Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

pingui
8. čer 2011

a hlavně by mě to těhotenství v těch nervech netěšilo,ani bych se na to miminko neuměla těšit 😖

pingui
8. čer 2011

@silvia545 jj,trvá to. Rodila jsem 30.4 a na pitevnu se dostal až 3.5 ještě ho tam nechali někde válet 😖

berule
8. čer 2011

@pingui a co si budeš dělat za vyšetření? Je zvláštní, že já při obou těhu co skončili potratem jsem měla opary. Všichni říkali, že to mohlo být i důvod potratu. Tohle těhu jsem na opary trpěla úplně stejně a měla i virozy a bylo to dobrý.

ivcah
8. čer 2011

@sue_m A je vážně tak důležité, jestli to bude tenhle nebo příští měsíc? Hlavně že to jednou vyjde ne? Budu ti to pořád připomínat, co jsme si slíbily 🙂
To neuspěcháš. Aspoň se zvládneš dát pořádně dohromady. Myslím, že je to takhle dobře...
Já mám štítnou žlázu v pořádku. Mám tam sice cysty (to mám po tátovi, který se u téhle toktory léčí) a prý malinko protilátky v krvi ale rozhodně tam prý není nic, co by mohlo souviset s tím, co se stalo. Ty protilátky by prý ani normálně neléčila, ale vzhledem k plánovanému těhotenství mi nasadila úplně nejslabší dávku hormonů. Tak zobu půl minitabletky každý ráno. Taky říkala, že je to hlavně pro můj klid. No a říkala, že jak otěhotním, tak se mám přijít ukázat, abysme věděly, jestli se nic něděje. Ptala se mě, jestli byly problémy s otěhotněním, to že značí poruchu funkce, ale u nás to bylo na první pokus 😉 Ale každopádně jsem ráda, že jsem tam zašla. Konem června plánuju svého doktora, tak uvidíme, co ještě vyšetříme

berule
8. čer 2011

@ivcah já taky brala před těhu půl tbl ob den, teď beru denně půl tbl a v sobotu a v neděli celou. Hlavně, že jsme pod kontrolou 😉

sue_m
8. čer 2011

@ivcah to je dobře, že to máš v pořádku. A co bereš za léky? Já jednu tabletky Euthyroxu denně... doktor mi psal, že si je jistý, že ta hodnota klesne po užívání léků do normálu za týden, tak snad... doufám. Ono u nás jde trochu i o finanční situci, zatím jsem stále na nemocenské doma, ale do staré práce už se vracet nemůžu, na nemocenské jsem zatím s doktorkou domluvená do konce června, to měl být KET. Kdyby mě v červenci už nenechala doma, musela bych hledat novou práci a tím by se to protáhlo, minimálně o tu zkušební dobu s dalším pokusem... navíc, s dvojčátky jsem otěhotněla až po dvou letech a po dvou IVF, tak se bojím, vím, že ani to otěhotnění nemusí vyjít hned... a hlavně, nejraději bych to miminko už držela v náručí. Už to trvá všechno hrozně dlouho... mám pocit, že už musíme s manželem řešit trochu něco jiného... ty věčné nezdary s otěhotněním, s IVF, to je prostě strašně ubíjející a hrozně to bere energii... když jsme čekali děti, byli jsme tak šťastní a teď, po tom co se jim stalo mi připadá, že stojíme zase na začátku, ale už takoví zmlácení... nevím jak to přesně vysvětlit... ta cesta je už dlouhá.

silvia545
9. čer 2011

@kami77 dakujem 😉 viem,že čas zahojí všetky rany,,ale ani jedna z nás nikdy nezabudne ☹ najhoršie to znášame my matky ako si napísala,,nosili sme ich pod srdiečkom,,cítili prvé pohyby,,kopkanie a zrazu je všetko preč ☹ ja som po cisárskom prvý deň cítila ešte ako keby tam maličký stále bol v brušku ☹ cítila som ako sa mi tam hybe,,už som si myslela,že mi začína šibať a ja skončím na cvokárni 😢

silvia545
9. čer 2011

@macik79 môj prvý manžel zomrel,ked mala moja dcerka 5 rokov,,s priateľom sme 11 rokov,,nedarilo sa nám mať dieťatko,,tak som bola na laparoskopii a zistili,že mám odumreté vajíčkovody ☹priateľ má zas nepohyblivé spermie a postupne mu odumierajú,zostalo nám len ísť na IVF 😒 podaril sa nám 2 pokus a teraz nám zostáva už len 1 pokus hradeny poisťovňou 😖

silvia545
9. čer 2011

@sue_m ani my nechápeme,,prečo do správy napísali niečo iné 😠 pýtali sme sa ich na to,,prečo napísali mrtvonarodený,,ked náš synček žil ☹ odpoved sme nedostali 😢 u nás horí sviečka každý deň,,už máme aj pomníček spravený a ešte chceme kupiť na hrobček aj sošku anjelíka,,máme už aj vyhliadnutého,,stojí 1000 korun,,je to dosť peňazí,,ale tento sa mi veľmi zapáčil,,je to spiaci anjelik dieťatko 😉

kackag
9. čer 2011

Já taky beru euthyrox 1x denně a beru ho už půl roku, protože mi zjistili nějaký malý uzlik na ŠŽ.Doktorka říkala,že tím to nemohlo být,ale jak vás tady čtu,tak mi přijde,že každá tady máme malinký problém s ŠŽ, tak na tom asi něco bude 😉

wwwerca
9. čer 2011

Vzdycky jsem si myslela, ze je to tak jednoduche, zenska otehotni a pak uz jde vsechno jak po masle, maximalne porod je trochu tezsi. Az ted vidim, ze to zadna legrace neni, muze se zvrtnout i malickost a vsecno je pryc, strasne ☹
Holky drzte se!

kami77
9. čer 2011

@sue_m Diky,ani nevis,jak moc si preju,aby prislo brzo 🙂

kami77
9. čer 2011

@pingui Tezko se na to neco rika...je to o lidech a o tom jestli chteji komunikovat!Je ale dobre,ze uz neco vis.
Mas pravdu,pokud chces mit jeste mimi,tak se nechej poradne vysetrit,hlavne imunitu,aby se Ti priste nestalo to same 😉 A kdo vi,priroda je mocna!

kami77
9. čer 2011

@wwwerca Ahoj,tuto "naivni" predstavu jsem mela take,ale ted vim,ze jen v naruci drzene zdrave miminko je ten nej...dar,ktery si za zadne penize nekoupis!!! 😉 Vime to vsechny,ne?

kami77
9. čer 2011

@silvia545 Uplne chapu Tve prvni pocity potom,i ja jsem jeste par dni po potratu hladila bricho,proste jsem si nedokazala pripustit,ze uz tam moje mimi neni...Ale cas to otupil a verim,ze i Tobe pomuze se smirit...

silvia545
9. čer 2011

@kami77 ja som sa zas po sekcii nemohla dotknuť bruška ☹ neviem prečo,,ale akonáhle som sa ho chcela dotknúť,,niečo sa vo mne zaseklo a hned som plakala ☹ ešte som ani skriňu,kde sú vecičky pre našeho anjelika neotvorila ☹ stále ma to ťahá otvoriť ju,,ale nemám dosť síl,,necítim sa na to,,ked som bola v nemocnici,,tak manžel aj postieľku rozložil,,ktorú sme mali pripravenú,,izbu dal tak ako bola predtým ☹

kami77
9. čer 2011

@silvia545 Chce to cas...az prejde plac a slzy,najdes v sobe dost sil a odvahu otevrit tu skrin...ale nejde to hned.
U kazdeho ho trva ruzne dlouho,ale my,zenske,jsme od prirody silne,jinak bychom nemohli vydrzet ty nastrahy,ktere nam osud klade do cesty.Uvidis,zvladnes to,ale nechej si cas...Hlavne musis ty sama vedet,ze to zvladnes. 😉

ivcah
9. čer 2011

@sue_m Beru to samý, co ty - jen půl tablety. Ty zvýšené hodnoty, co máš jsou teda asi protilátky ne? Doktorka říkala, že jak je těhotensví nápor, že se třeba někdy stane, že funkce na chvíli vypadne. Každopádně mám přijít nejpozději ve 12. týdnu na kontrolu. To by se vážně mělo rychle upravit. Já ještě uvidím co můj doktor, kam mě pošle. Chci jít někdy koncem června tak uvidím, co mi řekne.
Aha, já nevěděla, že to máš ještě takhle blbý kvůli práci - o starost na víc. Já jsem se mohla vrátit do staré práce, i když se mi nechtělo, ale už se to nějak vrátilo do normálu (teda nezlobila bych se, kdybych už byla těhulka a nemusela tam 🙂). Navíc neznám to, že to nejde. Nám to vyšlo na první pokus, že jsem z toho byla spíš vyjevená.
No tak budeme zobat pilulky a uvidíme. Je to takovej divnej pocit. Myslím, že tohle je to, čemu se říká, že někomu tikají biologické hodiny. Ten stav, kdy to strašně moc chceš, ono to nejde a ty nemůžeš myslet na nic jinýho. 😖
Uričtě nám to vyjde, ale musíme na to jít postupně, ne hned dvě najednou.
Taky ti všichni říkají, že je to vlastně dobře, že by sis takhle ty děti vůbec neužila, že bys na ně neměla čas, že bys byla na nervy a tak? Možná bych to nějak světově nezvládala, ale kdybych si mohla vybrat, tak neváhám ani vteřinu... ale co budu tobě povídat.

Holky včera byl zase den, zase se mi to všechno nějak vrátilo. V podledne nám volali, že manželovi umřela prateta - ta, co jsme po ní "podědili" dvojčátka. Večer psala spolužačka, jestli prý jdu na pohřeb - spolužák se minulý víkend zabil v autě, nemohla jsem tomu věřit. A druhé spolužačce se před týdnem udusil přítel při požáru - měli před svatbou. Na to, že nás bylo 16 a že je nám terpve 26 let mi toho neštěstí přijde trochu moc. Tak jsem byla zase naštvaná na život, jak strašně je nespravedlivej 😢 Jenže co nadělám...

ivcah
9. čer 2011

@kami77 Tak ono vážně člověka něco takovéhohle nenapadne, dokud se to nestane. Já jsme si ze začátku říkala - fain, jsou 2, může být problém, ale když jsme bez sebemenšího problému přečkali ten 16. týden, tak jsem si bláhově myslela, že už je vyhráno. Já když někdy poslouchám maminy, co si stěžujou, jak jim mimi nespí a jak jsou z něj na nervy... co bych za to dala,kdybych se nevyspala ☹ A proto myslím, že budeme ty nejlepší mámy, protože si uvědomujeme, co spousta lidí ne...

No koukám, že tady skoro všechny pozobáváme Euthyrox 🙂 Ale můj táta ho taky pozobává, takže myslím, že to s těhotenstvím nesouvisí 🙂 Každopádně budu ráda sledována i v těhotenství

macik79
9. čer 2011

Ahoj holky, já dneska taky smutním. Kolega ráno přijel do práce, že manželku odvezl ráno do porodnice, celý den byl jak na trní, pak měl telefonát že už praskla voda tak jel a před chvilkou přišla sms že má holčičku. Moc mu to přeju, ale strašně to bolí. Zase brečím, úplně si představuju jak takhle vyšiluje můj manžel v práci když bych já rodila. Ach jo

pingui
9. čer 2011

@berule dělali mi virologické a serologické vyš., Imunoglobuliny ,protilátky.

pingui
9. čer 2011

dnes mi došel mail z právního odd.,že mi zítra odesílájí veškerou dokumentaci. Jsem zvědavá co vše poslali.Zda je to opravdu vše,budu doufat že ano.

felicitta
9. čer 2011

@berule Moc na Tebe budu myslet,ať brzo držíš zlatíčko v náručí!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

@kackag Ahojda jaky jsem ráda že jsi napsala,co nového u Vás,kdy do toho půjdete???Nám nakonec neřekli nic,jen že je šance když by to nebylo sperma mého manžela že je pravděpodobné že to může být důvod,ale to už mi slibovalai s tím heparinem,že to pomůže a nepomohlo...Na cizí sperna manžel nepřistoupí,takže jediná možnost je to udělat za jeho zády a to fakt nevím zda jsem ochotná pro dítě zajít až tak daleko..Poraďte jaký na to máte názor??

berule
9. čer 2011

@felicitta děkuji, jsi moc hodná 🙂

pingui
9. čer 2011

@felicitta jéžíš kačí.....to fakt nevím....je to teda na hraně.Celý život stres,kdy se to provalí.Třeba ještě najdete nějakou cestu.

felicitta
9. čer 2011

@pingui Jiná cesta není,ani není jisté zda toto cesta je,dle mudry by to stálo za pokus,samozřejmě myslela to dárcovství spermatu,s tím ale manžel nesouhlasí..Taky si říkám je je to nemožné takovou věc udělat,ale občas je ta touha po mimi tak silná,já fakt nevím 😒

kessinkaa
9. čer 2011

@felicitta a co kompromis...darovaná embrya?Myslíš,že manžela neoblomíš ?

duhovka
10. čer 2011

@macik79
mě včera taky přišla sms (asi omyl, protože to číslo neznám), že se někomu narodil prcek...nebylo mi to příjemné☹ a když v únoru rodila manželka kolegy, tak taky přišel do práce, že už manželku večer odvezl, pak mu zavolala, že praskla voda, on odjel a za 3 hoďky byl v práci i s fotkami miminka...šla jsem zvracet☹ ale jinak to samozřejmě všem přeji...

@felicitta
no takhle obejít manžela, přítele nebo prostě partnera mi teda přijde moc. Já mám v sobě jasno...strašně moc chci dítě, ale kdybych musela vybrat mezi manželem a dítětem, tak manžel vyhraje...já si to prostě jinak nedovedu ani představit. Ale snažím se tě pochopit....Musí to být strašně těžké, vzhledem k tomu co jsi už zažila....Život tě strašlivě zkouší a už je čas, aby se ti všechno v dobrém vrátilo. Musí být nějaká spravedlnost!!!

Holky, musíme to nějak zvládnout! Taky furt myslím jaké by to bylo kdyby...ale vrátit už to nejde☹

kackag
10. čer 2011

@felicitta felli, já fakt furt nevím,strašně moc chci, ale víš jak 🙂 určitě do to toho půjdeme
🙂
zkuste se nějak s manželem domluvit, moc bych ti to přála 🙂 vím jak je těžké rozhodnutí,prostě končíme a jde se dál ☹

silvia545
10. čer 2011

@felicitta ahoj 😉 my sme mali tiež zly spermiogram,,tak sme dlho nečakali a išli sme na 2 pokus 😉 to nam odporučil dr.že táto choroba rychlo pokračuje a behom pol roka až roka sa môže zhoršiť tak,že nám pomôžu len darcovské 😖 ked pojdeme do toho znovu,tak sa bojím aky bude spermiogram,,verím,že sa nájdu ešte nejaké zatúľané dobré potvorky 😉 🙂 sama neviem,či by som išla na darcovské,,aj ked veľmi túžime po dieťatku 😉