Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

kami77
7. čer 2011

@skurinka Budu na Tebe zitra moooc myslet!
@berule Verim,ze vsechno bude v poradku,smulu jsi si uz vybrala 🙂 🙂 🙂

silvia545
7. čer 2011

@duhovka myslíme si,že nám dr.pravdu nepovedali,čo sa vlastne stalo 😖 ja som mala sekciu,,dr.nám povedal,že synčeka preložili na novorodenecké a počase zbadali ako im omodrieva 😢 pri pitve zistili,že zomrel na udusenie,,lebo nemal kyslík 😢 😢 myslíme si,že našeho maličkého vôbec nedali do inkubátora ☹ vážil 1910g a meral 44cm,,ten dr.čo mi robil sekciu,,chodil za mnou každý deň na izbu a vravel si,že si všetko stále opakuje od chvíle ako sme prišli,,či niekde nestratili sekundy,,minúty,,musel mať výčitky svedomia 😠 ved predsa od chvíle ako ho vybrali,,odvážili,,zmerali,,umyli,,obliekli,,preložili medzi deti atd.,,prejde veľa minút ☹ potom sme zažili daľší šok 😨 v prepúšťacej správe nenapísali,že malý žil,,že sa narodil,,napísali mrtvonarodený 😢 😢 ako toto mohli napísať,,ked náš synček žil 😠 😢

duhovka
7. čer 2011

@kami77
díky a je super slyšet, že s velikánskou pravděpodobností už to příště opravdu vyjde! Tak teď jen brzo otěhotnět🙂

@silvia
to zní tedy děsivě...vy jste ho teda živého viděli nebo ne? To snad ani není možné, že se narodí živý a oni si napíšou opak...Je to moc smutné.....

kami77
7. čer 2011

@duhovka Diky!

felicitta
7. čer 2011

@berule Tak co ty moje!Už je malá na světě?Moc Vám držím palečky!!!!Nasí Jasmínce by bylo 6 týdnů ☹

Veru i tobě přeji od srdce jen to nej,nej,nej............ 🙂

felicitta
7. čer 2011

@silvia545 To je strašné,je mi Vás moc líto ☹

berule
7. čer 2011

@felicitta Ahoj beruško, to jsem ráda, že jsi se ozvala 🙂 Kdepak, malá se furt schovává a vyčkává 🙂 naštěstí jednou ven bude muset 😉 A jak se máš? Něco nového u tebe?

luciebx
7. čer 2011

holky ja sem na vas takhle obcas nakouknu a hrozne je mi smutno kdyz ctu co se vam stalo. Je to vazne hrozne.. tohle si nedokazu ani prectavit.. myslim na vas docela casto.. drzim vsem palecky aby dalsi tehulkovani dopadlo dobre..

pingui
7. čer 2011

@silvia545 ježiš to je hrozné! Ach jo!
Já stále nemám pitevní zprávu- za chvíli to bude 6 týdnů! Tak nevím co si myslet!!

felicitta
7. čer 2011

@berule No koupili jsme domek a tak se teť statečně věnujeme rekonstrukci,je to fuška ,ale snad to do vánoc dáme!Je to na nádherném místě a jsem moc štastná....Jinak jsem zpět v práci už skoro 3 měsíce a je to v pohodě,život jde dál i bez mimi....Stále nad tím přemýšlím jestli to znovu zkusit,ale asi to v mém případě nemá smysl,manžel na cizí sperma nepřistoupí a nic jiného už doktory nenapadá..Mám tři andílky a tak si s nimi stále povídám a představuji si jaké by to bylo je držet v náručí,ale už se ta bolest dá vydržet,život jde dál,sice jinak ale jde! 😉 A jak Ti je,nějaké obtíže? A co holky už se nemohou dočkat co?Musíš se cítit jako bohyně,teda tak bych se cítila já kdybych se jednou dostala na 39 týden!!!! 🙂 🙂 🙂 Posílám hodně síly a pa 😉

berule
7. čer 2011

@felicitta Moc mě mrzí, že nejde něco vymyslet, abyste mohli mít aspoň jedno miminko 😒 . I když musím říct, že manžel by taky nešel do adopce nebo aby nám darovali sperma. Asi se to týká mužské ješitnosti, nebo nevím.
To je dobře, že aspoň na chvilku přijdeš na jiné myšlenky při práci na domě. No jako bohyně se určitě necítím, tím jak jsem se k těhu nechtěla upínat, tak teď mám takový pocit, že tomu nemůžu uvěřit dokud malou nebudu mít u sebe. Nebo nevím jak to mám popsat. Holky se samozřejmě moc těší, ale myslím, že je to přejde až zjistí, že už se jim nebudu moct tak věnovat. Problémy nemám, jen jsem na poslední chvíli musela změnit porodnici, takže jsem měla z nervů vysoký tlak v poslední poradně, tak se doma preventivně měřím. V porodnici mi řekli, že pokud neporodím do 16.6. tak budu mít indukci. Děkuji za podporu, doufám, že všechno dopadne dobře 😀 . Tobě přeji hodně síly a kéž by doktoři na něco přišli.

silvia545
8. čer 2011

@duhovka ja som malého nevidela,,kedže som mala cisársky rez,,pamatám si len toľko,že ked som sa ako tak prebrala,,bola pri mne sestrička a tej som sa pytala,,či je malý v poriadku,,povedala ANO,,ešte som sa jej spytala koľko váži a meria a potom som zaspala ☹ po asi 2 hod.po cisarskom,,som sa pomaly preberala a to už bol manžel pri mne,,prave mu dr.povedal,co sa stalo,že naš synček zomrel a tak ho pustili za mnou,,nevedel ako mi to má povedať,,lebo som sa ho stale pytala na malého ako sa má,,ci je v poriadku,,či ho videl ☹ dr.len na to čakali,,kedy mi to povie,,lebo ony nemali odvahu ☹ nášho anjelika sme živého nevideli 😢 zostali nám len fotky z pohrebu nášho synčeka 😢 malý bol taký bacuľatý,,nikto by nepovedal,že sa narodil predčasne ☹ 😢

@pingui ako to,že nemáte ešte spravu z pitvy?my sme ju mali ešte v ten deň ako sa malý narodil a asi po hodine zomrel 😢 nejako dlho im, to trvá 😖

kackag
8. čer 2011

@felicitta felli ahoj, moc ráda vidím zase tvoje řádky 🙂 jéé baráček, ten přivede na jiné myšlenky 🙂 taky se snažím vymýšlet na zahradě stále něco nového.To znám, to nejde nemyslet na ty naše andílky,taky se mi to stále vrací někdy víc a někdy míň,ale na Nelinku myslím každý den.Už ti řekli doktoři něco nového,nějaký důvod??

kackag
8. čer 2011

@silvia545 silvi, tak to je hrozný ☹ to mám husí kůži když to čtu, je mi to moc líto.
a proč jsi vlastně rodila předčasně?

silvia545
8. čer 2011

@skurinka ahoj 😉 myslím na teba v tento deň,,posielam ti veľa veľa síííl,,aby si to dnes zvladla,,aj ked to bude ťažké ☹ my sme nášho anjelika pochovali na 5 deň od jeho narodenia 😢 ja som sa so svojim synčekom rozlúčiť nebola,,lebo dr.mi to neodporučil,lebo ma prepustili na 4 deň aj so svorkami,,potom som si ich bola dať vybrať ☹ na pohrebe bola len blízka rodina a moji susedia z ulice,,môj manžel si niesol sám svojho synčeka v truhličke až pri jeho hrobček 😢 neviem,ako by som to zvladla,,ale určite by som sa tam psychycky zrútila,,lebo chcela som ísť,,ale manžel a rodina ma odhovorili 😢 neviem,co by som všetko dala za to,,aby som aspoň na chvíľku videla synčeka,,pohladila ho,,zobrala do naručia,,dala mu prvú a poslednú pusinku 😢 ja som tu šancu nemala,,môj manžel ju mal 😢 😢

silvia545
8. čer 2011

@kackag dakujem moja 😉 rodila som predčasne,,lebo som začala krvácať ☹ nechapem tomu prečom?,,ved som nemala vôbec žiadne problémy,,žiadne bolesti ☹ ani ked som začala krvácať tak som nemala vôbec ale vôbec žiadne bolesti,,utešovalo ma len to,,že som synčeka stále cítila ako sa hybe ako kope 😢 😢

kackag
8. čer 2011

@silvia545 ach jo, to nechápu,když se narodí zdravý miminko, proč se toto děje ☹ ☹

skurinka
8. čer 2011

@silvia545 -dekuji moc....od rana jsem uplne hotova slzy se vali z oci strasny 😔
urcite se tvuj muz rozloucil i s miminkem za tebe...a je silny ze miminko nesl az k hrobecku 😔
to je strasny jak proste muzu jit na pohreb vlastnimu diteti holky ,proc se to stava proc ..vsechno to zase prislo vsechno zpatky 😔

macik79
8. čer 2011

@skurinka Přeju moc síly ať to zvládneš .

macik79
8. čer 2011

@kami77 Jsem ráda že ti genetika taky vyšla v pořádku, myslela jsem na tebe. My to máme stejně, tak ted už jen otěhotnět a doufat že tentokrát to dopadne lépe.

silvia545
8. čer 2011

@kackag aj ja sa tiež pytam,prečo sa toto deje ☹ čo strašného som v živote urobila,,nikomu som nikdy neublížila,,nikomu zlé nepriala,,lebo viem,že sa to môže vrátiť sebe samej 😢 neviem si ani predstaviť koľko je už anjelikov v nebíčku ☹ prečo im nebolo dopriate byť tu na tomto svete 😢 😢

@skurinka môj mužík je naozaj silný,,aj ked viem,že všetko drží v sebe a to nie je dobré ☹ trápi sa aj on,,ale muži to tak nedajú najavo,,radšej to budú v sebe dusiť ☹ 😢

skurinka
8. čer 2011

holky strasne moc vam dekuju

macik79
8. čer 2011

@silvia545 Já jsem si říkala to samé, proč já když se snažím žít čestně, nikomu neubližuju. Paní doktorka na genetice mi říkala že většinou když potvrzuje maminkám genetickou vadu tak je to u hodných ženských, které se na mimčo těší. A že ty co třeba ani neví kdo je otcem, tak mají zdravá mimča. Tak kde je spravedlnost?

silvia545
8. čer 2011

@macik79 začínam si myslieť,že spravedlnosť už asi neexistuje 😖 keby existovala,tak nám,čo tak veľmi túžime po dieťatku by sa to nestalo ☹ dali by sme im všetko,,všetku lásku sveta,,prečo sa toto stáva práve nám,,prečo? ☹ 😢 toto sa budem pýtať stále,,pokým budem žiť ☹

kami77
8. čer 2011

@silvia545 Ahoj,musim taky slozit poklonu Tvemu muzi,je silny a jako napsala Skurinka,rozloucil se i za Tebe...
Neklad si zadnou vinu,za to co se stalo.Bohuzel zadna odpoved na otazku proc? neexistuje.Taky jsem se ji snazila najit,ale marne.Jednodusse neni.Cas trochu otupi ty ostre rany na dusi,uvidis,ale nezapomenes nikdy.Navzdy zustanou nasi andilci v nasich srdcich...a to je dobre.Byli nasi soucasti,nosili jsme je pod srdcem,ale rizenim osudu jsme o ne prisli... ☹

@macik79 Diky!A ted verit!!! 🙂

macik79
8. čer 2011

@silvia545 Jo, to mi povídej. Já otěhotněla po roce snažení, první těhotenství a strašně jsme se těšili. Miminko by se u nás mělo nádherně. Tak proč?

kami77
8. čer 2011

@macik79 Jak uz jsem napsala,nesnaz se najit odpoved...

sue_m
8. čer 2011

@silvia545 vůbec si nedokážu představit to, co udělal tvůj manžel, taky mu skládám poklonu... 😔 je mi hrozně líto, co jste prožili a nechápu to, co se stalo, proč pak byla zpráva jiná než skutečnost... ☹ také jsem hledala odpověď na otázky proč, četla jsem různé knížky a tak... ale ve finále, nedopátrala jsem se ničeho, co by mi pomohlo nebo něco vysvětlilo, až čas otupěl... ale bolí to pořád, každý den na děti myslím, pořád je mám v hlavě... každou sobotu zapalujeme svíčku, i na každé výročí... nevěřím, že to přebolí, ale věřím, že další miminko přinese malou útěchu. Ale nikdy nezapomenu, vždycky se mi bude stýskat a vždycky mě bude mrzet, že tu děti nejsou. Jak se s tím nějak vnitřně srovnat, to nevím ☹ ze začátku mi pořád přišlo, že se přece musí něco stát nebo někdo musí udělat něco, co mi pomůže. Ale postupem času mi došlo, že ne... a tak se s tím učím žít...

@kami77 jsem moc ráda, že genetika dopadla dobře! Teď už jen aby mimi brzo přišlo! Držím palce!

@ivcah ivco, musíš mi to častěji připomínat... 🙂 někdy propadám beznaději... no, taky na mě působí určitě i to, že se nám odsunul ten KET a netuším jestli ho budeme moct absolvovat v červenci nebo ne... příští týden jdu na kontrolní krev na endokrinilogii tak snad už jsou ty hodnoty v normálu. Jak to dopadlo tobě?

sue_m
8. čer 2011

@okurkaa to mě mrzí... :( já taky každý měsíc doufám, že třeba se nám mimi povedlo přirozeně a to zklamání je vždycky obrovské... i když nám se to za ty roky prostě přirozeně ještě nepovedlo ☹ doufala jsem, že se v těhotenství a po porodu v těle něco změnilo... a IVF tedy příští měsíc? Budu držet palce. Je to nepříjemný, ale hlavně psychicky... fyzicky se to vydržet dá...

pingui
8. čer 2011

holky zažila sem šok! Dnes mi volal samotný šéf té kliniky kde se to stalo,kde jsem rodila a sám mi vše dopodrobna vysvětlil všechny výsledky co přišly a jaký je z toho závěr....zřejmě už se domákl ,že jsem poslala oficiální žádost dle zákona o vydání dokumentace! Uplně jiný jednání než před měsícem,mohli jsme si ueštřit čas a nervy. Závěr je takový dle něj-holt blbá smůla,prostě jsem chytla několik chřipek a viroz za sebou který napadl plod. Některé hodnoty byly až 30x vyšší. Zdy zabíjel ten parvovirus B19 se uplně neprokázalo,hodnota byla hraniční....takže prd vím co to bylo za svinstvo. Těhotnět mám až za 3 až 4 cykly. Ale já se chci nechat stejně nejdříve pořádně vyšetřit a dát dohromady imunitu,protože chytnu každou blbost. Takže být těhotná zase přes zimu bych viděla jako riziko.......zdravotně se na další těhotenství necítím,a hlavně si myslím že bych měla celé těhotenství nervy v prdeli-sorry! Když vidím Vás tady všechny co se může stát- předčasný porod,krvácení,virus, ztráta akce srdeční atd atd.......no nevím,jestli bych za těch 9měsíců nebyla blázen 😢 😖