Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
16. kvě 2011

No, mne treba dr. zmeri cipek, stresuje, ze je maly, necely 2 cm... a jdu rovnou do rizikove poradny, kde ho nameri 5 cm. A pak chtej presnost v mm 😝 .

ivcah
16. kvě 2011

@angeela Tak tě tu vítám a přeju hodně sil! Je mi moc líto, že ses k nám musela přidat 😢 Ale jak psali holky, chce to čas - jen čas a nic jinýho, musíš si tím projít, protrpět ale čas otupí, to mi věř ☹ Ale plácaly jsme se v tom tady všechny, nejde usnout a probudit se až bude líp.
Určitě piš cokoli tě napadne. Ono totiž spoustu věcí nejde říct nikomu jinýmu, než tomu kdo to prožil. Okolí to nechápe, už jsem si zvykla...
@kessinkaa Držím pěsti!!!
@veruska007 To je teda drsný, takový rozdíl 😖 A pak má bejt člověk v klidu 🙄

duhovka
16. kvě 2011

Veru,
to si snad děláš srandu s tím čípkem,ne? Tak to je fakt mazec! A my tady plašíme s mm🙂
Já si vůbec nepamatuji, že by mi doktor čípek měřil☹
Ještě mě napadlo...Veru, tys měla nějaký důvod v pitevní zprávě proč se to stalo?

veruska007
16. kvě 2011

No, fakt nedelam... takze nejake presnosti na mm bych absolutne neverila. A oba dr. merili cipek ruco i pomoci utz..
Na pitve nic nezjistili. Mela jsem pozitivni tripply (1:13), ale byl to zdravy chlapecek, placenta ok, vse ok... nakonec nedavno na hematologii prisli na nejakou genovou odchylku (ale ne trombofilii), zvysuje riziko potratu, takze picham heparin.

macik79
17. kvě 2011

Tak koukám další smutný přírustek do naší diskuze. Angeela držím palce, všechny to máme za sebou. Já jsem zítra 3 týdny. Dnes jsem byla u doktora a prý jsem v pořádku, takže až přijde mrcha, tak pak můžeme začít se snažením.

kami77
17. kvě 2011

@macik79 Ahoj,jak dlouho Vam rekli,ze byste meli pockat s otehotnenim?Ja jsem podstoupila jako ty indukovany potrat,ale bylo mi receno 4-6M pauza...Tak ted uz 3. mesic cekam a davame si pauzu.Jenze kazdy doktor rekne neco jineho a pak se v tom vyznej 😉

duhovka
17. kvě 2011

@veruska
zajímavé...já jsem se ani do průkazky nekoukala, zda mi ho měřil nebo ne...
Mě taky vyšly nic moc triply 1:sto něco a taky jsem byla pozvaná na gen. konzultaci, ale pak zpětně, když viděli výsledky z NT screeningu v prvním trimestru, tak říkali, že to bylo ok. Tyto testy jsou často falešně pozitivní...

@macik79
je super, že můžete začít hned s těhotněním🙂 přeji, ať to vyjde co nejdříve a je to tady samá těhulka...jako Věrka🙂 té to pěkně nabíhá, to je fakt super!!!!

macik79
17. kvě 2011

@kami77 mě v nemocnici řekli půl roku, ale mám výbornýho gynekologa, je to Egypťan a volal mi i do nemocnicnice jak to zvládám a fakt se staral. Ten mi říkal že můžeme hned po šestinedělí. Nijak netlačit, ale nechránit se a tělo si řekne. mě to hrozně pomůže jen z toho pocitu, že už můžu třeba být těhotná. Jsou to 3 týdny a pořád mě rozbrečí kde co. Včera mi automat na kafe nechtěl vzít desetikačku a mě to rozbrečelo jak se mi v životě nic nevede🙂

sue_m
17. kvě 2011

@macik79 u popisu pláče u automatu na kafe se mi úplně vyloudil úsměv na tváři 🙂 jak pravdivé, taky to mám tak, že mě rozbulí i vyložená maličkost... přeju, ať se zadaří co nejdříve. Taky jsem toho názoru, že hlavně miminko nejvíc pomůže. My jsme se po šestinedělí taky nechránili, sice je u nás šance na přirozené otěhu asi mizivá, nikdy se tak nepovedlo, ale přece jen, taky jsem doufala, že třeba se v těle po porodu a těhotenství něco změnilo a podařit by se mohlo. Tak držím palce!

veruska007
17. kvě 2011

Mne v nemocnici rekli 3 - 6 mesicu, ale PA mi pak rikala, at to nechame po sestinedeli a telo si rekne. A reklo si, teda az po trech mesicich, ale to neva. Jo, s tim brekem to znam... ale fakt se mi to spravilo, pomohlo mi, ze jsem otehotnela, pak ze miminko zacalo kopat a ja minula ten proklety tyden... a ted uz je to o moc lepsi, i kdyz bolave to asi bude vzdycky.

berule
17. kvě 2011

Ahoj, další smutný příběh, držím pěsti Angeelo ať už je jen líp.
Já dnes byla poprvé v poradně v porodnici, malá má prý zrychlené srdíčko, ale dr. se na tím ani nepozastavil, tak nevím proč to PA řešila. Jinak jsem najednou z 37.tt v 38+1tt a prý to dr. vidí tak za 14 dní na porod, malá má už 3100g. Tak jsem zvědavá jestli se trefí 😀

macik79
17. kvě 2011

@sue_m No mě to teď už taky přijde úsměvné, ale včera mě to rozhodilo🙂 Prostě mi to přišlo děsně líto, že chci kafe a nemůžu si ho koupit a byla jsem taková bezbraná, jako co budu bez toho kafe dělat🙂

kami77
17. kvě 2011

@berule Je to povzbudiva zprava ze se vsechno blizi ke stastnemu konci. Drzim pesti,at vse probiha a probehne bez nejmensich komplikaci a budeme tu moci privitat zdrave miminko!! 🙂

kackag
17. kvě 2011

@angeela ahoj,je mi líto, nikdy na to nemůžešbýt připravená.V takovém nejradostnějším období života se objeví najednou nejhorší zpráva ☹ je to nespravedlivé ☹ s námi ti bude lépe, aspoň ti to tu poůže se vypsat.

berule, to je úžasný, najednou takové vysoké tt, že jsi si přidala 😀 tomu se mi nechce ani věřit.Už se těším až se narodí holčička 🙂 přeju vám rychlý a pohodový porod.Asi budu zase plakat, až se tu objeví zpráva,že se narodila holčička,už teď mám husí kůži.

wwwerca
17. kvě 2011

@berule Parada, tak at jde vsechno jeste lepe nez nejlepe 😉

wwwerca
17. kvě 2011

Jinak nam dali pauzu pred dalsim snazenim pul roku, jak v nemocnici tak i muj dr. Nechtelo se mi, ale strach mi nedovolil. Ted to bude 7 mesicu, dva cykly se uz snazime. Prvni uplne cisty, druhy a ty dalsi uz s Clostilbegytem a Utrogestanem kvuli predchozimu dlouhemu snazeni a nepravidelne mrse. Snad se brzo zadari, jelikoz jsem z toho celkem na mrtvici a potrebuju uz uklidneni, nebo spise nervy jinym smerem 🙂 V praci se to nejak kazi a ja bych rada co nejdrive vypadla 😀 Tak snad ted kolem tech dovolenych bude min stresu a prdolka se zadari. Samozrejme preju vam vsem at se dari co nejlepe!

duhovka
17. kvě 2011

Hezky vecer, tak jsem se dneska strasne moc tesila ke svemu gynekologovi, ze mi rekne neco pozitivniho a odchazela jsem s brekem☹ udelal ultrazvuk, rekl, ze sliznice je nizka, folik malinky (17mm) a byla jsem odeslana na pracoviste IVF! Po deseti minutach bylo vymalovano. Ani se nezeptal, zda jsem treba vypozorovala pozdejsi ovulku a tim padem by folik mohl jeste rust☹ coz je asi muj pripad.... Asi se mu to nechce resit. Tak moc jsem verila, ze v kvetnu to vyjde, ze ted tu sedim a bulim a opet si pripadam jako kdyz jsem prisla domu z nemocnice.
Jdu spat, at to zaspim.... Tak doubrou a at se nam vsem zda jen o tom nejhezcim.....

sue_m
17. kvě 2011

@duhovka teda, co to čtu?? to hned gynekolog navrhl IVF? ☹ to je divné, ani třeba clostilbet na ovulku nenavrhl...? nebuď smutná... ještě nic není v květnu ztraceno, folík může růst a jen bude ovulace později...

veruska007
17. kvě 2011

@duhovka Hele, ja kdyz prisla se stejnym nalezem a krabickami Clostylu a Utrose v kabelce domu, tak mi taky bylo do breku. Jenze jsem leky mela zacit brat od pristiho cyklu, a ten porad meskal, dve vyvolavacky a porad nic... a byla jsem ve tretim mesici, ani nevim jak a byl z toho Honzik. Tak hlavu vzhuru, ju?

duhovka
17. kvě 2011

Dekuji, moc moc dekuji za mila slova.....

berule
18. kvě 2011

Děkuji holky za povzbuzení, taky doufám, že bude všechno v pořádku 😉

klara.k
18. kvě 2011

holky moje, zdravím vás a přeju pěkný den.

@berule tak se ti to pěkně přiblížilo, ať je vše jen a jen v pořádku. Těším se až nám napíšeš, jak to všechno probíhalo a z těch smutných příběhu, vyplyne na povrch, krásná pozitivní a součásná radost. 🙂
@duhovka nesmutni, zázraky se dějí a když ne, tak IVF funguje. Já vím, je to pech, doktoři neumí apsolutně podávat nepříjemné zprávy, za to bych jim nakopala pr.el !!!! Ale šťastný konec nás snad čeká každou. Předtím jsi otěhotněla přirozeně?

Jinak já jsem byla na kontrole na hematologii, a už tam nemusím chodit. Jediné co mi řekli, že mám málo bílých krvinek, tak jsem brala léky a teď už je i to v pořádku, takže z jejich strany prý není sebemenší problém, proč neotěhotnět a nedonosit zdravé a živé miminko. Tak teď ještě ty //

klara.k
18. kvě 2011

@duhovka ještě k té sliznici, ptala jsem je v jedné diskuzi a odpověděli mi, že roste 1,5-2 mm za den, při KETu by měla mít minimálně 8 mm, ale že někde četli že se zadařilo i když měla míň. Opravdu nevěš hlavu, nám doktoři řekli, že by to byl zázrak a já v něj věřím. Teď to budeme zkoušet na dvoči a pokud nic tak jdeme do KETu.

kessinkaa
18. kvě 2011

Ahojky,tak jsem se ptala,na tu sliznici,těhotní se i se 7mm,ale nejideálnější,je kolem 11mm.V pátek jdu na ket,tak mi držte palce 😉

klara.k
18. kvě 2011

@kessinkaa děkuju za info. Palce držím už teď. 😉

kessinkaa
18. kvě 2011

@klara.k díky moc 🙂

kami77
18. kvě 2011

@kessinkaa To vis,ze budeme drzet palce,at vsechno dopadne jak ma!!! 🙂

kessinkaa
18. kvě 2011

@kami77 super,snad budu další vlaštovka 😉

kami77
18. kvě 2011

@kessinkaa O tom nepochybuj!!! 🙂

duhovka
18. kvě 2011

@klara.k
děkuji za útěchu...mě prostě jen přišlo, že kdyby řekl, že je to ok, jen je folík ještě malý, ale ať se snažíme a trošku mě pozvbudil nebo dal něco na ten růst jak sliznice tak folíků, tak by to bylo ok, ale on je lenoch líný a když je nějaký problém, tak ruce pryč. Prý až budu těhu, tak ať přijdu. To jo, ten už mě tam nikdy neuvidí a přemýšlím o "hezkém" hodnocení na webu.
Jinak jsem minule otěhotněla přirozenou cestou. Mě prostě přijde divný, že minule to šlo a teď ne. Možná je to v mé hlavě a proto to nejde☹
Vy taky zkoušíte i přirozeně, viď? Taky věřím, že až berule porodí (přeju ti, ať všechno dobře jde a už brzyčko si vezeš domů miminko), po ní Věrka a pak už to půjde nám všem. Holky prolomí ledy i za nás🙂
Na dovči je velká šance, jedete v ten správný čas🙂?
Ještě k té sliznici....když já nevím, zda mi říká ten rozměr obou stran nebo jen jedné...minule mi řekli 8mm a teď 4mm. Jesti jsem měla minule slabou MS, tak teď nedorazí vůbec☹

@kessinkaa
Držím pěsti a děkuji za info!
Hned nám musíš napsat, jak to dopadlo a jak najdeš //🙂!!!