Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

lu1710
19. říj 2015

@julieta33 ahojki mrzí mě to. Taky se mi to stalo ve 22 týdnu. Bylo to v červnu, pak následovalo šstinedělí a ted jsme se už snažili, zatím nevyšlo. Někdo říká že se má čekat tři měsíce nekdo půl roku, prý je to těžko.

julieta33
19. říj 2015

@lu1710 Ja vůbec nekrvacim.To je na tom asi to nejhorší. Dostala jsem injekci a stále nic.Ve středu mám jít zas na kontrolu.Vůbec nevím jak dopadnu.Mám strach.Nemám to komu říct a příteli nechci dělat starost.Chtěl by to zkusit v prosinci.Jenže takle to bude na dyl. Nevím co dělat.

lu1710
19. říj 2015

@julieta33 no já jsem byla na revizi, takže jsem krvácela opravdu těch šest týdnů. Jinak já jsem mluvila pořád s manželem o tom a chápal to a pomohl mi hodně. Tak uvidíš. Bude to lepší teď jsou ty hormony ještě rozladěné, to šestinedělí byl ostrašné . Pak jsem začala hcodit do práce a je to lepší ikdyž holky všecky těhotné nebo už mají mimina to je nejhorší ale člověk se vždycky z toho nějak vybije. drž se

julieta33
19. říj 2015

No js byla po tom ná ty kyretazi tak se divím kde je krev.Přítel je v praci od rána do večera.A když přijde tak ho nechci nějak stresovat. A teď se snažíte a stále nic ?

jabadabadoo
19. říj 2015

@julieta33 nám se hned po šestinedělí zadařilo, ale v 5-6 tt zase samov.potrat, gynekolog ani genetička neměli nic proti tomu, abychom se snažili dál, navíc někdo řekne měsíc, tři, půl roku... Ale v závěru, když si vezmu, kolik žen otěhotnělo v šestinedělí a bylo vše v pořádku, když to má vyjít a tělo je připravené, vyjde to. 😉

julieta33
19. říj 2015

@jabadabadoo Přesně tak.Sestra byla v sestinedeli a hned do toho přišla.Tak má holky hned po sobě
Prostě když to má vyjít musí.Tak moc bych chtěla...Ale mám strach

terinda
19. říj 2015

Ahoj, nám byla doporučena pauza půl roku. O miminko jsem přišla loni ve 26.tt. Hned po půlroce se zadařilo a tentokrát šťastně dopadlo 🙂

Ono po normálním těhotenství, kt. došlo do 3.trimu se může těhotnět klidně hned po 6N, ale po těh. ve 2.trimu se spíše doporučuje delší pauza, protože tělo nebylo k porodu připravené, por. cesty nebyly zralé.
Já měla tenkrát porod vyvolávaný.

sarka133
19. říj 2015

@julieta33 je mi líto co se ti stalo, vím jak se cítís, jen čas trochu pomůže. U tebe to tedy byla pravděpodobně infekce.Nedělali ti kultivaci? Nekontrolovali moc?Příště bude určitě lip,pohlídají si te. Ten zánět močáku si musela uz mit déle ne? Kdyz byla i teplota. Poznala jsi,ze mas zánět? Drz se!

jabadabadoo
19. říj 2015

@julieta33 strach budeme mít pořád, určitě by mi pomohlo další těhotenství, máme dítě a bylo vše v pořádku, tak věříme, že to zase vyjde, u nás se to také vůbec nemuselo stát, kdyby mi dali něco na ředění krve
také jsem měla zánět, ale doktor ani neudělá stěry, max napíše mast, je to boj

julieta33
19. říj 2015

@jabadabadoo Moje dr.byla alkoholicka a hulila jednu za druhou.Dvakrát mi tohle udělala.Změnila jsem dr a mám chlapa.No a lepší než neschopnou kr.....Chtěly by jsme také po novém roce....kdo ví příroda je mocná

moni34
20. říj 2015

@julieta33 je mi moc líto , že jsi musela tímhle projít. Mě se to stalo 2x, naposledy ve 26tt a při propouštění z porodnice mi lékař řekl, že se můžeme snažit hned po šestinedělí, že příroda to tak zařídila, tak nemá cenu čekat.

julieta33
20. říj 2015

@moni34 Dobrý večer takže se vam to povedlo dřív ?Ja nevím hlavně kdy mám plodne dny.Nevím přesně kdy dostanu ms.Vše mám nějak prevracene 2.10.2015 se mi to stalo.Vůbec nevím kódy se vrátím do normálu

lu1710
21. říj 2015

ahojki, my ještě stále nic už to bude čtvrtý měsíc tak uvidíme kdy se zadaří. Koucký mi psal, že mám zkusit ještě imunologii, ale gyndař mi to nechce napsat, že k čemu, když je to po jednom potratu. tak uvidíme co bude.

julieta33
21. říj 2015

@lu1710 Dneska mi pan dr.na gynde řekl,at netrapim přítele a máme sex.Tím mi asi dál najevo,ze klidně můžeme jít do toho.Což me strašně potěšilo.Jsem ještě v sestinedeli.Ale jsem na tom dobře.Mám takovou radost.Přítel má dnes narozeniny tak bude šťastný.Aspoň nějak naděje tu je.Věřím,ze pokud je člověk v pohodě jde všechno....Držím palecky

veruska007
21. říj 2015

@julieta33 V šestinedělí bych se teda bála otěhotnět... ale jinak jsem otěhotněla hned po šestinedělí (teda, asi 4 nedělí 😉 ) a dopadlo to dobře.

julieta33
21. říj 2015

Mám konec sestinedeli začátkem měsíce.Jsem ráda,ze to máte vše v pohodě. Přeju vám to.A co na to dr ?

jhoki
21. říj 2015

@sarka133 Nekoukala jsem se, co tam říkali? Byla jsem dneska u dr. měla jsem včera zimnici a třesavku, jak by na mě něco lezlo. CS mám 2 a čípek 3 cm a vyfasovala jsem ATB, opět.

moni34
21. říj 2015

@julieta33 no nám se to nepovedlo, chystáme se na ket, ale i když mám mizivou šanci otěhotnět přirozeně, zkoušeli jsme to hned po šestinedělí.

julieta33
22. říj 2015

Přeju hodně štěstí....Jednou se podařit musi

sarka133
22. říj 2015

@jhoki to chce si to pustit,byl to tuším díl ze 13.10. Zrychlené tam říkali o pichani miniheparinu a provádění kultivaci na Fetalni fybronektin, a kdyz vyjde negativně, je šance ze nebude předčasný porod do 14 dni. Kdyz vyjde pozitivní,tak hrozící předčasný porod. Byli tam příběhy dvou maminek který potratili ve 20 tt tuším. Jedna porodila ve 24tt a ma chlapečka ,ted 1rok.

Jee,tak to nemáš špatne cs ne? Co bych za to dala . ☹ a na co teda antib? Pro jistotu? Nebo nějaká viróza. Ja lezim a lezim uz mi z toho hrabne, nekdy mam úplný depky,ze se neco děje a nekdy uz proste nemam sílu to řešit. Ale to asi dobre znáš. Mam jen takový divny tlaky do spodku, kdyz vstanu a jdu ,tak jakoby bych mela mimco moc dole a chodím jak Kačer. Fakt nevim co se tam dole děje,na kontrolu jdu 29.10.tak jsem zvědavá,co tam na me čeká.
Kdyz mas potíže s infekci dole, jak jsi psala nepoužívas ty globule -globulus cum natrio? Me je prave ted předepsali po tom stehu pro jistotu. Tak se březí ko uzdrav 😉

jhoki
22. říj 2015

@sarka133 Ten divný pocit dole, že mi tam mimino tlačí mám už od toho 16. týdne, kdy mě zavřeli ve špitálu. Dost jsem krvácela, nevěděli proč, pak můj doktor zjistil, že mi praskl hematom. A myslím, že i ten šílený stres mi spustil to tvrdnutí břicha. Ty globule jsem nikdy neměla, můj doktor mi dává antibiotika podle toho, co mi výjde ze stěru. Teď mám jistou virozu, chytla jsem to asi od malé a smrkám jak šílená, úplně mám strach si kýchnout. Je mi dost mizerně. ☹ O fibronektinu vím, ale nevím o tom, že by to v ČR někdo dělal, tak možná pražáci pro své studie. Nízkomolekulární heparin ti pomůže, pokud más nějakou trombofilii, ale pokud ne, si myslím, že je to zbytečné. Taky jsem četla o intravenozních imunoglobulínech, ale léčba by vyšla ta na 150 tis. a to žádná poj. nezaplatí a hrozí tam anafylaktická reakce a vzhledem k tomu, že jsem alergik...Hrabe mi taky, teď koukám dost na filmy na pc, abych nemysela...chtěla jsem háčkovat, ale v leže to jde blbě, dost bolí ruce.

sarka133
23. říj 2015

@jhoki Jee tak snad tam nebudu mit jeste nějaký hematom. Ten pocit mam jak kdy, ale je to dost nepříjemný,ze si musím dat pak nohy nahoru. 29.jdu na kontrolu tak se zeptám na ten ster na fybronektin. Ikdyz asi tuším odpověď. Víte co čekáte? Zjistila jsem ze mi tvrdne občas břicho kdyz lezim na zádech,musím se převalit na bok a je to dobre. Tak se hlavně brzo vykuryruj😊

jhoki
25. říj 2015

@sarka133 Hematom tam určitě nemáš 🙂 Nemusíš mít přece všechno 😀 Měla jsem ho tam dlouho, od 6.tt. Tak jak popisuješ mi tvrdlo břicho minule, ležela jsem jen na boku, pač na zádech mi to bylo pořád nepříjemné. Teď ležím jen na zádech, pač když se převalím na bok, mám pocit, že se vše, co tam mám navalí na jednu stranu a ztuhne to. Tak pak se v tom vyznej...Dneska viroza konečně ustupuje, ale manžel je teď "načnutý", tak se z toho asi nevykopeme.

sarka133
5. lis 2015

Ahojky, tak jsem byla na kontrole a vše zatim ok. Minuly týden čípek 47mm dnes 70mm , moc tomu nevěřím, ze tak vyrostl. Jsem i po konizaci,tak nevim no. Steh zatim drží perfektně. Ptala jsem se v nemocnici na ten Fetalni fybronektin a řekla mi,ze to stejnak nic neřeší, jen by se udělali stery hlenu a čekalo se na výsledky,které prý jeste nejsou na 100pro., dále je to drahé a u nas se to jeste ani neumí. Takže asi tak. A jak se držís ty jhoki??? Doufam,ze vše ok😄

jhoki
6. lis 2015

@sarka133 70 mm? To může až takový být? Byla jsem ve středu u dr. na kontrole, CS 2. Břicho mi tuhne, tak jsem doma a kroutím se tu. No tak se budu modlit, ať vydržím co nejdéle. A jak ti jinak je?

sarka133
7. lis 2015

@jhoki no to prave netuším ani ze bych ho mela nekdy takhle dlouhý. U předchozích tři těhotenství byl max 4cm. Tak nevim,moc tomu raději váhu nepriklanim. Vždy jsem to mela ok a pak najednou konec ☹ A to mam nalevku a měřil to jakoby od toho 'vecka' k hrdlu. Az na tu psychiku to ted jde. Nic me zatim nebolí, břicho docela klidný,občas tvrdne,tak jednou dvakrát za den. Ale jsem malý týden, prala bych si byt alespoň tam,kde ses ty. Kolik beres magneska? Jestli ti dost tvrdne tak můžeš brát i 3-3-3. Ale je fakt,ze to nemusí pomoci. Minuly týden uz jsem plasila,ze pojedu na pohotovost, bolelo me břicho, mimco strašně dole(nevim jestli jen pocit),hrozny, asi jsem se roztahovala. Jinak mam vždy mega strach,kdyz jdu na kontrolu, tlak mi musí měřit az po cervikometrii,vnitřně ve me všechno buši a jsem jak na trni. Ted půjdu v úterý na velký ultrazvuk, uz se těším,ale i bojím. Nejdříve jsem nechtěla vedet,co to bude,ale nechám si to říct, stejne kdyby to nevyšlo, bych se to dozvěděla z papíru (jako vždy). 😒 a jen lezis? Nebo neco děláš? Ja se snažím ležet,ale stejne do toho hrnce neco nacházím, pověsim prádlo(ale to mi ho dá na židli abych se neohybala), obliknu Vojtika, ted mel neštovice, takže jeste toto do toho. Uz je 14 dni doma. Ale je hodný,snaží se mi všechno nosit a pomáhat mi. Za to s tatínkem je to na stouru, ma dost prace(nestíhá) , ja po něm porad neco chci, musí uklízet, koupat atd. Proste věci, co dělám normálně ja i při práci. Tak je u nas chvílema Itálie, ma na všechno čas,a ja kdyz vidím ten curbes a nemůžu nic dělat, tak je to fakt za trest. 😉 ale to jen taková vsuvka 🙂

jhoki
7. lis 2015

@sarka133 U nás je taky mega binec, někdy mě to vytočí, ale už jsem si zvykla a je to zbytečné řešit. Manžel taky dost pracuje, příjde z práce třeba v 5 večer, sedne k pc a buší do pulnoci. Verunka mi moc nepomáhá, ona je dost akční dítě a raubíř, většinou jí hlídají babičky, to bych nedala. Já už toho magneska jíst více nemůžu, pač mám pak průjem. 😒 Minule mi dali tokolýzu, ale pocitově to bylo stejné. Jinak mi je ok, až na to tuhnutí a když ležím se samo pozoruju a pak mě to znervozňuje. ☹

sarka133
8. lis 2015

@jhoki tak to je u nas to samé. Přijde mezi 5-6 , sedne k PC a jede do rána, akor kdyz ted odevzdává projekt. No musíme to nějak zvládnout. Tak ono to tu hnutí je vesměs normální , jen se to u nas hroti tím, ze se nesmí zkracovat hrdlo, a ty mas porad cs2 , takže zatim "dobrý". 😉 ale vím, člověk do sebe nevidí, a jednou to nevadí a podruhé je to průšvih. Tak zase informuj , papa

evulina77
19. lis 2015

@potrat jak jste na tom?

sarka133
24. lis 2015

@jhoki
ahojky, tak jak se ti daří? doufám, ze je vse v pořádku. U me zatím dobré. Steh drží a čípek zatím taky ok..ale bojím se každé kontroly, co přijde.