Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

pingui
24. kvě 2011

@berule ježíš to je strašný! Kilo je hodně 😖 ?tomu nerozumím ☹

berule
24. kvě 2011

@pingui já tomu bohužel taky nerozumím, jen mě vystresoval a jsem na vyvrácení, jím jen okurky na odvodnění a nízkotučný kefír. Teď řešíme s manželem do jaké porodnice zavolat, jestli mě vezmou 😖 abych nemusela k tomu "milému" doktorovi ☹

maculda
24. kvě 2011

@kami77 @duhovka Jj holky, taky si myslím, že to datum hraje velkou roli... Myslím, že do toho půjdem hned 😀 Přeju ať se zadaří co nejdřív 😀 Určitě joooo.
@veruska007 Verun, dělají ti v rizikové poradně na každé kontrole ultrazvuk (nevím, jestli jsem se tě náhodou už neptala)? Mě totiž doktor utz pokaždé nedělal a taky si myslím, že v nemocnici mají kvalitnější utz, které právě kontrolují i průtoky krve (nevím, jestli tak kvalitní utz má i můj doktor)...

@berule To je strašné!!! Já jsem četla, že těhule s trombofilií nesmí přenášet. Pokud se mimi nenarodí do termínu porodu, musí se porod vyvolat! Být tebou bych změnila dr nebo tu porodnici. To je hrůza. A s tou dietou bych to tolik nehrotila... ať se v tom vedru nevyvrátíš. Jejda, to jsou starosti, místo aby sis užívala krásný tt, tak takové stresy...

veruska007
25. kvě 2011

@maculda Utz. mi pokazde nedelaji, ale ted uz casteji, cca co 5 tydnu. Zpocatku ne, tak do 20. tt. Ted kontroluji prutoky, pribirani apod. I kvuli tomu, ze prvni miminko bylo drobne a pred porodem mi tvrdili, ze posledni mesic uz nepribiralo.

@berule Ty jo, to jsem v soku, kilo navic a on to nejak resi? Ja tento mesic pribrala 5 kg 🙄 , porad skoro nic a ted takova davka. Ani nevim, kde se to vzalo, taky moc nejim, ale hodne mi vyrostlo bricho, uz ho mam jak minule pred porodem 😅 . A vubec, na dietu bych se vykaslala! Doporucila bych Ti Bohunice, s rizikovou poradnou jsem docela spokojena, ale bez zadanky tam neberou, ani zamestnance, byla jsem u toho, kdyz se tam minule nejaka pani marne snazila dostat 😕

berule
25. kvě 2011

@veruska007 já jsem ráno mluvila s hematologem a říkal, ať tam zkusím zavolat jestli nemají plno, ať popíšu problém a uvidím co mi řeknou. Tak tam budu teď zkoušet volat, je mi to nepříjemné přecházet tak narychlo a ještě si stěžovat, tak snad nebudou na mě nikde ječet. Já myslím, že do rizikové poradny bych nechodila, už bych asi chodila na ozvy a prohlídky před porodem.

veruska007
25. kvě 2011

@berule Kukni na web porodnice Brno - pisou, ze fakultka je dost plna, ale Obilnak bere. Jinak Milosrdne nedoporucuju, nezvladaji komplikovanejsi pripady. Ja doufam, ze mi dr. treba mesic pred porodem heparin vysadi a nebudu si s tim muset pri porodu lamat hlavu. Ptala jsem se na porod s heparinem a rikali, ze jsou to tak nizke davky, ze to nic nedela a jen nekteri dr.nechteji davat epidural, jinak ze je to ok.

kami77
25. kvě 2011

@berule Ahoj,divny pristup!!! ☹ ja osobne bych zkusila ziskat jeste nazor jineho gynekologa a pripadne ho zmenila i pred porodem,na to mame pravo.Vim,ze je to narychlo,ale zdrave mimino a zdrava mamina jsou v tuto chvili nejdulezitejsi!!! 😉

kackag
25. kvě 2011

@berule ahoj, no to je teda přístup ☹ nejlepší by bylo to změnit, aby tě to ještě při porodu nestresovalo.Nechápu jak můžeš v těhotenství hubnout 😒

duhovka
25. kvě 2011

Ahoj,
@okurka
Mě dva nezávislí lékaři vysvětlovali, že moje domněnka (myslela jsem si, že levý vejcovod "nasedá" na levý vaječník a pravý vejcovod na pravý vaječník) je mylná..Prý je to tak, že vejcovody jsou volně "vlající" tuby s trychtýřkem na konci a jakoby se přiklání k vaječníkům a jeden to vajíčko zachytí. Prvně jsem se radovala, že to teda neznamená, že když budu ovulovat s levého vaječníku a levý vejcovod je ucpaný, tak mám smůlu, ale pak jsem si uvědomila, že ten ucpaný vejcovod může zachytávat vajíčka jak z pravého tak z levého vaječníků a tím pádem bych neotěhotněla nikdy☹ Tak nevím. Zítra ráno jdeme do CARu, tak jsem moc zvědavá...já doufám, že se do ničeho tlačit nenecháme a snad nebudu tak rozhozená, že bych tam brečela☹
A ještě dotaz...když si to platíš sama, tak si můžeš chodit každý měsíc???? A stimulovat můžeš jen ob měsíc nebo tak???

@berule
To snad ani nemůže být pravda! Jak si někdo může dovolit řvát na těhulku před porodem? A je snad normální, že přibíráš, ne? A kilo mi přijde jako nic. Nenech se vynervovat a zkus to obvolat. Držím pěsti, ať máš štěstí a vezmou tě jinam🙂 To že ti tak hlídají váhu je proč jako????

@sue_m
psaní ve schránce🙂

@veru, myslím, že zrovna ty jsi psala, že jsi měřila BT a dělala sis grafík na fertility.com. Chtěla jsem se zeptat na zkušensti. Myslíš, že je na ty jejich statistiky a spoleh? Víš, jestli třeba ovulka byla jak měla podle grafu a jestli jsi testovala podle toho, když ti to napsalo, že je první vhodný dne pro test...

okurkaa
25. kvě 2011

@duhovka Poslala jsem ti IP 😉

sue_m
25. kvě 2011

Ahoj holky,

tak já mám špatné zprávy, vyšly mi nějaké špatné hodnoty štítné žlázy, tak KET se posouvá, než se to srovná ☹ blbý je, že doktoři na to mají oba rozdílný názor, takže ve finále já tomu nerozumím vůbec :(
Já se tak těšila... že dostaneme novou šanci.

@berule teda to mi přijde taky šílený, takhle vyšilovat a hlavně řvát na těhotnou kvůli jednomu kilo??? to je snad normální, kilo za měsíc... naopak mi příjde nenormální v těhotenství hubnout? 😖

S tím uzamčením diskuze, nevím. Je fakt, že je těžší psát do uzamčené diskuze a ještě adminovi diskuze... 😒 na druhou stranu, připadá mi, že jsme se tu docela sblížily a začínáme psát třeba i soukromnější věci a je mi takové nepříjemné, když nevím, kdo všechno to tu čte...

ivcah
25. kvě 2011

@sue_m Dostanete novou šanci. Jen to nebude zrovinka teď. Ale je mi líto, žes nedostala lepší zprávy. Já jdu shodou okolnosí taky ráno na krev k vyšetření štítné žlázy. Mám to v rodině od obou rodičů, tak jen abych měla jistotu, že odtud vítr nevane. Neboj, štítná žláza by neměla být nic co by bránilo úspěchu - dá se tomu pomoct 😉

@berule Tomuhle se vážně říká klid před porodem. Někteří doktoři by vážně patřili pověsit do průvanu. S tou změnou porodnice bych to vážně za těchhle okolností zvážila...

duhovka
25. kvě 2011

@sue_m
tak už sis ty hodnoty ověřila? Neboj, oni ti dokáží to dát do rychtiku a pak už to bude jistota, že mimi bude🙂!!!!!

sue_m
25. kvě 2011

@ivcah @duhovka děkuju holky, já vím... jen to bude je ještě nějakou chvíli trvat, tak je to jako facka do tváře... představa, že mrazáčky musíme o několik měsíců odložit... budu muset šupat do práce... 😒 Ivco, mě tam gynekoložka poslala taky spíš jen preventivně, ať se ujistím a bum. Bylo to poslední vyšetření, které nám chybělo. Tak hlavně, ať tobě to dobře dopadne 🙂 Moni, jj ty hodnoty mám odepsané... večer zase napíšu psaní...

duhovka
25. kvě 2011

@sue_m
tak to mě tak strašně mrzí! Stále jsem doufala, že ti to špatně řekli☹ Neboj, teď je venku krásně, tak si užiješ ještě poslední léto a podzim už budeš bříškovat a další léto už budeš mít kruhy kolem očí od nevyspání🙂 a to je jisté!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

okurkaa
25. kvě 2011

@sue_m Tak to me mrzi. A jak dlouho se musi lecit?

berule
25. kvě 2011

Tak naštěstí jsem se do Bohunic dovolala, že není problém tam jít rodit. Mám přijít příští čtvrtek do poradny, kde se domluvím s paní doktorkou co a jak. Že vyvolání porodu není problém, zvlášť když mám problémy se srážlivostí. Zítra mám jít ještě do poradny do Vyškova a popravdě se trochu bojím co uslyším, až panu dr. řeknu že už nepřijdu. Váhu mi nikdy nikdo nehlídal až teď s tím dr. spustil, já přibrala 1kg za týden, ale bude pan dr. zítra spokojený poručil mi 2 kg dolů a už mám 1,5kg, tak snad do zítřka dám i to půl kilo.

pingui
25. kvě 2011

od včerejška nám nejel net. Byla zde nějaká vichřice a nějak se to potento,tak to opravovali 🙂 🙂

pingui
25. kvě 2011

@berule ích rodila sestra a byla moc spokojená,vlastně i švagrová.

sue_m
25. kvě 2011

@okurkaa já vůbec nevím. Vím to ode dneška po mailu, tak jsem doktorovi psala a ptala se co a jak. Snad mi zítra odpoví, dnes už asi ne...

berule
25. kvě 2011

@pingui to je dobře, potěšila jsi mě 🙂

pingui
25. kvě 2011

Jo a oboje byly vyvolávané porody,ségra porodila v pohodě a docela i rychlovka,švagrová nakonec SC,ale kvůli tomu že malej byl obrovskej přes 4kg a ona je takovej hubenej chroust 😀

ivcah
25. kvě 2011

@sue_m Mě tam nikdo neposlal ☹ Je to čistě moje iniciativa, že to máme v rodině. Chtěla jsem původně jen k praktikovi, ale táta mě pak objednal k paní doktorce, co chodí on, že ta je přece jenom odborník. Ale neboj, tohle se dá vážně řešit... Ale je mi to moc líto, protože vím, jak moc ses těšila... ☹
@berule To je super, tak bouchni dveřma a ať si myslí co chce, na to kašli

sue_m
25. kvě 2011

@ivcah děkuju ivco... budu ti držet palce, ať ti nic nenajdou a máš to v pořádku. Já právě nikdy neměla žádné problémy nebo něco... a najednou šup ☹ no, budeme si muset na miminko ještě chvíli počkat. Já se jen bojím, aby se vůbec nekdy povedlo a bylo už s náma ☹

veruska007
25. kvě 2011

@duhovka Zapisovala jsem do fertilityfriend, prijde mi to ze vsech webovek nejlepsi. A nastudovala jsem k tomu info na netu. Jestli chces, zdarma Ti grafik zkonzultuji na www.cenap.cz.

@berule Osobne bych ve Vyskove nerikala, ze uz neprijdu... usetris si nervy. Proste jsi mela komplikace, volala akutne do Brna a hned Te tam vzali. Kilo podle mne fakt nic neni, mne behem dne lita bezne vaha o 3 kg, at jsem ci nejsem tehule.

@sue_m Taky me to moooc mrzi. Jestli Te to potesi, moje dve kamosky mely problem se stitnou zlazou, ani to nevedely. Jednu operovaly tesne pred otehotnenim, druhou asi ve 3. mesici, a obe jsou v pohode a maji deti. Tak snad se vam taky brzicko zadari. At je nas tu briskatych vic. Uz je mi lip, ale ty zacatky byly strasny, hrozne jsem se bala.

berule
25. kvě 2011

@veruska007 taky bych si chtěla ušetřit nervy, ale když neřeknu že nepřijdu, tak mě objedná na úterý zase do poradny. Nebo myslíš zavolat jim až v den poradny, že nedorazím...? 😨

veruska007
25. kvě 2011

@berule Jj, normalne bych to predem nerikala... a vubec, kdybys uz rodila, taky jim nebudes volat 😉. Proste jsi mela komplikace nebo se dr. z hematologie neco nezdalo a poslala Te hned do fakultky, ze je to vedlejsi budova... a vubec, ono jim do toho az tak moc neni... Ale to Tvoje hubnuti mi fakt prijde na hlavu.

pingui
26. kvě 2011

dobré ráno všem.
Berule,nic bych neříkala.A když by se choval zase neurvale jen bych zkonstatovala,že míra mé trpělivosti právě přetekla a bouchla dveřma! 😒

macik79
26. kvě 2011

Ahoj holky, chce se zeptat za jak dlouho po potratu nebo porodu jste poprvé dostaly MS ? Já měla včera měsíc, v nemocnici právě řekli do měsíce a pořád nic. Jinak koukám že začíná přibývat snažilek, to je dobře, já právě čekám na MS a pak se hned začneme snažit. Gynekolog mi to nezakázal, tak uvidíme.

pingui
26. kvě 2011

já budu mít měsíc až 30....ale po porodu jsem dostala těsně po šestinedělí,myslím sedmý -osmý týden...