Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
19. dub 2011

Ahoj holčičky, tak kouká jak válčíte a je to smutné tolik nového smutku ☹ Přeji všem hodně síly do života!!!
Jinak já jsem 5 týden v práci a už je to dobré léky žádné neberu a jsem v pohodě,jasně že si občas vzpomenu a pobrečím,ale to k tomu patří...Holky držte se nakonec se mi splnilo to co jsem si přála,koupili jsme domek je to sice jen o vesnici dál,ale vypadneme odsud kde se vše ví a začneme nanovo..Je to starší tak tam bude dost práce,ale moc se na to těším 🙂 🙂 🙂 S plánováním mimi jsme skončili a stejně jde život dál když si vzpomenu jak jsem na tom byla ještě před 10 týdny tak tomu ani nemůžu uvěřit..Veru a Berule tolik Vám to přeji a závidím!!!!

@pajdulka Neboj napíše Ti jak dlouho budeš potřebovat,když to nejde tak to nejde,ale moc to neoddaluj,bude Tě to o to víc strašit...A je to blbá fráze,ale pravdivá práce fakt pomáhá...Já jsem skončila na psychiatrii dostala jsem antidepresiva,ale opravdu mě pomohlo až to že jsem se vrátila do práce a tím i do normálního života,ale je to těžké,já vím..Drž se 🙂

felicitta
19. dub 2011

@kessinkaa To co jsi prožila ty je opravdu šílené,já jsem se vždy litovala že jsem děti ztratila na 26 tt,že v tak pozdním stadiu je to hrozné,je mi Vás od srdce líto,život není spravedlivej...Přeji Vám moc ůspěchů při snažení!!!!

klara.k
20. dub 2011

ahoj, já jsem byla doma od 9.11. do 7.2., nechala mě doma gynekoložka, chodila jsme k psycholožce. Dřív bych to nezvládla. Pak jsem začala nějak cítit, že už je to síš o lenosti, než že nemůžu, tak jsem se vrátila do práce. Celé těhotenství jsem tady nebyla, takže po 9 měsících, a docela se ten začátek dal zvládnout. Moc jsem se toho bála, ale teď už to jde. Moc doufám, že se nám podaří otěhotnět a porodit v termínu zdravé a živé miminko, a že tady (myšleno v práci) nebudu muset být moc dlouho.

Chci se s váma podělit o svůj včerejší zažitek. Večer jsem šla na dvůr a dívala jsem se na nebe s hvězdama. Vykládala jsem si s naším chlapečkem. A jak tak tam koukám a ptám se ho jestli se k nám někdy vrátí nebo nám pošle sestru nebo bratra, tak spadla hvězda. Já vím, že je to asi ujetý, ale mě to potěšilo.

pajdulka
20. dub 2011

Díky holky, snad to zvládnu...taky už jsem přemýšlela nad psychologem ,ale aby to k něčemu bylo,co ☹

klara.k
20. dub 2011

@pajdulka mě psycholožka pomohla moc, opravdu moc. Byla jsem tam snad na šesti nebo sedmi sezeních. První bylo opravdu jen o těhotenství a úmrtí, pak jsem se začali bavit i o vztahu, práci, ale hlavně miminku. Jedno sezení jsme měli společné s manželem a poslední jsme ukončily hodně brzo, nebylo moc o čem vykládat. Jsem s ní ale domluvená, že kdyby se něco změnilo, cítila jsem potřebu, tak že mohu hned dojít. Jsem za to ráda. Neřekla mi sice nic světobornýho, ale to ujištění, že vše cítím tak jak mám, trochu mi poskládala myšlenky a urovnala výčitky, opravdu jsem ráda, že jsem tam byla.

kackag
20. dub 2011

@felicitta ahoj feli, jsem moc ráda,že se ti daří 🙂 zvládla si to celkem hodně brzy 🙂
to je super, že jste koupili domek, to bude velká makačka 🙂

veruska007
20. dub 2011

@felicitta Ahojky, moc jsem na Tebe myslela! Ten domek je super, moc Ti to preju.

lucie.krajcarova
20. dub 2011

@sue_m ahojky, mám den volna, tak vás konečně dočtu. nastoupila jsem do stejné firmy jako před rodičovskou, ale pozice jiná, místo šéfové jsem asistentka... takže samozřejmě velké nadšení 😔 😔 😔 😔 pokouším se to brát sportovně, žádné nervy, stresy, zodpovědnost, takže hurá co nejdřív za miminkem 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
20. dub 2011

@ivcah to je prima, že jsi zpět v práci. přeji ti, ať dostáváš do nejmíŃ takových smutných otázek, na které není pěkná odpově´d 😢 😢 😢 😢 my měli "štěstí", že se to stalo, když jsem byla na rodičovské s prvním dítětem... takže mně to docela minulo. ale teď už bych podobným otázkám taky neunikla..
@skurinka ahoj, vítám tě tady... musím říct, že úplně brečím, když čtu tvůj příběh.. úplně se mi vrací to, co potkalo nás.... měla jsem z toho všeho taky pocity na zvracení.... jsou to strašné věci, které nás potkaly 😔 😔 😔 😔 Obdivuji tě, že jsi svého chlapečka viděla. já bohužel ne, taky jsem u toho omdlela, takže to úplně nešlo, ale lituji toho...

lucie.krajcarova
20. dub 2011

@pajdulka dvě holčičky v nebíčku, to je strašné 😔 😔 😔 😔 😔 😔 a v úplně stejném týdnu... tak mě napadá, to nemůže být náhoda... felicitta si prožila něco podobného ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
@sue_m do kterého Gennetu chodíš?

lucie.krajcarova
20. dub 2011

@pajdulka mně psycholog opravdu pomáhal. přicházela jsem k němu ubrečená, odcházela s malinkatým úsměvem.
@felicitta jsem moc ráda, že máte nový domeček,nové začátky a že jsi začala pracovat. přece jen práce člověka naplňuje a zapomíná na to špatné, nemá čas o tom přemítat. a třeba ještě začnete uvažovat nad adopcí, to je taky řešení.

kami77
20. dub 2011

Ahojky,vzhledem k tomu,ze jsem na zatim na rodicovske dovolene,nemusela jsem resit,jak rychle do prace...a taky tu byl maly,ktery me potreboval a nedovolil mi na to porad myslet...Rodicovska jednou skonci a do prace budu muset nastoupit.Kolegove v praci to vsichni vedi,shodou okolnosti,ale protoze jsme "z lekarske branze" ta to nikdo neresi,v tom mam obrovskou vyhodu...Jen se bojim,ze az nastoupim zpatky a budu chodit na novorozenecke oddeleni,tak to na me padne,prece jenom to bude par dnu po " planovanem terminu",kdy jsem i ja mohla drzet v rukach maleho...,ale osud to rozehral jinak. ☹

@klara.k ujety to urcite neni!Budme rady za ty "drobnosti",ktere nas dokazou potesit... 🙂

kami77
20. dub 2011

@ivcah Taky porad cekame na pitevni zpravu.Vim vsak,ze by maly,mel to byt chlapecek,neprezil.Ted nam jen reknou,co mel presne za vadu a jestli to ovlivni dalsi tehotenstvi...dalsi mimi bychom moc chteli,o tom jsem presvedcena na 100%!
Na otazku,proc se to stalo,nam bohuzel stejne nikdo neodpovi...a nikomu jsme nic neudelaly,jen jsem si vybraly "cerneho petra" z karet osudu... ☹

skurinka
20. dub 2011

@lucie.krajcarova Ahojky i ja denska brecim ,Dneska vecer to bude tyden 😔 😔 Muzu rict ze jsem rada za to ze jsem Michalka videla jinak bych asi do konce zivota mela pocit ze mi neco chybi.

@pajdulka -ja teda chodim k psychologovi a muzu rict ze pomohl ikdyz jak zde nekdo psal nic svetobornyho,ale muzes mluvit a to je asi hlavni.Pajdi ja bych ho zkusila,taky jsem byla ze zacatku zkepticka ale fakt pomohla.
Vcera jsem se holky setkala uplne s nazorem hnusnym od moji kamaradky,az mi z toho bylo do breku .Jako nikdo nam nemuze rozumet jen to kdo to zazil..Jsou to nase miminka a ne zadne veci ktere jsme museli odlozit 😔 😔

wwwerca
20. dub 2011

@felicitta Jsi statecna!

wwwerca
20. dub 2011

@klara.k Taky si rikam, ze snad nebudu muset byt v praci moc dlouho. Jeste se to tam pekne se.. diky novemu sefovi a ja si porad rikam, ze uz jsem tam nemela byt a ze snad uz dlouho nebudu. Snad to vydrzim nez se to vyhroti k vypovedi 🙂
Jinak s tim hvezdnym nebem je to pekne. Taky si rikam ze nektere veci co se mi dejou jsou znameni 😉

wwwerca
20. dub 2011

@pajdulka zkus to, za to nic nedas
Ja byla v psycho poradne, nebyl to klasicky doktor, ale dobrovolnicka poradna s vyskolenymi lidmi. Byla jsem 2x, ale az dele po potratu. Nejsem zrovna otevreny clovek, takze jsem spis odpovidala na otazky a poslouchala. Ale pani doktorka mi aspon vysvetlila moje pocity a postaveni se k veci a lecos i poradila.

veruska007
20. dub 2011

Ja teda u psychologa nebyla, sam sobe psychologem 😀 . Vlastne me to napred ani nenapadlo, vsichni se tvarili, ze se vlastne nic nestalo a ja si pripadala jak martan, ze to citim jinak. Ted me to trochu mrzi, priste bych to asi udelala jinak. Ale ted uz je nejaka krizova intervence passe, snad me vyleci nove miminko. Je to strasne ironicke, vzdycky mi vsichni rikali slunicko, a ja se ted citim porad jen jako bludicka 😔

felicitta
20. dub 2011

@lucie.krajcarova Luci,to jsme na tom stejně..Já jsem místo vedoucí balírny momentálně na skladu v provozu,takže jsem vyměnila kancelář za manuální práci,lépe řečeno byla vyměněna,ale peníze mi nechali stejné tak mi to zatím nevadí...časem se kouknu po nečem jiném....Jen mě štve že se mnou bylo jednáno jako kdybych něco udělala a novou pozici mám za trest 😠 😠 😠

@veruska007 Ahojky jsi moc hodná a už tak daleko s těhu to je fajn 🙂 Jak Ti je,je vše ok???

@wwwerca Děkuji to ty taky!

@pajdulka Ahojda,sice se neznáme,ale jestli Ti můžu poradit,tak to udělej jak to cítíš ty,někdy to pomůže promluvit s cizím kde se může jinak otevřít než u svých..Já byla u psychiatričky,ta se mnou teda moc nemluvila,jen jsem dostala léky,ale bez nich bych tu už dnes asi nebyla a to není fráze!Určitě Ti to neublíží tak to zkus...

@kackag Holka já na Tebe často myslím,kdy do toho uhodíte?Podívej bylo by pěkné mít tu další těhuli,Veru a Berule nám brzo porodí tak spoléhám na Tebe a Luci,že to převezmete?...!A jinak jak se máš?

Holky za týdem bych rodila,to je hrůza jak to letí........ ☹

klara.k
21. dub 2011

@felicitta ahoj, myslela jsem na tebe, a říkala jsem si že je fajn, že už k nám moc nechodíš, že se ti snad daří mnohem mnohem lépe. Domeček vám bude dělat radost. My jsme se taky stěhovali do nového, sice ještě s bříškem, ale to už je teď jen vzpomínka a velké přání. Tak doufám, že tady budeme brzo nejméně tři nové těhule. Ať se ti daří, domeček tě baví a práce neštve. 😉

kackag
21. dub 2011

@felicitta no felli mám se dobře,jsem v pohodě,užívám si jara a zahrádky 🙂 ale vůbec nevím kdy do toho praštíme.Odkládám to měsíc od měsíce, protože vím,že mně čekají stresíčky 🙂 udělala jsem si dodatečně ještě vyšetření na reprodukční imunologii v Plzni a vše je opět v pořádku ☹ Snad v létě, uvidíme
Všimla jsi si,že maova má už holčičku Nelinku,je krásná a maova nesmírně šťastná 🙂
Felli, takže vy jste definitivně skončili?? Obdivuji tě a tvoje rozhodnutí,protože je to hrozně těžké. držím pěsti,ať v poho přežiješ termín porodu ☹ a někdy se ozvi, jinak nezjistíš,jestli jsou tady nové těhule 🙂

lucie.krajcarova
21. dub 2011

@felicitta tak já bych do toho nejradši uhodila hned 🙂))) s tím místem je to blbé... u mně je to dáno zákonem, že to můžou udělat, u tebe teda fakt nevím.... ale třeba se zas můžeš dostat zpět ne?

pajdulka
21. dub 2011

@lucie.krajcarova Gennet Liberec......náhoda to dle genetiků byla 😢 ,máme už i naše gen testy a jsou ok.

veruska007
21. dub 2011

@felicitta Jj, prave jdu z rizikove poradny a miminko se ma dobre 😉. Akorat ja porad s necim bojuju ☹. Ja myslim, ze je to spravne rozhodnuti, i kdyz muselo byt hrozne tezke. Ale prijde mi dospele, zodpovedne... takova jina Felicitta. Stalo se Ti to mnohokrat, medicina to neumi zvladnout... i kdyz si nedokazu predstavit, co sil to rozhodnuti muselo stat. Porad na Tebe moc myslim. Az nekdy budes mit cestu do Brna, rada Te uvidim.

kackag
21. dub 2011

@pajdulka to znám,taky prej mám více náhod za sebou ☹ moc tomu nevěřím,že to jsou náhody a proto se pídím po doktorech a nikdo na nic nepřichází,že jsem zdravá ☹ na jednu stranu dobře na druhou stranu hrůůůza ☹

maculda
21. dub 2011

@veruska007 To je moc dobře, že se miminku daří. Tady jsou pozitivní zprávy určitě vítány 😀

Včera jsme si ve školce četli pohádku Kde hledat štěstí. Moc pěknou. Tak jsem se dětí ptala, co je pro ně největší štěstí. Odpovídaly úžasně (největší štěstí je, že v ČR není moře, které má mořské sopky a nezpůsobí tsunami; štěstí je, že mám moc hodnou maminku atd.) Jedna holčička mi říkala: Pro vás by bylo největší štěstí, kdyby se vám narodilo zdravé miminko. Bylo to moc milé. Tak tak jsem zadržovala slzy. Ale bylo to takové upřímné a myšleno od srdce. Ty děti jsou někdy opravdu lepší než dospělí ... 🙂

skurinka
21. dub 2011

@veruska007 to me strasne mooc tesi ze je s miminkem vsechno vporadku 🙂

@maculda tak to bylo moc hezounke co ti deti rekli.
Holky na me to zase prislo nebo co ,od rana brecim je mi strasne spatne kdyz si na vsechno vzpomenu,mota se mi hlava ,nemuzu jist proste nic 😔 😔

breberuska
21. dub 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že vám se lezu, ale jen jsem vám všem chtěla moc popřát, ať všechno brzo přebolí a dočkáte se vytoužených zdravích a krásných miminek. Všechny si je moc zasloužíte. Život je pes a není vždycky fér, taky jsem do této diskuze před rokem psala a dneska mi tu spokojeně spinká malá Klárka a důkaz toho, že všechno zlé se zase jednou v to krásné obrátí. Držím vám všem palečky!!

kackag
21. dub 2011

@breberuska ahoj, gratuluji ti k tvému štěstíčku 🙂 koukala jsem, že jsi měla cerkláž.Můžu se zeptat, proč ti ji prováděli??Mně to asi taky v příštím těhu čeká.

kami77
21. dub 2011

@veruska007 Ahoj,tak to je pozitivni zprava!!! 🙂 At tehotenstvi probiha dal jak ma!!!Pozitivnich zprav neni nikdy dost.

@maculda Ahojky,opravdu deti jsou ty nejuprimnejsi bytosti,dokazou se do nasich pocitu vzit nejlepe ze vsech. 🙂

@breberuska Dekujeme za povzbuzeni.A taky se pripojuju ke gratulacim k male,at je zdrava a dela Vam jen samou radost.