Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

monak85
2. čer 2015

@luhanka85 Musíme tomu věřit! Ke svým 30 tým narozeninám bych si hrozně přála pozitivní test a v pořádku probíhající cele těhotenství. I kdybych měla do nemocnice dojíždět obden, tak to udělám. Spousta podobných příběhů končí stastne, věřim ze naše příběhy, budou mít také šťastný konec. Plánuješ návrat do práce?

jesie28
2. čer 2015

Ahoj holky. Jsem na tom stejně jak vy. 26.12 jsem v 17tt potratila. Čekali jsme chlapečka po IVF. Zrovna dneska jsem měla termín porodu 😢 Po 4 měsících jsme se rozhodli, že podstoupím KET. Měli jsme ještě 4 emryjka, ale bhužel se nezadařilo. ☹ Taky nám zatím štěstí nepřeje.

monak85
2. čer 2015

@jesie28 Ahoj, toho datumu se také bojim, z hlavy ho nikdy nedostanu. To mě mrzí, že se nedaří. To už jste vyčerpali všechna embryjka? Ještě nic nevzdávej! Tělo třeba potřebuje ještě chvilku aby to zvládlo.. Je to hrozny boj.. ☹

luhanka85
3. čer 2015

holky to je strašné ty prsa to je hrozná bolest pořád byt stáhlá ještě mě chytli i záda a není mě vůbec dobře stěží dojdu na záchod. v noci mě začal bolet podbřišek stupňuje se to do křečí,že prý bolí jak se stahuje děloha,tak nevim jestli je to ono.Do práce musim až mě uschopní a to nevim kdy.

jhoki
3. čer 2015

@luhanka85 Je mi líto, co se ti stalo. Ty pocity, které máš jsou pochopitelné. Také jsem se vyhýbala lidem, viděla jsem v jejich očích lítost o kterou jsem nestála. Každý kočárek na ulici ve mě vyvolával pocit hnusu. Nejhorší bylo asi jít do práce a vidět tam 40 lidí, jak se na mě lítostivě dívají. Já dostala po porodu dostinex na zástavu laktace, nechápu. proč si něco podobného nedostala také. Také mi radili, že pokud budu cítit, jak se mi nalívají prsa, okamžitě je stahovat. Jinak jsem se fyzicky cítila moc dobře, psychicky jsem byla troska. Myslím, že minimálně šestinedělí by si měla být doma. A co očistky? Zajdi s k doktorovi, ať ti udělá UZ břicha, někdy tu kyretáž neudělají dobře. Když jsem rodila po 2. bylo to císařem, špatně to vyčistili, zůstaly tam zbytky blan a břicho mě bolelo pekelně.

jhoki
3. čer 2015

@luhanka85
@monak85
@jesie28 Jinak děvčata...ač dnes medicína je tam kde je..ve finále mi nepomohla a ani nepomůže..jeden doktor mi řekl, že poslední slovo má ten nahoře.

luhanka85
3. čer 2015

@jhoki ultrazvuk mě dělali když mě propouštěli tak se uklidnuju že je to ta děloha. Ty prsa to taky nechápu kdyby mě dali něco hned když jsem poprvé řekla, že mě tečou tak to takle nedopadlo a o stahování mě neřekli taky nic.

jhoki
3. čer 2015

@luhanka85 To máš těžko, zdravotnictví je bohužel takové jaké je. UZ mi taky dělali, když mne propustili, měla jsem dost bolesti, tak jsem šla ke svému gynekologovi a ten podle uz zjistil co zjistil. Dostinex jsi měla dostat hned po porodu.

evusa85
3. čer 2015

@luhanka85 to ma mrzi, ze mas taky problem. Nuz, kazda nemocnica ma iny postup. Nastastie, na tu svoju nemozem povedat kriveho slova. Po porode mi obviazali prsia obvezom a dali lieky na zastavenie laktacie Parlodel na tri dni. Po prepusteni som sa hlasila u svojej gynekologicky a ta mi tie lieky predpisala. Prsia som si obvezovala myslim 10 dni. Ked som si ich stiahla trochu viac, tak som citila bolest v maternici, co je normalne. Bolo to strasne tazke, hlavne psychicky. Zelam ti vela sil, za kratko bude trochu lepsie ☺

monak85
3. čer 2015

@luhanka85 To ze ti nedali žádné prášky a ani ti neřekli o zavazování je opravdu divné, mohlo se tomu předejít a nemusela jsi takto trpět, me je dávali hned první den a sestra mi hned vazala prsa. Snad ti ty prášky zaberou a nedostaneš zánět! Jako by toho na člověka nebylo už takhle dost.. A ani ty bolesti co máš se mi moc nezdají. Já mám jen malinke křeče občas, krvácení ustava. Doktoru si to řekla? Hodně holek trpí na záněty a ty na utz nemusí být vidět. Raději bych se poradila, přeci jen máme stejný cíl a to je být co nejdřív zdravé.. Já mám takový problém, že nedokážu bez Gutalaxu jít na záchod, ani po 4 dnech, až když si vezmu kapky tak to jde, tak nevím co se děje.. ☹
@jhoki Neznám tvůj příběh, ale koukala jsem jakou máš krásnou rodinu. Tyhle životní zkoušky jsou opravdu hrozné, je to velmi bolestný zásah do života každé z nás.. ☹

luhanka85
4. čer 2015

@jhoki
@evusa85
@monak85 dneska tam radši na tu gyndu zajedu už nemám takové strašné křeče ,ale žádná sláva. Prášky už nezabírají. V úterý na ty prsa mě řekl, že se diví že mě až tak se rozjely když jsem byla 16 .tt že se to děje až spíš po 20.tt no ale stát se může že prý a hotovo. Kdybych aspoň neměla ty bolesti ty prsa by se už daly zvládnout. Jsem říkala kdy už ten hořký kalich dopiju do konce.

jhoki
4. čer 2015

@monak85 Už jsem to tady někde psala, takže nebudu popisovat detaily. Rodila jsem 24+0, zážitek byl docela šílený. Po druhé jsem to vydržela do 36+5. Mám zdravou holčičku, nebyla ani v inkubátoru, 5. den jsme šly domů, pořád jí ale berou za nedonošence a tyto děti jsou prostě jiné...

jhoki
4. čer 2015

@luhanka85 dobrý nápad zajít si k dr., ať je vše OK. Ty fyzické věci se hojí i tak rychleji.

monak85
4. čer 2015

@luhanka85 Urcite jdi, ať už ti něco poradne pomůže! Snad se ti co nejdřív uleví!
@jhoki 24tt hrozny ☹ To je mi líto. 37tt je už pěkný, ne? Taková miminka znám. Já nepoznám zda jsou jina.. Hlavni je, že je zdravá! Kamarádka rodila asi ve 31tt, téměř dva měsíce byla malinká v inkubátoru a zatím vše v pořádku. Je to hrozny či všechno nám ten život chystá za zkoušky. ☹

lucinka58
4. čer 2015

@jhoki To bych tak nebrala. Prostě Ti chyběli ještě 3 dny do termínu plně donošeného miminka 🙂 37 tt je už naprosto v pohodě 🙂

jhoki
4. čer 2015

@lucinka58 Doktoři pokládají za zralé děti narozené 38+0. Tak či tak vůbec nechtěla sát a nejedlictví jí vydrželo dodnes 🙂

jhoki
4. čer 2015

@monak85 No 24 tt byl masakr, 37 tt byl lepší až na to, že mi od 29tt tvrdlo břicho co 10 min a svíjela jsem se nějaký ten měsíc.

luhanka85
4. čer 2015

Tak jsem opět v nemocnici a mám zánět dělohy

miskuli
4. čer 2015

Ahoj, já jdu v 18tt na uměle přerušení, ten pocit bezmoci pro mimi něco udělat je prisernej.... ☹

ninanela
4. čer 2015

@miskuli Ahoj,ať je rychle vše za tebou a hodně sil.Bude líp,teď to tak nevypadá,ale určitě bude.Drž se.

monak85
4. čer 2015

@luhanka85 Podle toho jak si psala, tak jsem se toho bála. Bývá to bohužel prý caste.. Snad už te dají poradne do kopy, ať můžeš jít dál! Přeji ti velmi brzké uzdravení!
@jhoki Mě taky tvrdlo břicho, jen jsem nevěděla poradne co to je.. Trvalo mi než jsem to začal řešit, pak k tomu ta infekce a bylo to v prdeli. Tak to ještě dobře, žes dokázala donosit aspoň do 37tt.
@miskuli Bohužel, nedá se dělat nic, jen myslet na budoucnost a věřit, že bude líp. I když je to velmi těžké. ☹

jhoki
5. čer 2015

@monak85 Taky jsem nevěděla, co to je, tvrdnutí břicha a myslím, si, že není šance to poznat, než je děloha dostatečně velká, tak do toho 28 tt. Měla jsem mega dávky magnezia a tokolýzu a stejně mi to nepomohlo. Asi největší zážitek byl, když mě v nemocnici před vyšetřením slili nějakou dezinfekcí a vyrobili mi úplně šílenou kandidozu, mohla jsem se usvědit. A když jsem se domáhala macmiroru nebo nějakých jiných ATB bylo mi řečeno, že už jsem měla ATB a nic nedostanu. Radši nebudu psát, kde to bylo..🙂)
@luhanka85 ☹( snad tě pustí co nejdříve domů, léky můžeš zobat i tam.
@miskuli ☹(to mě mrzí, ať tě to co nejméně bolí. když si budeš chtít popovídat, můžeš tady...jsme na stejné lodi.

luhanka85
5. čer 2015

@monak85
@jhoki tak mě pusti nejdřív v úterý. Mám dvoje antibiotika , ale aspoň už nemám ty hrozné bolesti. Stejně tady asi umřu tak dlouho. To mě ani ve snu nenapadlo, že se to potáhne tak dlouho jak se z toho člověk potom má dostat psychicky.

jesie28
5. čer 2015

@monak85 už máme vyčerpaný 3 cykly IVF. Embrya taky na KET nezůstala. ☹ Nechala jsem si udělat ambulantní vyšetření vejcovodů. Mám už teda jen jeden. Ten druhý je naštěstí v pořádku, tak jsem řekla manželovi, že se zkusíme pokoušet přirozeně. Nakoupíme vitamíny a zkusíme to jinak než přes IVF. To taky není zadarmo že? Tak uvidíme.

jesie28
5. čer 2015

@miskuli držím pěsti, ať jsi brzo v pořádku. Víme jaká je to bolest a bezmoc. Ty první chvilky jsou nejhorší než se z toho člověk vybrečí a dostane. Člověk, ale nikdy nezapomene, jaký to byl pocit. ☹

jesie28
5. čer 2015

@jhoki taky toho máš holka za sebou. Rodit takový malinký miminka. Aspoň, že to jedno máš i když se narodila tak brzo, hlavně, ať je zdravá. 😉

jhoki
5. čer 2015

@luhanka85 Do úterý to není dlouho, zkus to prospat. Ležela jsem v nemocnici asi 6 týdnů, to se mi zdálo dlouho 🙂 A kolem samé hekající matky co přenášely a byly tam na vyvolávačku a já se chtěla zašpuntovat, jen aby malá ještě v břiše zůstala. No každý to má jinak...
@jesie28 Jo jo, mohla bych psát gynekologickou příručku pro samouky. 🙂 Malá je fajná, až na to nejedlictví. Paní co jsme u ní byli a věnuje se nejedlíkům říkala, že to je kombinace nedonošenosti, pak, že šla císařem a taky genetika. (manžel nechtěl papat, jak byl malý 🙂)

jabadabadoo
19. čer 2015

Ahoj, v pondělí jsem musela mít vyvolávaný porod v 19-20 tt. , epidurál nefungoval..., takže jsem si "užila" celý porod a na konci nic.je mi hrozně smutno, chvilku dobrý, pak to zas na mě padne....... v pátek srdíčko viděli dva doktoři, v pondělí už gynekolog ne. ☹ Chlapeček-pohlaví jsem chtěla vědět, do té doby nám ho neřekli měl místo 200 g jen 90g , něco se v posledním měsíci stalo. 1 screening vyšel výborně, druhý riziko downa 1 ku 7, pak mi ho snížili na 1 ku 40, ale triple testy..takže jsme to brali s rezervou, plodovku jsme odmítli hned, že si i přesto miminko necháme, už dlouho jsem cítila pohyby a takhle pozdě rodit jsem si už nedovedla představit. No, vyřešilo se to samo, ale je to hrozný.
Máme zdravého, dvouletého syna, nevíme, co se podělalo. Chtěli bychom se co nejdřív snažit po šestinedělí, ale z pitvy jsou výsledky minim. za měsíc a pak jsou ještě nějaké další?Vůbec nevím jak to chodí, jestli si mám koupit Gynex..Jednou doktoři řeknou, že se můžem snažit po šestinedělí, pak zas, že po 3 měsících..., chtěli bychom co nejdřív, ale nevíme, kdy a jaké budou výsledky ☹

ammy001
19. čer 2015

@jabadabadoo ahoj,je mi líto co se ti stalo.Vim jak ti je ☹ Já musela jít na potrat toto pondeli v 15+3.
Miminko melo VV.DS nám vyšel 1:5 NT jsem mela 4,6.Střeva nebyla viditelná a moc.měchýř nebyl.Nebo byl zakrnělý.Zpravu z pitvy budu mit do mesice.Taky cekam jak to dopadne.Byl to chlapecek.Ted mam strach z dalsiho tehu.Bojim se aby se VV neopakovali jen u chlapecku.Me bylo receno,ze od Srpna se muzeme zacit snazit 🙂

jipa75
19. čer 2015

@jabadabadoo ahoj, vím jak se cítíš, my teď máme půlroční "výročí", co jsme o malého přišli. Součástí pitevní zprávy bývá i genetika, pokud se náběry povedou kultivovat (což nakonec u nás nešlo). Pitevní zprávu jsme dostali až skoro po 3 měsících. Nám pan doktor říkal, že ideálně má další těhotenství být po tak dlouhé době , jak byl člověk těhotný, aby se děloha stačila vzpamatovat, jinak pak hrozí pravděpodobněji komplikace se samovolnými potraty.