Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

margie
7. říj 2014

U mě vždy než mi praskla voda došlo k silnému krvácení. Doktor mi pak řekl, že i takto začíná porod. Takže já vlastně ani nevím jak má ta hlenová zátka vypadat.

margie
7. říj 2014

@potrat Ono ti to stejně asi časově nevyjde dřív než na ten začátek příštího roku. Teď budete čekat měsíc na výsledky u Ulčový. Když se nic neprokáže tak pak tě asi taky pošle na hysteroskopii s odběrem jako mě. To je další měsíc. Ten zákrok se dělá 20-23 den cyklu. Já měla štěstí, když jsem u ní byla, že jsem byla 16 den a v Mulačovce se strašně moc snažili aby našli termín, jinak bych čekala další měsíc na zákrok a další měsíc na výsledky. Bohužel tohle je běh na dlouho trať. S těmi vánocemi u nás to je podle mě hodně optimistická prognóza. A teď ještě záleží zda se něco najde.

zhortova
7. říj 2014

@potrat nad tím jsem tolik nepřemýšlela, ale kdoví, kde je zakopaný pes. Poprvé mi jen odtekla voda...zátky jsem si teda taky nevšimla, ale byl to 18.týden. Teď mi voda neodtekla, tu mi praskli až při porodu...ani přesně nevím, jak to bývá....hlenová zátka se už tvoří takhle brzo?

jhoki
7. říj 2014

@margie Tak to nefunguje, když bereš ATB nikdy všechny bakterie nezničíš, nemůžeš se jí zbavit do poslední. To imunitní systém dokoná to dílo, během těhu je imunitní systém potlačen, je to normální, aby matka nebojovala proti plodu. Ten steh je ideální líheň pro ty potvory.

zhortova
7. říj 2014

@margie To jsem ráda, že jsi to tak zvládla. Ono každé anestetikum je takhle záhul, tak určo fajn, že jsi byla v klidovém režimu. Neboj, to šestinedělí rychle uteče. Já si taky nejdřív malovala, jak bychom se už koncem října mohli snažit, ale ještě taky nemám všechna vyšetření a asi zkusím ještě fakt zatlačit na tu imunologii. Díky moc za ten typ...ale asi by pro mě bylo skutečně schůdnější absolvovat něco v Brně. Přijde mi, že stejně neustále jenom lítám po doktorech...ze mě musí mít v práci fakt radost 🙂. Ale tak když zase není práce, tak by naopak měli být rádi, že tu nepřekážím ne?
Jj, tak antibiotika by určitě měla být dobra, ale mě dávali antibiotika i po tom sešití, infekce v těle nebyla a dle pitvy jsem potratila kvůli infekci....takže mi to dává faaaakt logiku ☹

zhortova
7. říj 2014

@jhoki....no úplně mi to takhle sedí na mě. Před šitím bylo vše ok, žádná infekce ani bakterie v těle a po stehu to bylo týden dobré a pak vše blbě...údajně infekce...a to jsem pokračovala v braní antibiotik. Ale zajímavé je, že bakterie, co mi prokázali z krve v porodnici se neukázali v rozboru pár dnů poté....tak mi právě vůbec není jasné, kde to v těle bylo. A navíc mě čím dál vice doktorů přesvědčuje v tom, že ta infekce až tak jasná není...tak si pak vyberme.

margie
7. říj 2014

Ahoj holky, tak u mě novinka. Od pondělka nastupuju do práce. Jak se to vše posunulo, tak bych musela na úřad práce a přišla bych o mateřskou. A vše šlo strašně rychle, v pátek na pohovor, v pondělí volali ať dnes přijdu a nabídli mi místo. Upřímně jde mi o to překlenout 3 měsíce zkušebku, abych zase měla nárok na nemocenskou a mateřskou. Ale aspoň přijdu na jiné mylšenky. Není to nic extra, ale je to práce v kanceláři a kousek od domu.

margie
7. říj 2014

@jhoki Aha, tak to je škoda, myslela jsem že to jde jednoduše. Preventivně by nasadili antibiotika a byl by klid 🙂

jhoki
7. říj 2014

@zhortova No, je to složité. Také záleží, jaká laboratoř to dělá a jak se to odebírá..Některé ze stěru není šance vykultivovat. Taky si myslím, že čím více se vyšetřuje, tím je větší šance zanést na čípek infekci. Donesla jsem si z nemocnice po druhém těhu další "suvenýr". Taky mám tak špatnou imunitu, že z dlouhodobého hlediska se mi podaří bakterii zbavit jenom autovakcínou.

zhortova
8. říj 2014

@jhoki takže sis z porodnice donesla nějakou bakterii, které se tělo jen tak nezbaví? A kde Ti na to takhle přišli, až ten Tvůj doktor, který se o to tak zajímá? No pokud jo, tak to nevím, co už by člověk měl jako dělat. Předpokládám, že doktoři by měli léčit a ne jenom teoretizovat a ještě blbě. Já už tomu snad ani nechci rozumět. Čím má člověk vice informací, tím je to horší 🙂.

zhortova
8. říj 2014

@margie No teda, tak to je teda rychlovka. Ale určitě to bude fajn pro Tebe. Přijdeš mezi kolektiv a snad to tam bude všechno v pohodě. A určitě je rozhodující, že když aspoň jsi takhle zaměstnaná, že pak budeš mít nárok na mateřskou...přeci jen, kdyby byl člověk na úřadu práce, tak to není zrovna asi ideální. Pak je každá koruna k dobru. A navíc, když se nám ta vyšetření tak protahují, tak když by to snažení vyšlo na prosinec, než bys něco zjistila...tak už budeš mít zkušebku za sebou a je to. Ono to v té práci fakt docela letí. Já už tu jsem týden a je nás tu vice, co nemáme práci....tak jsme si vytvořili takový menší team a je to fakt zatím na pohodu. Akorát jsem teda zjistila, že tím, jak byl člověk na delší neschopence, tak mi první měsíc vezmou z platu bonusy, tak nebude tak vesele, jak jsem si myslela, ale rozhodně zase lépe než jenom s neschopenkou. A jakou tam budeš mít pracovní dobu? Tak hlavně si ještě užij pár dnů volna než Ti začnou jiné starosti....

margie
8. říj 2014

@zhortova taky mě to překvapilo jak to šlo rychle. Pracovní doba od 8 do půl 5 a trvá mi to autem cca 20min, takže je to dobré. V pondělí začínám, vůbec nevím jak to tam bude s internetem, ale přijdu určitě na jiné myšlenky, tak to bude fajn. Doma mi to už leze na mozek a přijdu si nějak blbě že nechodím do práce. Takže ted si ty poslední dny volna užiju a pak hurá do pracovního procesu 🙂

potrat
8. říj 2014

@maegie...tak to je super,že už máš práci,aspon taky přijdeš na jiné myšlenky a máš to kousek,takže bez dojíždení.Jo jo užívej volna.Máš pravdu,doma už je nuda,já taky budu muset hledat práci.Mrzí mě,že mě z práce vyštípali po 7 letech,a vlastně bez duvodu,odstupné mi nechtějí dát,tak zkusím právníka,protože si myslím,že na to nárok mám. 🙂 🙂 ...

potrat
8. říj 2014

@zhortova...hlenová zátka se musí tvořit brzy,zabranuje právě těm infekcím.Já si nikdy nevšimla,že mi odtekla,ale v tu chvíli je to to poslední,na co člověk myslí.Holky co je to ta autovakcína?No já si taky vždycky myslela,že až otěhotním,budu ležet v nemocnici,nasadí antibiotika a bude,ale pravda to fakt není.Některá antibiotika ani nemusí zabrat.Jsou vždy citlivé jen na něco.Tak ti máš v práci celkem pohodičku,to je dobře. 🙂 A tu imuno si zkus fakt zařídit sama,než se vrhneš do dalšího těhu... 🙂 třeba něco mužou najít.

zhortova
8. říj 2014

@margie Jj, tak uvidíš a snad narazíš i na dobrý kolektiv, to dělá strašně moc. A možná i lepší, že máš úplně novou práci, kde o Tobě nikdo neví. Přeci jen, vracet se na místo, kde Tě všichni znají a například ví, čím si člověk prošel...taky není zrovna ideální. Na lidech dost záleží. Tak budu držet pěstičky, ať jsi tam spokojená...uvidíš, že to bude zase fajn změna. Já se do práce absolutně netěšila...však víš, ale nakonec je to dobré, nenadřu se a ještě mám i lepší peníze než doma...no a před Vánoci to jenom bodne.

zhortova
8. říj 2014

@potrat aha, tak to jo...no tak to já jsem teda taky zrovna neregistrovala. Ale myslím, že kdyby byl problém v tom, tak by to už snad někdo řekl ne? No já jsem o té autovakcíně právě vůbec nic neslyšela, až jhoki o tom má dobré info. No určitě máš pravdu, že mnoho antibiotic je hodně rezistentních, takže ani nepomohou, ale já pořád věřím, že se to sakriš už přece musí jednou podařit. Na to imuno budu doktory fakt tlačit...protože přeci jen se tam může něco najít, ačkoliv všechna ostatní vyšetření jsou dobra...tak se právě tam něco může naskytnout. Akorát mě pořád všichni tvrdí, že je to zbytečné, když můžeme bez problémů otěhotnět spontánně. Tak zkusím zapůsobit na tu moji doktorku s rizikovým...půjdu tam...no zatím nevím kdy. O víkendu měla dorazit druhá menstruace...a už to zase začíná. Minule jsem měla šílený cyklus. Ovulaci mívám až tak 21.den cyklu a tím pádem cyklus přes 40 dnů je u mě běžný...A minulý týden mi právě doktorka říkala, že mám tak těsně po ovulaci....tak si asi ještě počkám. Na vyvolávačku se mi nechce....a to se snažím pít kontryhel a vitaminy....ale asi to na mě moc nezabírá.

jhoki
8. říj 2014

@zhortova Mám špatnou imunitu, dostanu třeba ATB a za nějaký čas se ta bakterie vrátí znovu. Pak už zbývá jen autovakcína, ale je to program tak na rok. Nezobala jsi někdy utrogestan? Můj doktor všechny tyto záněty řeší, tvrdí, že dělají předčasné porody. Jinak u minulé doktorky mi z cytolky, z prevence vycházel nespecifický zánět na čípku. Nikdy mi nic neřekla, že je to ok a za rok znovu. Dozvěděla jsem se to náhodou z karty. Doktor mi pak řekl, že pokud tam je ještě papilomavirus, urychlí to vznik dysplazie a jsem kandidát na karcinom.

potrat
8. říj 2014

@jhoki...já toto těhotenství brala celou dobu utrogesan,do 3m jsem měla 6 tabletek a potom 2 na noc,vkládala jsem si je do pochvy.Prý udržujou těhotenství a zabranují infekcím.No mě to tedy moc nepomohlo,tolik infekci jako v tomto těhu jsem nikdy neměla,taky to bylo nejkratší.Stěmi bakteriemi máš pravdu,prý se vráti i po přeléčení.

zhortova
8. říj 2014

@jhoki aha...tak to jo. Ale teda máš výhodu, že tomu tak rozumíš. Ale nechápu, proč tohle neřeší doktoři, ale dozvídáš se to z nějaké Tvé karty....ty jo, to je všude nepořádek, škoda mluvit. To jsou teda prognózy toto....tak pokud ta autovakcína má fakt takový účinek, tak jenom dobře. Já jsem utroš taky brala, myslím, že do toho 12.týdne, jak se doporučuje. Ale začátky byly úplně v pohodě...nicméně to opět nedopadlo...holt je problém asi jinde....

margie
8. říj 2014

@potrat Teda to je fakt hnusný, jak se k tobě v práci zachovali. Pokud jsi tam pracovala 7 let a bez důvodu tě vyhodili, tak máš určitě nárok na odstupné. Maximálně kdyby tvou pozici zrušili a propustili tě pro nadbytečnost, ale určitě je lepší se poradit s právníkem. Občas stačí jen firmě pohrozit a oni obrátí. Já jsem přišla o práci na začátku těhotenství a právě teď je v říjnu poslední měsíc ochranné lhůty a tak bych musela na pracák a neměla mateřskou a nemocenskou v dalším těhu.

jhoki
8. říj 2014

@zhortova Utroš se klidně může brát celé těhu, brala jsem ho od 30. t. do porodu. No já nevím, jestli mi to pomůže, že jsem zdravotník, když jsem pacient, doktoři mě stejně neposlouchají. Jsou přesvědčeni o svých pravdách, myslí si, že když jsou kapacity v centru, ví všechno nejlíp. Pak příjde sestra a vyloupne mi utroš z pláta a položí na špinavý tácek na jídlo na nočním stolku a že si mám tabletku zavést do pochy. Jsem myslela, že mě omyje! Další den mě při vyšetření slijou dezinfekcí a když jsem z toho dostala kandidozu a domáhala se macmiroru bylo mi řečeno, že antibiotik už jsem dostala dost. Mohla bych napsat knihu o podobných šílenostech.

jhoki
8. říj 2014

@potrat Je to imunitní problém, ale imunolog to u mě nějak neřešil. Nevím, jestli zkusit ještě nějakého jiného. Brala jsem pořád v těhu antibiotika, nějak to ty potvory udržovalo v rozumném počtu. Pomohly mi ty dvě autovakcíny co jsem měla, uvažuju o třetí.

potrat
9. říj 2014

@margie...já když odcházela na nemocenskou,bylo vše ok,každej mi z práce volal.A potom když jsme přišli o mimčo uplně obrátili.Věděli,že se po šestinedělí vrátim,v září když jsem měla nastoupit jsem se nakonec dozvěděla,že musím do jiného města na zaškolení a pak to jednání naší oblastní...no hruza,to bych mohla napsat román ☹ takže mi vlastně,řekla,že už mě tam nechtějí a naznačila,že odstupné nedostanu at dám sama výpověd,tak sem šla radči marodit.To je tak když si oblastní nasadí své koně.Jsem z toho hotová.Ted musím najít smlouvu a řešit to.No holky nemáme to tady nikdo lehké. 😒

potrat
9. říj 2014

@jhoki...tak to mě nikdy nikdo,žádnou autovakcinu nenabídl,ale já zatím nemám vyšetřenou imunitu.Ted jedu poprvé na vyšetření.Minulé těhu jsem taky měla ten faktor VIII hodně zvýšený a mám i mutaci genu,ale to prý k potratum nevede.

margie
9. říj 2014

@potrat Tak to je fakt podraz od tvé práce. Vůbec bych jim to neulehčovala být tebou. Hezky zůstaň v neschopnosti a když se tě budou chtít zbavit ať tě propustí a vyplatí odstupné. Ty jsi nic špatného neudělala a jak se správně říká jak se do lesa volá .........To je neskutečné co si ty zaměstnavatelé dovolují. Já jdu dnes podepsat pracovní smlouvu, tak jsem zvědavá co mě čeká.

zhortova
9. říj 2014

@potrat To jsou fakt teda pěkný mrchy, to je přímo otřesné jednání. Místo, aby Ti to všechno pomohli odlehčit a usnadnit, tak se ještě takhle chovají. Na odstupné máš určitě nárok, takhle se se zaměstnancem po 7letech práce skutečně nejedná a je k pláči, jak se některé firmy u nás chovají. Pokud máš možnost to řešit s právníkem, tak do toho určitě běž...jen tak jim to nenech zadarmo. U nás je to teda sice o fous lepší, ale nestačím se divit, že nás tam takhle nechávají sedět, když nemáme co na práci. Mě to zatím nevadí, aspoň si s vámi můžu psát a mám klid...ale dlouhodobě se to nedá.

zhortova
9. říj 2014

kočky...tak jsem dnes strávila celý den po kontrolách. Ráno jsem frčela na odběry na hematologii a pak na to slavné ORL...Jako nic zvláštního...málem jsem teda doktora pozvracela, když mi strkal do krku jakési vyšetřovadlo. Vzal nějaké stěry a za týden tam mám zase jít pro výsledky a snad vyloučí nějaký zánět v rámci ORL...No ale na hematologii docela mazec. Už nevím, co si mám o tom všem myslet. Dívala se do databáze odběrů a zjistila, že se mi infekce do těla musela dostat až v té porodnici (pravděpodobně fakt až s tím zákrokem cerkláže), protože odběry při příjmu tehdy nevykazovaly žádný stupeň infekce a pak už ano. No a dle krve teď...je to hodně divné. Nic mi celkově není, kvůli běžným bakteriím uvnitř mi gyndařka dala Dalacin a jakýsi Polygynex....jsou to antibiotika, ale už to budu končit....takže předpokládám, že to je vše asi ovlivněné tímto....jednoduše...zvýšené CRP 7,7, leukocyty a erytrocyty v moči, zvýšené krevní destičky....tak jí to prý naznačuje infekci, zánět v těle. Tak už z toho začínám být fakt rozladěná. Dle kultivací se našly jen běžné bakterie, dle infekčního ta nalezená listerióza 1:100 je běžná....tak kde je ta infekce teda nevím. Nachlazená či nemocná nejsem....Tak za 14 dní kontrola a moč znovu. A prý mi bude ještě dělat odběry na mutaci CALR a komplexu PT/Ps....že prý občas bývá problém s choriovými klky, kde může být skrytá infekce...v těhu se prý tohle fixuje Anopyrinem....Ale tam budu mít výsledky až koncem měsíce....tak ani nedokážu říct, jestli jsem pořídila dobře. Trošku mě vyděsily ty výsledky a příznaky infekce.

potrat
9. říj 2014

@zhortova...tak to mi řekni,už mi fakt přijde,že ty doktoři hledají jehlu v kupce sena,že vubec neví co s námi.čím víc vyšetření tak je to snad i horší pro nás,protože pořád něco nachází a mi pak přemýšlíme co je s námi ☹ .Je mi divný,že ti ten steh vydržel tak málo,podle mého už tam něco muselo být když tě šily.Já být tebou tak si vyžádam to imuno na vlastní žádost.Když koukám co máš všechno za vyšetření,já z toho nemám skoro nic,tak to mám ještě tak na rok.... 🙂 co je to ta mutace CALR?

potrat
9. říj 2014

@...holky tak jsem našla tu smlouvu,mužou mě dát na služební cestu,na jinou prodejnu,ale nic víc tam definováno není,tak si musím sehnat interní podklady penny a pa jít za právníkem,jsem zvědavá co pořídím.Ale každého koho se penny chce zbavit se zbaví...je to taková sekta.Místo aby mi pomohli,uplně se ke mě otočily zády,a to jsem 7 let nemarodila až ted.A mám to 5 minut od baráku...no psycho....takhle jednají z lidma.Věřím,že kdyby jsme mělo oblastního chlapa nikdy se to nestane ☹ Ještě před rokem jsme byli super parta,a pak přišli nový a konec...no život jde dál,jsou horší v životě věci a my to dobře víme. 🙂 🙂 ...

zhortova
9. říj 2014

@potrat no to je teda nepořádek, fakt hrůza. My máme něco podobného ve smlouvě....např. že nás můžou vyslat na služební cestu po dohodě....no a představ si, že když se nás jednou chtěli taky tak decentně zbavit, tak nás chtěli vyslat na 6 měsíců na služebku do Indie....Samo se nám to nikomu nelíbilo a když jsme se po tom pídili, tak prý máme definováno že na dobu časově omezenou a to pro firmu bylo 6 měsíců...No nechápu, co bychom 6 měsíců dělali v Indii a rozhodně to pro mě tehdy nebyla ta definovaná "krátká" služební cesta. Ale bohudík od toho pak ustoupili...ale je to fakt hnus, co se děje. Když máš ve vedení takové pitomce, tak je někdy velmi těžké se vůbec na něčem domluvit. Ale někdy skutečně stačí, když má člověk argumenty a začne se ohánět právníky....to se docela často pak mění názory. Tak bych to zkusila ještě tak. Myslíš, že interní dokumenty něco řeknou více? Vždyť by spíš mělo být podstatné, co máš v pracovní smlouvě ne? Ta by měla mít podle mě větší váhu než interní předpis.