Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

jhoki
14. pro 2015

@karkulinka77 Je mi to líto. ☹ Na věk bych se moc neohlížela, je mi 35 a připadala jsem si dost stará, ale spíš jsem zestárla těmi zážitky a strachem, co bude. Pokud chceš miminko, musíš za tím jít, nebo budeš později litovat. Řekla jsem si, že ještě jeden pokus, že další psychicky už nezvádnu. Kdo nezažil, nepochopí, celé těhu se bát, kdy to bouchne.

karkulinka77
15. pro 2015

@sajnarka Moc děkuji za podporu.

karkulinka77
15. pro 2015

@jhoki I tobě děkuji za podporu. Je to strašně těžké rozhodnutí. Trpím tím nejen já, ale celá rodina. Syn se na bratříčka strašně moc těšil. Vypadalo to tak nadějně. Ale musím za tím jít nebo se zblázním. Bojím se mé psychiky. To špinění a krvácení mě zabíjí. Dám si alespoň 3 měsíce a pak to zkusíme. Tu "prázdnou náruč" už neunesu. Tvůj příběh jsem nečetla, ale určitě jsi také neměla lehké období.

jhoki
15. pro 2015

@karkulinka77 Dělali ti i vyšetření na hematolce? To je taky dost důležité...taky jsem krvácela, v 6., 16., 22. týdnu. Paradoxně kapacity ve fakultce nevěděli proč..můj doktor mi řekl, že jsem měla hodně nízko placentu a jak těhu postupovalo, placenta se vytahovala nahoru, vždy se trochu odchlípla a to zakrvácelo. Dobrý je utrogestan, můžeš ho celé těhu, většinou se bere 2 tabletky večer, ale můžeš i koňskou dávku 2-2-2. Ničemu to neškodí. V tom 22. týdnu už doktor nevěděl, co se mnou dělat, tak mi napsal na krvácení Pambu, ovlivňuje srážení krve, brání předčasnému odbourávání fibrinového vlákna. Myslímm, že na pohotovosti by mi nic takového nedali a nechali by mě tak.

karkulinka77
15. pro 2015

@jhoki Máme různá vyšetření, ale na hematologii jsme nebyli. Jen genetika, imunologie, štitná žláza,atd..
Nevím jestli se z té genetiky dá taky něco poznat. Jinak utrogestan i ascorutin jsem brala. Těhotenství je jako hra nervů. Už nevím co se mnou.

jhoki
15. pro 2015

@karkulinka77 Četla jsem, že máš zvýšenou buněčnou imunitu. Ještě bych si zašla na hematologii, jestli nemáš trombofilii. Minimalizovat rizika...

sarka133
16. pro 2015

Ahoj,teď jsem přijela z nemocnice. Včera mi strašně tvrdilo břicho,ani bok nepomohl,usnula jsem až v 1rano. Do toho vodnatý výtok. Psychika v cudu. Raději jsem jela. Test na plodovku OK, pro jistotu udělali kultivaci z pochvy ,občas mě to dole páli,ale nevím,zda to není utrousem třeba. Čípek 38mm. Ve zprávě mám čípek na špičku prstu,co to znamená? Mám tam ten steh. Dostala jsem magnesko do zadku pro zklidnění. Tak nevím,jestli mi nezačíná Krušné obdobi ☹

libidrozdova
17. pro 2015

@karkulinka77 jseš silná a statečná, a proto Ti moc přeji, aby to dopadlo - nevzdávala bych to a určitě ještě jednou zkusila. 38 let není pozdě - ročník 1977 je silný!...možná bych se také svěřila do rukou jinému odborníkovi...držím moc moc pěstičky!

karkulinka77
17. pro 2015

@jhoki ahoj, tak jsem různě hledala a našla. Tak na hematologii jsme byli taky.

ktatinek
17. pro 2015

Ahoj Maminky. Dnes leží moje přítelkyně v nemocnici a já jsem doma. Myslím na ni každou minutu. Nemůžu spát, i kdyz jsem strašně vycerpanej jak fyzicky tak psychicky. Začátkem týdne jsme šli na velký ultrazvuk ve 20tt. Na tomto trazvuku přišla hrozná správa. Na páteři má plod vyrustek 1x1 cm. Poslali nás na různé vyšetření a na genetiku do Prahy. Když nám potvrdili naši největší noční muru, rozštěp páteře. Po zvážezeni všech pro a proti jsme se po řekách slz rozhodli těhotenství ukončit. Přítelkyni zítra čeká zákrok. Snažím se jí být maximální oporou aby vědela že v tom není sama. Maminky poraďte, co můžu udělat abych ji to co nejvíc ulehčíl. Jediný na co myslím je aby byla v pořádku... ☹ Co pomohlo vám?

jabadabadoo
17. pro 2015

@ktatinek psala jsem SZ ☹

sarka133
18. pro 2015

@ktatinek je mi to hrozné líto ☹ mě pomohlo to,ze byl semnou po celou dobu potratu. Druha věc byla,oznámit to přátelům,aby se zbytečně neptali. IKdyž za to nemůžou ,pokaždé potok slz. Jinak byt oporou a nechat vyplakat. Držte se!!!

elishka87
18. pro 2015

@ktatinek Moc mě mrzí, jak to u Vás dopadlo a musím říct, že má Tvoje přítelkyně úžasného partnera! Já přišla o miminko v 17.týdnu a přítel za tím udělal čáru, choval se, jako by se nic nestalo a já na to byla tak nějak sama. Teď je to 15 dní...
Je hrozně důležité, aby Tvoje přítelkyně věděla, že tu pro ni jsi. Kdyby to šlo, tak s ní zkus zítra být. Vím, že to bude těžké pro oba, ale ona něčí přítomnost určitě ocení. Každá žena to snáší jinak, ale myslím, že pak bude mít potřebu o tom mluvit a vyplakat se z toho. I kdyby opakovala pořád to samé dokola, tak jí naslouchej. Kdyby to šlo, tak až ji pustí z nemocnice, tak by bylo dobré, aby nebyla doma sama. Blížící se Vánoce pro ni budou hodně náročné. Nenuť ji do věcí, které nebude chtít. Já třeba první dny vůbec nechtěla chodit ven a potkávat lidi. Ona k tomu musí dojít sama. Jak tady někdo zmiňoval, tak bys to měl oznámit rodině a přátelům, aby se tomu potom ona vyhla a aby nedocházelo k nějakým nepříjemným otázkám a pohledům, až dojde k setkání. A pokud už jste začali pořizovat věci pro miminko, tak je asi raději někam ukliď, do krabice a do skříně. Až se po nich bude ptát, tak řekni, že jsi je schoval pro příště, že příště to dobře dopadne. Pohled na ně by ji určitě bolel. Já jsem taky po příteli chtěla, aby ty věci odvezl z bytu k mojí mamce (tam mě vyzvedával po propuštění z nemocnice) a mamka je schovala. Doma jsem pak našla ještě pár věcí, včetně pár kusů těhotenského oblečení, které jsem dala do krabice a příště je také odvezu.
Tobě i přítelkyni držím palce, abyste ten zítřek zvládli a pak ho hlavně zvládli překonat a mohli jste jít dál. Příští rok bude určitě lepší!!!

terinda
18. pro 2015

Já tu zprávu oznámila všem (kdo věděl o těh.) formou sms, s prosbou, aby nereagovali...
S nejbližšími kamarádkami jsem se viděla asi po 14 dnech.
Chce to čas a nové úspěšné těhotenství. A třeba mezitím dovolenou, nějaké odreagování.

karkulinka77
18. pro 2015

@ktatinek Ahoj, plně chápu Tvoji bolest i bolest Tvé přítelkyně. Já jsem o miminko přišla před 11dny a to ve 23. týdnu. A to vše nás s manželem potkalo po 4 potratech. Můj příspěvek si můžeš přečíst na str. 116. A co bych Ti poradila? Já osobně miluji manžela na tolik, že jsem nechtěla, aby viděl co se se mnou odehrávalo. Chtěla jsem ho té bolesti ušetřit. Až druhý den, kdy jsem si začala všechno uvědomovat, jsem zjistila, že bych ho tam celou dobu chtěla mít. Připomínáte mi mého manžela. Snažil se mi vše také ulehčit a podporovat mě. Hlavně spolu mluvte, i kdyby to mělo trvat třeba rok. Žena cítí tu bolest mnohem déle a intenzivněji. My jsme se s naším chlapečkem loučili na balkoně zapálenou prskavkou. Oba jsme brečeli a myslím si, že nikdy na tuto chvíli nezapomeneme. Přeji Vám mnoho sil. Teď to bude moc těžké. Zkažené vánoce. Ale určitě bude lépe. Musí! Protože lidé co touží po miminku si tohle největší štěstí v životě zaslouží. Nic není důležitějšího. Zítra na Vás budu myslet!

lenusaak
18. pro 2015

ahojky holky/ tatínku...já nemám moc jak přispět zkušeností do téhle diskuze.. teprve mě čeká IVF, ale nedalo mi to a do tehle diskuze jsem vklouzla. Čtu všechno ohledně těhotenství a pro každou novou snažilku je představa o těhotenství jako procházka růžovou zahradou a nepřipouští si, že se takovéhle vecí dějí, jako co se ději bohužel vám. Chci mit přehled o všem dobrem, či špatném co se v těhotenství může stát,proto si čtu i vaše příběhy. Moc mě to mrzí a podle toho co tu čtu, tak ste moc silné ženy !!! a muž !!!Musím sem napsat, protože vám chci moc popřát hodně sil a hlavně aby se na Vás štěstíčko usmálo !!! budte silní dál , moc Vám držím palečky !!!!!!

sarka133
21. pro 2015

Ahoj,preji vsem krasne Vanoce a hodne moc stesti. Jhoki jak jsi na tom?

jhoki
21. pro 2015

@sarka133 Teď jsem ti psala zprávu, telepatie..🙂

ktatinek
28. pro 2015

Moc děkuji všem za podporu, už je to týden co je přítelkyně doma z nemocnice. Snažím se se jí zaměstnat, aby na to co nejméně myslela, ale pořád to moc bolí.

Taktéž děkuji i za rady, snad jen počkáme až na tom budeme oba lépe a zkusíme to znova, mimčo si moc přejeme. Pevně věřím že budeme mít zdravého svíště 🙂

sarka133
5. led 2016

Ahoj, tak jsem po kontrole. Čípek se zkracuje a měkne. Ted 34mm. Po prohlídce jsem dostala bolesti do břicha a tvrdnutí. Asi mi rozdráždil dělohu ☹ dnes je to o něco lepší. Na kontrolu za týden. Jhoki co ty? Už jsi porodila?

marenkaaa
5. led 2016

Ahoj holky, dneska ráno jsem šla na glukozovy test, s tim, že jako překvapení pro manžela jsem se objednala i na 4D ultrazvuk. Je to mě první těhotenství. Na ultrazvuku mi Dr. řekl že miminko je mrtvé, měl to být chlapeček. Řekl mi, že to vypadá, že plod je mrtvý už měsíc. Přitom všechny testy nám vyšly úplně ukázkově, UZ v 1. i 2. trimestru v pořádku. A najednou tohle... Bez žádného varování nebo příznaků mi skoro v 27.t Dr. řekne, že naše miminko nežije a že ho nosim v době měsíc mrtvé. A to jsem byla v půlce prosince na pořádně. Teď lezim v nemocnici a čekám až mi přinesou tabletku, abych porodila našeho mrtvého syna. Naštěstí mám rodinu a manžela, kteří mě podrzi, ale tohle bych nepřála zažít ani svému největšímu nepříteli.

jabadabadoo
5. led 2016

@marenkaaa ☹ ☹ ☹ je mi to líto, některé věci by se stávat neměly

elishka87
5. led 2016

@marenkaaa To mě moc mrzí! Zítra Ti moc držím palce, abys to zvládla. Asi by bylo fajn, kdybys měla někoho u sebe, bude Tě čekat opravdu zlá zkušenost. Pro mě to byl určitě nejhorší zážitek života a to jsem byla v 17.tt, před měsícem. Kdybys pak cokoli potřebovala, obrať se na nás! Mně holky tady taky moc pomohly, už tím, že se má člověk komu vyzpovídat, podělit se navzájem o zkušenosti a trochu i o ten smutek. Je mi to moc líto!

Necítila jsi třeba pohyby? Že by se měsíc nic nedělo? Já si to nedovedu představit, pohyby jsem asi necítila... možná jen pidi, nejsem si jistá a už se to ani nedozvím ☹ Je to mazec! Člověk si říká, je za mnou kritický 1. trimestr a pak najednou zjistí, že to tak vůbec není. Kdykoli se může cokoli stát ☹
Drž se!!!!!!!!!!

lu88cie
5. led 2016

Ja jsem potratila ve 21tt

lu88cie
5. led 2016

Doma mi praskla plodova voda a mimi jsem porodila v sanitce bez znamek zivota...

lu88cie
5. led 2016

Bylo to pro nas tezke ale ted mame dva syny.taky to zvladnete

lu88cie
5. led 2016

Drzime vam palecky😃

marenkaaa
5. led 2016

Děkuji... Je to hrozně nespravedlive, já vím, že život je nespravedlivý, ale tohle je fakt rána. Některé holky si toho ani neváží, že jsou těhotné a porodí zdravé dítě, a my které si to moc přejeme, nám se stane tohle.
Pohyby jsem cítila jen malinko, říkala jsem to i gynekologovi, ale všichni to připisovali tomu, že mám hodně plodové vody. Já jsem nevěděla jaké mám cítit pohyby a říkala jsem, že je asi nase miminko klidně a hodne.

jabadabadoo
5. led 2016

@marenkaaa nic si nevyčítej, nemůžeš za to, teď hlavně, ať máš porod rychle za sebou a jsi v pořádku, nejhorší bude psychika ☹ , posílám obejmutí a kdykoliv budeš chtít, napiš

marenkaaa
5. led 2016

@jabadabadoo děkuji