Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

pampalin
3. únor 2013

Ahoj holky!
Dnes je to přesně týden, kdy mi v nemocnici vyvolávali potrat, přišli jsme o naši malou holčičku ve 22.tt. Zatím tedy absolutně netuším, co se stalo. Snad se za pár týdnů dozvím víc. Sice doma už jednoho raubíře máme, ale když se
podívám na ty věcičky, které jsem pomaličku pro malou nakupovala, je mi do breku. Na druhou stranu doufám, že se nám ještě zadaří a druhé dítko prostě mít budeme.

kami77
4. únor 2013

@pampalin Je mi to lito,pred 2 lety jsem byla v uplne stejne situaci.Ja jsem vsak musela na indukovany potrat v 19tt.Nas chlapecek mel VVV neslucitelnou se zivotem...nejhorsi den meho zivota.Neprestala jsem vsak verit,ze se vsechno zle v dobre obrati.Za rok se mi narodila zdrava holcicka.I Ty se dockas.Hodne mi v prvnich tydnech pomahala tato diskuse.Pokud si budes chtit popovidat,zkus pozadat KESSINKU o vstup do nasi uzavrene diskuse - Maminky andilku.
Drz se.

pampalin
4. únor 2013

Díky moc. Tak já si myslím, že se držím tak nějak až moc dobře. Taky doufám, že se ještě druhého dítka dočkám, přestože mi už za pár dní bude 34! Skvělý, že vám se zadařilo a máte doma roční? holčičku. Jak se žádá o vstup do uzavřené skupiny?

kami77
5. únor 2013

@pampalin Napis źpravu KESSINCE, ktera je spravcem nasi skupiny. A ta Te prida do skupiny a skupina se Ti objevi v nabidce soukromych diskusi na horni liste a Ty pak do ni muzes vstoupit. A neztracej nadeji,mne bylo v dobe porodu 37,malou mam k narozeninam.Narodila se 3 dny pred nimi 😉 Takze mas jeste cas...

linda79
10. únor 2013

ahoj nikdy mě nenapadlo, že budu vyhledávat toto téma... , v pátek jsem byla na utz ve 20tt (do té doby bylo vše v pořádku) a bohužel byly zjištěny těžké vývojové vady (málo plodové vody, špatně vyvíjející mozek, srdeční vada) prostě žádná šance, že se miminko narodí zdravé, takže na genetice doporučeno ukončení. Protože vím, že na výchovu takto postiženého dítěte psychicky nemám, když vím, že mu nepomůžu a koukat jak se trápí a ze života nic nemá, rozhodli jsme se pro ukončení ☹ zítra teprve jdu do nemocnice domluvit, vůbec nevím co mě čeká, jak to probíhá, jak dlouho to trvá, vím jen že budou vyvolávat porod a to mě děsí, hlavně jak to pak na mě zapůsobí... naštěstí máme 3letho zdravého syna, takže ten mě nenechá dlouho smutnit... hledám někoho s podobnou, stejnou zkušenostní, protože kdo tím prošel, prochází přece jenom dokáže nejlíp pochopit, povzbudit ...

marketkajindru
8. bře 2013

@kami77 Ahoj Kami, prosím Tě, mohu tě poprosit o pár zkušeností, které máš za sebou.? Já jsem toto pondělí byla na potratu ve 22tt a moc to bolí, naše holčička měla oboustraný kompletní rozštěp i tvrdého patra a podezření ještě na jiné vady. Teď budeme čekat co prokáže pitva a jestli budeme mít moci zdravé miminko, pokusíme se, ale chtěla jsem se zeptat, jak si se připravovala na další těhotenství, co si dělala jinak, měla si strach, co probíhalo ze strany lékařů jinak když si znova otěhotněla? Děkuji za odpovědi, jestli tě to neobtěžuje. Markéta

niste
30. kvě 2013

Ahoj holky,tak jsem se vcera dozvedela z rychlotestu plodove vody, ze mame mame holcicku s DS. Manzel tomu nechce verit, pry ho jedny testy nepresvedci. Tak nevim, za chvili jedu s vysledky ke gynekologovi a pak do gennetu, uvidime, co nam reknou.. doporucuji ukoncit teho. Jsem v 19 tydnu a mam strach. Je to prvni tehotenstvi a bojim se dost porodu. Je to tedy bolestivy, navic, kdyz ultrazvuky dopadly vyborne i hormony miminka jsou pry v poradku. Vubec nevim, co mam delat.

luckaamilan
30. kvě 2013

ahoj holky, bohuzial i ja mam podobnu skusenost. Dnes je to tyzden, co sme prisli o nase mimi, 21tt, ale miminko bolo cca 2 týždne už v nebíčku. Zatial dovod infekce. Prosím mate s tým niekto skúsenosti? Ja totižto nemala vobec ziadne priznaky, bola som uplne zdrava, ani zvysena teplota, vobec nic. Vsetky výsledky dobre, ale miminko zomrelo:( vobec to nechapeme. Stale si vybavujem co som v tom 18 respt. 19tt robila, bolo toho bohužial hodne, cesta na SR, plavanie, masaz, poriadne ma vytriaslo na D1, potom ja hlupa som sla v Piestanoch na ten detsky vlacik kde ma tiez vytriaslo, ale zanet, to nechapem, vobec to neviem pochopit....

PS: niste ja si tým presla v Motole a su tam uzasni, neboli to, davaju epidural a strasne strasne empaticky personal. Ale dala by som cokolvek za to, aby som tuto skusenost nemala.

akwee
31. kvě 2013

@luckaamilan ahoj, je mi luto, co sa tebe a tvojmu babatku stalo... my sme si presli niecim podobnym. V 18tt na poradni nasmu syncekovi uz nebilo srdiecko. Porod mi vyvolali a dlhych 2 a pol mesiaca som cakala na spravu z histologie, podla ktorej islo o chorioamnionitidu, cize zapal vonkajsich a vnutornych obalov. Kedze bola placenta zinfarktovana, vsetko nasvedcovalo transplacentarnej infekcie. Krvne testy mi nerobili hned, ale az po troch mesiacoch, kedy nebolo zrejme absolutne nic. Ale zato tam bol predpoklad na cmv infekciu, ktoru som prekonala v tom obdobi, co by aj sedelo, lebo som bola v tom case chora. Ak bol v tvojom pripade dokazany zapal, mohlo sa jednat aj o infekciu, ktora sa dostala cez hoci i malilinku trhlinku cez plodovy obal k babatku...

luckaamilan
31. kvě 2013

ahoj akwee, dakujem. Aj mne je moc luto, co sa prihodilo vam. je to vsetko tak nespravodlive!!!

ja som sa citila uplne zdrava, ale podla toho jak miminko vypadalo, povedali mi že to musela byt infekcia. na vysledky sa este nacakam.ale brali mi krv a ziadnu infekciu som ja nemala, lenze miminko bolo uz minimalne 2 týždne v nebicku, takže za tak dlhu dobu i ta infekcia vo mne uz davno presla, ak tam nejaka bola....
moje telo ma uplne zradilo, nedalo mi vobec ziadny naznak problemu.

pavca3388
1. čer 2013

ahojky holky bohužel jsem taky potratila v 17tt :( Je to 14dní ....na kontrole jsem ještě nebyla ale začíná mě bohužel laktace. Luci ve mě bylo mimčo taky 2týdny :( v nebíčku. A s tělem jsme to měli též stejné..zcela bez příznaků.. že by se něco dělo. Všechno máme stejné..o to větší šok jsem měla, když mi doktorka oznámila, že srdíčko nebije. Po revizi jsem 14dní. ☹ Měla to být holčička. :( Jinak všechny výsledky jsem měla taky bezvadný.. i screening ve 13tt. Taky to nechápu..

pavca3388
1. čer 2013

Prý se nedalo mimi poslat ani na patologii, že by nic nezjistili, tak šla jen na histolku.. Výsledky nevím zda se vůbec dozvím.. nic mi neříkali abych si volala nebo, že je pošlou doktorce. ☹ Jinak mě naštěsí uspali a udělali revizi, že jsem rodit nemusela..to bych vážně nedala. Pořád se s tím nemůžu srovnat. Ve středu jsem se objednávala na gyn a ten hlas sestřičky mě úplně zlomil.. celý den jsem to rozdýchávala.. jsem zvědavá, jak to přežiju ve čtvrtek. K tomu všemu teď se mi rozjíždí laktace, takže to psychice moc nepřidá. ☹

berule
1. čer 2013

Ahoj holky, moc mě mrzí co se Vám stalo. Bohužel je to opravdu tak, že nejsou žádné příznaky, že něco není v pořádku. Když jsem poprvé potratila, tak jsem jen trochu špinila a jinak bych ani nepoznala, že je něco špatně. Podruhé když jsem potratila, tak mi nebylo vůbec nic, dokonce jsem měla pocit, že cítím pohyby a přitom mi druhý den řekl dr. že mimi je už 14 dní bez srdíčka. Navíc jsem to zjistila až na velkém utz v 22.týdnu a to jsem měla za sebou AMC kde bylo všechno v pořádku. Takže vám přeju hodně síly a neklesejte na duchu, bude líp a dočkáte se miminka, i já se dočkala, dnes už skoro 2 leté čertice.

zabaza
30. črc 2013

Ahoj,
je mi to moc líto a vím, tak nějak, jak ti je.Mě praskla podová voda v 17+4 týden a o 3 dny později v nemocnici jsem měla porodní bolesti a šla jsem na záchod a vypadl my plod, tak jsem se ani nekoukala do záchodu, to by bylo asi strašný, zazvonila jsem na setru, ona přiběhla a byla bezvadná, já se naklonila, ona plod sebrala, zabalila do papíru a už jsem jela na sál na čištění.
Po čištění jsem ještě na sále začala krvácet a tak byl přivolám P.primář a čistili mě ještě jednou..stráta krve byla dost veliká, protože nejen že zvažovali Bakriho balonový katetr, ale také my chtěli vzít dělohu, neb se báli, že vykrvácím.......to by bylo to nejhorší, už jen proto, že se snažíme 8let, jsem po plastice dělohy a tohle bylo po 2 IVF a ještě dítě nemáme.
Není to ještě ani týden a tak se my vracejí myšlenky, jak to ze mě vypadlo a říkám si, že to tak mělo být.....tělo, když ví, že by někaá infekce mohla poškodit plod, tak ho raději vypudí, aby ho chráníla, já myslím, že jsme chytila nějakou infekci, ale vím jedno, návštěvy gynekologa 1 za měsíc jsou prostě dlouhý, pokud máš ryzikové těhotenství, kdybych bývala měla prohlídku za 14 dní, tak to mohlo být všechno jinak, ale za to nikdo nemůže, to je osud....dostali jsme další šanci a já jsem za ní vděčná.....proto až se nám zadaří, tak pokud semy ebude něco zdát, tak budu chodit k doktoru klidně každý týden.....a je mi jedno, jak na mě budou koukat.......občas se my v hlavně všechno z té nemocnice a toalety promítá v hlavě, jsem ráda, že jsme nevěděli co to je a ještě to nebylo dítě, ale plod....a to taky pomáhá....držím všem moc a moc palce.Mějte se krásně a držte se.Lenka

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

marielou
2. zář 2013

Ahoj,precetla jsem si zatim jen tvuj pocatecni prispevek,a hned reaguju,protoze skoro pred tremi mesici jsem porodila chlapecka v patem mesici,teda abych to upresnila,praskla mi plodova voda,ale kontrakce jsem nemela vubec zadne,dr.rikali,ze pockame,ze to nechame na prirode,predpokladali totiz ze do par dnu porodim,jenze ono nic a i tak konstatovali ze sance je temer 0 na zachranu,voda odtekla moc brzo a i kdybyjsem ho porodila za dva mesice nic se nemeni,bez plodove vody se nedovinou plice ,kdyby voda praskla o mesic pozdeji sance by byla...
Hrozny,sileny citila jsem ho kopat slysela jsem jak tluce srdicko a videla jsem ho na ultrazvuku jak uvizl v deloze bez vody.Je mi spatne,kdyz si to jen znovu predstavim,rozhodla jsem se......,ze to ukoncim,ze uz nechci aby trpel,ted ani v budoucnu.Podepsala jsem zadost o preruseni tehotenstvi tedy vyvolani porodu i kdyz chlapecek byl v uvozokch vporadku a ja ho pord citila kopat....Nemusim to asi vse popisovatt do podrobna,prozila jsemsi velkou fyzickou bolest byt byl malicky,ale ta psychicka je mnohem vetsi.Ziju v cizi zemi a musim rict ze personal nemocnice byl uzasnej na tyhle situace proskolenej,chlapecka mi po porodu ukazali,udelali fotky a otisky rucicek a nozicek,byl krasnej podobnej memu synovi.Nakonec prisla pitevni zprava a miminko bylo naprostem poradku,opravdu byl problem jen ze mi praskla voda,nasli mi nejakou infekci.Prodelala jsem uz dva potraty v prvnim trimestru,ale neda seto stim vubec srovnat,a ani to neni totez jako kdyz miminku nebije srdicko i kdyz to je urcite nemene bolestne,ale v mem pripade to jsem ja kdo dal podnet k ukonceni jeho zivota a obcas mam pochybnosti zda jsem na to mela pravo a zda jsem udelala dobre,jenze ta predstava ze by trpel byla hrozna a on uz tak trpel,kdyz nemel misto.
Od te doby jsem jina a dobre mi neni i kdyz funguju ......

durdass
27. lis 2013

Ahoj, i ja sem bohuzel prisla o chlapecka pred sesti dny. Došlo k spontalnimu potraru ve 21 tydnu prckovi nic nebylo(naopak byl vetsi-22tt),. Problemy byli uz od zacatku tehotenstvi uz v 2 mesici jsem musela pro krvaceni a hematom na rizikove. Za par dni jsem uz lezela ve vojenske nemocnici se silnym krvacenim a modlila se at to vydrzi. Vydrzel, byl to muj maly bojovnik a ja na nej byla uz tehdy doopravdy hrda. To jsem jeste bohuzel nevedela kolik navstev na pohotovostech jeste absolvuju. Kdyz jsem prekrocila ctvrty mesic zacala jsem se citit bezpecne ,nakupovala jsem vybavicku jak silena,vybirala jsem jmena a tesila se cim dal vic .
Par dni po patem mesici bohuzel prisli bolesti,krvaceni,srazeniny... nastoupila jsem opet do nemocnice. V nemocnici jsem lezela den nez me presunuli na rizikove oddeleni... citila jsem se uz dobre, bohuzel jsem se spletla i tentokrat, v noci zacali kontrakce. Trvalo dalsich 13 hodin nez jsem jela na sal. Od 13 do 16 hodin jsem lezela v bolestech na sale v domeni ze to jeste zachranim, ze to jeste pujde, po 16 hodine mi prisel doktor zdelit ze je pozd, porod uz byl v prubehu. Doporucul mi nechat si pichnout epidural abych se pry zbytecne netrapila. Na par hodin bolesti presly ale pak se znovu obevily i prez zavedeny epidural. Vedela jsem ze je pozde.... Ten sileny pocit bych nikdy nikomu neprala,malickeho jsem v brisku citila do posledni chvile, porodit dite ktere vite ze zabijete, dite ktere jste planovali dva roky a z celeho srde milovali... Zbyla mi jen obrovska dira v srdci a kopa vycitek. Co jsem mohla udelat jinak, ze jsem se nerozloucila atd
Momentalne cekame na vysledky z patologie(strasna prestava).
Ted bych chtela jen co nejdrive otehotnet znovu, mam pocit ze jen to zaceli tu ztratu.
Miluju te fazolko

janakropackova
5. pro 2013

@durdass ahoj, nemam radost, ze te tady nachazim. Na sestem pokoji jsme byli jeste obe vesele a plne optimismu. Dnes lezim na patem. Stejne jako ty pred 14dny. vcera jsem mela silene krece. U doktora vse s mimi v poradku jen ten hematom byl zase vetsi... Dnes rano hematom odesel a vzal sebou i miminko. Zustalo mi na plcente vyset mezi nohama a ja ho drela v dlani a citila tu beznadej a bezmoc. Manzel byl doma okamzite a v motole jsme byli rychlosti blesku, ale stejne jsem ho v rukou musela drzet az do zakroku. Jsem na dne a nevim jak to prekonat. Jak jsi psala. Pred tydnem me pustili odsud a ja si jasala jak jsme to super zvladli a zacala resit vybavu a tak....drz se a napis pokud budes chtit. Nevim co vic mam napsat. Tak to co mi tu od rana melou. Jste mlada a muzete to zkusit znovu.... Ja uz znovu ne. Je to po roce druhy potrat a uz na to nemam.....

durdass
6. pro 2013

to je mi lito, brecim tady jako mala holka... a muzu jen kroutit hlavou nad hrou zivota s nami... nikdy asi neprejdu nespravedlnost co vidim okolo sebe ,proc fetacka na palmovce ma velike brisko a urcite se ji narodi zdrave dite??? porad si rikam proc ja ??? u me by mel vsechno!! proc lidi jako my musi potkat neco takoveho?? snazim se jit dak i kdyz ... nikdy na nej nezapomenu, snazim se dat dohromady pokojicek veci,,,vsechno . Alespon nejakou cinosti zabiju ty tydny samoty. sice nevim jestli delam dobre .....ale co je dobre???
je mni to moc lito. drz se
( do kdy jsi v nemocnici?)

mondulka21
12. pro 2013

Ahoj.Taky si teď procházím tím co vy, čekala jsem dvojčátka, jednomu se nevyvinulo srdíčko a druhému přestalo tlouct v 15. týdnu(všechny testy dopadli na jedničku, všichni doktoři mě ujišťovali že je mrňous v pořádku, ale já tušila že není..). ☹ . Jsem z toho na dně, i když před manželem a ostatními se snažím hrát velkou hrdinku, ale když jsem sama, slzy nic nezastaví ☹. Chtěla bych se co nejdřív začít snažit o další, ale doktor mi říkal že máme počkat minimálně půl roku a nejlíp rok. tak dlouho čekat fakt nechci.Za 14 dní jdu na první kontrolu, tak uvidím co mi řeknou... Co doporučili vám? Jak dlouho máte čekat?

katy.m
17. pro 2013

@mondulka21 přišli jsme o dvojčátka ve 24.tt, další těhu hned po šestinedělí,nic jsme neplánovali,ani jsme netušili,že bych mohla otěhotnět tak brzy,protože jsme na ně čekali 2 roky.Díky Bohu za to ! Dalo mi to sílu do života a nyní máme už skoro 4 letého prcka♥

mondulka21
17. pro 2013

@katy.m Já byla na potratu teď koncem listopadu a mám to tak nějak naplánovaný že bysme se mohli začít snažit od února, abych aspoň chvíli dala tělu čas na regeneraci, ale pokud mi to Mudr povolí po kontrole dřív, nebudu otálet a začnem hed. Snad se zadaří zase tak rychle jako teď (hned na první pokus 🙂, abych zas mohla myslet pozitivně... A měla před sebou vidinu lepších zítřků 🙂

kami77
19. pro 2013

@durdass Hlavne se nesnaz hledat odpoved na otazky proc ja a co jsem udelala spatne? takova odpoved neexistuje a budes se tim jeste vice trapit, nez je treba. Prosla jsem si necim podobnym na jare 2011, kdy jsme prisli o naseho chlapecka, v 19tt, mel VVV neslucitelnou se zivotem. Po tom nestastnem dni, kdy jsem ho musela porodit/ potratit jsem nasla oporu prave v teto diskusi. Mohla jsem si s maminkami, jez potkal stejny osud , promluvit a vymluvit se ze svych pocitu... Po 3 mesicich nam dali doktori zelenou a nam se hned 2. mesic podarilo otehotnet. Dnes mame skoro 2 letou princeznu a ja vim, ze jeji braska - andilek nam ji seslal, abychom nebyli smutni.byl to ten nejlepsi lek, ktery jsme mohli dostat. Verim, ze i vam se podari to nejhorsi obdobi prekonat a pote, co se budete moci snazit o dalsi mimi se to co nejdrive povede a ty se budes tesit az ho budes drzet v naruci...Drzim moc palce

berule
19. pro 2013

@janakropackova Ahojky, když čtu tvůj příspěvek, tak vidím úplně sebe. Taky jsem po 2 dětech najednou měla 2 potraty a byla úplně na dně a všem říkala, že žádné dítě už nechci. Nakonec mi můj gynekolog nechal udělat veškerá vyšetření a i když jsem si celé těhu musela píchat injekce na ředění krve, tak máme krásnou třetí holčičku a jsem moc šťastná, že jsem to nevzdala. Takže z vlastní zkušenosti ti radím, ať si necháš udělat vyšetření, na které po 2 potratech máš nárok, abys věděla na čem jsi, kdyby jsi přece jen změnila názor a chtěla další miminko. Všem přeji moc sil a štěstí, aby k vám miminka našla cestu a všechno bylo v pořádku 🙂 .

janakropackova
19. pro 2013

@berule Ahoj, už máme termín na genetu a v lednu tam jdeme aby jsme věděli co a jak. no a já přehodnotila zkoušení o další dost rychle. Co nejdřív to pude jdeme do toho. Mám už výsledky pitvy a byla to naprosto zdravá holčička a nebyla tam ani infekce. takže proč? nevím ani já ani doktoři. O to víc do toho chci jít. pokud se holčička povedla poprvé proč by nemohla znovu. Ti mí raubíři jsou super, ale princezničku bych strašně chtěla...

janakropackova
19. pro 2013

Jo a doktor nic o žádné abstinenci neříkal. Jen že se máme snažit dodržet 6nedělí a nebo hodně opatrně. Jsem v naprostém pořádku. Takže i když bych nejraději napsala jdeme do toho hned. Tak to napíšu jinak. Nechám to na manželovi a jdeme do toho pozvolna. Rovnou mi řekl, že nemám tlačit a mám se dát do pohody, že to mé tlačení minule těžce nesl. Takže jestli chci pohodu musím na něj opatrně... V únoru jedeme do Benátek tak snad to klapne a bude dobré období na snažení. Tam by nemusel protestovat 😀

durdass
20. pro 2013

Dekuji moc z oporu, moc mi tu pomahate holky, zvlast ted pred vanoci obrecim kazdou blbou pohadku,
Ja jsem po vysetrenich a zatim to vypada ze pricina byla infekce ktera sezrala plodove obaly, takze porad beru atibiotika (jani ty uz mas vysledky z patologie?? ja jeste ne ,nemela jsi spis histologii??) , uz jen 14 dni a muzeme zacit znovu 😉 i kdyz se bojim ze to jen tak nepujde, na prvni jsme cekali 2 roky ale snazim se to srovnat v hlave tak ze apon neco vydelam a srovname ty financni resty co ted mame, (protoze socialka neposlalan ic uz 3 mesice.) Tak snad zamestnam i hlavu i telo a pujde to o to rychleji. I kdyz uz ted vim ze budu cely tehu v nervu ze se to bude opakovat ☹

durdass
20. pro 2013

Jinak jsem Vam chtela holky poprat hezky vanoce a stastny novy rok at ani jedn z nas neztraci hlavu a uz vubec ne nadeji. Prece to stesti nemuze okolo nas chodit vecne,,,,, jednou proste prijit musi a kdyby se Vam snad zdalo ze ne , chytnete to stesti za pačesy a pritahnete si ho domu samy 😵

janakropackova
20. pro 2013

@durdass no byla jsem tam ted ve stredu a byl tam ten super doktor Skultety... Vzal komplet tu zpravu a do detailu to semnou probral. Malicka byla na pitve, ale nebyla asi tak podrobna jako u tebe kdyz jste byli starsi. Ono jak jsem jim ji privezla zabalenou v plene tak asi nebylo moc co delat a i podle zpravy je ze zkoumali jen organy. Spis jsem zase nadne protoze me zase chytli mocove cesty a cekam tak na doktorku a zase ATB. Obavam se ze nam to zase vsechno prodlouzi... Uz me to nebavi. Snad budeme moct na tu genetiku v lednu.

berule
20. pro 2013

@janakropackova a budou ti dělat na genetice i odběry na mutace? Dokonce mi jedna dr. řekla, že moje mutace dělá přesně to, že v pohodě odnosím 2 děti a pak jen a jen potrácím. Tak ti přeji ať je to ok a nebo ať najdou příčinu a pomůžou ti 🙂 .