Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

lucie.krajcarova
22. pro 2010

@felicitta teda, takových kopanečků, to musí být krásný 😉 jejda, to budou ale hezký vánoce s bříškem 😉 😉 vzpomínám na ty naše, byla to fakt pohoda. navíc se o vánoce starali naši, takže bezva a žádné nervy 😀

felicitta
22. pro 2010

Já se snažím,sama sobě nadávám že jsem hysterka,ale jakmile necítím pohyby víc jak 2 hodiny,už bych se nejraději rozjela do nemocnice,horor 😒 Snad bude v lednu lépe to se překulí ta krizová doba... 🙂Na chlapa už 2 týdny pouze štěkám,se divím že tady ještě je,momentálně bych mu při masáži určitě aroma lampu hodila na hlavu ,myslím že se zblázníme oba..Děkuji Vám všem za hezká slova,to je jasné že to nevzdám,ale jsem nemyslela že to bude takové psycho!Zase jsem první na řadě a tak budu potom dodávat odvahu já Vám ju?! 🙂

kackag
22. pro 2010

@felicitta je to pochopitelné po tom všem co jsi zažila, můžu tě klidnit,že se asi budu chovat podobně 🙂 obzvlášť když se blíží kritické týdny,ale zase se to rychle překulí a pak ti bude fajn a budeš si to krásně užívat 🙂

berule
22. pro 2010

Ahojky, tak hlásím, že utz dopadl dobře, všechno je v pořádku, poprvé jsem zažila, jak mi doktorka ukazovala na mimískovi všechno od hlavy až po šlapky na nožkách 🙂 A máme 15 cm i s nataženýma nožičkama, průměr hlavičky 3 cm a konečně mám i první fotečku 🙂 jo a to hlavní, opět nám chybí mezi nožkama bimbuška, takže další holčina 😵 😵 😵 , měla jsem se objednat zrovna na utz ve 20.tt a až doma jsem si všimla, že mě objednali na 6.1., což není za 5 týdnu ale za 14 dní a budu v 17.tt, tak nevím, jestli si tam mám zavolat a nebo to nechat.
@felicitta Jsem moc ráda, že je všechno v pořádku 🙂 , neboj, soustřeď se na Vánoce a vánoční atmosféru. Já zatím ke všemu přistupuju, že mám šanci 50 na 50. Takže se nechci ani moc radovat, je to blbé, já vím, ale mám prostě zábrany.
Holky moc Vám děkuju za podporu 🙂 .

kackag
22. pro 2010

@berule super,super 🙂 ten tvůj chlap je odborník na ženský 😀

berule
22. pro 2010

@kackag jo jo, odborník to on je 😀 😀 dnes jsem se ho ptala, jestli chtěl kluka, ale prý je mu to jedno, hlavně, aby prcek byl v pořádku. Že zná ale případ, že byl chlap naštvaný na manželku skoro rok, že měli 3. dítě a zase holku 😠 , tak jsme se shodli, že ten chlap vůbec netuší, že jsou mnohem horší věci, než mít krásnou, zdravou holčičku. Takové lidi bych uškrtila. 🤐

felicitta
23. pro 2010

@berule To je krásný,no prostě kdo umí ten umí že?To se mi líbí 🙂 Ten termin bych nerušila,tak uvidíš malou jednou navíc a na ten velký utz si Tě objednají znovu 🙂
Můj problém asi je že, jsem doma,nemám co na práci,nikoho o koho bych se mohla starat tak se na ten můj strach můžu neustále soustředit,jsem už přemýšlela že skončím nechopenku a půjdu do práce,ale to zase nechce doktorka 😒 Ale dnes mě malá vzbudila herdou do močáku a tak mám pocit že to bude krásný den 🙂

Já Vám všem také moc děkuji za podporu a pochopení!!! 🙂

lucie.krajcarova
23. pro 2010

@berule krásné zprávičky a gratuluji k holčičce 🙂 ale třeba to ještě není jisté 🙂
@felicitta to máš pravdu, že se to hůř snáší, když jsi doma... nemůžeš se nějak doma zaměstnat? třeba číst, dělat ubrouskovou techniku, shánět nějaké věci? nebo třeba chodit někam na kurz????

kackag
23. pro 2010

@berule přesně tak, na takových lidech bych si také smlsla 🙂 hezky bych jim to řekla z plných plic 🙂 taky mám jednoho takového,který byl dost naštvanej,že se mu narodila druhá holky,že prej chtěl kluka, no to bych vraždila,taky jsem mu to vpálila, že si nedokáže vážit toho co má .

berule
23. pro 2010

Holky moc děkuju, teda povím vám, že máme super přípravy na Štědrý den...ucpal se nám záchod a manža přijel z práce dřív, ale stejně jsme nic neudělali, brzy byla tma, takže zítra místo vaření, chystání budeme čistit kanál 😖 A to nemám ještě zabalené všechny dárky, já se fakt blázním, nevím jak to zvládnem.

lucie.krajcarova
23. pro 2010

@berule to je mi strašně líto.. nám se to taky stalo - u rodičů asi 26., to je prostě nadělení 😠 ☹

felicitta
24. pro 2010

Holky všem Vám od srdce přeji krásné svátky plné pohody,lásky a štěstí!!!!Snažilkám brzo mimi pod srdíčkem,těhulím v náručí!!! 🙂

kackag
24. pro 2010

holky, taky vám všem přeju donošené,zdravé mimi ,ať jste šťastný 🙂 a samozřejmě taky krásné vánoce 🙂 pro mně letos nebudou moc šťastné, protože jsme měli být pod stromečkem čtyři, nějak se mi to vrací.Je to těma vánocema,už aby byli za mnou 🙂

lucie.krajcarova
24. pro 2010

taky přeji krásné vánoce všem! u nás budou v rámci možností, také to na mě doléhá..

berule
26. pro 2010

Ahoj holky, úplně jsem zapomněla vám všem popřát krásné Vánoce, tak vám přeju dodatečně a užijte si sváteční pohody a šťastný Nový rok.

veruska007
27. pro 2010

Ahojte, take vam preji krasne svatky a vse nej v novem roce.
My byli ted dva dny u nasich, bylo to tam tentokrat fajn. Akorat Honzik je porad nemocny ☹.
No, a s miminkem se porad kontroluju, jestli je vsechno v poradku, Felicita, uplne Te chapu.

felicitta
27. pro 2010

Ahojte,tak ten nejhorší stres je za námi ne?Doufám že jste to přežily ve zdraví ?Chudák Honzík takhle na svátky ☹

veruska007
27. pro 2010

Hm, hlavne s nim mam domaci vezeni, protoze jak jsem ho vzala na chvilku ven, tak je mu zase hur. Jirka je v praci a ja uz jsem s malym doma dva tydny...no, otrava 😠

lucie.krajcarova
27. pro 2010

ahoj holky, náš Martínek je taky nemocný, úplně to v něm chrčí.. tak mu dáváme sirup a čaj s medem. naštěstí je veselý a nemoc na něm není znát. jsme teď u našich, tak si pěkně vyhrají. za chvíli jedu na návštěvu za babičkou. už jsme tam dlouho nebyli. ani nevím, jestli ví, že jsem byla těhotná... už bych to nejradši nikomu neříkala. třeba z práce to neví nikdo a asi na tom nic měnit nebudu.....
@veruska007 dva týdny nemůžete ven jo? tak to je hrůza. náš malý se rád nechává vozit na bobech, tak občas ven jdeme 🙂

veruska007
27. pro 2010

No, já malýho vzala na chvíli ven u našich a zase se mu to pěkně vrátilo, a to byl zababušený ☹. Takže jsme doma, než se uzdraví. Má pořád hnisavou rýmu a silný kašel, dusí se až zvrací, chudák. A víc než týden měl horečky nad 39 😒 . Taky jsem to od něj chytla, což jsem teda měla hroznou radost, na začátku těhotenství.

Njn, aspoň že mám net 😉.

felicitta
28. pro 2010

Je to asi dobou,kamkoliv jsem na svátky přijela všude někdo s virozou,ale mám štěstí zatím to na mě nikdo nehodil..
Chudáci kluci,snad to bude brzy lepší...

lucie.krajcarova
28. pro 2010

@felicitta tak to se drž dál, my už jsme všichni nakažení, doufám, že to nic horšího než nachlazení nebude. ale na silvestr chceme jet na hory, tak nevím 😒

veruska007
29. pro 2010

Toz my neplanujeme nic, Honzikovi se ten bacil zase vratil, celou noc jsem s nim byla hore 😒

chrisantheme
29. pro 2010

Ahojte.Pridávam sa do tejto témy,nakoľko mám pár týždňov po pôrode v 25 týždni.Dieťatko sa síce narodilo živé, ale za pár hodín umrelo.Stále sa s tým nejak neviem vyrovnať.Miestami sa cítim dobre a potom ma zas prepadne depresia a smútok.Ako ste to riešili vy???

lucie.krajcarova
29. pro 2010

@veruska007 tak my jsme na tom líp a doufám, že to půjde, bude to fajn program na silvestra.
@chrisantheme ahoj, moc mě mrzí, co tě potkalo, je to strašné.... no u mně to bylo tak, že jsem dělala to, co bych těhotná ani s miminkem nemohla - cestování, sport - zumba a tak, chtěla jsem se pustit do studia francouzštiny. prostě přijít na úplně jiné myšlenky...... ale chodila jsem i k psychologovi - asi 4x jsem tam byla a dost mi to pomohlo.

veruska007
29. pro 2010

@chrisantheme Ahoj, to me mrzi. Ja driv o takovych pripadech ani neslysela... a ted koukam kolem sebe a zjistuju, ze je dost lidi, co to taky prozilo, i v mem okoli. Mne pomohlo hodne se zamestnat, porad neco delat, zacit pracovat aspon z domu, chodit na brigady, cvicit, zacala jsem jezdit pravidelne na rotopedu, chodit na zumbu. Akorat mam doma jeste jednoho prcka, tak toho volneho casu je poskrovnu. No, doted se vyhybam mistum, kam jsem chodila pred tim - nechodim do stejne instituce na cviceni, nechodim na stejna hriste, nesetkavam se s kamaradkami, co mely stejny termin porodu jako ja... dobry navod, co delat, je na www.dlouhacesta.cz (nebo tak nejak), snazila jsem se toho drzet, je to moudry. Jo, taky jsem vyhazela temer vsechno stare obleceni a nakoupila si nove, zmenila trochu barvu vlasu... rika se, ze holky potrebuji dat zmenu najevo a u mne se to potvrdilo. Dokonce se mi i dost zmenil rukopis 😉.

chrisantheme
29. pro 2010

@veruska007 ja nemožem nič z toho čo pred tým.Od oblečenia, cez jedlo až po miesta kam som chodievala.Ešte aj gynekologa som hned zmenila,aj ked on za to nemohol 😒 ...studujem,takze to ma teraz v januari dot zamestna dufam. stretla som sa s podobnym pripadom u mojej znamej-pred par mesiacmi a ani by ma nenapadlo,ze sa to neskor stane aj mne.Dokonca som to tu preberala na fore,kde je hranica porodu a potratu,lebo som bola z toho v soku ,ze ju riesili ako potrat......pozrela som ten odkaz a asi sa budem toho drzat

chrisantheme
29. pro 2010

@lucie.krajcarova tiez chodim ku psychiatricke,brala som nejake lieky,ale pomaly ich vysadzam,lebo som z nich stale malatna.Ale pomahaju sa cez to preniest...

lucie.krajcarova
29. pro 2010

@chrisantheme teprve teď jsem si všimla, že máš dvojčátka, to je krásné 🙂)))) myslím, že s dětma se to dá zvládnout líp, přece jen ti nedají moc prostoru pro sebe. jinak já byla jen u psychologa - uplatňoval na mě různé metody, něco na posílení vnitřního klidu, bylo to fakt zajímavé. mám teď problém s rodiči a uvažuju, že bych šla k němu zase..

chrisantheme
29. pro 2010

ee nemám dvojičky 🙂 buď mám ja zle profil,alebo si a ty pomýlila.Ale nebránila by som sa 😉 ...rozmýšlam, že od psychiatričky prejdem k psychológovi.Asi to bude mať lepší a hlavne dlhodobejší efekt ako lieky