Potratový balíček, slyšely jste o něm?

leotynka
18. led 2014

Ahojky maminky slyšeli jste že sem putuje do Čech ten potratový balíček?? ☹ máte s ním někdo už zkušenost??

prostejina
22. kvě 2016

@blondynka400 takže lepší sedět s rukama v klíně a pak si doběhnout na vycucnuti, než to zkusit?

blondynka400
22. kvě 2016

@prostejina to nikdo neřekl. Jenom mám ráda tyhle děsně chytré řeči 😉
Ale je fakt. že ve 23 jsem si taky myslela, že vím všechno nejlépe a byla jsem chytrá jako rádio. Jenže ono nikdy není nic 100%, bohužel.

prostejina
22. kvě 2016

@blondynka400 😀 já zas miluju ty desne zkušený řeči 🙂 akorát když nechci dítě, tak dělám všechno proto, abych ho neměla.

prostejina
22. kvě 2016

Jinak NECHAPU, proč vás tak strašně irituje můj názor, ze ženská, která nechce mít děti, se ma dostatečně chránit. A ještě utocite na můj věk, jak kdyby to byla nákaza. Nejsem chytrá jak radio, ale rozhodne zodpovědnejsi, než ženský, co z vlastní neopatrnosti otěhotní, a pak jdou na potrat. Takže se do me prestante navazet. Já jsem dospěla dost. Hezky večer.

blecha94
22. kvě 2016

@prostejina Když už tu mluvíte o antikoncepční osvětě a pilulkách "po", tak bych Vás mile ráda zasvětila. Pilulka "po" je poměrně drahá a značně neúčinná "antikoncepce". Výrobci ji sice vychválili do nebes, takže se dodnes mezi širokou veřejností drží doměnka, že když žena piluli do 48 (u některých značek i 72!) hodin spolkne, je v suchu a jedeme dál. Jenže chyba lávky, tenhle druh poskoitální záchrany je účinný na 98% pouze do 12 hodin po styku, 24 hodin po styku je účinnost pouhých 79% a každou hodinu klesá. Navíc Vám ji neprodají, pokud se neprokážete OP a zjistí se, že jste mladší 16 let.

Sama jsem uživatelkou pilulky "po" a mám díky ní dceru. Na potrat jsem nešla, nebyl objektivní důvod, nicméně stát se to o rok dříve, ten důvod by byl a skončila bych na gynekologickém oddělení jako ta "děsně blbá malá kráva, co si vyšu*ává a nemyslí na následky". 😉

Svět neni černobílej. Soudit ženy, co šly na potrat, je hrozně jednoduchý, ale nikdo z nás neví, jak to bylo, proto je občas lepší radši držet zobák a tiše doufat, že sama nikdy nebudu stát před touhle volbou.

lenusaak
22. kvě 2016

tahle diskuze pokud vim, byla na tema potratova pilulka a ne na na tema- jaký máte názor na potraty???Na tohle se nikdo neptal a jen se tady moralizují lidi, kteři si sem jdou pro radu ve své těžké životní situaci? Ja bych na potrat nedokázala dobrovolně jit naopak mám problém vůbec otěhotnět, ale ne všechny co na potrat jdou jsou ty, které jsou nezodopovědné a neumí nic jinýho než se pelešit...není to pravda, do jejich života nevidime, nemáme právo tady moralizovat a dělat soudce. Takže bych se spíš držela tématu téhle diskuze ??? Spoustu žen otěhotní i přes antikoncepce, nic není 100% . Mě zas fascinuje, že do ruznych diskuzí lezou ženský, který nemají zkušenost s tématem diskuze a přijdou jen poučovat a moralizovat....

frufrunka
22. kvě 2016

@teeer Děkuji i za ostatní, že jsi se o zkušenost podělila... Muselo to chtít notnou dávku odvahy a jsem moc ráda, že se tady do Tebe nikdo nepustil. Nikdo nebyl ve Tvé kůži, v Tvojí situaci, nikdo neznal okolnosti. Proto nikdo nemá právo soudit a poučovat. Myslím, že nějaké moralizování a poučování je to poslední, co bys chtěla číst... Je mi líto, že jsi to musela podstoupit. Na duši to bude bolet ještě dlouho... ☹ Sama mám za sebou taky potrat (krom samovolného, pak mimoděložní a pak to umělé přerušení), bohužel u mě šlo o hodiny, abych přežila, takže tam to šlo ráz na ráz, rychle vyčistit v narkóze. Bohužel se to nepodařilo tak úplně, celkově to bylo hodně nešťastné těhotenství, takže jsem musel podstoupit i chemoterapie, abych se těhotenství zbavila. Ani ty nezbraly, jak měly, takže pak následovala veliká dvouhodinová operace, děloha musela být zmenšena, jizva přes celou její polovinu. Kdyby se všechno bylo bývalo zjistilo dřív, možná by mě právě tahle pilulka mohla toho všeho ušetřit. Takže při všem smutku, kterým teď procházíš, buď aspoň ráda za to, že jsi to zvládla bez chirurgického zákroku a tělo si poradilo samo... Myslím na Tebe a držím palce, ať se z toho co nejdřív vylížeš, hlavně psychicky! Opravdu to není jednoduché... ☹

35pavla
23. kvě 2016

@prostejina tak pistinor už nikdy více a spermicidni gel si nekupuji proste kondom sklamal po 7 letech stalo se ale radši zvolit interupci a zajistím 3 deti ktere už mám a hlavně už by jsem na to malicke neměla takovou energii a silu přeci jen už me bude 40 let. Vim o cem mluvím dcera 20 let ,syn 17 let a 3 roky syn (plánovaný vsechny).

35pavla
23. kvě 2016

@lenusaak presne me to přijde že tu jsou i takove radilky ktere si prostě povedou svoji.

35pavla
23. kvě 2016

Jinak je to prvne co jsem uvažovala o potratu vzhledem k věku. Ale chápu i ostatní proste je spousta důvodu proc to miminko nemůžou mít. Moje dcera se chrání a taky přišla ze to nedostala a co dál.Tak ze vy co jste proti potratům neodsuzujte tady nikoho protoze nikdy nevidíte jake v té situaci zrovna člověk je.

kokena77
23. kvě 2016

@blecha94 sestra ma po potratove pilulce krasnou a zdravou holcicku. Take jsem byla prekvapena nefunkcnosti pilulky.

teeer
23. kvě 2016

@frufrunka děkuji za reakci, taky si říkám že se tady řeší v podstatě úplně něco jinýho..

řeší se tady to že když už se pro to člověk rozhodne, chce vědět jak to probíhá, kdo má jaký zkušenosti, co by ostatní poradily a tak.. a ne aby se tady rozebíralo to jak je člověk špatnej jen pro to že se pro to rozhodl, ať už z jakýhokoliv důvodu.. to si pište jinde.. leotynka která založila tuhle diskuzi chtěla vědět jestli s tím má někdo zkušenost a jak to zřejmě probíhá, a určitě nechtěla číst sálodlouhý stránky o tom jak se tady slečny hádaj..

carmilla
23. kvě 2016

@prostejina To už nebyla reakce na vás. 🙂

frufrunka
23. kvě 2016

@teeer Přesně tak, diskuse sklouzla někam úplně jinam... ☹ Bohužel. Poslední dobou na Koníku spíš pravidlo než výjimka. Tak ať už je jen líp!

fialka333
27. kvě 2016

Omlouvám se, ale celkem nechápu diskuzi, co zde vedete... Já ze zdravotních důvodů mít děti nemohu (nešlo by to ani IVF, s manželem bychom beztak na IVF nepřistoupili...) Zažádali jsme o Adopci, která nám byla lékaři a "Sociálkou" ze zdravotních důvodů zamítnuta. Takže teď budeme sami a jsme z toho s manželem oba dva smutní... VAŽTE SI TOHO, ŽE DĚTI MÍT MŮŽETE A MÁTE! Mít děti a mateřství je dar!

teeer
28. kvě 2016

@fialka333 ano samozřejmě že mateřství je dar, ale když ženu znásilní, nebo z nějakého důvodu prostě mít dítě nemůže, třeba kvůli finanční situaci nebo studiu, tak je dobře že existuje taková možnost.. samozřejmě chápu vaší reakci ale o tom už se zde také mluvilo.. pokud to není k tématu tak piště do diskuzí do kterých se to hodí 🙂

carmilla
28. kvě 2016

Ráda bych se touhle cestou omluvila zakladatelce tématu, protože tu sáhodlouhou (a v rámci tohoto tématu vlastně nepatřičnou) diskusi o etice potratů jsem neúmyslně podnítila já, když jsem zareagovala na necitlivý výrok jedné přispěvatelky...a pak už to jelo. Holky, sem to vážně nepatří, diskuse na tohle téma by si zasloužila úplně vlastní prostor. Ty, které zajímá potratová pilulka, ať už se pro ni rozhodují z jakéhokoli důvodu, určitě debata tohoto typu nezajímá a může jim i zbytečně ublížit. A hlavně jim v ničem nepomůže.

lejnka
28. kvě 2016

Pokud to jinak nejde (nebudu tu mluvit o důvodech, to je věc každého), je to výborné. Umožní to ženě rozhodnout se o sobě sama nemluvě o mnohem větší šetrnosti. Tedy-pokud je to nutné, doporučila bych tuto metodu.

lajla
28. kvě 2016

Já se na potratovou pilulku ptala v dubnu, bylo mi lékaři řečeno že nic takového u nás není...kecali?😭 Tak jsem šla pod narkózu😭😭😭 ale kdybych si mohla vybrat, vyberu pilulku...

alubif
28. kvě 2016

Je fakt vtipný, jak se konktrétntní dotaz zvrhne na diskuzi o potratech, na názor na potrat se tu nikdo neptal.... Fakt je někdy se lepší se tu neptat, protože se vždy najdou chytrolíny a ženy, které mají potřebu dělat osvětu a přednášky o plánovaném rodičocství a potratech místo, aby se vyjádřily ke konkrétnímu dotazu nebo mlčely!!!

teeer
30. kvě 2016

@lajla to je divné četla sem že Preparát Mifegyne je v ČR registrován už od srpna 2014 takže by o tom měla dr vědět..já sem zase nevěděla že nějaká takováhle pilulka vůbec existuje, byla sem smířená s tím že půjdu na interupci, měla sem teda stihnout tu mini, ale když sem hledala den před tím než sem šla k dr na netu o potratu našla sem něco o tom ale byla sem vůči tomu skeptická a navíc sem četla že se cena pohybuje od 6 do 7 tisíc, naštěstí sem za to nakonec dávala jako za miniinterupci 3400 + 500 u dr za sepsání žádosti..

lajla
30. kvě 2016

@teeer fakt mi to řekli přímo v nemocnici, měla jsem jít na kyretáž a chtěla počkat na samovolný...ale nějak se nic nedělo...doma 4 děti, měla jsem strach, co by kdyby...s pilulkou se ví, kdy to proběhne...bez pilulky ne😞 já to tušila...tady v nemocnici nejsou asi moc v obraze...no doufám,ze příště už nebudu muset podstoupit..

teeer
30. kvě 2016

Holky je tady nekdo,kdo to teda podstoupil? Zajimalo by me jak dlouho trva to krvaceni.. byla sem tam 21. a doted slabe krvacim..je mi jasny ze to neprestane za tyden,po porodu kdyz se ta deloha cisti tak to taky trva dlouho ale prece jen na zacatku tehu ta deloha neni tak roztazena a neni tam toho tolik..mate nekdo zkusenost?

teeer
30. kvě 2016

@lajla budu drzet palce abys to uz nemusela podstoupit, ja uz taky nechci..:/

kolibricek36
1. čer 2016

@teeer finance a studium milá paní neoprávnují k potratům - když studiji nelezu s někýmn do postele, ale pilně se věnuji studiu.
co se týká znásilněných je malé procento těch co při tom otěhotněly ....

blecha94
1. čer 2016

@kolibricek36 😀 😀 😀

Vy musíte být troll. Nevěřím tomu, že existují lidé, kteří jsou opravdu zastánci takových názorů.

lajla
1. čer 2016

@blecha94 kupodivu s Vámi tentokrát Souhlasím...trollka😂😂😂

blecha94
1. čer 2016

@lajla A nebo Vietnamka. 🙂 Je pravdou, že rodiče mého vietnamského kamaráda mají podobné názory a těžce nesou, že si ve dvaceti letech našel děvče, když ještě nemá hotovej doktorát. 😀

kolibricek36
1. čer 2016

@blecha94
@lajla
nevím proč toho kdo má jiný názor než je dnešní trend (který je vyspat se s někým za každou cenu a případné následky odmítat nést) hned urážíte

zuzineckah
1. čer 2016

@blecha94 taky tiše zírám... paní si evidentně neuvědomuje, že svými militantními názory není o nic chytřejší než ty ženské, které tak vehementně odsuzuje. Tak hloupé a omezené výlevy jsem už dávno nečetla.

K potratovému balíčku, resp. pilulce - znám jednu osobu, která touto cestou přerušila těhotenství a měla z toho půl roku vážné zdravotní komplikace. Byla velice hloupá, protože si to sehnala na vlastní pěst a skončila na JIP. Nevím jaký to mělo konec, už jsem pak nebyla dál s dotyčnou v kontaktu, ale je to určitě na pečlivé zvážení a lékařskou konzultaci.