Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

zhortova
26. led 2015

@potrat No jeste, ze je zdravotnictvi o kus vepredu. Nechtela bych za te drivejsi doby byt v nemocnici. Dnes je pece uz nekde jinde. Tak jak jsi dopadla? Co ty vysledky? Me dnes na utz vse kontrolovali, cipek je na 3cm v 15.tydnu. Steh drzi, vse ok, tak me dnes propustili. Mam mit klidovejsi rezim, ale uplne lezet nemusim...ale vime jak, radeji nic neriskovat. Kontrola za 14dnu, ale kdyby se cokoli nezdalo, tak okamzite zpet. Kdyz jsem odchazela, tak tam byly dalsi zenske na cerklaz...tady to delaji, jak na bezicim pase. Tak cekam na pozitivni novinky od Tebe.

margie
26. led 2015

@zhortova Ahoj tak to jsou dobré zprávy tak hezky odpočívej a opatruj se

potrat
26. led 2015

@zhortova,zatím nic nevím,ráno výsledky nebyli a celej den nikdo nepřišel aby mi řekl,zaínám z toho být nanervy,Ještě by měla být večerní vizita tak se poptám.Tak to jsi rychle doma,to je dobře a hlavně,že vše vypadá v pořádku,Tak se hlídej,odpočívej a držím pěstičky at vše dobře dopadne.Hned až budu něco vědět...ozvu se 🙂

zhortova
26. led 2015

@potrat Aha...no oni nekdy ty vysledky trvaji...zvlast, kdyz tam je vikend. Neves hlavu, holt se den pocka. Myslim na Tebe a pisni, jak budes neco kloudneho vedet. Bude to dobre!!!

potrat
26. led 2015

@zhortova,vizita nebyla tak sem se ptala sestřiček když nesli prášky,vše je negativní...uf se mi ulevilo,takže nejspíš u mě dojde také k šití.Zítra ráno se dozvím víc,a písnu.To se mi bude lép spát... 🙂

brendamonique
26. led 2015

...holky neztrácejte naději, bude to ok. já byla hospitalizovaná přesně před rokem ve 20 tt. a mám zdravého Cipíska. Přeji moc zdravíčka maminkám i miminkům v bříšku a hodně trpělivosti 😉

potrat
26. led 2015

@brendamonique,a s čím si ležela v tom 20t? 😉

brendamonique
27. led 2015

@potrat ... zkrácený čípek na 1 cm, do toho infekce, takže léčení ATB a myslím že vše to mi vyvolaly ukrutné bolesti (jako bych měla bolesti při kontrakcích), které můj dr. co jsme si od 2. měs. stěžovala absolutně neřešil, až jsme si připadala jako hypochondr, že si pořád stěžuji, ale občas ot nešlo vůbec vydržet a pokaždé, co jsem si u něho stěžovala - nic - až jsem se jednoho krásného rána sebrala a došla si do nemocnice a hnedka jsem tam zůstala 14 dní. Ale po té jsem již zůstala doma a nemusela do práce (dr. mi předtím ani nechtěl napsat neschopenku, údajně dle něj jak sám řekl "by dnes chtěla každá neschopenku, hned jak otěhotní a vezme v práci tužku do ruky". - no comment ) a za celou dobu jsem nesměla vstávat z postele, takže se mi čípek zase krásně roztáhl ... a ještě měsíc předtím jsem byla na pohotovosti kvůli krvácení - dostala jsem Pambu a ještě jedny léky - již si nevzpomenu na název a vše se během dvou dnů srovnalo ... no tohle druhé těhotenství mi dalo zabrat - těch bolestí jsem se sice do konce nezbavila, ale v nemocnici se jim podařilo je hodně eliminovat, že nebyly tak silné. Myslím na vás, ať jste brzy v pořádku doma, mě samotné to čekání, když jsem měla problémy přišlo nekonečně dlouhé ... a nakonec jsem o týden přenášela 😀

potrat
27. led 2015

@brendamonique.tak to je dobře,že ti to po tom všem vyšlo,Já tedy ted infekce nemám,ale udělala se mi nálevka,tak se otvírám zevnitř a drží to jen hrdlo.Na konci týdne pujdu na vyšetření,a podle toho se uvidí co dál. 🙂 Jinak bych měla být v nemocnici až do konce porodu,ale kdybych se dočkala třeba 28t a bylo by vše ok,možná by mě pustili...necháme se překvapit. 🙂 páá

zhortova
27. led 2015

@potrat Tak hlavní je, že tam není infekce. Co je to ta nálevka? A drží jen hrdlo? Já tomu už nějak nerozumím. Vždyť to má držet čípek a hrdlo se jen otevírá či je v normě ne? No ale tak hlavně lež a odpočívej. Seš už skoro za půlkou, velký kus cesty za Tebou, ale to nejkomplikovanější nás ještě teprve čeká. Já jsem si četla nějaké názory na délku čípku a raději už nic nečtu, akorát Tě to rozhodí. Mě teď říkal, že je v 15.týdnu 3 cm...ale hodně píšou, že to není ideál, že jen ležet. No mě teda doktor řekl něco jiného...takže už raději nic nečtu, protože to člověka jedině rozhodi. A ono to docela letí. Navíc pokud tam máš takový veget, tak je to o to lepší. Já se doma snažím taky zatím ležet. Uvidím, co bude za 14 dní na kontrole. Zatím se nic neotvírá...ale taky jsem teprve 15.týden...takže rozhodně žádná výhra. Kočko drž se a informuj!

potrat
27. led 2015

@zhortova,nečti nic...já jsem si to taky zakázala.O té nálevce slyším taky poprvé,otvírá se ta vnitřní branka jak drží miminko a to drží čípek(hrdlo)abych ti pravdu řekla,taky už se v tom nevyznám, 😉 Musím jen ležet,akorát záchod a sprcha jinak klid.režim.Mě když manžel přivezl ve čtvrtek na pohotovost a naměřili mi hrdlo 3,2 tak doktor řekl,že je na ten týden krátké.Jaké by asi mělo být po 2 konizacích.Ještě nás čeká dlouhá doba 😉 musíme to zvládnout.Ty hlavně taky lež né žádné běhání po baráku 😎 .Ted jsem doobědvala,bramb.polévka a hov.gulášek a br.knedlík,,,fakt dneska super 😒 Zítra dorazí manžel...už se těším.taky se mu stýská,ale musíme to dát...vžyt jsme 2 dospěláci

hornet600
29. led 2015

Ahoj, předem bych ti chtěla říci DRŽ SE ☹ Nejsi v tom sama, i já prožila v listopadu zamlklý potrat, ale v 5. měsíci ☹ Taktéž jsem šla na vyvolání a porodila mrtvé miminko ☹ Na pitvě se nic nezjistilo...nezbývá člověku než se s tím smířit a jít dál...doufat, že příště to snad vyjde 😉 Tak papa a drž se!!!!

potrat
30. led 2015

@zhortova,ahoj tak co jak se daří?Já dneska byla na vyšetření,za týden se nic nezměnilo,ale vzhledem k mé anamnéze mi doporučují také steh,A čekáme chlapečka,Dnes odpoledne za mnou přijde doktor se mnou promluvit o to stehu.No radost z toho nemám,ale bez toho šití by to nejspíš vubec nedonosila.Zatím je tedy vše ok,ještě nemám výsledky toho prenescanu...volala sem tam tak snad v pondělí.pááá 🙂

potrat
30. led 2015

@hornet600...děkuji za podporu. 🙂

zhortova
30. led 2015

@potrat Tak určitě je fajn, že nějaké řešení pro nás je. Já jsem z toho stehu nebyla vůbec nadšená a zvlášť když čteš, že to moc nemá efekt. Ale skutečně znám i dost případů, že se mimčo do alespoň 34.týdne donosit se stehem podařilo. Pokud tam není infekce a hlídá se to, je malé riziko, že to dopadne blbě. Ale fakt se musí hodně šetřit. Pokud to prý tělo na začátku dobře vezme, je tam velká šance. Mě to poprvé vůbec nepomohlo a taky mi všichni říkali, že když to jednou nevyjde, tak ani dále to nepůjde....no nechci tomu takhle věřit. Zatím je to dobré. Doma se šetřím, neuklízím, nevařím...nic. Ale ne, že bych jenom ležela. Pohybu se prý zatím vzdávat nemám...dokud se to asi nezačne otevírat, pak bude asi šlus úplně. Tak musíme věřit, že to už skutečně klapne. Jéé, taky chlapečka? U nás taky....a já mám doma vše růžové....takže paráda 🙂. Ale nějakou výbavu budu řešit až po 30.týdnu, jestli se tam vůbec dostanu....teď to pro mě zatím nemá význam....u mě je kritická doba od 18.týdne....to se vždy vše začalo mrvit...Tak držím pěstičky a pisni, co navrhnou doktoři...asi čekají i na ty výsledky Prenascanu, ale uvidíš, že ty dopadnou dobře. Drž se a zase pisni!

potrat
30. led 2015

@zhortova...máš pravdu,stejně nám nezbývá než věřit.U mě ty problémy taky nastávají 18-20t.já se tedy toho stehu dost bojím po minulé zkušenosti,ale zas na druhou stranu bez toho stehu bych to asi nejspíš nedonosila ani do 24t.Až budu mluvit s doktorem ještě písnu co mi říkal. 🙂 Já doma nemám nic na miminko,tenkrát jsem všechno rozdala.když jsem přišla o malou.Tak páá a opatruj se.

nonnni
30. led 2015

@zhortova
@potrat

ja bych vas jen chtela podporit v tom stehu...moje kamaradka (tedy zije v zahranci) prisla o chlapecka ve 27.tt, take se zacala otevirat, ale maly mel infekci a neprezil. Nasledne tehotenstvi ji udelali steh ve 12.tt a dcerku porodila ve 32.tt, doma byly za tyden (tam se s tim moc neparaji, mala byla v poradku, jen malicka...1,8kg). Pracovala az do dne, kdy ji rupla voda...se synem zase mela steh (opet jen ambulantne, o prestavce na obed) a steh ji vyndavali ve 36.tt a donosila sama syna do 38.tt...opet pracovala az do prasknuti vody.

Jen jsem chtela napsat, ze i u ni s predcasnym oteviranim nakonec to telo dostalo rozum, tak preji, at je to stejne u vas!

zhortova
30. led 2015

@nonnni Dekujeme za povzbuzeni. Taky chci prave verit tomu, ze by nam to uz po tech vsech peripetiich mohlo snad klapnout. Je sice rada odpurcu, ale take velkemu mnozstvi zakrok pomuze. Rada slysim takove pozitivni povzbuzeni.

zhortova
30. led 2015

@potrat Co bylo bylo. Ted je jina situace a pokud se k tomu rozhodnout, bude to mit efekt. Infekce neni, coz je parada, tak to zkus brat pozitivneji. Tentokrate to uz vyjde, verim tomu. Vybavicka pocka...ono ty veci pak y
stejne muzes pokoupit behem jednoho dne...to uz pak pro nas budou radostnejsi okamziky...

potrat
30. led 2015

@nonnni...jé děkujem 😉 bylo by to super kdyby to vyšlo.Mám známou kterou také sešili a rodila 32t,mičo mělo taky kolem 1,8kg,,,. 😉

potrat
2. únor 2015

@zhortova,ahoj,tak jak se daří?dnes mi volali konečně z té genetiky,je všechno v pořádku a čekáme tedy na 100%chlapečka.Dnes jsem byla zase na vyšetření,tak ve středu mě budou taky šít,jinak si doktor podle toho mého čípku myslí,že bych dítě bez stehu nedonosila.Ještě mi dělal nějaké výtěry a včera mi brali moč.Ode dneška a ještě týden po cerkláži budu brát antibiotika,a ležet tady budu až do porodu,už jsem s nimi domluvená.Před těmi 8 lety co mě šili mi po té cerkláži nebylo dobře,strašně mě bolelo břicho,museli mi píchat i injekce.Snad to ted bude lepší,Jak tobě bylo?Všechno v pořádku vid?Kdy ješ na kontrolu s tím stehem?páá 🙂

margie
2. únor 2015

@potrat no tak to jsou naprosto skvělé zprávy strašně moc ti gratuluju 👍👍👍👍👍👍💖
hele 20 týdnů vydržíš ber to tak že máš na delší dobu možnost v klidu si číst nebo koukat na televizi pak už mít klid nebudeš. Jsem moc ráda že to takhle dopadlo a blížite se ke zdárnému konci 🙂

ppetrac
2. únor 2015

@potrat Ahoj, hrozně moc gratuluji k dobrým výsledkům. Mám radost! 🙂

potrat
2. únor 2015

@margie...jé děkuji...musím věřit,že už si Lukáška dovezeme domu,i když ten steh taky není 100% ale v mém případě jiná možnost než steh není.Radovat se začnu,ale až budu aspon 25t...jinak na to šití jdu už zítra ráno...nějak už blbnu.Nevadí mi,že ležím v nemocnici,,je to pohoda,tedy až na ty noci,vubec nespim ,zatím mám pořád nadstandart,ale tak do 14 dní pojdu už na rizikové,tam dávají až od 20t a popravdě já tam ani nechtěla. 😉 tak Holky na mě zítra myslete,až budu moct písnu 😉

potrat
2. únor 2015

@ppetrac...díky taky mám radost a ještě větší budu mít až překonám hranici 24t...nikdy jsem dál těhotná nebyla... 😠 tentokrát už to přeci musí vyjít. 🙂

ppetrac
3. únor 2015

@potrat Určitě to vyjde!!! 🙂 Já teď čekám, jestli přijde ms nebo ne... 🙂

zhortova
3. únor 2015

@potrat No parada, rikala jsem, ze bude vse ok, tak nevim, proc Te tak desili s hranicnimi hodnotami. Ja jsem mela problemy u prvni cerklaze, ta vydrzela 5dni. Nyni je vse jine. Nemela jsem vubec zadne potize, zadne krvaceni, tonizace. Hrdlo bylo zavrene...tak polehavam doma. Ale obcas jdu s manzelem na nakup, jidlo si taky doma ohreju. Ale dost lezim a nic moc nedelam. Jj, v patek mam kontrolu stehu po 14 dnech, tak se bojim, jestli bude ten cipek ok nebo jak to vse bude. Holt velka nejistota je porad. Stehu se neboj, pro nas je to bohuzel jedine reseni. Vyjde to uz! Drzim vse co muzu a dej vedet.

potrat
4. únor 2015

@holky...tak včera ta cerkláž probíhala v pořádku.Cítím se dobře,Dnes jsem dobrala poslední antibiotika do žilted budu brát ještě týden na vkládání. 🙂

potrat
4. únor 2015

@zhortova,a co si měla za problémy u první cerkláže?mě tenkrát strašně bolelo břicho,tady u té se cítím dobře.To máš pravdu,že u nás je steh jediné řšení,,,mě to řekli rovnou bez stehu vám dáváme 4 týdny,takže pak není o čem přemýšlet.Musím říct,že doktoři i sestry jsou tady super,hezky se všichni starají.Za mnou byl včera doktor co mě operoval,říkal jak vše probíhalo a že mi ten čípek(hrdlo)nějak víc obšil,aby se tam nedostávali ty infekce,Ted ležím na gyndě a cca za 14 dní jdu na rizikové-je to od 20t.Budu mít pokoj skoro nadstandart,ale bez televize,Tu mi doveze manžel,takže po této stránce super,Vubec mi nevadí,že si nemám s kym pokecat,akorát by se vedle mě střídala jedna mamina za druhou.Tak se těším na pátek...na tvoje zprávičky... 🙂

potrat
4. únor 2015

@ppetrac,a kdy mají přít?Tak držím pěsti at to vyjde 🙂