Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
2. kvě 2011

@veruska007 Veru,to je krásný 🙂 týden 🙂 ,hoď starosti za hlavu a užívej si to!!!!!!Už dlouho se neozvala Berule,myslím na ní často,víte někdo neco???

macik79
2. kvě 2011

@ivcah A jak to zvládáš v práci? Pomáhá že musíš myslet i na něco jiného? Já jsem ted ještě týden doma, do práce jdu v sobotu a vůbec nevím co budu doma ten týden dělat. Ted akorát manžel odešel do práce a já sedím v prázdném bytě a nevím jak celý den přežiju.

veruska007
2. kvě 2011

@macik79 Ahojky, jestli se doma "nudis" a chtela bys mi pomoct, tak mi pisni a poslu Ti pár kapitol z disertačky. Mohla bys mi to zkontrolovat, jestli tam nemám překlepy, pravopisné a logické chyby a tak. Už to mám napsané, manžel mi slíbil korekturu a nějak na to nemá čas. Mně by to pomohlo. Je to z oblasti dopravní psychologie. Tak jestli Tě to zajímá, tak písni 😉. No, já bych Tě zaměstnala hned 😅 .

macik79
2. kvě 2011

@veruska007 Ahoj, klidně mi to pošli, budu ráda, zaměstnám mozek. Jsi hodná, díky

berule
2. kvě 2011

@felicitta Ahoj, pořád čtu, co se tady děje nového. U mě nového není nic, zatím je všechno v pořádku, jen mi od soboty natíkají nohy(asi jsem to přehnala s prací na zahrádce) a taky jsem si zapíchla hřebík do nohy, takže samé radosti.

sarykbrok
2. kvě 2011

Ahoj holky, kdysi dávno už jsem sem něco psala, ale asi si mě nikdo nebude pamatovat. Mám za sebou potrat ve 21.tt loni v červnu. Mám období kdy vše zvládám, ale někdy se mi to neskutečně vše vrací, pravidelně každý měsíc, když čekám jestli mi dorazí menstruace nebo ne, začali jsme se snažit víceméně hned po šestinedělí, protože jsem doufala, že tělo vybere ten pravý čas a budu znova těhu, ale čekáme už 9měsíců a nic ☹ Trápí mě, že všichni už mé minulé tehotenství vypustili z hlavy, hlavně manžel a samotné trápení zůstalo jen mně ☹ Snažila jsem se být hrdinkou, ale nějak to vše na mě doléhá. Holky co jsme komu udělaly??? Kdo nezažil nepochopí a většinou mě i názory mého okolí bolí. Pro mě to bylo naše malé miminko, pro ostatní plod..... Chjo, omlouvám se, trochu jsem se vypovídala, příjemný večer všem

ivcah
2. kvě 2011

@macik79 Já taky takhle seděla doma, když šel manžel do práce. Jinak do práce se mi nechtělo - ale spíš kvůli lidem. Ne, že bych neměla fain kolegy ale nevěděla jsem, jak bych se měla chovat. Je to divej pocit, protože naprosto všichni vědí, co se stalo. Všichni, kdo se dřív rádi vykecávali tak se ze začátku omezí na pozdrav, protože asi nevědí, co říkat. Ale tasem se to lepší. Každopádně je lepší jít do práce, než sedět doma, to určitě. Člověk přijde domů odpoledne, tak ty dny docela utíkají. Nemůžu ale říct, že by mě to v práci bavilo i když dřív to tak bylo. Je to taková z nouze ctnost. Ale mě teď vlastně nebaví vůbec nic, tak je to asi normální stav. Jen doufám, že tam nebudu muset být dlouho 😖

ivcah
2. kvě 2011

@sue_m Já jsem si říkala, že kdyby se to bývalo stalo na začátku, tak by to bylo lehčí. Tys s tím určitě musela na 50% počítat ale pro mě to byl naprostej šok, že tam jsou dvě mimi a pár dní mi trvalo, než jsem se s tím sžila a místo strachu se začala těšit. Teď mě hrozně mrzí, že dvojčátka už nikdy mít nebudeme. A navíc strach, jestli když bude jedno, tak to nedopadne stejně. Já sama sebe pořád uklidňuju, že s jedním to určitě půjde, ale to más asi taky 😒

ivcah
2. kvě 2011

@sarykbrok jj máš pravdu. Pro všechny to je plod. Něco imaginárního na co se sice těší ale protože to v podstatě nikdy neměli, tak se lehce smíří s tím, že to ani mít nebudou. Ale když člověka ty děti kopou, cítí jak se hýbou, vidí je na UTZ tak je těžký to brát, že je to jen něco imaginárního, nějaký "plod". Taky by mi bylo asi o dost líp, kdybych to tak dokázala brát ale to prostě NEJDE.

sarykbrok
2. kvě 2011

@ivcah nejde to, myslela jsem, že časem to bude lepší, ale neni. Nevěděla jsem jestli jsme čekali chlapečka nebo holčičku, ani jsem to ze začátku nechtěla vědět, myslele jsem, že to tak bude lepší, ale nakonec jsem si to nechala říct a můžu říct, že mi to naopak trochu pomohlo, zařadila jsem si toho našeho drobečka do srdíčka kde zůstane. My jsme o něj přišli díky vývojové a srdeční vadě a byla jsem ve 21.tt na umělém přerušení.
Dvojčátka jsem si užívala do 10.tt kdy jednomu přestalo bít srdíčko, tzv syndrom mizejícího dvojčete a bohužel ani to druhé to nedotáhlo do konce.
Ráda bych vám tady holky řekla, ty co to máte čerstvě za sebou, že bude líp, ale, ano bude, to určitě, ale bolí to pořád ☹ ☹ ☹ Nesmíme ztrácet naději a další drobeček nám snad to srdíčko trochu zahojí 🙂

macik79
2. kvě 2011

@sarykbrok Ahoj, a co na to váš doktor že se nedaří už 9 měsíců? Už vás poslal na nějaké vyšetření? Tohle mě totiž taky straší, že se nepodaří hned a tak to trápení bude delší. Myslím že jako nám všem by ti pomohlo to další těhoteství . Já se na to upínám a říkám si vydržet tak 3 měsíce a určitě budu zase těhotná. Je to taková berlička.

macik79
2. kvě 2011

@ivcah Hm, toho se právě bojím že mě to nebude bavit. Já mám svojí práci ráda, bavila mě, ale prostě jsem tam měla být jen do půlky srpna, už jsem si všechno tak připravovala věci co se plánovaly třeba na podzim už jsem vypouštěla. A ted se budu muset znova zapojit. Ach jo

sue_m
2. kvě 2011

@ivcah to víš, že já s dvojčátkama počítala a hrozně jsem si je přála... takže když jsem je viděla na utz, tak jsem byla hrozně šťastná, i přesto krvácení. Pamatuju se na ně, jak si tam tak úplně v pohodě hověli v těch dvou bublinkách a tlouklo jim oběma srdíčko. Pamatuju se, jak mě ten pohled tak uklidnil, že jsem se hned uklidnila z toho šoku z krvácení, protože jsem si říkala, že někomu, kdo vypadal tak absolutně v pohodě, se přece nemůže nic stát 🙂 to byl nejhezčí ultrazvuk, ten první...
Věřím ale, že to pro tebe musel být šok... mě taky hrozně mrzí, že dvojčátka už nikdy mít nebudeme... a ještě jak mi řekli o té redukci, v případě, že bych znovu čekala dvojčata... to jsem nečekala. Já opravdu pevně, co nejpevněji věřím, že naše těla jedno miminko zvládnou. Že s jedním miminkem se to nestane... ale vyrovnat se tím, že jsem dvojčátka nedokázala ochránit, donosit a že už tu nikdy nebudou, je pro mě strašně těžké.

sarykbrok
3. kvě 2011

@macik79 doktor zatim nic neřeší, na další kontrolu mám dorazit v srpnu ☹ Díky tomu, že jsme se začali snažit dřív než bylo doporučeno, tak to pro něj neni ještě dlouho a já jsem mu to nepřiznala. Jestli se nepovede do srpna, tak se nenechám odbýt. Snad to už brzo vyjde, to čekání je na palici a jak se snažim na to nemyslet tak to stejně moc nejde.
Holky moc vám tu všem přeju ať jste brzy znova těhule, věřim, že to všem moc pomůže 🙂 🙂 🙂

duhovka
3. kvě 2011

ahoj holky,
už jsem tady "dlouho" nebyla....potratila jsem v lednu v 19.tt a naivně jsem si myslela, že už je mi lépe....bohužel...teď to na mě zase padlo a už zase brečím jako želva....
Koukám, že nás tady zase přibylo...to je tak smutné!!!! Těhulkám přeji pokud možno klidné těhu-krásně vám ty týdny naskakují (koukám hlavně na Věrku-měly jsme to tak nějak podobně), ale závidím i vám, které už aspoň jedno dítko doma máte...vím, že to asi není hezké...závidět...ale nemůžu si pomoci...tak nějak si myslím, že je to lehčí, když už aspoň jedno dítko doma je...ale ta bolest nad ztrátou je určitě stejně veliká...
Holky, chtěla jsem se zeptat...všechna vyšetření už mám za sebou (víceméně nic nezjistili, jen z pitevní zprávy-zánět plodových obalů, genetika-nějaký druh mutace, kterou trpí 30% populace, takže asi taky nic a ostatní vše úplně OK), jen mám jen jeden průchozí vejcovod a přijde mi, že mám strašně slabou MS (ale jsem ráda, že mi vůbec přichází tak nějak kolem cca 30.-33. dne-po vysazení HA jsem ji rok nedostala☹), hormonální profil a ostatní taky OK). Myslíte, že mám ještě chtít vyšetření na hematologii? Nevyšetřovali vám tam krev právě na ty mutace? Já jen abych nepletala hrušky s jabkama. Po pravdě řečeno už se snažíme, ale když mám jen ten jeden funkční vejcovod, tak si myslím, že můžu stejně otěhotnět spíše zázrakem☹ i když jeden zázrak už vyšel🙂 Jinak jsem si koupila Femigard, ale že by se po něm MS ustálila na 28 dnech, to se říct nedá. Máte s ním nějaké zkušenosti?
Myslím, že Kačka měla taky ten zánět plodových obalů...Přemýšlím, že když otěhotním, tak se pokud možno hned zkusím objednat k MUDr. Koutskému...řekl ti k tomu někdo něco? Mě dal můj lékař nějaký vaginální krém-prý to mám používat preventivně, ať je příště vše ok, ale nějak se mi to nezdá☹
Holky, přeju těm, které to potkalo nedávno, ať vydrží a věří, že za pár týdnů bude aspoň trochu lépe....taky mi to přišlo jako trapná fráze, ale opravdu ten čas všechno otupí a zmírní a nám všem dohromady, ať už brzy najdeme // na těhu testech a vůbec, ať už máme v náručí ten voňavý uzlíček jako Maova. Té mimochodem moc blahopřeji!!!!!!!
Taky děkuji těm holkám, které tady někdy nakouknou, povzbudí a hlavně nám dají naději, že se to zlé jednou v dobré obrátí.
Je úžasné vás mít, protože všechny máme úplně stejné pocity a protože se tady máme, tak nám to pomáhá i každé zvlášť. Když čtu jak se cítíte, na co myslíte a jak se chovají lidé a rodina kolem vás, tak mám pocit, že jsem to napsala já.

Mějte krásný den, přestože je dneska takové uplakané počasí a za pár měsíců...kdo ví🙂?

Ještě jsem chtěla napsat holčině, která se rozhoduje, zda nastoupit do práce co nejdříve...já jsem šla přesně týden po porodu a udělala bych to zase...sice jsem byla smutná a hodně věcí mě rozplakalo, ale kolegové byli hodní a v práci jsem přišla na jiné myšlenky...doma bych se asi ubrečela k smrti. Za sebe radím, že nástup do práce fakt pomůžu!

kackag
3. kvě 2011

@duhovka ahoj, nesmutni a musíš myslet pozitivně, jinak se ti nesplní tvoje sny 🙂
tu hematologii si rozhodně udělej, protože tam právě může být kámen úrazu.Podívej verče to také potvrdili a je tady na koníkovi spousta holek u kterých zjistili právě na hematologii nějakou vadu,která způsobuje potraty.
Já měla 2x za sebou zánět plodových obalů a mohlo to být způsobeno více příčinami.Já osobně si myslím,že jsem se prostě začala předčasně otvírat a pak se tam mohla dostat nějaká infekce ☹ vlastně mi žádný doktor neřekk ani neřekně čím přesně to bylo způsobené ☹ jediné co radí do příště je píchat v těhu fraxiparin, brát utrogestan a přísná hygiena bez pohlavního styku a také často kontrolovat stěr na bakterie.Nemyslím si, že bych byla špindíra 🙂 akorát jsem náchylná na spodek,celý život se vlastně potkávám s mykózama a výtokem a to může být i sníženou imunitou,tak teď beru vitamíny na posílení imunity 🙂
Hlavu vzhůru 🙂 🙂

sue_m
3. kvě 2011

@duhovka ahoj! Kolikrát jsem na tebe myslela, jak se ti daří... mrzí mě, že je ti smutno ☹ asi se prostě nedá čekat, že to zmizí... mě se to taky pořád střídá, včera jsem měla hezký den, ale o to strašnější večer, kdy na mě ztráta děťátek zase dolehla v plný míře 😔 držím moc palce na brzské otěhu, já fakt pevně doufám, že se nám ty sny tady vyplní a nebudeme na ně čekat moc dlouho... já měla Femigard tenkrát také a nijak mi nepomohl, spíš je na cyklus kontryhelový čaj. Ale mě ho nakonec srovnal utrogestan, brala jsem ho na srovnání cyklu celý rok a ms chodila po 28 dnech...
My máme z vyšetření za sebou imunologii ( taky nějaké mutace, které má prý každý druhý, takže beru 2 týdny před ET prednison ), genetiku, ta byla v pořádku, a teď mi doktorka na gyndě dělá hematologii, tak to čekám na výsledky, první část už přišla a je v pořádku. Plus stěry a tak, ty taky dopadly dobře. Ptala jsem se v CARu kam chodíme jestli ještě nějaká jiná vyšetření a prý ne, tohle stačí... my taky ještě bohužel čekáme na pitevní zprávu... stále 😒

duhovka
3. kvě 2011

ahoj, jako bych se vrátila domů🙂 jsem ráda, že je tady někdo, komu si můžeme "postěžovat" a ještě to může ostatním pomoci...
Kači, já jsem právě asi otevřená nebyla-nikdo mi to neřekl a museli mi nějakýma dilatačníma tyčinkama hrdlo otevírat, abych mohla porodit. Ona odtekla ta voda a vlastně se nic jiného nedělo...takže kdyby nebylo těch tyčinek a prášků na kontrakce, tak nevím, jestli by se to samo rozjelo.... Jinak špindíra taky nejsem🙂 a doktor dokonce řekl, že přílišná hygiena taky škodí a na nějaké výtoky nebo mykózy si taky stěžovat nemůžu (a to se koupu v létě i v přehradě atd.), ale je pravda, že jsem měla takový jakoby výtok-přišlo mi to jako obyčejná voda, ale doktor mě prohlídl, vzal vzorek a nic nezjistil. To bylo na začátku prosince a za měsíc jsem potratila...tak nevím, určitě se mohlo stát něco v tom období mezi. Příště prý budou stěry a jiná vyšetření častější...tak snad (jestli se to dá vůbec zjistit) příště by to už poznal☹ Ale žádné příště nebude, protože příště už bude všechno úplně OK🙂
Holky, a co za vyšetření si mám vyžádat? Mě brali krev na genetice-karyotyp a mutace, pak kvůli hormonálnímu profilu, imunologie, ale o hematologii nemluvili. Není to něco z toho, co jsem už byla jen vám to udělali na jiném oddělení? Jen ať nevypadám jako debil, když si o to budu říkat🙂
@sue_m my se na zprávu z pitvy taky moc upínali (Podolí jsem uháněla přes dva měsíce, ale nakonec uhnala-prostě to zašantročili), ale nakonec jsme z toho nic nezjistili. Dozvěděli jsme se, že to byl klučík a že tam byl zánět plodových obalů. K tomu mi řekl doktor, že se z toho nezjistí, zda zánět byl příčina nebo důsledek...Pak z toho buď moudrá☹ Tak jen ať nejsi pak zbytečně smutná.
Kači, jaké bereš vitamíny? Já jsem jako důchodce-piju kontryhel, beru Femigard, Femibion a snažím se změnit jídelníček....ale stačí to🙂???? Na druhou stranu nic nenašli, MS chodí bez doktoří pomoci tak bych asi měla být ráda...
A utrogestan...mám ho od doktora, ale mám strach si ho sama vzít...protože jsem četla, že když ho vezmeš brzo, tak můžeš ovlivnit (že nebude) ovulaci...a to bych nerada....Já si sice dělám ovu testy, ale bohužel nic jsem nevysledovala a podle bazální teploty to zatím nemůžu říct-měřím 2 cyklus, ale vypadá to, že snad probíhá. Máte s tím některá zkušenost?
Holky, co jsem četla, tak v létě se nás spousta už bude snažit, takže hlásit //, ať nás to tady trochu povzbudí🙂

veruska007
3. kvě 2011

@duhovka Ahojky,

mně je taky sem tam smutno, slzičky mi doteď vyhrknou skoro každý den, i když už jen na chvilku a výjimečně. S tím se asi nic dělat nedá.

Hematologii mi navrhli v rizikové poradně, moje dr. by mě neposlala nikam, na kontroly chodím co měsíc i víc, utz. ani poslech srdíčka mi nedělá, akorát zkontroluje čípek a ani na to moc odhad nemá 🙄 .

Jinak já brala Sarapis, možná za něj vděčím Honzíkovi, po půl roce bez ms jsem otěhotněla. Utrogestanu se neboj, já ho brala v každém cyklu, kdy jsem otěhotněla, a pokud jsem ho nebrala, tak nic 😖 . Akorát musíš otypovat ovulaci (BT mi teda lítá, jak se jí zachce a ovutesty taky nic moc), ale dle BT to lze aspoň plus mínus odhadnout. Utrogestan stačí začít brát cca 3 dny po ovulce... a to už máš mít 3 dny zvýšené teploty, takže to už pak jde poznat. Zapisovala jsem na www.fertilityfriend.com. Nebo tak nějak.

kackag
3. kvě 2011

@duhovka taky jsem měla výtok a doktor tvrdil,že je to normální a nic ve stěru nenašel ☹ kdo ví čím to bylo,ale to už jsem se v tom tolikrát pitvala, že je lepší na tu příčinu nemyslet a pustit to z hlavy, protože čím víc toho víš, tím víc se bojíš.
Mně byl doporučen užívat kyselinu listovou 2xdenně, pangamin4x3, železo, hořčík,zinek,selen, taky si každý den připadám jak důchodce a manžel se mně směje, kolik toho spolykám 🙂 Na hematologii by ti asi měli nabrat krev na antifosfolipidové látky,leidenská mutace a nějaké ty trombofilní mutace, moc tomu nerozumím,ale tohle bylo napsáno v tom mém výsledném vyšetření 😒

klara.k
3. kvě 2011

já jsem brala mamavit a teď vlastně taky mamavit -prefolin+DHA, je už s kyselinou listovou, piju kontryhel první polovinu cyklu. Moje cykly jsou dost dlouhé - 40 dní, ale ovulaci prý mám. Taky jsem byla u homeopatky a dala mi kuličky na lepší ovulaci a zrovna mi to te´d vyšlo že jsem byla u gynekoložky na prohlídce a říkala, že mi zrajou dvě vajíčka, tak si myslím, že to fakt mohlo být těmi homeopatiky. A taky mi gynekoložka doporučila krém VITAGYN C nebo tak nějak, je to právě taky na podporu zdravého prostředí v pochvě a může se snad i v těhotenství (ale raději přečíst leták).
Na hematologii mi dělali určitě i jiná vyšetření než na genetice. měla jsem sebou papíry z genetiky, tak to přebrala a dodělala co bylo potřeba. Pro jistotu bych tam určitě zašla.

No a jinak vás pořád čtu, každý den, jen nějak nereaguju. Jsem teď tak nějak emočně plochá. Stále na to myslím, stále myslím na svoje děťátko, ale jsem asi unavená, že nedokážu ty myšlenky přenést do písma. Řekla bych že se cítím každý den o chlup líp, ale přitom i o chlup hůř. Líp v tom, že čas opravdu tupí, ta bolest se omývá, ale hůř v tom, že čas plyne a já jsem stále bez miminka, zato s velkým strachem. Tento víken to bude rok co jsem dostala MS při které jsme začali stimulovat. Tak jak se to blíží, tak jsem - já nevím prostě unavená a vyčerpaná, i když spokojená. Nerozumím tomu, jak můžu být spokojená, když se mi toto stalo. A zároveň se začínám těšit, že už půjdeme do KETu a snad to i dobře dopadne. No jsem taková lehce zmatená, hodně unavená, bojácná a natěšená, co ale zůstává tak smutek a lítost, stálá vzpomínka.

duhovka
3. kvě 2011

Kači, já tomu asi moc nerozumím, ale na ty mutace mi brali krev v Genetu a tam nic nezjistili, ale o těch antifofolipidových látkách slyším poprvé....třeba mi to dělali taky, ale nic nenašli, tak mi nic neříkali, ale kdo ví? Na tu hematologii musíte mít žádanku od gynekologa? Kači, ty už sis to špatné protrpěla...teď už to bude jen dobré...nejlepší🙂 Vlastně tohle platí pro všechny nás tady!
Klárko, mě dal doktor taky ten Vitagyn a mám to zavádět 1x týdně. Asi to není bůh ví co, ale ani neuškodí🙂
Veru, taky si zapisuji BT do toho grafu...musím říct, že nějakou křivku mi to hodí, tzn. že ovulka asi probíhá, tak asi tedy nasadím ten utrogestan...uškodit by to po ovulce nemělo, tak snad se o tom už nemusím znovu radit s lékařem. Minule mi to napsal, když jsem řekla, že mám krátkou druhou fázi cyklu, ale tento už to bylo v poho. Tak uvidím. Ještě se podívám co je to ten Sarapis.
Když jsem to teď tady s vámi probrala, tak je mi tak nějak lépe...slzy jsou pryč...aspoň pro teď....

veruska007
3. kvě 2011

@duhovka Vidis 😉 .

Na hematologii musis s zadankou. Jsou tam vsichni hodni, neboj.

kackag
3. kvě 2011

@duhovka díky,taky si říkám ☹ zkus se jich zeptat,jestli už máš toto vše z hematologického hlediska vyšetřené.

ivcah
3. kvě 2011

@macik79 No tak přesně jak jsi to napsala, tak tak to mám já. Taky jsem počítala, že od dubna pojedou beze mě, takže jsem to tak nějak vypouštěla a místo toho jsem tam zpátky. A nebaví mě to a to mě to taky dřív bavilo. Ale je to přesně o tom, že i když nás to před tím bavilo, tak teď jsme už měly být někde jinde příp. pracovat s vidinou brzkého konce. Třeba to časem přejde a zase nás to začne bavit a nebo tam budeme jen chvilku 😉 Ale jak říkám, daleko lepší než se trápit doma to rozhodně je.

sue_m
3. kvě 2011

@duhovka jéje, já rodila taky v Podolí, takže čekám na zprávu taky odtamtud... dvakrát nám už řekli, že na to ze zákona mají tři měsíce a že nám napsali do zprávy do dvou měsíců, to prý neví a ani neví proč to psali 😠 tři měsíce máme ve čtvrtek, takže se chystáme na ně vlítnout... já jsem přesvědčená, že u nás to byla infekce.. a hlavně jsem taky zvědavá na pohlaví dětí, kolik vážili, měřili... potřebuju to vědět, jen tak pro sebe, asi aby vzpomínky mohly být konkrétnější 😔
Utrogestanu se neboj, já ho brala celý cyklus ( s vyjímkou ms ) a ovulaci jsem měla. Také beru Femibion, nic jiného prý nemusím, prý obsahuje kyselinu listovou a ostatní vitamíny v takové formě, že se pro tělo dobře štěpí... nebo tak nějak... a já si o tu hematologii řekla své doktorce na gyndě, myslela jsem, že mě někam pošle, ale prý ji dělá také ona, takže to mám u ní.

@klara.k no, mě taky začínají v hlavě létat myšlenky na KET a na všechno kolem... určitě to nebude jednoduché, jak ten proces, tak i případné otěhotnění... hlavně na psychiku to bude ( alespoň u mě ) určitě nápor... prostě se vším se vypořádat. Pořád ale věřím, že se miminko z KETu povede, děti nad námi budou držet ochranou ruku a děťátko se ve zdraví narodí a zůstane tu s námi... zkouším to takto brát..

duhovka
3. kvě 2011

@sue_m
Musim rict, ze se tam vsichni chovali moc hezky, ale stejne to byly nejhorsi chvile meho zivota. Ja jsem tam volala obden a nakonec jsem zjistila, ze uz to tam lezi dele a nemaji adresu na meho gynekologa a proto to tam lezi, chapes to?
Drzim pesti, at to mas co nejdrive u sebe. my teprve z toho zjistili, ze to byl klucik🙂 pak dej vedet, co ti zjistili.

Holky, chodite nekdo do genetu v Praze a vubec, kdopak z vas je z Prahy? Chodili jste nektera k dr. Koutskemu?

Ohledne te hematologie diky za rady, reknu si o ni🙂

sue_m
3. kvě 2011

@duhovka ke mě se také chovali hezky, doktorka, i dvě sestřičky, které miminka vlastně rodily... akorát druhý den tam byla extrémně nepříjemná sestra. Ale to se bohužel najde všude. Já na o vzpomínám snad jako ve snu... to co se tam odehrálo bylo tak hrozný, že tomu občas ještě nevěřím 😔 určitě dám vědět, až z nich tu zprávu vymámíme...

My chodíme do pražského Gennetu 🙂

duhovka
3. kvě 2011

@sue_m
A komu konkretne chodis? A to chodis do genetu i ke svemu gynekologovi?

sue_m
3. kvě 2011

@duhovka nene, gynekoložku mám jinde, chodíme k Mudr. Langerové v rámci péče CAR, pak jsme tam absolvovali genetiku a v těhotenství jsem tam byla na screeningu v I.trimestru. Ty tam také chodíš?