Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

margie
6. lis 2014

Ahoj holky tak jak se vám vede? U mě nic nového jen vás chci pozdravit a říct že na vás myslím 🙂 😉 🙂

potrat
6. lis 2014

@...ahoj holky...nějak je tu ticho 😉 ...tak já vás trochu rozproudím...jsem těhotná a v šoku.Vubec jsme to nečekali...a nemám ještě za sebou žádné vyšetření...čekám na výsledky od Ulčové.Jsem teprv krátce,na gyndu jedu v uterý.Taky na vás myslím... 🙂

margie
6. lis 2014

@potrat no nekecej tak to je fakt bomba moc ti to přeju takže to muselo být spontane viď. Teda ať se jdou všichni doktoři bodnout příroda je fakt mocná. Hlavě ať je všechno v pořádku. Buď v klidu nestresuj se jak to dopadne my na tebe budeme strašně moc pozitivně myslet. Zatím teda gratulovat nebudu ať to nezakřiknu. Takže očekávám v utery pozitivní zprávy 😀 teda mě to tak zlepšilo náladu 😉 já měla tušení ze se něco děje proto jsem napsala ☺

zhortova
6. lis 2014

@potrat Jej, tak to mam teda obrovskou radost. A vidis, neplanovane a prirozene, no to je senzace. Musime to brat, ze ted uz to musi vyjit. Ja budu moc drzet pesticky. Jak budes mit nejake info z gyndy, tak hned pisni. Mas za sebou uz dost vysetreni, tak nevim, co by jeste meli dale testovat. Skoda jen, ze jsi treba nebyla na tom HSG sonu, tak je otazka, jestli to pak budou chtit podchytit tim sesitim nebo to bude v pohode drzet. Ono to sesiti ma teda taky sve minusy, ale na druhou stranu by to mohlo prospet. U me je to tak 50:50..docela se toho bojim, zda to pomuze. Ale ja jsem jiny pripad 🙂. Teda mam fakt obrovskou radost a uvidis, ze bude tentokrate vse dobre. Jak dlouho myslis, ze jsi tehu: 4-5.tyden? No budu moc drzet pesticky, aby jsi dostala v utery dobrou zpravicku.

zhortova
6. lis 2014

@margie Taky porad kontroluju, jak se dari. Chvili se nic nepise a pak prijde @potrat s takovou novinkou. U me zatim nic zasadniho. Pred chvili jsem si volala na vysledky z hematologie a doktorka na me vybalila, ze jsem si asi podle testu prosla infekcni mononukleozou. Tak jsem z toho zase vseho jelen. Tak kdovi, asi se to proste tak spatne seslo, ze jsem neco musela dostat behem tehu, pak se udelala cerklaz a infekce se rozjela ci jak. Ale ze uz ty hodnoty nejsou vysoke, ze je videt, ze to muselo byt drive, ne ted. A jinak cekam na pristi tyden. S manzelem vsemu nechavame volny prubeh a nejak se zacinam vice pozorovat, ze ma teda dost nafoukle bricho, porad me v nem kruci a jakoby citim uvnitr vzduch, vecer obcas poboliva podbrisek...tak nevim, jestli treba taky tehu nevyslo. Ale ja teda nic potvrzeneho nemam, je jeste moc brzo a nekdy je to spis o psychice, tak s tim radeji moc nepocitam. Takove priznaky jsem navic predtim nemivala...tak mozna jestli nemam nejaky problem se zazivanim.

potrat
6. lis 2014

@....holky ještě ted to rozdíchávám a děkuji že ste se mnou 🙂 já s tím vubec nepočítala,už 2 dny jsem měla zimnici,tak jsem myslela,že to dostanu,tak jsem včera počítala a zjistila,že mám 5 dní zpoždění.Muj chlap dneska běžel pro test a tam 2 čárky...uplně jsme koukali.Přišlo to normální cestou a jsem asi cca 5 týdnu.Jsme teprv na začátku...stát se muže cokoli,ale nebudeme předbíhat.Hlavně at vyjdou dobře kultivace 🙂 @zhortova...a kdy to máš dostat?třeba nám řekneš taky brzy novinku 🙂 Všem nám to moc přeji,a hlavně zdravé miminko.V uterý vám určitě dám vědět...a taky se hned objednám do rizikovky.Tuším,že nebudou mít radost...řekli mi,že než budu plánovat další těhu,měla bych být kompletně vyšetřena i na kultivace,ale když jsem 6 let neotěhotněla,fakt mě to nenapadlo.Holky taky vám držím pěstičky...at se mužeme podporovat navzájem 😉

margie
6. lis 2014

@zhortova nepozoruj se a ono to přijde uvidíš hlavně klid a bude vše dobré podívej jak to u @potrat přišlo úplně samo. Mám z vás fakt ohromnou radost. Jen nevím jak teď budu pracovat když budu pořád držet palce 🙂

leluu
6. lis 2014

Ahoj,zítra mám nástup na UPT ve 14tt kvůli VV,Turnerův syndrom,byla by to holčička...Strašně se bojím,nevím co mě čeká,ta bolest je hrozná...

zhortova
7. lis 2014

@potrat No prave proto, ze to prislo takhle prirozene, tak to je az neskutecne. I nemozne se stava skutecnosti. A vidis, nikde neni psano, ze doktori maji vzdy pravdu. Jasne, ze doporucuji million vysetreni, ale sama vidis, jake pak z toho jsou vysledky. A kultivace Ti muzou delat i v prubehu tehu, takze neni co resit. A kdyz se budou tvarit blbe, tak to hod za hlavu. Prislo to samo a prirozene, tak proc se tomu branit. No ja jsem akorat 30DC a 10 po ovulaci. Diky tem pripadnym priznakum jsem si testik vcera udelala, ale nic, bilo. Takze na to az tak nemyslim. Ja mam cykly bezne 36DC, takze je jeste dost casu a kdyz byla ovulka az 18DC, tak by se to stejne ukazalo pozdeji. Ale jak rikam, nikde zatim neni psane, ze to tehu je...Spis s tim nepocitam a byla bych pak pripadne jen mile prekvapena...ale casu na snazeni je jeste fura 🙂

potrat
8. lis 2014

@...holky vubec jsem nečekala,že otěhotním jako první... 🙂 moc vám držím palečky,aby to také bylo co nejdřív.My jsme se s manželem asi před týdnem bavili,že to umělko necháme až za rok...no a to už jsem byla těhotná.Já měla cykly pravidelně. 🙂

potrat
8. lis 2014

@ zhortova...já vím,že kultivace se dělají i v těhotenství,ale v té Plzni mi řekli,že bych měla být přeléčená už předtím...no nějak sem to nestihla.Snad tam nic nebude brala jsem v tom červnu-červenci tolik antibiotik.Nebudu ted nad tím přemýšlet v uterý mi bude brát náběry...tak se pak uvidí.Snad už to jednou musí vyjít,ted jsem poprvé těhotná v jiném období 🙂 v uterý vám písnu...co a jak. 🙂

zhortova
8. lis 2014

@potrat Jasně, já pevně věřím, že to bude dobré. Oni ta antibiotika dokážou napáchat pěknou neplechu, ale už jsi je měla dříve, tak tělo by už mělo být v normálu. No a právě proto, že je tohle těhu tak výjimečné, tak uvidíš, že to vyjde. Je to v úplně jiném období a navíc úplně přirozeně...což je fakt paráda. Takže na úterko budu držet pěsti, ať vše dobře dopadne.

ppetrac
8. lis 2014

@leluu Ahoj, je mi to líto :( Já jsem si tím prošla před třemi týdny a už je trochu líp. Můžu se zeptat, co je to za syndrom?

janasev
9. lis 2014

@leluu i když to bude asi znít hrozně, jestli jdeš na upt, to tě nejspíše uspí ,že? vím,že to bolí ,ale věř,že je to ještě ta lepší varianta, i když bolest v duši to jistě je, drž se , přeji at je do budoucna líp

janasev
9. lis 2014

@potrat držím pěsti, tfuj tfuj at je to všechno v pořádku

leluu
10. lis 2014

@janasev Ne,neuspali mě...Vyvolávali mi to od pátku,podařilo se až včera a čím vším jsem si musela projít snad ani psát nebudu...Porod je proti tomu procházka růžovým sadem...Uspali mě až když jsem maličkou ,,porodila",tak aby mě vyčistili...

potrat
10. lis 2014

@janasev...snad bude je to ted moje 5té těhu,tak snad nade mnou už někdo drží ochranou ruku. 🙂

ppetrac
10. lis 2014

@leluu To je mi líto, že to tak dlouho trvalo, to nechápu, když to byl ,,teprve" 15. týden. Už jsi doma, nebo ještě v nemocnici?

margie
10. lis 2014

@leluu Ahoj je mi to lito já to znám trvalo to 26 hodin než jsem porodila. Neskutecne bolesti. Bylo to v 15 týdnu a doted mi běhá mráz po zádech když si na to vzpomenu. Přeju ti ať jsi silna a rychle se z toho oklepes. Já už to zažila 3x ale úplně zapomenout se nedá.

janasev
10. lis 2014

@leluu ach jo, myslela jsem,že aspon v tom 15 tt uspí a je to snesitelnější, tak to mi mrzí, hodně hodně moc zdraví a jak jsem psala at už je jenom líp

leluu
10. lis 2014

Potřebovali zachovat celý plod na pitvu,proto tohle všechno.

leluu
10. lis 2014

@ppetrac Už jsem naštěstí doma,dnes mě pustili...

janasev
10. lis 2014

@leluu a řekli ti kdy budou výsledky? přišli jsme o malého v 26 tt, byla jsem na plodovce, karyotyp byl normální, genetickou poruchu vyloučili,ale bylo nemocné srdíčko, po porodu mi dr. řekla,že má podezření,že tam geneticky něco špatně bylo, ale kdy dostanu nějakou zprávu neřekla, na genetice řekli,že to trvá dva,tři měsíce i déle, ráda bych zkusila otěhotnět co nejdříve, je to všechno jak zlej sen

janasev
10. lis 2014

jinak holky co vám radili lékaři?ohledně dalšího těhotenství, čekat minimalně 3 měsíce, nebo lze zkusit otěhotnět dříve, jestli je tělo schopné se dát do pořádku dříve, někdo otěhotní i normálně v šestinedělí nebo těsně po tak jen jestli je to velký risk,díky za vaše názory

jinak lékařka v nemocnici mi řekla, že v prosinci, lednu klidně můžem, jiný dr. že až za pul roku

margie
10. lis 2014

@janasev já osobně si myslím že tělo potřebuje regeneraci a připravit se takže podle mě min. 3 cykly. A pokud jsou nějaké pochybnosti tak se nechat poslat na různá vyšetření a ono to stejně vyjde na ten půl rok. Ale záleží na každém jak to cítí. Nemá ale smysl smutek zahanet dalším těhotenstvím vim o čem mluvím z vlastních zkušeností

janasev
10. lis 2014

@margie to nejspíše ano, hlavně bych nechtěla zažít znovu něco podobného, vím,že spousta z vás bohužel takovou zkušeností prošla opakovaně, je mi to moc líto

leluu
10. lis 2014

Já jsem byla na odběru choriových klků,výsledky byli za 48hod. na další den jsme jeli zpátky na genetiku kde nám řekla o co jde,rizika,které u nás byli opravdu veliké a po rozhodnutí co a jak mě objednala na výkon.Řekla nám,že podrobnější výsledky budou za cca 14dni,že musí nechat nakultivovat ty buňky z placenty a výsledky nám zavolá,ale pitva nevím za jak dlouho budou výsledky.Jinak primář v nemocnici nám řekl počkat minimálně 3 měsíce...

ppetrac
11. lis 2014

@margie Ahoj, promiň, určitě jsi to tu psala, ale chci se zeptat...vždy jsi potratila ze stejného důvodu?

tezez
11. lis 2014

Ahoj, právě ležím v Podolí a zavedli mi první vyvolávací tabletu. Jsem 19+5tt a moje holčička má DS. Doma mám chlapečka kterého jsem rodila akutní sekci, takže co jsou kontrakce vím velmi dobře. Můžete mi říct jak dlouho může vyvolávání trvat, všude čtu, že to můžou být i dny?! To je naprosto šílená představa... Opravdu nás nechají tak dlouho trápit? Diky za vaše zkušenosti.

margie
11. lis 2014

Ahoj holky tak si představte ze mi volala Ulcova už dnes. Já byla připravena ze když zítra nezavolá že ji budu uhánět. Takže ty odběry na imuno protilátky vyšly v pořádku a nic se tam neobjevilo. Výsledky NK buněk vyšly zvýšené. Bohuzel vysvětlení od profesorky nemám a tak jsem koukala na net a NK buňky (z angl. Natural killers = přirození zabijáci) jsou buňky starající se o imunitu a zabíjejí a braní organismus proti infekcím a nemocem. Mé NK buňky zřejmě jsou v útoku od začátku těhotenství a ten plod prostě vypudí nebo způsobí to že to v děloze nefunguje tak jak má a zblázní mou imunitu. Léčba prý existuje. Navrhla mi schůzku v únoru tak dlouho ale čekat nechci a domluvili jsme se na 12.ledna. musím čekat až mi skončí zkušební doba v práci. Takže v lednu jdeme na to a uvidíme jak to dopadne.