Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
2. pro 2010

@holmes
Děkuji za odpověď ikyž mě to nepotěšilo,myslela jsem že tak od toho 32 tt je to prostě ok...Moje dcera měla ideální start,léky na urychlení vývoje plic jsem brala 3 týdny předem,ležela jsem v klinice s nejlepší neonatologii v okolí,čísař byl plánovaný a čekal u něho velký team dětských lékařů se vším co bylo třeba,já byla zcela zdravá bez infekce nebo jiné nemoce a stejně..Po 3 týdnech na umělém dýchání se začala odlučovat sítnice,následovala kryo,sítnice se odloučila i přesto na obouch stranách kompletně,nemusím psát co to znamená...Po 4 týdnech velké krvácení do mozku s katastrofálním dopadem....Vím asi je to někdy osud,ale já se s tím prostě nadokážu vyrovnat,tak moc bojovala...
Obdivuji co děláš,já bych se asi zbláznila nebo ubrečela,vážím si takových lidí moc.....

felicitta
2. pro 2010

@berule
Já se také prvně bojím aby mi neřekla,že se něco stalo a ta moje to ještě tak napíná...Počkej za chvilku budeš cítit pohyby a pak nějaký ultrazvuk na uklidnění ani nebudeš potřebovat....U těch výsledků je to psané většinou srozumitelně,je tam populační riziko a to tvoje...Dej vědět,ale určitě to bude ok,držím pěstičky!!!!!!!

berule
2. pro 2010

@felicitta Ahojky, tak jsem šťastná jako blecha, screening vyšel negativní, riziko je 1/7500 což je super číslo 🙂 , utz taky vypadá dobře, nos máme, ručičky a nožičky taky 🙂 , prosvícení za krkem taky v pořádku, půjdeme ještě jednou na utz 22.12. , aby to zkontrolovali ještě jednou.

lucie.krajcarova
2. pro 2010

@berule moc a moc gratuluji🙂

felicitta
3. pro 2010

@berule To je krásný,uvidíš teť už bude vše dobrý...To je super výsledek ,já měla 1:4151....Budeš chtít vědět co to je?Ptala jsi se na to krvácení?Já mám ultrazvuk 15.12 zase mi bude měřit ty toky,ale malou doufám také uvidím...
Bude ti to také pravidelně měřit,jsou to tepny v placentě a průtok v pupečníku asi ano že?

berule
4. pro 2010

@lucie.krajcarova Moc děkujíí 😀
@felicitta Já naposledy měla 1:250, takže jsem teď málem skákala do stropu. V pondělí u svého gyn. jsem se ptala a říkal, že je vše ok, že momentálně tam žádné krvácení není. Abych pravdu řekla, nikdo mi neříkal, že by mi měřili toky 😲, tak uvidíme co je napadne, myslím, že na tom utz budou hlavně kontrolovat srdíčko, pže mimčo blbě leželo, že nešlo zkontrolovat jednotlivé komory atd. No a doufám, že už by mohli říct co to bude, i když to asi na 90% tuším. Můj drahý totiž neumí udělat kluka 😀 , ikdyž on tvrdí, že to schválně, že chce holky 😵 😵 .Jinak mi včera hematolog zvedl dávku Fragminu z 2500m.j. na 5000m.j. a jdu až v lednu na kontrolu, tak snad budu mít klidné svátky 😀 A jak pokračuješ ty? Co nového?

felicitta
5. pro 2010

@berule To je přece super,třetí holka do baráku,no budete mít veselo,,Já mám 4 sestry tak vím o čem mluvím.. 😀 😀 😀
Po zdravotní stránce je vše ok,ale pronásledují mě hrozné sny a veliký strach,ale to asi znáš že?Malé každý den domlouvám ať je statečná,že na ní čekáme a máme jí moc rádi...Už se začínám trochu informovat co se týče kočárků,kyblíku na koupání atd...to je hrůza co vše existuje,kdo se v tom má vyznat..No stejně nakupovat půjdu nejdříve koncem ůnora,jsem pověrčivá...V pátek jdu na hematolku,tak dám vědět...Ahojda 🙂

veruska007
5. pro 2010

Ahojte,
tak ja nevim, co se tento tyden deje. Ms cekam za tyden, ale manzel mi porad tvrdi, ze jsem urcite tehotna. Uz par dni me hrozne boli prsa, porad litam na zachod, jsem unavena, po alkoholu je mi spatne... tak to jsem zvedava, jak to teda dopadne...

Jinak vam tehulkam drzim palce, at to dobre dopadne.

Ja tento tyden pekne obrecela, dve kamaradky mi oznamily, ze jsou tehotne, dalsi kamaradka prijela tehotna na vikend... tak me to porad bere...

lucie.krajcarova
5. pro 2010

@veruska007 tak to si ještě chvíli počkáš, než bude test. no mě manžel taky prorokoval, že jsem těhu - byla jsem protivná, podrážděná. ale bohužel pravdu neměl..

berule
6. pro 2010

@veruska007 Tak držím palce, aby to vyšlo 🙂 a za měsíc byly na testu // 😉 U mě byl jasný příznak, že jsem těhu, že mi byla furt zima, to i tchýně říkala, že je to jasný jak facka. A fakt se mi jednou stalo, že jediný příznak těhu bylo, že jsem byla protivná jak noc a furt nervní, na každého jsem ječela, až manža říkal, ty jsi těhu, jinak to není možný 😀

veruska007
7. pro 2010

@berule Nj, to vis, taky bychom si to moc prali, hlavne ted, pred Vanocema. Kubicek se nam ted mel kazdou chvili narodit, porad se nam to honi hlavou.

Ja nevim, taky jsem nervozni, nebo spis namekko. Jenze mi ty priznaky zacaly strasne brzo, tak od 8 DPO, coz mi prijde strasne brzo. Je mi sem tam spatne, toci se mi hlava, porad beham na zachod, mam divoke chute... ale to vsechno muze byt i Utrogestanem, tak musim pockat. Ve ctvrtek nebo patek bych mela vedet vic 😉.

felicitta
7. pro 2010

@veruska007 Taky držím pěsti,moc 🙂

lucie.krajcarova
7. pro 2010

@veruska007 ani mi to nepřipomínej. dnes bych měla tp 😢 😢 😢 😢 a švagrová dnes rodí císařem, datum si vybrala sama, je to fakt nefér... ☹ 😖

veruska007
7. pro 2010

Hm, taky kazdou chvili cekam smsky od dvou kamaradek, ktere mely termin jako ja... O vikendu u nas byla kamoska, je ve tretim trimestru... njn, porad to pro mne neni lehke. Moc si prejeme, aby to vyslo. Tak uvidime. Uz minule to vypadalo nadejne... a nic ☹

kackag
7. pro 2010

holky, to chápu ☹ já jsem koncem listopadu nastoupila do práce a tam je jedna kamarádka, která má termín o měsíc později než jsem měla já(16.1.) a chodí tam s velkým pupkem, nedělá mi to vůbec dobře a druhá kolegyně ta už odešla na nemocenskou je taky těhotná.Naštěstí mi povolili do konce roku pracovat z domova,ale dva dny v týdnu tam musím vždycky jet a fakt mi to tam nedělá dobře. My se ještě nesnažíme, čekám na leden, kdy půjdu na vyšetření štítné žlázy a pak snad začneme, ale když se to podaří, tak mně čeká asi dlouhé ležení v nemocnici, takže se budu muset psychicky obrnit, což po tom všem moc dobře nejde.Držím vám palce, ať to co nejdřív vyjde 🙂

berule
7. pro 2010

Ahoj holky, to je teda období, taky jsem měla mít TP 3.12. Pro mě bylo nejhorší, že stejný TP měla sestra mojí kamarádky a pak jezdila s kočárem a já se přes to musela přenést 😒 .

felicitta
8. pro 2010

@lucie.krajcarova To je švagrová pěkná slepice!!Já jsem to zažila zase obráceně,když nám umřelo první mimi byla moje sestra v 16 tt a já jsem nejenom koukala ne rostoucí břicho,ale bylo mě i vyčítáno že se kvůli mě stresuje a jaký si zažívá strach.že se jí to stane také když jsme sestry,synovci je dnes 14 let ale min. jednou do roka mě to připomene slovy "no já tenkrát kvůli tobě trpěla"!!

kackag
8. pro 2010

@felicitta a ty jsi asi vůbec netrpěla asi co☹ to co se nám děje z nás dělá hrozně silný a ve finále uklidňuju já druhé než oni mně 🙂 jedna kamarádka do mně furt hustí taky svoje problémy v manželství a když se svěřím já, tak prej já jsem jsem silná a zvládnu to.

zuzau2
8. pro 2010

@miccka Ahojky, čtu tady vaše příspěvky a moc vás všechny obdivuju, jak to zvládáte. Chci říct, že vám všem kterých se to týká, přeji krásná zdravá miminka v co nejkratší době. Já mám za sebou potrat v prvním trimestru a určitě se to nedá s tímto srovnat, i když mě to taky tenkrát zasáhlo. Moje kamarádka šla na potrat ve 24 tt, kvůli roštěpu páteře, které miminko mělo a dalším neslučitelným vadám se životem. Já osobně si toto nedovedu představit a tak vám chci říct...držte se...bude určitě líp. A k tomu, kdy se pokusit o další mimčo.....názory doktorů se v tomto asi liší, ale já si myslím, že pokud jsi po zdravotní stránce v pořádku, počkala bych dvě menstruace a pak bych to zkoušela. Hodně štěstíčka vám všem. Zuzka

katy.m
8. pro 2010

Ahoj,
narazila jsem na toto smutné téma...
...taky jsme si s manželem tímto "pekle"prošli,přišli jsme o naše dvojčátka ve 24.tt,kdy jsem jednou v noci bez jakéhokoliv předchozího varování začala předčasně rodit ☹ Sice se na nás hned po první MS neplánovaně usmálo štěstí a nyní už máme skoro devítiměsíčního zdravého kluka,který je pro nás vším,tak je to stále v nás.Pořád se ohlížím za dvojčátkam,stále srovnávám (má sestřenice ,ketrá bydlí vedle nás měla stejný TP,teď má krásnou holčičku)a každý měsíc 2. zapaluji dvě svíčky 😔
Přeji všem hodně sil 😉

felicitta
8. pro 2010

@kackag To je přesně ono co mě taky děsně stve,ta blbá fráze "nojo když ty jsi jiná,ty jsi silná",no jasně protože to když po nocích řvu nikdo nevidí a já to každému na potkání necpu...Taky už jsem zažila když si mě stěžovala segra na nějaké malichernosti a pro ní to byl konec světa,že jsem zaregovala upřímně a řekla jí sorry,ale to fakt není nic tak vážného že by byl důvod se z toho hroutit,jsou daleko horší věci tak mi odpověděla ,no jistě jedině když někomu umře dítě tak ty to uznáváš jako závažný problém.Jak moc mě to bolelo psát asi nemusím... ☹ Prostě máme stigma a jen kdo si to sám prodělal na vlastní kůži ví jak moc hluboké...Jinak si dokážu zcela přesně představit jak hrozné ty dva dny v práci pro Tebe asi jsou...

felicitta
8. pro 2010

@zuzau2 Děkujeme 🙂 🙂 🙂

katy.m
8. pro 2010

omlouvám se,až teď po sobě čtu příspěvek a našla tam tolik chyb.Měla jsem na klíně malého a psala jen jednou rukou 😅

felicitta
8. pro 2010

@katy.m Ahoj je mi Tě moc líto,dvojčátka to je vůbec smutné ☹ Ale moc gratuluji,že se tak rychle povedl Eliášek,vždy když to má dobrý konec,dodá nám to tady naději....

lucie.krajcarova
8. pro 2010

@zuzau2
@katy.m
ahoj holky, díky moc za podporu. je vidět, že je nás hodně, které si prožili své peklo.. zrovna dnes jsem to řekla své známé, proč mám teď tak smutné období.. chvíli jsem uvažovala, jeslti to říct nebo ne, protože je to holka tady z vesnice, tak aby to pak nevěděli všichni.. na druhou stranu naši sousedé mě viděli s bříškem, těm jsme to stejně řekli hned.. mně se docela uleví, když o tom můžu s někým empatickým mluvit... jen nemám ráda lidi, kteří se chovají, že se nic nestalo. a přitom by stačilo třeba jen podat ruku nebo obejmout, slov někdy není třeba, když se na to člověk necítí.
Katy, máš skvělého klučíka, který ti jistě přináší hodně radosti. a věřím, že dlouho nezůstane sám 🙂

katy.m
8. pro 2010

@felicitta děkuji,Eliášek byl náš malý zázrak,protože do Té doby mi doktoři říkali,že já zřejmě přirozeně neotěhotním(mám PCO),dvojčátka se zadařila po IUI.
Na "tu dobu po"vzpomínám s hrůzou,neměla jsem chuť žít,vše mi bylo jedno .Obrovskou podporu mi dodával manžel,byl mi opavdu velkou oporou,za což mu moc děkuju.Ostatní kolem mně dělali,jako by se to nikdy nestalo,jako bych snad ani nikdy nebyla těhotná nebo naopak utrousili píchlavou poznámku,zda jsem něco neudělala špatně ☹
...kvůli té naději jsem sem právě napsala,abych vám ji dodala,sice to stigma(jak píšeš) nám z dušičky už nikdo nevymaže,ale musíte věřit a doufat,že život nekončí a vzájemně si dodávat sílu,kterou já tehdy ,bohužel,neměla.

felicitta
8. pro 2010

@katy.m To jsi napsala moc hezky a přeji Vám ještě moc radosti s malým,vždy ořvu když to někomu dopadne dobře kdo to má tak vytoužené a zasloužené..To je štěstí nás všech (že máme fajn chlapa) bez opory se to snad ani nedá přežít...

kackag
8. pro 2010

@katy.m ahoj,tak to mně mrzí, malej Vám to určitě vynahradí, to je takové štěstí za ty dva maličký 🙂

kackag
8. pro 2010

@lucie.krajcarova přesně tak, taky si o tom s někým ráda popovídám, aspoň to nemusím držet v sobě,ale každý to neumí nebo se asi bojí.Mám jenom pár kamarádek s kterými to jde, dokonce i mažel o tom nechce vůbec mluvit, protože ho to hodně bolelo a asi bolí, oni ty chlapi to někdy nesou hůř než mi ☹

veruska007
10. pro 2010

Holky, je to neuveritelny, ale dnes rano jsem nasla // !!!! Tak, prosim, moc drzte palecky, at to tentokrat vyjde.