpovědný a chránily se. Pak jim akorát hrozi, ze nebudou mít děti a ještě u toho trpej a vysolej tolik peněz :-/ obsrastnovat, ale s rozumem a zodpovědnosti. (Netaham do toho případy postizenych děti, zamlklych těhotenství, a další zdravotní důvody)

kolibricek36
22. kvě 2016

@carmilla tady někdo nepochopil... že?!!!! je velký rozdl zda půjdu na potrat s žijcím miminkem, a potrat nucenej, tedy s mrtvým ....
nucený není z vlastní vůle - prostě se něco přihodilo miminko ve mě umřelo nežije ... tak ženská tam prostě na kyretář musí v zájmu zdraví i budoucího miminka
a nepleťte se prosím pojmy umělé přerušení není přerušení, ale smrt, kterou si to mimi nezaslouží

carmilla
22. kvě 2016

@kolibricek36 Bohužel, není v našich silách změnit svět a vždycky se najdou tací nezodpovědní, kteří kvůli vlastní hlouposti a lehkomyslnosti ten potrat podstoupí...Je to eticky citlivá otázka, ale nebrala bych nikomu to právo na rozhodnutí...ty ženy s tím pak musí žít po zbytek života a je otázka, jak s touhle zkušeností naloží...A váš příspěvek působil opravdu tak, že to velmi paušalizujete...Víte, já neodsuzuju ani ty šestnáctiletý holky, co do toho "vlítnou", kluk vezme kramle, rodiče ji vyhazují na ulici a ona, sama napůl ještě děcko a telátko, se rozhodne pro potrat - víceméně pod tlakem okolností a okolí, které jí nenabídne pomocnou ruku...Kdo z nás má právo soudit druhé, když se alespoň kilometr neprošel v jejich botách? Nikdo.

kolibricek36
22. kvě 2016

@carmilla žijeme ve vyspělé zemi, né sto let za opicemi, každá holka ví, že může otěhotnět - tak nevím co paušalizuju. Že hokly chtějí se vytáhnoout před kamarádkama a přitom otěhotní, tak si za to můžou sami ....
dnešní mládež je plná předvádění se kdo dřív, a nemá ponětí co je zodpovědnost za své skutky ....

prostejina
22. kvě 2016

@kolibricek36 to mate pravdu, ale je tu jedno velké ale. Zmínila jste "nést zodpovědnost za své skutky". Určite, ale nechat si v 16 dítě jen proto, abychom tu holku " potrestali" za to, ze nebrala HA, nebo nepoužili kondom, je blby, protože kdo to odnese nejvíc? To miminko. V šestnácti se o něj těžko bude starat (jestliže k němu neměla kladný vztah od začátku, to je pak něco jinyho), nevybourena, nakonec ho hodí rodičům. Já taky s potratama nesouhlasim, teda když se netýkají tech zdravotních problémů. Ale fakt nezodpovědný mi přijde, když jde na potrat holka po dvacítce, která už maka. Mám známou, vyspí se s kde kým, a když jsem se ji zeptala, co vy dělala, kdyby otěhotněla, tak odpověděla, že by šla na potrat. Prostě jen tak, jak do Tesca na nákup. Přitom taková koza dospěla by se o dítě dokázala postarat, ale nebude si přece ničit svůj život, ze. Takový s prominutim blbky, si maji prostě tu antikoncepci fakt obstarat, třeba i zkombinovat. Ale to nee, z toho je pak menší požitek. Já rikam , ze kdo je zralej soulozit, na bejt zralej se postarat. Koneckonců, především k tomu je sex urcenej 😀

carmilla
22. kvě 2016

@kolibricek36 Já vám závidím, že jste natolik morálně na výši, nikdy nechybujete, jste de facto "poslední spravedlivá" na tomto světě, že si klidně můžete dovolit vystupovat jako arbitr morálky a odsuzovat druhé...Já jsem v této situaci naštěstí nikdy nebyla, nikdy jsem toto rozhodnutí nemusela řešit a asi ani nikdy nebudu, protože teď už jsem ve věku, kdy bych dítě klidně přivítala...a právě proto se necítím být v pozici, abych někoho soudila. Zkrátka, náš právní systém je nastaven tak, že interrupce do dvanáctého týdne těhotenství je legální, každý má právo se rozhodnout podle svého svědomí a s následky si pak musí žít sám. Například i s tím, že už třeba vlastní děti mít nebude, nebo že se bude užírat výčitkami...Vás nikdo nenutí, abyste interrupci podstupovala, vaše děti jistě vychováte tak, že u nich tato situace nenastane, nebo se jí postaví čelem...A to je tak všechno, co vy jako jedinec naděláte, tak nevím, proč zbytečně plivete jedovatou slinku. 😉

carmilla
22. kvě 2016

@prostejina Vaše známá byla skutečně blbka...možná jí to život jednou vrátí, až bude dítě chtít a třeba to už nebude možné...Samozřejmě takovéhle případy taky odsuzuju, ale vím, že s tím nenadělám nic...Vlastně je mi těch lidí trochu líto - jak jsou omezení a mělcí...i když možná mají život snazší, protože nad ničím moc nedumají, kdo ví. :D Ale přikazovat těmto lidem zákonem, aby potrat nesměli podstoupit, mi přijde kontraproduktivní. Výsledkem budou nemilované a zanedbané děti, případně v tom horším případě miminka v popelnicích, protože tyhle tupky nejsou schopny si ani vyřídit adopci nebo vyhledat nejbližší babybox.

kolibricek36
22. kvě 2016

@prostejina dítě přece není trest ale čkověk jak všichni, at už ho má v 16, či po 20, či ještě starší. A jen jak říkáte blbky - si neváží života
Já kdybych byla zakonodárcem a dr. co provádějí potrat, tak bych jim vybrala vše a bylo by - nechceš dítě ano, není problém ale přijdeš o věe ...

carmilla
22. kvě 2016

@kolibricek36 Vy jste opravdu milá osůbka - potrat je podle vás vražda, zato zmrzačení druhého člověka proto, že se podle vás prohřešil, to je ok. :D Ach jo.

35pavla
22. kvě 2016

@carmilla ona paní
@kolibricek36 si asi myslí že si kazda za to muže sama ale co třeba ženy který nemůžou brát antikoncepci chrání se kondomem a přesto otěhotní to byl můj případ a mam už 3 deti a 4 už jsem si řekla že by jsem nezvládla kvůli věku ha co pak ?Taky jsem resila interrupci jen jsem měla štěstí v neštěstí a přišel samovolny potrat tak že ja se chránila ale proste věkem už jsem si řekla že by jsem další mimi nechtěla

kolibricek36
22. kvě 2016

@carmilla pokud vím, tak na to ženské nepřistoupí, a rychle by si rozmyslely potrat

kolibricek36
22. kvě 2016

@35pavla samozřejmě když by byly znásilněny - potrat připouštím ....

lucka024
22. kvě 2016

@kolibricek36 Že do toho mluvim ale nezlobte se jsou i zodpovedni lide co se chrani antikoncepci a přesto otehotni.... mam synovce přes prašky naštesti si ho bratr se švagrovou nechali.Ale co žena ktera finančne uživi sotva sebe?Jsem proti potratum (krome tech ze zdravotnich duvodu) ale každa ma ''pravo'' se rozhodnout.... jasne je adopce a babybox ale bohužel hold nekdo nepřemyšli.... a my s tim nic nenadelame.

35pavla
22. kvě 2016

@kolibricek36 a jak by jste to resila byt v mojí situaci chránila jsem se a otěhotněla ale k memu věku už jsem si říkala že je na mimi pozde už jsem se na to prostě necítila

kolibricek36
22. kvě 2016

@lucka024 s tím bych souhlasila, jsou adpopce, babyboxy... ale je mi podlost usmrtit dítě které za nic nemůže, když jsou jiné možnosti

lucka024
22. kvě 2016

A samozzřejme nesoudim ty co byly znasilnene.

lucka024
22. kvě 2016

@kolibricek36 Ale jiste vždyť to pišu adobce a babyboxy ale taky jsem napsala že kdo chce s tim ja nic nenadelam.Ja osobne vim že bych to nedokazala a hodne by me vzaly i ty zdravotni duvody

kolibricek36
22. kvě 2016

@35pavla a říká vám něco přirozené plánování rodičovství, nebo abstinence v plodných dnech....

35pavla
22. kvě 2016

@kolibricek36 jasne ze rika ale proste se stalo a koukám vy jste pro aby ženska mela radši 8 deti kterým nebude mit co dát do pusy k jídlu a nebude je mit jak zajistit a Já jsem radši pro interrupci když si to někdo proste nemůže dovolit ať už z finanční strany nebo z jiných důvodů. Taky nejsem zastánce potratu ale proste někdy není jine reseni

blondynka400
22. kvě 2016

@kolibricek36 někdy můžeš dělat cokoliv, ale i sebelepší plánování rodičovství občas selže. Takto může mluvit jenom orpavdu někdo, komu se to nikdy nestalo.... (Ps: na potratu jsem nakonec nebyla, ale bylo to snad nejtěžší obdobé mého života, abych to ustála)
Já taky nejsem extra příznivec potratů, ale mnohdy je to pro to embryjko lepší volba, než kdyby se mělo narodit....

kukujda
22. kvě 2016

@carmilla Já jenom upřesním - na kyretáž po zamlklém těhotenství se nemusí, pouze v případě komplikací, jinak to není nutné, ženy o tom často neví a podstupují zákrok zbytečně..

lenusaak
22. kvě 2016

@elicka123
@mpmarky Jestliže žena, která potratila, je Rh negativní, musí dostat protilátky anti-D, aby v dalším těhotenství nenastaly žádné komplikace u miminka (tzv.imunizace). Tato injekce se aplikuje i po porodu, ale tam jde zjistit, zda je miminko Rh pozitivní a je třeba injekci píchnout, nebo je také jako maminka Rh negativní a tím pádem není injekce nutná. Po jakémkoliv typu potratu krevní skupinu embrya zjistit nelze, a proto musí injekci po ukončeném 8. týdnu, kdy došlo k úplnému propojení krevních oběhů, dostat všechny ženy Rh negativní.

lenusaak
22. kvě 2016

Holky já jsem po IVF, bohužel mimču přetalo bít srdičko byla jsem v 9tt..Lekaři mi řekli, že by bylo vůbec nejlepší aby si s tím telo poradilo samo, každy zasah do tela( revize) je proste zásah do těla a muže kvuli nemu dojit ke komplikacím do budoucna. Sama jsem k tomu přistoupila, dali mi na to pet dní ( už jsem lehce krvácela) aby se s tím tělo popralo. A nakonec popralo, i když jsem s velkým krvácením byla hospitalizovana a chystali mě na revizi akutně, nakonec jsem to za pět minut dvanáct zvládla. Chci tím jen říct, že pokud žena otěhotní a dítě nechce, měla by mít také možnost volby. Potratová tabletka je neinvazivní možnost potratu a pokud je pacientka řádně poučena od lékařu, myslím si, že pro tělo je to ta lepší varianta potratu. Tak mi to alespoň vysvětlovali i na klinice, kdy mi nechtěli ubližovat výkonem. Když to tedy beru z tohodle pohledu. Nejdřív jsem si myslela, že se to dá lehce koupit v lékarně nebo že je to tak jednoduše dostupné (jako např. Postinor) a to jsem byla proti, ale evidentně je to složitější cesta se k tomu dostat- cesta přes lékaře, což je dobře!!!! Když mi hrozila ta revize, brala bych potratovou tabletku všema deseti. Pro to tělo je to prostě šetrnější.

prostejina
22. kvě 2016

@kolibricek36 dítě urcite neni trest pro zodpovědnou zenu, která nema čerstvé zaschlou obcanku 🙂 pro takový telata to vlastně "trest" je. Je to hrozny, ale bohužel :(

prostejina
22. kvě 2016

@35pavla to je přesně ten případ. Prasklý kondom? Existuje postinor. A jestli nepraskl, pak je na místě, když už žádný dítě opravdu nechcete, použít spermicidní gely. V tomhle spojeni je prakticky nemožný otěhotnět. Než to pak vyřešit potratem kvůli vlastni nezodpovednosti (vim, prodelala jste samovolný potrat)

prostejina
22. kvě 2016

@carmilla ale já nikde nenapsala, ze bych potrat zakázala :D

blondynka400
22. kvě 2016

@prostejina a slyšela jsi už o tom, že ani postinor není 100%? 😉