Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
12. bře 2011

@sue_m Jj, ja dala do albumu vzpomínku na Jakoubka - je tam fotka andílka, těhotenské průkazky a těhu testu. A potom jsem napsala a nechala na anjeliky.sk umístit básničku a rozloučení. To mi taky moc pomohlo. Odkaz mám kdyžtak v profilu.

wwwerca
14. bře 2011

@klara.k To je nadherny, mas uzasneho manzela!

sue_m
14. bře 2011

@veruska007 já ji četla, už před pár týdny a měla jsem slzy v očích. Napsala si ji krásně.

veruska007
14. bře 2011

@sue_m Sedla jsem k notebooku a mela to do peti minut... proste to bylo takove moje rozlouceni. Moc jsem to asi potrebovala. Ted porad trnu, zitra budu stejne dlouho tehotna, jako kdyz jsem cekala Jakoubka a my o nej prisli. No, snad prijdu na jine myslenky u nasich - ted se u nas vybiji azbest kvuli stoupackam a je tu neobyvatelne (neni voda, wc, kanalizace, byt kvuli azbestu rozdelili na dve pulky - kuchyn + chodba (tam zavreli manzela, ani jsme to nevedeli, ze nas takhle zabedni, nic nerekli a sup... pak jsem manzelovi z balkonu hazela aspon obleceni) a obyvak+dva pokojiky, tu jsem ja, ale zas bez jidla, piti, kosmetiky, vseho, co zustalo ve 2. pulce bytu. Jirka sel pro Honzika do Vesnenky (v pondelky chodi mezi deti), zabalila jsem rychle par svrsku a jedu s malym k nasim, aspon do patku.

sue_m
14. bře 2011

@veruska007 uplně chápu tvůj strach a to jak se teď musíš cítit. Asi je jenom dobře, že teď pojedete s malým k vašim a trošku třeba přijdeš na jiné myšlenky a třeba zítřek rychleji uteče ( i dalších pár dní ). Myslím, že potom už se to ale snad bude jen a jen zlepšovat. Až překonáte tuhe nejtěžší dobu. Držím moc palce. Sama jsem zvědavá jak se budu cítit, jestli budu příště těhotná.

kackag
17. bře 2011

veru a berule,jak vám dopadly kontroly?? Je vše o.k.???a co vaši mimískové??
já byla včera u mého gynekologa na preventivní kontrole, tak jsem na něj vybalila, co všechno chci v příštím těhu sledovat a užívat,no prostě vše co jsem si po půl roce našla na internetu a dozvěděla od jiných doktorů a on mi řekl,že snad kvůli mně si musí znovu prostudovat všechny knihy,aby si o tom mohl se mnou povídat a koukal jakej je ze mně skoro poloviční doktor 😀 😀 😀 jsem se do toho pěkně položila 🙂 protože nechci nechat nic náhodě 🙂

maculda
17. bře 2011

Ahoj holky. Nikdy by mě nenapadlo, že se připojím k této diskuzi. Bohužel dnes je to více jak tři týdny, co nám náš chlapeček odešel do nebíčka. Stalo se to v 27. týdnu, z ničeho nic, jako blesk z čistého nebe. Chodila jsem sem nahlížet, ale až dnes jsem našla sílu napsat… Jsou tady moc smutné příběhy ☹ A vidím, že skoro všechny prožíváme stejné pocity. Bylo mi třeba líto, že jsem naše mimčo hned po porodu nechtěla vidět, tedˇ lituju, že jsem se s ním nerozloučila, že jsem ho alespon nepohladila. Co se týče pohřbu, mě v nemocnici říkali, že na to jsou tabulky, že záleží v kterém týdnu se miminko narodí, jestli už mrtvé nebo ještě žije, kolik váží a tak a podle toho se určuje, jestli ho rodiče pochovají nebo ne. Jestli musí nechat vystavit rodný a úmrtní list, jestli vzniká nárok na porodné apod.
Zatím jen čekáme na výsledky, nevíme proč se to stalo. Příští týden budu snad mít výsledky z genetiky a taky výsledky, jestli mám listeriozu (v nemocnici jsem měla mírně zvýšenou). Čeká mě vyšetření na hematologii, tak snad budu moudřejší. Zatím mám jen zprávu z patologie, které stejně moc nerozumím, jen jsem pochopila, že se miminku už delší dobu v bříšku nedařilo. Drží mě proto nad vodou fakt, že pro něj bylo lepší odejít takhle brzy, že se nemusel dlouho trápit, že ho snad nic nebolelo. Holky držte se!

sue_m
17. bře 2011

@maculda ahoj, je mi tak líto, co se vám stalo... ani nevím co mám napsat... 😔 ale myslím, že je moc dobře, že jsi našla odvahu sem napsat. Měla jsem to podobně, taky jsem nejdříve dlouho jenom četla a až po čase jsem dokázala napsat.
My také ještě nevíme co se stalo, na zprávu z patologie pořád ještě čekáme... Drž se a když se ti bude chtít nebo potřebovat, napiš, cokoliv tě napadne. Můžeme si o tom povídat a třeba to trochu pomůže, aspoň na chvíli...

kackag
17. bře 2011

@maculda Ahoj,mrzí mně,že jsi to musela také zažít ☹ vítám, tě tady mezi námi,kde se v tom aspoň necítíš úplně tak sama 🙂 uvidíš,že to nakonec bude tou listeriózou to je potvora,která dokáže nadělat v těhotenství velkou neplechu ☹ aspoň nebudeš mít v dalším těhu takový strach,když to bude potvrzené.Přeji ti brzké uzdravení dušičky 🙂

duhovka
17. bře 2011

ahoj holky, proč se toto furt děje? Ach jo, další nenarozené miminko. Držím pěsti, maculdo. Je to ještě hrozně čerstvé, ale časem je to lepší a lepší.
Kačko, buď ráda, že tě doktor rovnou vevyhodil🙂 oni to nemají rádi, když jsi chytřejší než oni. Na druhou stranu, kdybych měla pocit, že si tohleto myslí, tak od něj utíkám hodně rychle. Ten můj nás vyslechl, odpověděl na všechno, co jsem chtěla vědět a poslal mě všude tam, kam jsem si myslela (dozvěděla jsem se to více méně tady z diskuze) že bych měla jít. Teď čekám na všechny ty výsledky a pak se uvidí🙂 Zatím mi všichni řekli, že to byla prostě blbá náhoda a já se teď jen přesvědčuji, že opravdu jo a už nic na mě nebo manželovi nenajdou🙂 A už se fakt těším až zase budu chodit s bříškem🙂

klara.k
17. bře 2011

@maculda ahoj, je mi líto, že tu jsi s náma, ale vítám tě, a přeju ať je ti co nejdřív trochu lépe. Je to moc smutné, musíš být silná a neztrácet víru, lásku a naději.

wwwerca
17. bře 2011

@maculda drzim pesti at je brzo aspon trochu lepe, je to moc smutne

berule
17. bře 2011

@maculda Ahoj, mrzí mě, že přibyla další utrápená dušička ☹ držím pěsti, aby bolest brzo přešla.
Teda holky vy mě děsíte, když jsem sem přišla já, tak miminka neodcházela v tak vysokém týdnu. Teď jsem v šoku, že se to stane i v 27.tt a zase se začínám bát, aby se mě to netýkalo 😒
@kackag Ahoj Kači, to je dobře, že jsi doktorovi ukázala, že se nenecháš opít rohlíkem a že víš, na co si dát pozor 😉
Já byla v pátek jen na hematologii a tam vše ok, dávku injekcí mám furt stejnou. Ale ve středu mám jít znovu na měření průtoků a to bude důležité jak to dopadne. Protože v normální poradně mi dr. utz nedělá, jen mě prohlídne, takže by stejně prdlajs zjistil, kdyby se něco dělo. Tak zatím jen hlídám pohyby a nervovat se budu asi až den před tím utz 🙂 Jinak mě skoro každý den pálí žáha a denně se ráno budím se strašným bolením hlavy, ale přes den to přejde, tak nevím co to bude. Třeba to zmizí samo.

kackag
17. bře 2011

@berule tebe už se to týkat nebude ani nesmí 🙂 nene,teď jsi už přísně hlídaná a dopadne to 🙂 už se těším až tady budeme mít od tebe zprávičku,že se narodila holčička 🙂
dej vědět,jak dopadla kontrola,vždycky mně to zahřeje,když tu čtu takové šťastné zprávy.
hele,mně teď tak 14dní taky bolí skoro každý den hlava, přisuzuju to změně počasí .
těším se na další zprávičky 🙂

kessinkaa
18. bře 2011

Já se taky přidám i když už jsem byla v III trimestru.O mojí holčičku,jsem přišla v 35+1tt.Šla jsem na kontrolu a neměla srdeční akci.Těhotenství bez problémů,vše ok a pak taková rána.Bylo to moje první,vymodlené dítě.Nevím vůbec jak dál a jak se vzbudit z té noční můry.Vím jaké je najít //,jaké to je být těhotná i rodit,ale to nejkrásnější být MÁMA nevím 😢 😢 .Dnes jdu k psychiatrovi,tak jsem zvědavá,ale nikam se mi nechce.Nejraděj bych byla doma,nebo spala abych o ničem neveděla.Prý to byla blbá náhoda,selhala placenta......

kackag
18. bře 2011

@kessinkaa ahoj,to je mi moc líto ☹ proč se tohle doprčič stává ještě takhle pozdě, to už je fakt nespravedlivé ☹
Dokážu si představit, jak ti musí být, ten psychiatr nebo psycholog ti určitě pomůže,chce to ještě čas ☹ mně tenkrát pomohla místo psychologa kineziologie, zkus si o tom něco přečíst.Taky jsem měla ternkrát pocit,že chci furt jenom spát a nejradši bych se neprobudila.
Koukám,že se snažíte už otěhotnět 🙂 Myslím,že bezpochyby nejlepší lék na to je další těhotenství a zdravé miminko 🙂
To přeci nemůže být jen tak blbá náhoda,aby selhala placenta, potom tam musel být nějaký hematologický problém
Ach jo, držím pěstičky 🙂

kessinkaa
18. bře 2011

@kackag prý zestárla dřív,nevím snad budu ted hlídaná.Ano v dubnu mám volat do centra a uvidíme.Chci mimčo co nejdřív,mám moc roků a hlavně bez doktorů nemám šanci.Je hrůza,když už bylo mimčo na dosah a ted jsem zase na začátku.Snažím se držet,ale prostě mi to nejde,někdy chci umřít.

kackag
18. bře 2011

@kessinkaa já vím, taky jsem měla takový pocit,ale pro lepší zítřky a pro další mimčo musíš zůstat 🙂 neboj, bude to lepší.Takže v dubnu můžete zase začít, to je brzy a dobře.Chápu to, taky mi je 36let a chci druhý mimčo co nejdřív 😉
Bereš nějaké léky,které by ti pomohly??

klara.k
18. bře 2011

@kessinkaa taky tě vítám, je mi to líto. Slova na to nestačí,jen prostě - cítím s tebou. Vydrž!!!
I my jsme v péči doktorů, aby jsme otěhotněli, ale mě teda nechtěli dovolit dřív než za půl roku. Kvůli děloze, že by se nemusela zvětšovat tak jak má a bylo by větší riziko. I já jsem chtěla jít hned do dalšího pokusu, ale nejdřív květen. Porod byl 9.11. ve 27 tt, miminko - chlapeček Kryštof se udusil na pupeční šňůře, jinak naprosto zdráv a všechny výsledky v pořádku.
Stále mám někdy chuť umřít a jsem ráda za každý nový den, protože to znamená, že je zase jeden den za mnou a já jsem snad blíž těm lepším zítřkům, tak nevím, snad příjdou.

felicity - jak jsi na tom ty? Co v práci, zvládáš to? myslím na tebe. Asi jsem ti trochu změnila jméno promiň.

maculda
18. bře 2011

@kessinkaa Je to hrozné, hlavně se drž a nevzdávej to!!!!

@klara.k Taky jsme přišli o miminko v 27. týdnu. V nemocnici mi říkali, že máme počkat 5-6 měsíců, můj gynekolog říkal 4-6 měsíců a ted v pondělí na kontrole mi dokonce řekl, že 3 měsíce by stačily. Před tím než se začnem snažit si můžu ještě zajít na gyndu na kontrolu, tak si myslím, že jestli mi řekne, že je děloha OK, tak se snad zvětšovat bude... Já déle stejně asi čekat nevydržím, k dalšímu těhotenství se hodně upínám. Jen nevím, jestli oni těmi 3, 4, 5 měsíci myslí kalendářní měsíce od porodu/potratu nebo myslí menstruační cykly. Nevíte některá? Zapoměla jsem se na to zeptat. Vždy jsem úplně mimo a zapomenu se zeptat skoro na všechno , asi si to budu psát. Příští pondělí nastupuju do práce (učím ve školce), tak doufám, že po letních prázdninách už nebudu muset nastoupit, snad to vyjde...

duhovka
18. bře 2011

@kessinkaa
je mi to nesmírně líto! My přišli o miminko v 19tt a to už jsem myslela, že nepřežiju, ale 35tt to musí být tak těžké! Takový kousek od cíle! Můj doktor mi nakonec řekl 3 kalendářní měsíce čekat, ale teď pro prohlídce mi řekl, že už není naco čekat a ať už ochranu neřešíme. My se nakonec s manželem rozhodli počkat na všechny výsledky tzn. že když počkáme i na genetiku, tak to bude od potratu 5 měsíců. Teď musíš být silná. Další miminko už určitě vyjde a ty budeš maminka🙂

Holky, všem nám přeji, ať už máme ty naše voňavé miminka v náručí...a je jedno, jestli budou naše nebo třeba adoptované.
Mějte krásný víkend a když se dívám na počasí, tak bych řekla, že je vyloženě tulící🙂

@berule
snaž se nenervovat (vím, že je to těžké), ale ty už máš tu smůlu vybranou, takže všechno bude OK
taky jsem ráda, když píše o kontrolách, protože vy těhulky tady jste naše naděje, že všechno zlé se v dobré obrátí🙂

duhovka
18. bře 2011

@maculda
nebuď smutná, že ses na miminko nepodívala, nepochovala ho....třeba by to bylo ještě horší...máš ho ve svém srdci takové jaké sis myslela, že bude a to je určitě ta nejlepší vzpomínka....rozloučila si se ním určitě hezky...ať to bylo jen ve tvé hlavě nebo jste si udělali s manželem rozloučení takové jaké jste chtěli. Neboj, bude to lepší a lepší a za chvíli budeš mít miminko v náručí a ten váš andílek dá teď pozor na to, aby to příště už vyšlo🙂

klara.k
18. bře 2011

@maculda - i já se upínám k dalšímu těhotenství, opravdu jsem chtěla v březnu začít, ale tvrzení, že by se děloha nemusela zvětšovat tak jak má (protože byla namáhaná dost dlouho těhotenství) a tím by těhotenství skončilo a tělo i děloha, by si mělo odpočinout nejméně tak dlouho jak dlouho bylo těhotné, pro mě to byl dost velký argument proto to vydržet. Ale když mi to řekli, bylo to jako ráno do obličeje, nejdřív jsem se rozbrečela a kroutila hlavou, že tak dlouho nevydržím, ale teď sama cítím, že budu silnější. Vím, že nikdy nebudu mít jistotu, ale nehodlám, do toho jít za každou cenu. Bolest kterou jsem prožila a prožívám, bych už asi víckrát nepřežila. Navíc u nás je to jiné, bez CARu neotěhotním, takže možná kdybych otěhotněla přirozeně, tak bych to taky zkoušela dřív, ale u nás ta možnost není, takže ... vlastně i musím věřit tomu co mi řekli, protože dokud oni nedovolí, já nic nezmůžu.

sue_m
18. bře 2011

Ahoj holky,

@kessinkaa je mi hrozně líto, co se stalo, takový kousek chyběl... 😔 je to strašné, žádná slova na to nejsou dost dlouhá... snaž se držet, kvůli manželovi, dalšímu miminku, rodině... ☹

Taky mám pocit, že mi pomůže jenom další těhotenství, hodně se k tomu upínám. Sama ale nevím, jestli zvládnu ten strach, co mě určitě bude držet celé těhotenství. No, budu muset. I my jsme v péči CAR, jsem s nimi domluvená, že se ozvu až se budu cítit lépe. Chci počkat na výsledky pitevní zprávy a potom se objednám. Jsem zvědavá, co mi řeknou, za jak dlouho se budeme moct zase pokusit. Máme tam ještě čtyři mrazáčky na KET... ale dvojčátka už nedám ☹ doktorka na gynekologii mi radila počkat 3 měsíce kvůli tělu, za tři měsíce by už prý mělo být vzpamatované, ale šest měsíců kvůli psychice... Ale mě přijde, že jen nové těhotenství mě může postavit na nohy. Proto si myslím, že za šest měsíců budu mít ten strach, že to nevyjde stejný...

berule
18. bře 2011

@kackag @duhovka děkuji holky za podporu, mě taky potěší, že někoho zajímá jak na tom jsem 🙂

felicitta
19. bře 2011

Ahoj holky..koukám plno nového neštěstí..je mi to moc líto..život není fair!!
Já jsem od pondělí opět v práci a je to moc fajn,tolik mi to pomáhá,skoro není čas na smutek..Všichni mě krásně přivítali,nikdo se na nic neptá..Jen se přišla pochlubit kolegyně s 2 měsíční holčičkou a ta mi řekla jak jí je to líto a to mě dostalo,brečela jsem pak na záchodě ☹ ☹ Ale jinak začínám život opět zvládat a jsou i věci co mě těší..

Berule teť už to bude dobré,mimi už je velké,jsi dobře hlídaná tak se nestresuj,ale vím že je to těžké!Holky moc Vám to přeji ať vše dobře dopadne......moc Vám závidím ☹ .....Držte se

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@sue_m
@maculda
@kessinkaa
ahoj holky, strašně mě mrzí, že jsme se všechny sešly v tomto strašně smutném tématu 😢 😢 😢 😢 😢 bude to znít strašně stroze, ovšem čas je opravdu dobrý lék. Nás to zlé potkalo loni v červenci, dnes mi to přijde jak v minulém století. ale to, že zatím těhotná nejsem, mi moc nepomáhá. taky věřím, že další miminko by to jistě pomohlo spravit. Strach ale zůstane, a to obrovský. nezbývá než útěcha, že se to snad nebude opakovat... Budu moc ráda, když se tady budeme potkávat. a upřímně se těším, až se tady o prvním miminku 🙂
@felicitta to je strašně fajn, že jsi zpátky v práci a líbí se ti tam. myslím,že práce je takový druhý lék na vyléčení dušičky. člověk přece jen nemá tolik času přemýšlet o sobě, co se stalo, jak z toho ven. hlavu ti zaměstnají úplně jiné myšlenky a určitě tě potěší, že se v práci bude dařit. nedivím se, že tě dojalo to miminko od kolegyně. mně to občas dojímá i teď.

kackag
19. bře 2011

@felicitta tak to je super, že tě to baví 😉 já když jsem nastoupila do práce,tak jsem to měla ještě stížené tím,že mně ta práce už nebavila před těhotenstvím a nechtěla jsem se tam vracet,to pak vůbec nepomáhá ☹
jsem ráda,že se ti daří lépe 🙂

maculda
19. bře 2011

@felicitta To muselo být hrozné, to setkání se štastnou mainkou ☹ Vůbec se nedivím, že tě to dostalo. Mě stačí když si kámoška dala na FB fotku s velkým břichem, měly jsme termín porodu v rozmezí 14 dnů. Vypadá na ni štˇastně a spokojeně. V tu chvíli si říkám, proč i já nemůžu mít to mega bříško ☹ Je ale dobře, že se ti v práci líbí. Já jsem zvědavá, jaké to bude až nastoupím. Na jednu stranu si říkám, že příjdu na jiné myšlenky (ono ani s 28 dětmi ve třídě se nedá myslet na něco jiného 😉 ), ale na druhou stranu se utvrdím v tom, že je definitivní konec. ☹ Taky mám strach ze setkání s rodiči dětí, doufám, že nebudou mít nějaké hloupé otázky.

@lucie.krajcarova Jak píšeš, že čas je dobrý lék, já si to taky někdy říkám, jenže druhý den se probudím a cítím se ještě hůř. Pak je třeba líp, ale za prá chvil to na mě zase padne.

Jak si tady všímám, je vás hodně těch které měly miminko díky umělému oplodnění. Je to hrozné, jsou to určitě všechno vymodlené děti a takové neštěstí... Já si pořád říkám (i když vím, že mi to nic nepomůže), jak je možné, že ten, kdo dítě nechce,tak ho má úplně bez problému a ten, kdo by za dítě položil život nemá nic. ☹ Je to strašně nespravedlivé. Ale uričtě se taky dočkáme a sluníčko nám zahřeje dušičky. 😉

lucie.krajcarova
19. bře 2011

@maculda to víš, u tebe je to ještě čerstvé, prostě to ještě bolet bude a dost... nemáte v plánu jet na dovču, jen s mužem, prostě strávit čas jen spolu? člověk přijde na jiné myšlenky. víš,mě se to taky vrátilo, a to v prosinci,kdy jsem měla termín porodu, a narodil se mi synoveček. se švagrovou jsme měly termín den od sebe ☹