Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

keity77
13. čer 2011

@miccka Mirko, já si prožila to samé ve stejném měsíci jako Ty ☹ a navíc jsem měla v šestinedělí trombózu a léčila jsem se skoro rok a teď si v těhu budu muset píchat injekce a brát anopyrin a toho se bojím, zda nemůže ublížit miminku. Chápu strach a smutek, také nemám dítko ☹

kackag
13. čer 2011

@kessinkaa to zvládneš, musíš hlavně myslet pozitivně !!!!! určitě se to podaří 🙂 🙂

@silvia545 my vlastně už můžeme se snažit,ale asi je ve mně strach nebo něco,protože to stále odkládám ☹ ale vím ,že hrozně chci 🙂

pingui
13. čer 2011

@silvia545 silvi aj nám říkali že taková infekce se stává jen jednou za 300porodů 😖

pingui
13. čer 2011

@silvia545 to je super,že do toho jdeš znovu! Určitě se podaří,vím to! 🙂 chybí mi tu smajlík co drží palce 😉

pingui
13. čer 2011

dnes jsem odpovídala v místním krámě na otázku,kde mám miminko 😢 , a co se nám vlastně narodilo ☹ děsný
ach jo ach jo

kessinkaa
13. čer 2011

@pingui to muselo být hrozný,já se lidí straním,nemám sílu na to odpovídat.....

silvia545
14. čer 2011

@kackag aj ja mám veľký strach ako to dopadne ☹ po tejto strašnej rane,čo nás postihla sa veľmi bojím ☹
dúfam,že naši anjelikovia nás budú ochraňovať a nedovolia,aby sa im bračekom alebo sestričkám niečo zlého stalo 😉 🙂

silvia545
14. čer 2011

@pingui aj sa teším,,aj sa bojím 😖 včera som prežila to samé,čo ty,,išla som na poštu vyplatiť šeky,,po dlhšej dobe som sa rozhodla ísť sama do dediny,,postretala som známych a tiež na mňa pozerali,,kedy som porodila,,ako sa má malý ☹ mala som pocit,že sa vraciam na začiatok trápenia a smútok a bolesť sa mi znovu vrátili 😢

@kessinkaa aj ja sa ľudom vyhýbam,,ale niektorý sú taký dotieravý,že ich nezastaví nič,,aby sa niečo dozvedeli 😠 😠

kessinkaa
14. čer 2011

@silvia545 lidi jsou fakt hyjeny,tak to znám a moc dobře ☹ 😠 .Já mezi ně vůbec nemůžu,nic se mi nechce,nemám na nic náladu.....člověk měl,prožívat nej období,jezdit s kočárkem a ted taková bolest a HROZNÁ prázdnota 😢

duhovka
14. čer 2011

Dobré ráno holky,
dneska mi to tady zní nějak smutně☹ Hlavu vzhůru, máme léto a to se bude jistě dobře těhotnět a to špatné už máme za sebou, tak dejte dětem šanci, ať si nás najdou🙂 Je čas jít dále i přestože toho smutku máme v srdci strašlivě moc....

Berule by nám už mohla napsat, že je holčička na světě🙂
Co Veru? Máš přes všechno učení čas na těšení se z miminka v bříšku? Ať už to máš za sebou, teda hlavně ty zkoušky....miminko ať je v bříšku ještě myslím 9 týdnů🙂

veruska007
14. čer 2011

@duhovka Ahojky, diky, zrovna jsem sem koukla, obedvam a jdu zas sprtat. Je toho teda moc, ale snad to nejak dam. Na kontrolu jsem mela jet ve ctvrtek, ale musela jsem se o tyden preobjednat, protoze se tam kvuli stavce nedostanu a o vikendu se nam pokazilo auto (hlavne ze jsme ve ctvrtek prijeli ze servisu a od technicke 😠 ). Akorat mam porad dost tvrdnuti bricha a zacali mi uz poslicci, kdyz beham za malym, tak dost intenzivne, tak doufam, ze Vojtisek v brisku jeste dva mesice vydrzi. Jinak mam brisko jak slune, asi to bude kus chlapa. O vikendu jsem mela taky slzeni, kamaradka mela krtiny v kostele, kde jsem byla naposled pred rokem... a taky uz s peknym briskem, tak mi z toho bylo chvili smutno, ale verim, ze ted uz to bude ok.

Drzim vam palecky, at pribyde dalsi tehulka, nez ze mne bude dvojnasobna maminka 😉.

kami77
14. čer 2011

@silvia545 Je fajn,ze jste se rozhodli nevzdat to a zkusit to znovu.Taky se nevzdavame a protoze mame zelenou,tak nam nic nestoji v ceste...Snad 🙂
@maculda Mas uplnou pravdu,taky si rikam,ze nekteri az prilis resi prkotiny a dulezite veci jim unikaji... 😉 U nas je to ale jine,po tom ,co jsme prozili ma spojeni deti a zdravi mnohem hlubsi smysl...
@duhovka Ahoj,nesmis na to tak myslet a tak strasne chtit. 😉 Vim,je to po tom vsem tezke,ale ten zatraceny mozek a nase myslenky dokazi oddalovat prave to,co si tak strasne prejeme.Jsem toho prikladem,pote ,co jsem prestala na mimi moc myslet,tak se podarilo a za 9M se mi narodil maly.Cekali jsme rok...

silvia545
14. čer 2011

@kessinkaa ja som na tom rovnako ako ty ☹ tiež sa mi nič nechce,,nič ma nebaví,,niekedy mám pocit,že žijem nasilu ☹ vôbec nemôžem prepnúť mozog na iné myšlienky,,v hlave mám len a len synčeka 😢 tiež rozmýšľam nad tým,,aké by to bolo keby synček žil,,ako by som ho vozila v kočíku ☹ cítim ako ty len prázdnotu ☹ kamoška má 8 mesačnú dcerku,,býva o 1 dom od nás a ja ju vôbec nedokážem zobrať na ruky,,aj by som ju zobrala,,ale cítim akoby sa vo mne niečo zaseklo,,spomeniem si na malého a proste nemôžem,nedokážem to 😖

kackag
14. čer 2011

@veruska007 tak na tebe budu příští týden myslet 🙂 jsi už hoooodně daleko 🙂 nemáš poslíčky nějak brzo?ale je fakt,že někdo to s kontrakcema dochodí až do 40tt.Veru držím pěsti 🙂

silvia545
14. čer 2011

@kami77 verím,že sa nám to podarí a dotiahneme to šťastného konca 😉 káždá z nás má v nebíčku svojho anjelíčka a tí budú na nás dávať pozor a ochraňovať 😉 musíš mi prezradiť,ako sa ti podarilo nemyslieť stále na mimi,,lebo mne sa to vôbec nedarí ☹

kami77
14. čer 2011

@silvia545 Uplne Te chapu,ze jeste nedokazes vzit male ditko do ruky a pochovat,prece jen je to jeste prilis brzy...,ale uvidis zase bude lip.A co se tyka malych deti,hlavne novorozencu,tak tech si uziju od zari v praci az az...Zatim jeste nevim,jak to na me bude pusobit,bude to preci jenom i chvilku po planovanem terminu,ale budu se muset obrnit a zvladnout to.
Jak jsem nemyslela na mimi?
😀 Tak to Ti neprozradim,protoze to sama presne nevim 😀 Tak nejak jsem se zacal smirovat i s tim,ze normalne to nepujde,bylo pred Vanoci,takze...a povedlo se!
Jinak si to pekne napsala,andelicky mame v nebi a Ti urcite davaji pozor 🙂

wwwerca
14. čer 2011

Tak u nas na dnesni kontrole v poho. Dle ultrazvuku je mrnousek 7+1, nejak si myslim, ze to bude holcicka. Cysta se zmensuje a tekutina se vstrebala. Dokonce jsem dostala povoleni odjet na dovcu do Rakouska, jen se pani dr. ptala "A co tam budete delat?" Tak jsem rekla, ze radsi nic:o) Neschopenka trva, dalsi kontrola bude 12.7., bude vystavena prukajda a objednaji me na genetiku do Liberce do Gennetu, to jsem rada aspon budeme hlidani. Tak snas pujde vsechno co nejlepe a budeme v poradku! Jo jeste termin porodu 30.1.2012 at uz to je 🙂

veruska007
14. čer 2011

@wwwerca Jeee, ja si ani nevsimla, ze jsi tehulka. Moc gratuluju! To je pekny termin 😉. Prvni prikrmy uz budes moct davat v parku pod rozkvetlym stromem.

@kackag Joo, taky mi prijde, ze mam poslicky nejak moc brzo, v predchozich tehu jsem je pred porodem vubec nemela. Ale cetla jsem na netu, ze to vyjimecne byt muze... tak uvidim. Za 10 dni jdu na kontrolu do rizikove poradny, beru magnezko a snazim se hodne odpocivat a lezet, jak to jde. No, ted uz musi byt vsechno dobre. Konecne po dlouhe dobe se citim ok, i kdyz je mi sem tam smutno a mam hroznou chut byt jeste jednou tehotna... tak uvidim, jestli to jeste zkusime do tretice... kvuli te holcicce 😅

maculda
14. čer 2011

@wwwerca Super, super, super. 😀

Můžu se zeptat, jak to máš s vycházkama, když jsi na neschopence?

@veruska007 Veru, poslední dobou mi "zníš" už mnohem veseleji, vyrovnaněji, no prostě líp. Vše bude OK, 🙂

veruska007
14. čer 2011

@maculda Diky... ono je to i tou disertackou a sprtanim na zkousky... nezvladam myslet na nic jineho. A je fakt, ze co jsem minula rozhodny 24.tt, tak se citim lip, uz je ta nadeje vic hmatatelna.

Jinak jsem taky zatim na neschopence, vychazky 4h denne, zatepluji panelak, otresama mi tvrdne bricho, ale dr. nezajem.

wwwerca
14. čer 2011

@maculda Vychazky mam moc pekne od 8.00 do 18.00, pry na tehotne kontroly nechodi i tak mam trochu obavy.

pingui
14. čer 2011

holky tak já už nevím co si myslet. Dnes jsem dostala dokumentaci poštou,stálo to 310kč a nic tam není. Poslali mi jen ofocený chorobopis,krevní obraz,moč,pitvu a to co nabírali za ty spešl odběry mě a miminku si tam nechali. I když jsem je oficiálně zažádala právní cestou! Už to fakt zavání průšvihem,že někdo něco pos...al!

sue_m
14. čer 2011

@ivcah vím jak to myslíš... zrovna dnes jsme se bavily o tom samém s jinou kamarádkou... že ještě na škole, než jsme začaly bydlet a žít samy, tak to bylo všechno takové jednoduché, takové fajn a celkem bezstarostné. Shodly jsme se na tom, že jsme si svůj život představovaly takový ten ideální, bez problémů. A pak když se něco takového stane, tak člověk dostane ránu, spadnou mu růžový brýle a čelí realitě. Někdy je to fakt těžké. Ale aspoň můžeme dál snít a dál sbírat tu sílu a bojovat dál no... i když mi kolikrát připadá, že už nemůžu a vidím všechno jenom v černě...

@wwwerca veru supr, moc gratuluju a přeju ať jde všechno dál tak jak má 🙂 zrovna dneska jsem na tebe myslela jak se asi daří 🙂

pingui
14. čer 2011

a ještě tam jsou rozpory- váha plodu na pitevně 1300g a váha plodu na porodním sále 1960g....tak nevím

wwwerca
14. čer 2011

@sue_m to je moc pekne, diky!

keity77
14. čer 2011

@kessinkaa přesně, chápu tvé pocity, asi to chce jen čas, ale také se bojím jít do toho znovu, mě odtekla po amnio plodovka a už to jelo, infekce atd. ☹

keity77
14. čer 2011

@pingui u nás také a pak se k tomu nikdo nehlásí ☹ 😠

keity77
14. čer 2011

@kami77 kami to je krásný, jj dívají se 🙂

sue_m
14. čer 2011

@kessinkaa jak tě chápu... 😔 mám to stejně... musíme se držet a doufat... nic jiného asi nebývá 😔

kackag
15. čer 2011

@wwwerca gratulujiii 🙂 🙂 moc pěkný