Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

zhortova
4. únor 2015

@potrat Teda, tak ty už to máš za sebou? Já myslela, že to budou šít dnes. Tak super, teď jen odpočívej. No asi tam byla hlavní komplikace předtím v tom, že bylo vše otevřené a v pochvě už byly i plodové obaly. Po šití bylo vše ok, i když drobné krvácení asi 1 den bylo, pak 4 dny klid a pak mega krvácení a konec. Ale myslím, že to bylo nejspíše tím, jak to bylo vše otevřené s infekcí. Teď se to udělalo zavčas, kdy je vše ještě zavřené. Ale bojím se, jak to bude v pátek vypadat s čípkem, zda se nějak rapidně nezkrátil. Jo, tak to budeš mít fajn. Sice někdy je ten pokec fajn, ale když se Ti to v pokoji střídá, jak na běžícím pásu, tak to taky není značka ideál. Já si to teda maximálně užívám doma, ale jsem připravena na to, že už teď může být změna ze dne na den. Doufám, že ne...ale kdoví. Tak musíme věřit v jen a jen pozitivní zprávy.

ppetrac
4. únor 2015

@potrat Až koncem příštího týdne, uvidíme 🙂

supermama2015
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maova
9. únor 2015

@zhortova a @potrat tak jak na tom holky jste, všechno v pořádku? Často na vás myslím, aby všechno dobře dopadlo.

@zhortova jak ti dopadla páteční kontrola?

zhortova
9. únor 2015

@maova Ahojky, dekuji za podporu. Zatim vse drzi, cipek ma pry dobry tvar, tak zatim dobre. Ted pry budu mit kontroly po 14dnech. Nicmene mam samozrejme polehavat, tak se snazim. Ted o vikendu jsem teda mela silene bublani v brise, ale mel to i manzel pote, co jsme od tchyne snedli jakousi zeleninovou polevku, kam nastrkala kde co a kynute knedliky. Vubec mi to nesedlo a docela jsem i dostala strach, jestli se uvnitr nezacalo neco dit. Jsem ted v pulce 17.tydne, to tak zacinaly problemy. Tak se zatim drzime, kontrola za 14dni. Moc dekuji za veskerou podporu od vas!!!

potrat
9. únor 2015

@maova...ahojky...u mě zatím tay dobrý,akorát,že ležím v nemocnici,abych byla pod neustálou kontrolou.Tento týden jdu také na vyšetření toho hrdla...jak vypadá.U mě byli jednou problémy 18t to začalo a u toho prvního šití 21t.ted začínám 19t...tak snad už to bude dobré. 🙂 🙂 Díky a určitě budu informovat jak to vypadá.

potrat
9. únor 2015

@zhortova...no to mi povídej z tím bubláním v břiše,já v pondělí celou noc nesspala bolelo mi břicho měla jsem zaražené prdy...cítila jsem uplně i střeva,ráno mi dali čípek a hned se mi ulevilo...od té doby byl klid...taky jsem měla strach,že se něco děje.Je mi tady smutno...vubec to neutíká..doma je doma 🙂 ale musím to vydržet.Zatím jsem tu sama,tak až mi sem dají nějakou maminu..bude veseleji.Tak páá zatím 😉

zhortova
9. únor 2015

@potrat No uf uf...já jsem taky úplně znejistěla, jestli se náhodou něco nezačalo otvírat, ale prdy jsou prdy no 🙂. Ještě za to tchyni poděkuji...tohle se mi už dlouho nestalo, že bych úplně celou noc probděla bolestí...no ani tak ne bolestí, ale víme co. Nevadí, aspoň jsi tam pod dohledem a ležíš. Já sice taky, ale to víš, že občas někam odběhnu, ale jinak se fakt snažím a taky nic nedělám. Jak často za Tebou manžel jezdí, když to máte tak daleko? Tak uvidíš, ono je to hrozně dlouhé...ale když můžeš aspoň na net, číst si...tak se chvíli zabavíš. A kdyby k tobě pak dali nějakou fajn ženskou, tak o to lepší. Mě se to na pokoji střídalo i během dne....což nebylo zrovna ideál, tak jsem byla skutečně ráda, že zatím můžu ležet doma. Ale počítám se vším. Tak se opatruj a jak budeš mít po tom vyšetření hrdla, dej vědět, co a jak. Držím pěsti.

potrat
9. únor 2015

@zhortova...manžel jezdí tak jednou týdně,ted mi doveze večtvrtek televizi.A o výkendu přijede tchyně a v neděli bracha s rodinou.Jinak tady na oddělení je prázdno..asi se v unoru moc nerodí děti 🙂 ze sestrou jsme domluvené,že mi sem dá spíše někoho kdo u bude takydéle,Dnes mi volala moje gyndařka,vola mi kadý týden a ptáse na muj stav...hned mi řekla,hlavně at vás nepouštějí domu... 🙂 🙂 tak musíme vydržet,K obědu jsem měla brokolicovou polévku...to zas bude něco...tak zatím ahoj

zhortova
9. únor 2015

@potrat Tak to jo, takhle se to dá určitě taky zvládnout. A on ten čas tak strašně letí, vždyť už jsi v 19.týdnu...to je paráda. Takže to musí takhle krásně pokračovat dále a já věřím, že tentokráte už bude. Jsi tam pod permanentním dohledem, což je fajn. My jsme si dnes na jídlo zašli, protože měl manžel po noční a nestíhá vařit....takže u pro mě změnu fazolová polívka.....takže taky no comment 🙂 Tak pěkně odpočívej a určo pisni. Čao

margie
18. únor 2015

@potrat
@zhortova Ahoj kočky tak jak se vám daří? Pořád na vás myslím jestli je všechno v pořádku. Doufám že se máte dobře a už se kulatite ☺

potrat
18. únor 2015

@margie...ahojky u mě zatím dobrý,jsem po tom stehu a jsem v nemocnici už měsíc...je to hrozný nedá se nic,ale dělat, 🙂 🙂 a co ty jak si na tom?je něco nového u tebe?

potrat
18. únor 2015

@ppetrac...tak jak je?Jsi těhu? 🙂

margie
18. únor 2015

@potrat u mě nic nového to bych vám hned hlásila 😉 tak už jsi za půlkou tak už to snad bude utíkat, už cítíš jak se malej hejbe?

potrat
18. únor 2015

@margie...ještě pohyby necítím,mám placentu na přední strane a beru 2krát denně prášky na zklidnění dělohy.No za pulkou sice jsem,ale strach je pořád,ale musím věřit,že tentokrát to vyjde.jinak je tady nuda,ale telku a pc mám tak aspon tak.páá 🙂

ppetrac
18. únor 2015

@potrat Ahoj, pravděpodobně ano 🙂 Od čtvrtka zpoždění a v neděli test pozitivní. 🙂 Ale mám hrozný strach, což asi chápeš! 🙂 Je úžasné, že už jsi za půlkou! 🙂

zhortova
19. únor 2015

@margie Ahojky, neuvěřitelně to utíká. Už mám měsíc po stehu a zatím vesele vegetuji doma, uvidíme, jak dlouho. Mám ted jen častější kontroly a zatím je to dobre. Mimco kope jak blázen, az me to občas zarazí. Začínáme 20.týden. Doma se snažím ležet, občas to mírně porusim, ale zatím vše drží. No a léky nemám vůbec žádné, jen ten můj preventivní fraxiparine. Tak určité informuj, pokud se u Tebe něco podstatného změní.

nikolet1
22. únor 2015

ahoj micca. Já jsem dnes v noci potratila. Byla jsem sice 6 tt, ale je to můj už třetí potrat a také je mi velmi smutno, protože je mi skoro 29 let a nemám ještě ani jedno dítě ☹ . Jsem z toho moc nešťastná. Vím, že co se stalo tobě se nedá srovnávat. Ale taky na tohle nemám štěstí ☹ .
Drž se a věřim, že se vám miminko povede 😉

potrat
23. únor 2015

@nikolet1,ahoj je smutné co prožíváš...ale určitě se ti to povede,měla by si tedy projít hematologickým a imunologickým vyšetřením,nevím jestli už si ho náhodou nepodstoupila vyšetření,Já jsem zatím 21t...tak strach mám pořád.Držím pěsti. 🙂 🙂

nikolet1
23. únor 2015

ahoj 🙂, děkuji, že jsi mi napsala.🙂. K doktorovi jsem objednaná 3.března, tak uvidim. A trvá to vyšetření nějak dlouho? Ty jsi ve 21 tt? Tak to je dobře 🙂. Hlavně neměj strach, prosím. Taky ti držím pěsti a věřím, že je u tebe všechno v pořádku 🙂

potrat
23. únor 2015

@nikolet1,myslím si,že po 3 potratu už b si měla podstoupit veškerá vyšetření,hlavně se nenech odbýt.Mám kamarádky které několikrát potratili do 3m těhotenství a pak jim to vyšlo.Budeš mít nejspíš něco s krví,ale doktor nejsem.Pujdeš na genetiku,imunologii a hematologii...počítám tak 4m to cca trvat bude,hlavně nic nevzdávej,ještě si mladá,Kde bydlíš?

nikolet1
23. únor 2015

@potrat bydlím v Plesné u Chebu. Jasně, nenechám se odbýt, já to chci vyřešit, protože si přeji mít vživotě alespoň jedno děťátko 🙂. Děkuji ti za info a za podporu, děkuji, jsi moc hodná 🙂

nikolet1
23. únor 2015

jinak bych se chtěla zeptat, jak jsem po tom potratu, tak ze mě jde pořád ještě krev, jak dlouho ještě ze mě půjde? Docela mě to znepokojuje, koupila jsem si kontryhelový čaj

potrat
27. únor 2015

@nikolet1...já jsem asi taky trochu špinila po té kyretáží.Tak to bydlíš kousek od nás...já jsem z Kynšperka,tak dej pak vědět co ti řekl doktor. 😉

janasev
27. únor 2015

Holky držím všem palce ať je vse v pořádku , ja se od února po zkráceně mateřské vrátila do práce,pořad jsem doufala,ze co nejdřív otehotnim,ale tělo jeste není asi srovnany, a ted uz na to nemyslím co přijde to přijde

zhortova
28. únor 2015

@janasev Určite je fajn, ze mas zase jinou náplň a ono se ani nenadejes a bude situace třeba jiná. Většinou to tak je...na tehu se nesoustřed, nech tomu volný průběh a ono to určité přijde. Držím pesticky!!! My jsme ted 20.týden, takže moje problémové období nastává. Zatím se držíme, doma lezim, ale strach roste s každou další kontrolou.

potrat
1. bře 2015

@já už jsem 22týdnu..a přesně začíná o kritické období...musíme to ještě vydržet.Brali mi kultivace a všechno dobrý,tak už to snad dobře dopadne.na kontroly se taky bojím čeká mě asi v uterý,tak snad to bude pořád stejný...hlavně né horší.Budu v nemocnici už 6t...včera mě chytli záda a bolí mě celej člověk.@zhortova mysllím na tebe a v uterý dám vědět...opatrujse a šetři se.páá 🙂

nikolet1
17. bře 2015

ahoj holky, já už mám po kontrole u doktora, jsem v pořádku, říkal, že se máme snažit až tak za 3 měsíce. Už jsem i psychicky zklidněná a nějak to neřeším. Držím se jednoho komentáře, který už tady zazněl, jestli se to má udržet, tak se to udrží a miminko se normálně udrží ať se děje, co se děje. Osobně znám holky, které v těhotenství brali tvrdý drogy. Jednu holku jsem jednou nachytala v koupelně u kamaráda, jak v 6 měsíci těhotenství si dávala do nosu. A má zdravé 3 děti. Já kvůlii tomu přestala i kouřit, hodně jsem odpočívala, ani do práce jsem nechodila. Dělala jsem pro to, co jsem mohla a šlo to ze mě pryč. No to jsem se teď trošku vybila, protože vy co jste o to přišli, tak mě určitě chápete. Jinak jsem moc ráda, že se vám, co jste v těhotenství daří 🙂. Tak jen tak dál a až se to podaří mě, tak sem napíšu. Holky držte se a užívejte si těhu 🙂

potrat
23. bře 2015

ahoj holky...tak už jsem se dlouho neozvala,Jen sem vám chtěla napsat,že mé těhotenství zatím probíhá v pořádku,čekáme chlapečka,váží 0,725 a měří 34cm...kritickou hranici máme překonanou,hrozně se mi ulevilo,a také si přeji aby byl malej co nejdéle v bříšku, 🙂 Jinak už ležím 9týdnu v nemocnici a nejspíš tu ještě budu,ale nedá se nic dělat,bez lékařské péče,by jsme to těžko zvládli,Všem maminkám co čekají také na své vytoužené štěstí,,,držím moc,moc pěstičky a nevzdávejte to,já to už skoro vzdala... a nakonec vše vyšlo.@margie jak to u tebe probíhá? 😉

m73
23. bře 2015

Ahoj holky, na vaše stránky jsem před časem narazila spíš náhodou, ale od té doby se sem občas vracím. Strašně moc vás všechny obdivuji, máte neuvěřitelnou sílu to zvládnout a bojovat dál. Hrozně moc vám přeji, abyste se toho krásného zázraku jménem moje dítě všechny dočkaly. Vlaďko, moc moc držím pěsti, tentokrát to už vyjde! Pevně tomu věřím. Marie