Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
22. říj 2010

No, ja spim zpravidla 6h. I s kamaradkou jsme toho moc nenaspaly 😉.
Brigady - pisu odborne clanky a prednasim 😉.

veruska007
22. říj 2010

Ja jsem ted vyrizena, Honzik sel spat a vzbudil se s 39 horeckou. Minule pri teplote malem umrel diky febrilnim krecim. Ted jsem se klepala, ze jsem bez fernetu nemohla ani nabrat Nurofen... snad to bude dobry. Jen se mi to vsechno vraci. Horecka, krece, ... Jakoubek...

lucie.krajcarova
22. říj 2010

@veruska007 ty jo, to mě moc mrzí, chudinka malej... teď toho řádí moc, na plavání jsme byli tři místo osm dětí... náš se prozatím drží... tak a´t se prďolka brzy uzdraví'!!!
jo a jak dlouhý teď míváš cyklus? u mně to je fakt hrůza....

veruska007
22. říj 2010

Teď po potratu cca 30 dní, bývávalo i přes 100 😝

veruska007
22. říj 2010

moc mi pomaha merit BT, i kdyz ne nejak extra prisne... ale ovulku dle toho poznam a nestresuju zbytecne s testama pro opozdene ovulce 😉

veruska007
22. říj 2010

@lucie.krajcarova Hele, uz vim, odkud se zname! Z diskuse deti, ktere byly otocene KP! Honzik se pak nastesti nechal ukecat a pretocil se sam, psaly jsme si kvuli tomu 😵

lucie.krajcarova
22. říj 2010

jéé vidíš, to je asi pravda 🙂)) jen doufám, že druhé dítě se otočí správně 🙂))

veruska007
23. říj 2010

To ja taky, ale tehotenstvi mam v podstate stejne jako maminka a te jsme se nakonec otocili vsichni, ale take az pozdeji. Tak ja doufam, ze pristi miminko se taky otoci. Jen doufam, ze bude. No, to se dozvim za dva tydny 😅 .

lucie.krajcarova
23. říj 2010

takže teď máš ovulku? já zítra zase testuju, už jsem 40. den...

veruska007
24. říj 2010

No, uprimne receno, myslela jsem, ze jo, vsechno tomu odpovidalo, i vzestup teploty... ale dnes rano zas velky pokles, tak teda nevim ... ale mela byt. Uvidim zitra, jestli teploty zustanou hore nebo dole.

lucie.krajcarova
26. říj 2010

@veruska007 Jejda,tak kdo ví, jak to jde.. já už jako začala špinit, ale nic se nerozjíždí. tak jsem myslela, že už menzes, ale nevím. manžel mě přesvědčil, ať jdu zítra radši na tu gyndu, ať to rozlousknou.. protože normálně teda špiním víc..

veruska007
27. říj 2010

No, ja jsem tento mesic takhle:

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/verusenka/gr...

Nechapu to zvyseni, myslela jsem, ze ovulka, ale asi to bylo tim, ze jsem vstavala o dve hodinky pozdeji. Takze ovulka to asi nebyla a porad na ni marne cekam. Zas budu mit nekonecnej cyklus jako jsem mivala pred tehotenstvim 😠 . No, jeste mam par baleni clostylu a utrogestanu, tak premyslim, jestli to od pristiho cyklu zkusit cilene nebo se na to vykaslat, nechat tomu volny prubeh... jit se odreagovat do prace, Honzika dat opravdu do jesli... Porad se mi to honi hlavou.

lucie.krajcarova
29. říj 2010

tak u mně už je jasno, menzes dorazila a v plné síle 😒

veruska007
31. říj 2010

Ja jsem 25 DC a o ovulce ani slechu ☹. Budu mit asi nekonecnej cyklus.

lucie.krajcarova
1. lis 2010

tak my jsme o tom taky mluvili s manžou... a dospěli jsme k názoru, že přece jen teď uděláme max, aby to vyšlo. abych v dubnu nemusela do práce. a když tak jen na chvíli. dnes jsem se dozvěděla, že ani soukromé jesle nemáme jisté, takže stejně nevím, kam bych malého dala ☹

veruska007
2. lis 2010

Toz nam malyho vezmou do jesli v pohode, teda, pres znamosti, ale co uz. Aspn ze to je vcelku jiste. Ale moc bych to nechtela, pry pak byvaji deti hodne casto nemocne, tak se bojim, ze kdybych v tu dobu byla nemocna, co vsechno by mi Honzik domu donesl. Navic predstava, jak budu tehotna, bude mi spatne, a budu vodit Honzika do jesli, pak 8h v praci, pak z jesli... no, to by bylo jeste mnohem narocnejsi nez ted.

Jenze kontyhel nekontryhel, ovulka porad nikde a cyklus mam pekne divoky. Asi se mi to rozhodilo tim krvacenim uprostred cyklu ☹

veruska007
10. lis 2010

@veruska007 http://www.fertilityfriend.com/home/2bfb80
Toz ja nevim s tou ovulkou, tady to vypada skvele, ale na Womenzone mi vysla ovulka skoro o tyden pozdeji ☹.

felicitta
10. lis 2010

Ahoj holky,
tak koukám zatím nic nového,čekám až napíšete že jste těhule...
U nás zatím vše v pohodě,už kopeme a taky víme co jsme! 😵
Mějte se fajn a krásné snažílkování 😉

veruska007
10. lis 2010

Ahoj, ja se snazila vlozit graf s BT, ale nevim, jak na to ☹. Podle jednoho grafu mela ms dorazit predevcirem a nic. Podle druheho ma dorazit az za tyden. Tak chvilka napeti. To vis, // bych si moc prala.

Tak co jste 🙂?

Mne ted volala kamaradka, ze je ve 4. mesici... ach jo, uplne me to rozhodilo.

lucie.krajcarova
10. lis 2010

@felicitta gratulka 🙂 a co tedy? v profilu nemáš žádná jména, tak nic nevím. ale tipuju kluka 😉
@veruska007 ještě nemáš pravidelnou ms? to jsem nevěděla, že podle bazální teploty se dá určit i kdy přijde ms. myslela jsem, že je to hlavně na ovulaci.. no jsem zvědavá... pokud by mi ms teď dorazila tak kolem 30 dnů, tak je to naprd. zaplatili jsme si víkend welness, tak to bych si to neužila. museli bychom to přesunout. ale vzhledem k tomu, že předchozí cyklus byl pekelně dlouhý, tak to tak černě nevidím...
s tou kamarádkou, to zabolí....

veruska007
10. lis 2010

@lucie.krajcarova
Jj, misto abych psala disertačku, tak tu bulím.

Cyklus mám pořád pěkně rozhozený, ale měřím BT. Podle Fertility Friend jsem 15 DPO, ale podle Womenzone 10 DPO. Tak nevím. Každopádně ovulku jsem měla 20 nebo 26 DC. Pokusím se to ještě týden vydržet, pak koupím testík a uvidím. Doufám, že to vyjde. Nechtěla bych být na Vánoce netěhotná... přeci jen, čekali jsme Vánoční miminko, asi bych na to hodně myslela.

lucie.krajcarova
10. lis 2010

veru a jak dlouhé cykly máš teď po revizi?

felicitta
10. lis 2010

Je to holčička!!!! 😵 A to jsem si strašně moc přála,teť jen ji v pořádku donosit 😒 S jménem ještě raději počkáme..
Dnes jsem byla u zubařky a odmítla mě ošetřit,že když píchám heparin se bojí,nevím co by se dělo kdyby mě něco akutně bolelo,já chtěla jen sundat zubní kámen tak to musí počkat...

Moc Vám oběma to mimi (pod srdíčkem) pod stromečkem prěji!!! 🙂

kackag
10. lis 2010

Ahoj holky,
již delší dobu sleduji vaše fórum a původně jsem se vůbec nechtěla zapojovat, ale nějak mně to k vám táhne 😉 Mám stejné problémy a mám pocit,že moje známý a kamarády už toto téma nezajímá a moc nechtějí už o tom se mnou mluvit,asi si myslí, že je to už dlouho a vše je zapomenuto,ale nikdo komu se to nestalo nepochopí, že se to stále vrací a vrací a není den, kdy bych na to všechno nemyslela.
Já mám za celou svoji éru za sebou 3X přerušení v 7,8 a 11 týdnu, ale to co mně bolí je potrat v 16 týdnu (
4/09) a potrat v 23 týdnu (09/10) ten byl nejhorší a nejhorší je na tom,že to byla holčička, které jsme už dali jméno a do poslední chvíle kopala.Miminka byla zdravá, akorát najednou přišly kontrakce,které se nedaly zastavit. Doma mám 7letou holčičku, která se pokaždé na miminko hrozně těšila.Mám za sebou vyšetření na hematologii, imunologii a genetice a jsem zdravá ☹ což mně vůbec netěší, když se vlastně doposud nepřišlo na příčinu.Strašně moc si přeju druhé dítě a nevzdávám to,ale bojím se co bude příště, ale naděje umírá poslední.
Přeju nám všem hodně štěstí a zdravé děti, přeci se to musí jednou všechno obrátit v dobré 🙂

felicitta
10. lis 2010

@kackag
Ahojky,to je fajn že jsi napsala..To je právě to co bolí nejvíce,že pro většinu žen je porodit zdravé dítě naprostá samozřejmost a často si připadám jiná,protože to u mě tak není a přiznám se,že o tom ani nikde nemluvím,nesnáším ty pohledy (plné falešné lítosti) a komentáře a přitom vůbec neví o čem mluví... 😠
Vlastně jsme na tom stejně mám udělanou imunologii,genetiku a hematolku a vše je negativní,jsem zcela zdravá a proč to dvakrát tak dopadlo (24tt,26tt) se prostě neví..A dál už není kde hledat,prý je to příroda...
Píchám teť heparin,ale je to pouze pokus,taky se strašně bojím,v noci skoro nespím,mám hrozné sny ale jsem ráda že jsem našla odvahu to zkusit znovu i když to trvalo 14 let.
Ale odvahu ty máš určitě,protože tolik pokusů to tedy vážně obdivuji,to prostě musí příště dopadnou dobře!!!
Chápu to dobře,chcete to zkoušet znovu?
Přeji Ti hodně štěstí

lucie.krajcarova
10. lis 2010

@kackag ahoj, vítám tě v našem smutném tématu, které si děláme maličko veselejší. máš to ale smutný příběh... je mi to opravdu líto, tolik potratů... dokkonce i v mém okolí znám někoho, komu se jen o týden a kousek později než tobě. ve 25tt narodilo živé miminko... řekli ji, přijít o den dřív, tak je to bráno jako potrat... vážila jen 700 g. vůbec nevím, jak to bude dál. teď je jí asi 6 týdnů.. bojím se i zeptat, jak se má...tak nevím, co je horší, jestli o mimčo přijít, nebo porodit takhle brzy... tak aspoň víš, že s brzkým porodem v tom nejsi sama...
moc a moc držím palečky. bereš nějaké vitamíny? stejně se divím, že všechna vyšetření skončila dobře, je to zvláštní..

kackag
10. lis 2010

@felicitta určitě to znovu zkoušet budeme,ale mám hrozný strach,že vydržím o dva, tři týdny déle a stejně je to strašně brzy,ale nesmím na to myslet.Už tentokrát jsem je prosila ať mimi zachrání a oni mně varovali, že pokud bude žít, bude těžce postižené, nakonec porod nepřežila.Doktor mi řekl, že přístě pokud bude vše v pořádku do 16týdne,pak mně udělá cerkláž a budu ležet v nemocnici dokud nebude mít dítě 1kg a pak mně pustí samozřejmě s klidovým režimem domů,ale toho se taky bojím,protože cerkláž je dost riziková ohledně infekce. Já jsem myslela felicitta,že jsi měla nějaký problém s krví? To já taky brala teď anopyrin, což je podobné heparinu a brala jsem do 12 týdne utrogestan.Ještě mi teď byla doporučeno si nechat vyšetřit štítnou žlázu, protože se může objevit nějaká vada v produkci hormonů aniž bych měla příznaky,tak uvidíme.Každopádně musíme začít to zkoušet co nejdříve,protože mně tlačí už věk, je mi 36let. Ty jsi byla na plodovce??Já jsem ji naposledy odmítla,taky byla holčička zdravá, ale příště už radši půjdu.Chtěla jsem ti říct,že tě děsně obdivuji, co jsi všechno dokázala s vaší holčičkou a držím ti veliké palce, určitě to dopadne 🙂

kackag
10. lis 2010

@lucie.krajcarova No právě.jsem nakonnec snad asi ráda,že to takhle dopadlo, protože by jsme to asi nezvládli, navíc máme jedno zdravé dítě,které by strádalo ☹ beru snad už dva roky v kuse listovku s jódem a vitamínový přírodní olej(www.nobilis.cz) a teď bych chtěla ještě zkusit měsíční kůru s wobenzymem, prej je dobrej na celkovou imunitu ....
taky mi jeden léčitel doporučil pít čaj z hluchavky.. No prostě už zkouším všechno,hlavně už nějak doktorům nevěřím, tak se vydávám cestou přírodní 🙂

felicitta
11. lis 2010

@kackag
Ahojda,to je dobře,myslím to,že to nevzdáváte!!!Moc držím pěstičky!Proč jsi brala anopirin ty?A jak Ti je po psych. stránce,je to u tebe tak čerstvé..?My všechny víme jak smutno Ti teť asi je... ☹

Vím zní to divně,ale myslím si že je lepší,když to skončí definitivně,nežli tak jako u mě nebo u kamarádky Lucie,ono to zachraňování toho malého človíčka v mých očích nemá smysl,24-28tt má 30% riziko těžkého postižení,takové dítě nemá ze života opravdu nic,jen bolesti a taky si myslím že my jsme to zvládly jen proto,že jsme se mohly věnovat pouze jí,pro zdravého sourozence by prostě nebyl čas..Já jsem se domluvila s lékaři,že u mě je minimum 30tt...

Z mé strany je to pokus poslední,už takhle jsem s nervy na konci,právě ten hrozný strach a co více se blížíme k tomu osudnému 24-26tt,je to horší a horší,jsem se tak trochu spoléhala na ten heparin,ale už jsem slyšela tolik případů kdy to dopadlo smutně i přes heparin.Mě se pokaždé odloučila placenta a podezření bylo,že se v ní v pozdním stadiu těh.t voří tromboza,ale to se bohužel nepotvrdilo,ten heparin píchám,že prý nemám co ztratit, třeba to pomůže.
Na plodovce jsem nebyla,jsem srab ,ale taky myslím je lepší tam jít...

felicitta
11. lis 2010

@lucie.krajcarova
Ahoj,nevím jak dobrá kamarádka to je,ale třeba bude ráda ,když projevíš zájem......
Ale to samozřejmě záleží na charakteru tvé kamarádky a jestli jí se situací pomáhá rodina..Je mi jí moc líto,ale třeba bude mít to obrovské štěstí a vše bude dobré,moc bych jí to a té malé holčičce přála!!!

Já bych tenkrát radost měla a právě se mě ze strachu nikdo ne nic neptal a tak jsem měla pocit,že to mé okolí nezajímá až dnes vím že to bylo ze strachu...

Taky jsem se chtěla zeptat jaké máš ůspěchy s tou Zumbou,mám v plánu se s ní pokusit sundat ty těhu. kila?