Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

macik79
7. kvě 2011

@duhovka No ono se to různí, v nemocnici mi řekli že máme počkat min. 6 měsíců, ale můj gynekolog říkal že můžeme začít už po šestinedělí, tak radši budu věřit jemu 🙂

klara.k
9. kvě 2011

@maculda to já vím že se tam směje a je mu tam dobře. Jak jsem si řekla, že je s námak pořád a kouká na nás z nebe, tak mám pocit, že jsem máma a stejně na něj myslím, ale v pátek jsem si uvědomila, že já ho nikdy neuvídím jak se směje. Je to smutný.

Já měla vycházky 4 hodiny denně, ven jsem chodila kdy jsem chtěla. Kontrola přišla jednou, hned na začáku, zrovna jsem byla v nemocnici a pak dalších 9 měsíců nedošla.

skurinka
9. kvě 2011

ahojky holcicky jdu vas pozdravit,nejak ted nemam cas sem psat.Mladej jde ted po velkych prazdninach uz do prvni tridy tak neco shanime ,ted mame velke tema aktovka strasny a hlavne ty cenny u toho vzdycky omdlivam.a ted jdu udelat nasi hannicce pokojik protoze tata konecne postavil skrinky tak jdu na to.
Jinak jsem byla ted v patek si sednou s mamkou a probulela jsem celej vecer ☹
Na Michalka myslim taky kazdy den a dominicek kazdy den vecer posila pusinku do nebicka malymu,je to moc hezky .fakt muzu rict ze me drzi na vodou.
tak zatim papa holcicky a pristi tyden jedu s detma ke kamosce na tejden tak uz se tesim 🙂

kami77
9. kvě 2011

Ahoj vsem,tak jsem si doprala v nedeli trochu relaxace v laznich.Od manzela jsem dostala darkovy poukaz,uz o Vanocich,ale pro tehotenstvi jsem to odlozila,jenze osud rozhodl jinak...Byla to parada,krasne jsem si odpocinula a mela cas na premysleni,vzpomnela jsem si i na naseho andelicka...byl tam se mnou a byla jsem tomu moc rada.Asi jsem potrebovala jen tak lezet a premyslet.
Jinak ,co se tyka dovolenych,tak mi se chystame v cervenci do Vysokych Tater,miluju hory a pak nejspise do Beskyd.More zatim odkladame,az bude maly vetsi a taky rozumnejsi 😉 Mozna se drive podiva k mori s dedou a babi,uvidime. 😉 Urcite bych se ale neomezovala tim ,byt ci nebyt tehotna a bud tedy pojedu nebo nepojedu.Mozna prave to zamestnani se myslenkami na dovolenou pomuze tomu,co chceme asi vsechny nejvic 🙂 🙂 🙂
Takze se mejte a uzivejte krasnych slunecnych dnu!

duhovka
9. kvě 2011

@kami77
ahoj, to zní jako žes měla moc prima víkend. V jakých lázních jsi byla?

Holky,
asi bychom měly začít plánovat pořádné dovolené...to se pak těhotní jedna báseň...podle toho co tady čtu, tak zrovna čím více toho má člověk naplánováno, tím to tam prostě lépe "zapadne"🙂
Teď nevím, kdo se na to tady ptal, zda jet nebo nejet na dovolenou...tak mě jen napadlo, jestli mu ta debata nějak pomohla k rozhodnutí🙂 Pojedete?????

Přeji krásný den plný sluníčka!!!

ivcah
9. kvě 2011

@veruska007 Uf, teda když vidím synovce, jak řádí, tak máš můj obdiv, že to zvládáš s vycházkama 4 hodiny denně a rarachem co neposedí. Jenže on se nikdo neptá jestli to jde 😒
@ duhovka Měla jsem to dostat ten den, co jsme přiletěli - místo toho se mi v noci udělalo špatně, píchalo mě v podbřišku a když pořád nic, tak mi to bylo jasný. Ale test jsem si dělala až doma, i když jsem věděla, jak to dopadne 😀 My jsme vážně nepočítali s tím, že se to podaří na první pokus, ale říkali jsme si, že všichni říkají, jak to trvá... A ono ne a rovnou dvojčátka. No vidíš, Mexiko s drobečkama ani nehnulo a 2 týdny v nemocnici dopadly, jak dopadly 😢
Snažit se plánujeme až na konci prázdnin. Já jsem dneska čerstvě po šestinedělí a MUDr. říkal, tak 4 měsíce počkat, tak radši počkáme - i když prakticky stříhám metr 😉
@ sue_m Dovolená byla skvělá. Je to fain, jen koupit letenky a letět. Ale teď už jsme myslím dorajzovali a vůbec mi to nevadí, protože teď toužím úplně po něčem jiném, tak snad se taky dočkám 😕

Jinak já si to představuju tak... v září umřel manželův děda - ale já ho měla pomalu jako vlastního - tak si teď vždycky říkám, že tam jsou s dvojčátkama spolu. Že má děda na každým koleně jedno. Když jsem byla těhotná, tak mi bylo líto, že je děda už nepozná a nakonec je s nima on a my je nepoznáme 😢

duhovka
9. kvě 2011

@ivcah
Jak to mame vsechny podobne "hozene". Me umrel tatka, kdyz mi bylo 14. A kdyz jsme prisli o miminko, tak jsem se na nej "zlobila" ze neco neudelal, aby se to nestalo. Ted si rikame, ze mozna udelal co mohl, aby nas usetril jeste vetsiho trapeni. No a ted si rikam, ze tam jsou spolu a neni smutno ani jednomu. Jestli je mimi po me, tak to tam tatka ma opravdu legraci🙂
Jste sikulky, na prvni pokus a jeste rovnou dvojky🙂
Ja jsem taky strihala metr...prvne do konce sestinedeli, pak do konce 3 kalendarnich mesicu a pak do konce 3MS a ted uz jen budeme stastni az si nas nejake miminko vybere a zustane nami uz navzdy🙂
hezky vecer vsem

klara.k
10. kvě 2011

@duhovka i my už čekáme až si nás nějaký miminko vybere. A když nevybere tak tomu zase pomůžeme. 😉 Tu dovolenou jsem řešila já. Rozhodli jsme se že jedeme, ale už teď 25.5., takže KET se odkládá až po návratu, přece jen jsem si říkala, že bych na to moc myslela, kdyby se mi něco stalo, tak bych si to vyčítala.
Raději si tam ještě užiju recinu a víno, abych mohla všechno ochutnat a dát si frapé kolik budu chtít a tak. No prostě sobectví vyhrálo, ale řekla bych, že si to trochu zasloužím. Opravdu to moc potřebujeme, jsem vyčerpaní. Bylo toho na nás moc už několik let. Začali jsme stavět - s tím je spousta starostí, plánovali jsme svatbu, současně se stavbou, a snažili se otěhotnět. Dotoho zjištění že to nepůjde samo. Pak stimulace, několik týdnů v nemocnici na kapačkách, pak jsem ležela několik týdnů doma. Když mi začalo být líp, tak jsem musela zase ležet - začala jsem špinit a tvrdlo mi břicho. Pak nám řekli že má malý možná neprůchodný jícen, až jsme vše polítali, zjistili že je vše v pořádku, přestěhovali se a měla začít pohoda, tak nám umřel - na udušení. Příjde mi, že to není snad ani možný, takový trampoty, až je vše naprosto v pořádku, mě se ulevilo, začala jsem si těhotenství užívat a přestala se bát, když už byla překročená hranice k zahránění miminek - já 27tt, kdyby se narodil živý, už mohl být doma, smát se s náma. Ale nevyčítám mu to, nezlobím se, jen je mi to líto, moc líto. Včera to bylo půl roku po porodu a dnes je to přesně rok, co jsem si píchla první injekci na IVF. A nemám nic, kromě velké rány v srdci.

Ale debata o dovolené mi pomohla, pomohla mi tím, že jsem si uvědomila, co vlastně chci. Děkuju a přeju vám pěkný den.

duhovka
10. kvě 2011

Klárko,
užijte si parádní dovču! Asi Řecko, viď? Bude to báječný relax a kdo ví? Je to změna oproti tomu tempu, které jste měli, takže proč by si vás tam nějaké mimi nevybralo?
Zvládni dobře to smutné výročí a měj hezký den.
My máme zítra 4 měsíce od potratu, ale aspoň se už můžeme snažit, takže sice bude smutno, ale na druhou stranu snad už si nás tam nějaké mimi taky vyhlíží🙂
Taky plánuji na začátku července dámskou jízdu v Barceloně, už máme všechno zařízený, tak uvidíme🙂

kami77
10. kvě 2011

@klara.k ahoj,rozhodli jste se dobre,mas pravdu,ze by sis asi pripadny nezdar vycitila.Ted naberes energii,vycistis hlavu a pak vsechno vyjde!Drzim palce.
@duhovka Byla jsem v laznich Lednice.Od nas je to kousek,maly se zatim s tatinkem poprochazel v zameckem parku a maminka odpocivala... 🙂

wwwerca
10. kvě 2011

Je fakt, ze ja loni otehotnela tyden pred tim, nez jsme jeli na dovcu. Asi nas presly pracovni stresy a vsechno slo lip:o) Ted bych to ale rada stihla driv, i kdyz to nejak utika a zatim se nedari. My jedem letos v cervnu do Rakouska do Alp a v lete Krkonose, mozna nejaky kempik a stan na par dnu, uvidime co bude ...

klara.k
11. kvě 2011

@wwwerca kam do Krkonoš? My tam jezdíme dost často. Manžel tam 8 let žil, tak obrážíme známý, jezdíme tam na narozeniny a oslavy všeho druhu, a u toho máme vždycky několik krásných výletů. 🙂 Jezdíme většinou do Pece a těch okolních obcí.

Dovolená zaplacená, jedeme 25.5., hrozně se těším. Moc to potřebujeme, vypneme a nebudeme moct nic řešit, to bude pohoda. 😎 Snad.

duhovka
11. kvě 2011

Dobré dopoledne všem,

@wwwerca
taky hodláme brázdit po Rakousku a Německu...plánujeme to na konci července, tak pak napiš, co hezkého jste viděli🙂 Manžel už to má sice celé naplánované, ale třeba mi dáš nějaký supertip🙂
Vidím, že je nás více, které už se snaží....Už se těším, až si tady budeme psát třeba na konci roku...doufám, že tady bude plno těhulek🙂

@klara.k
Tak to už máte za pár..už jen dva týdny...super, užijte si to!

Holky, nejdete teď některá ke svému gynekologovi? Otravuji tady furt s tou děložní sliznicí, ale můj gynekolog a lékařka z CARu mi dávají různé odpovědi, tak bych potřebovala znát ještě další názor🙂 Jde mi o to, zda jsou nějaké "normy" na tu sliznici. Jak vysoká musí být...i když jsem to googlovala o 106, tak ty odpovědi jsou tak strašně různé...jinak je prý "norma" pro asis. reprodukci a jinak pro klasické otěhotnění (o klasické mi jde více)...už jsem z toho jelen☹ Tak kdybyste si některá vzpomněla, tak se zeptejte...Moc děkuji předem🙂

duhovka
11. kvě 2011

@kami77
Jestli máte blízko Lednici, tak to určitě bydlíte v té krásné části naší země! Byli jsme tam v létě na takovou pidi dovču-snažili jsme se toho zvládnou co to jen šlo, ale je to tam na týdny!!! Z lednického zámku jsem byla nadšená a vůbec to okolí je fakt nádherný!!!!Je tam strašně moc hezky!!!!

klara.k
11. kvě 2011

@duhovka i mě ta sliznice vrtá hlavou, taky jsem se to snažila najít, ale moudrá z toho nejsem vůbec. 😖
Jojo za 14 dní už jsme někde na cestě. 🙂

sue_m
11. kvě 2011

Ahoj holky,
koukám, že se tu plánují dovolené a další pokusy o miminko, to je moc pěkné! Je tu takový optimističtější duch... kéž by to vydrželo a dařilo se...

Já teď mám zase nějaké horší, smutnější období. Už víme výsledky pitevní zprávy, čekali jsme chlapečka a holčičku, oba byli zdraví, ale byla tam infekce, která se k nim dostala z hematomu skrze placentu... chudáčci moji ☹

klara.k
11. kvě 2011

@sue_m to je mi líto, opravdu moc. Můj chlapeček byl taky zdraví. Ale zase aspoň víš, že pro příští těhotenství je ta pravděpodobnost toho, aby se to zopakovala, vlastně nulová. Tak to ber tak, že je to pozitivní zpráva. Je to smutné, vím, ale já jsem si to tak nakonec řekla, že když už se to muselo stát, tak aspoň do budoucna mám menší strach a věřím že to tělo zvládne, nijak jsme to nezavinili a prostě se to tak stalo. Příště už to vyjde. Zvládneme to, všechny.

sue_m
11. kvě 2011

@klara.k moc děkuju za tvá milá slova... máš pravdu, musím to brát tak, že do budoucího těhotenství se to už nestane a musím tomu věřit. Říkali jsme si s manželem, že jsme mohli mít vše, co jsme si kdy přáli, holčičku i chlapečka, i by bylo nádherné, že by děti získaly do života nejlepšího přítele, vždy by na vše byly dvě, nebyly by samotné... strašně mě to mrzí, že nikdy nevyrostou, neuvidím je se radovat, první krůčky... já je před sebou i úplně vidím i jako mladé lidi, obklopené přáteli.. no, je to spíš takový sen jen.
Také se snažím koukat na budoucí těhotenství jen pozitivním pohledem, tak, že těhotenství bude v pořádku, budeme ušetřeni všemožných problémů, miminko bude jen jedno a bude mít tedy spoustu prostoru pro vyvíjení a tělo jedno zvládne lépe... a narodí se nám zdravé, čiperné miminko, které budeme milovat i za dvojčátka dohromady a někde v nebíčku na nás všechny bude dávat pozor naše holčička a náš chlapeček.
Máš pravdu, zvládneme to tu, všechny. Já tomu taky moc věřím.

wwwerca
11. kvě 2011

@klara.k Jezdima nad Pec na Javorku nebo do Velky Upy, mame to tam moc radi, bude pohoda a klidek. Uz aby to bylo a nejlepe uz aby jsme s sebou meli i cerneho pasazera:o)

wwwerca
11. kvě 2011

@sue_m Hrozny je, kdyz se zjisti ze tem mrnousum nic nebylo, znam to taky. Nas prdolka byl taky uplne zdravy. Drz se, bude lip, musi!!!

wwwerca
11. kvě 2011

@duhovka My jezdime kousek od Zell am See, mala vesnicka, Cesky penzion, pohoda jazz 🙂 Jezero je moc pekne, jinak jsme se loni byli mrknout na Kaprun a vyjeli jsme vysokohorskou silnisi s vyhlidkou na Großglockner, nadhera. Letos bych se chtela mrknout do Kitzbühelu.
Taky doufam, ze se nam vsem brzo zadari a pak si budeme drzet pesti kazda kazde 😉

ivcah
11. kvě 2011

@sue_m Takže jsme na tom byly stejně - taky páreček. Mohlo to bejt super, četla jsem, že je to ta nejmíň pravděpodobná varianta a nám to vyšlo. Já byla tak šťasná, když nám to na UTZ řekli. No ale pak mi změřili ten čípek a to byl začátek konce. Ale stalo se co se stalo a nic s tím nejde a nešlo dělat. Zbyly vzpomínky a možná trocha naděje.
Tak zase aspoň víš, proč se to stalo, že to mělo důvod, který se nebude opakovat. Konkrétně my dvě musíme věřit, že s jedním mimi to půjde všechno snadněji. Seš zdravá holka, tak musíš věřit. Ale chápu, že je ti teď špatně. Ono tyhle věci člověka zase vrátí zptáky, taky jsem to tak měla, když jsem se dozvěděla výsledky pitvy. ☹ Já mám taky pořád houpačku - chvíli tak chvíli tak... Je to divný, strašně rychle se mi mění pocity, mám pocit, že nic není... nevím, jak to říct, ale tak jako stabilní, nějaká jistota, nic do sebe nezapadá 😢
Ale my to zvládneme, máme dobrý důvod 😉

sue_m
11. kvě 2011

@ivcah to je jediné, co mě tak nějak drží, to že věřím, že jedno mimi tělo zvládne lépe a bude to v pořádku... jinak bych asi byla zralá na chocholouška... mám stejné pocity jako ty, je to pořád houpačka, kolikrát si říkám, že už je lépe, že už jsem se s tím naučila nějak žít a najednou střih, a všechno je zase úplně špatně... 😢 zjistila jsem, že se mi můžou pocity měnit ze vteřinu na vteřinu - vše je normální, mám třeba i dobrou náladu a najednou, během okamžiku je všechno špatně, mám slzy v očích a nejraději bych se někam zahrabala.. Musíme to zvládnout, jak píšeš. Ať jednou můžeme našim dětem vyprávět o tom, že mohly mít starší sourozence 🙂 já jim to řeknu určitě 🙂
Ale stejně mě občas přepadá taková jakoby tichá panika, kdy si říkám, jak s tím proboha mám celý život žít...

Ale dneska jsme si konečně pověsili nad postel zarámované fotky dětí z ultrazvuku, tak jsem ráda, že jsou tam s námi 🙂

@wwwerca přeju ti černého pasažérka co nejdříve!! určitě brzy přijde... 🙂

klara.k
12. kvě 2011

@sue_m tichá panika, mě taky přepadá, že to přece není možné, že se to přece změní, že se něco stane a bude všechno jinak, .... ale toto v sobě musíme všechny potlačit, protože bysme se opravdu zbláznily. Prostě je to tak, tak se nám to stalo, nic s tím nenaděláme, musíme to tak přijmout, smířit se a milovat naše děti i když s náma nejsou (ale naše děti s náma jsou), to je co pro ně může dělat, držet si jejich vzpomínku, aby tady s náma žili aspoň v našem srdci, a těšit se na další děti, jejich sourozence. Taky jim to povím, že mají straršího bráchu v nebíčku jako andílka, aby věděli, že nejsou sami. Že si spolu mohou vykládat. Zní to bláznivě vím, ale vy to snad chápete. 😉 Dostaly jsme těžkou zkoušku, ale život je boj a my ho vyhrajem. (To mi ty fráze dneska jdou 😀 , ale myslím je vážně)
Holky přeju pěkné ráno a optimistické pohledy do budoucna.

A kdepak máme těhulky? Je všechno v pořádku? 😲

klara.k
12. kvě 2011

@wwwerca černý pasažér mě pobavil 😀 Kdy jedete? Je tam moc pěkně, my jsme tam byli v březnu, asi 4-5 dní a taky jsem si tam zase ulevila dušičce. Je tam nádhérně, mám Krkonoše moc ráda. Moc pěkně si tam užijte.

sue_m
12. kvě 2011

@klara.k vidíš, já taky pořád čekám, že se něco stane... něco se změní, něco mi pomůže se toho hroznýho pocitu zbavit... hlavně ze začátku jsem měla pocit, že se něco musí stát, že takhle nemůžu zůstat, s tím co stalo a žít s tím... ale jak čas běží, tak vidím, že se nic nestane. Že asi opravdu budu muset s tím žít... jsem dětem vděčná za vše, za tu dobu co u mě byly, za každé zakopání, za množnost prožít s nimi porod... a za to, že ze mě udělali svou maminku a z mého muže tatínka. Jen bych je tu hrozně moc chtěla mít u sebe...
Snad nám opravdu brzy pošlou brášku nebo ségru...

A taky myslím na naše těhulky, @veruska007, @berule, je vše v pořádku?

veruska007
12. kvě 2011

@sue_m Ahojky, jj, zrovna jsem se vratila z testu na cukrovku. A teda jsem dosla domu... a za chvili omdlela, brrrr. Malyho jsem dala spat hladovyho, jen jsem padla na zidli k pc a ted to rozdychavam. Tak to snad nic nebylo, ufff. Asi z hladu 😉.

maculda
12. kvě 2011

@veruska007 Veru, to máš určitě z hladu nebo z malo tekutin. Taky se mi to jednou stalo. Otravovalo mě chodit v noci pořád na záchod, tak jsem večer u nepila ani celou noc a pak bác a bylo to. Snad už je dobře.
Jinak holčiny, já to taky sourozenci povím, že měl bráškua že se na něj dívá z nebíčka a dává na něj pozor a opatruje každý jeho krok...

kami77
12. kvě 2011

@duhovka Ahoj,to mas pravdu,je tady u nas na jihu fakt krasne!!!

@sue_m
Ahoj,to je mi moc lito,ale na druhou stranu zase vite duvod proc se to stalo a priste se to urcite uz nestane!!! 😉
Taky Te plne chapu,ze jsi ted jako na houpacce,chvili lepe a pak zase hur.Taky si tim prochazim.Hold je to jeste prilis "zive",ale popereme se s tim!!!Slunicko nam doda energii a za par mesicu uz bude vsechno jinak...ne? 😉

@klara.k Tak to mate uz za par dnu...Urcite nam dej vedet,jak sis odpocinula. 😉 😉 😉

macik79
12. kvě 2011

Ahoj holky, tak koukám že tady se plánuje dovolená a černý pasažéři 🙂 . To se mi moc líbí, zvedlo mi to náladu. Já už chodím do práce, celkem to zvládám. Moc mile mě překvapil šéf, jak se ke mě chová. Ale mám přesně stejné pocity jako píšete. neumím to nijak pojmenovat, ale taková stísněnost, že už nikdy nic nebude jako dřív.