Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

maculda
4. kvě 2011

@duhovka Já mám taky jen andílka.

Jinak holky, mě je 24, takže bych řekla, že jsem na mimi docela mladá a taky to nedopadlo... 😢 A na druhou stranu znám spoustu starších maminek, které mají vše OK. Věk bych dneska už moc neřešila!!!

Holky, jaképak zůstaneme bez miminek.!!! Všechny se dočkáme!!! Určitě už brzo. 😵

kami77
4. kvě 2011

@kessinkaa Urcite to vyjde,budu Ti moc drzet palce.Ten osud nas uz dal trapit nemuze!!! 🙂

@macik79 Ja jsem na tom stejne jako Ty.Cekame na pitevni zpravu,vysledek za 3 mesice,takze v pulce cervna bychom meli presne vedet o jakou VV slo.Jinak mame udelanou genetiku(s manzelem),jsme oba v poradku a taky kompletni genetiku naseho chlapecka-andilka,nezjistili zadnou genetickou odchylku,takze to vypada,ze jsme si vybrali cerneho petra - (3-5%) je VV v tehotenstvi,hold,jsme do techto par procent spadli... 😉 Pokud se prokaze jen VV,tak to bude do budouciho tehotenstvi ta lepsi zprava.O hematologii mi nikdo nic nerikal,i kdyz mam za sebou uz 2 potraty,jeden 7tt a druhy ted v pulce brezna.

Jinak co se tyka vztahu v manzelstvi,mam asi stesti,ale nas vztah,v tom negativnim slova smyslu,poznamenan nebyl.Mozna to bylo i tim,ze uz jsme prosli" zkouskou "pred rokem.I kdyz to ted bylo 100x horsi,protoze mimi existovalo,videli jsme ho opakovane na UZV,citila jsem ho,jak kope, nas vztah se upevnil a manzlel byl a je mou oporou...Prece jen si ale vice o svych pocitech- smutcich,muzu promluvit s Vami.Diky 😉

kami77
4. kvě 2011

Patrim k te skupine,ktera uz dite ma.Musim priznat,ze to bylo pro me spis lepsi,nez horsi,ze jsem se o neho musela starat.Vytrhlo me to tak z tech chmurnych myslenek...Ty se do mysli vkradaly az vecer,kdyz maly usnul...
Jo a taky patrim spis k te starsi skupine maminek...a vse O.K. rozhodne nemam... ☹

duhovka
4. kvě 2011

A uz zadne, ze maminky nebudeme! Budeme a jake!!!!!!!!!!!!!!
Co se taka naseho vztahu s manzelem, tak taky mi prijde, ze nas to vice stmelilo. Byl to vlastne prvi a nejhorsi spatny moment v nasem vztahu. Manzel je super, furt neco vymysli, kazdy viked nejaky vylet, mame uz naplanovane i dovolene a kdyby mimi vyslo, tak se dovca proste zrusi nebo se presune🙂 a kdyz nemam naladu, tak me vyslechne a pochova🙂
Ale jsem taky moc vdecna za vas, tak jako my tady si s nikym jinym kdo nezazil nepopovidas. A i ti nasi chlapi jsou urco radi, protoze jsou proste jini nez my zenske, ktere jsme andilky nosily pod srdcem a tim nemyslim nic spatneho. Pro ne to dle meho nazoru zacina porodem.

kami77
4. kvě 2011

@duhovka To mas naprostou pravdu!Chlapi to proste prozivaji a vyrovnavaji se s tim jinak nez my.Taky mi strasne pomaha tahle diskuse.Musim to zase zopakovat, diky ni se s tim dokazu vyrovnavat mnohem lip,nez kdybych Vas vsechny nepoznala. 🙂

macik79
5. kvě 2011

Tak mě zatím manžel moc drží, ale jsme krátce, tak doufám že se to nepokazí a že nás to více stmelí. I když pro něho je to že přišel o něco na co se těšil, ale neviděl, nechoval si to. takže on se spíš víc bál a bojí o mě. včera šel hrát s kamarády fotbal a vrátil se takový usměvavý a já jsem na něho byla naštvaná. Ne nějak zle, ale přišlo mi líto že já pořád brečím a on si jde zahrát fotbal. I když vím že je to blbost, ale chvilku mě to mrzelo, jestli víte jak to myslím.

sarykbrok
5. kvě 2011

Tak holky jdu vás trochu povzbudit, jde to!!!!! Našla jsem po dlouhých 9.měsících // 🙂 už jsem ztrácela naději, je ještě brzy se radovat, ale moc moc doufám, že vše bude ok. Jsem uplně na začátku, za 14 dní se vydám k MUDr., tak do té doby se budu pěkně bát, ale doufat, že to tentokrát vyjde. Držim vám všem moc a moc palečky a vše co jde držet, protože to musí všem maminkám andílkuů vyjít 🙂

macik79
5. kvě 2011

@sarykbrok No tak to je dnešní nejlepší zpráva. Moc moc gratuluji a držím palce at je vše v pořádku. A ono bude, musí !!!. A věřím že nás bude přibývat.

klara.k
5. kvě 2011

@sarykbrok velká grtulace a přání ať je všechno v nejlepším pořádku, držím palce.

Tak my máme s manželem teď velké dilema. Rozhodujeme se, že pojedeme na dovolenou - k moři, jěště jsme spolu nebyli (stavěli jsem, plánovali svatbu a loni jsem byla těhotná) tak to byla vždycky dovča někde v ČR. A teď se začíná shodovat, že by to chtělo moře, prohřát, odpočinout, nabrat energii. Ale máme jít na KET teď při MS, což je cca do 14 dní začít stimulovat. Tak teď nevíme jestli odložit KET nebo odjet po zavedení embryí. No prostě jsem zvědavá, jak se rozhodneme. Dneska se budeme domlouvat. Asi zavolám do CARu jestli by se dalo odjet po zavedení embryí, chceme jen Chorvatsko a nebo Řecko. A spíš relax.

skurinka
5. kvě 2011

@sarykbrok -Moc krasna zpravicka moc gratuluju a at je vse v poradku 🙂

Holky jak pisete nas to teda s manzelem jeste vic pritahlo k sobe jsem moc rada..i kdyz zrovna v takove spatne situaci .jsem moc rada ze ho mam 🙂
u me poceti slo bez potizi max 3 mesice a s michalkem to klaplo na poprve,uvidime jak to pujde tedkom.chceme od zari jsme pozvani na svatbu den pred mojim terminem porodu doufam ze to ustojim a pak chceme zkouset ,ale rekli jsme si ze kdyz se to do konce roku nepodari tak to nechame 😒
jinak vas porad ctu ale nejak mam ted spatne obdobi ze nejde psat ☹ vcera to byli 3tydny tak jsem brecela cely den ☹ uz chodim i ven tady u nas za barak s detma a nikdo se nepta a jsem za to stastna

duhovka
5. kvě 2011

@sarykbrok
Veliká gratulace!!!!!! Ať je vše OK..Takové zprávy tady potřebujeme🙂

@klara.k
jestli chceš slyšet můj názor na to vyjet na dovču....já jsem zjistila, že jsem těhu a 14 dni na to jsme měli odletět do Dubaje-tzn. 6 hodin letu. Pak jsem začala špinit a doktor mi řekl, že jestli chci zůstat těhotná, tak ať sedím doma, že je to dlouhý let. My se rozhodli podle sebe (probírali jsme to ze všech stran, googlovali, ale rozhodli jsem se sami, bez ovlivňování ostatních...a řekli si, že jestli to bude dobré, tak těhotná i přijedu a jestli ne, tak když budu ležet s nohama nahoře, tak to stejně neudržím). Takže jsem jeli. Druhý den po příletu jsem v noci zakrvácela-nic velkého, jen když jsem byla na WC a další den návštěva gynekologa, který konstatoval, že to bohužel nevyšlo...jen se ptala, jestli můj doktor už viděl srdeční akci, což neviděl a já na tom ultrazvuku neviděla skoro nic🙂, takže jsme to obrečeli a řekli jsme si, že se to prostě dobře nespojilo a příroda si poradila sama...dovču jsme si v rámci možností užili, jen mě bylo furt blbě, ale přikládala jsem to jídlu (jsem moc vybíravá a tam to nebyl můj šálek kávy🙂) a když jsem přijela a šla po 14 dnech ke svému lékaři, tak mu to povídám a on na to, že mi to říkal a že mě prohlídne...a ejhle...Bublinka si hověla v bříšku a vesele se na nás dívala🙂 Koukali jsme všichni tři-já, doktor i manžel🙂 nechápu, že lékařka nic neviděla, ani to, že mimi dalo velmi aktivní dovolenou včetně dlouhého letu, tobogánu, skákání do vln a jiné neplechy....Takže rozhodněte se jen vy sami a na ostatní se vykašli🙂 Možná to bude dovolená na dlouhou dobu naposledy🙂
Jinak my taky plánujeme mimi nemimi, ale USA jsem raději zrušila...do tak dlouhého letu už bych nešla a všechno ostatní se když tak můžu zrušit...Jezdíme vždy na vlastní pěst🙂
Tak ať se rozhodnete nejlépe jak to jde!!!!

duhovka
5. kvě 2011

@kami77
77 je ročník narození? Tak to jsme stejně "staré"🙂
Holky, doufám, že to nikoho nenaštve, ale začínáme se snažit a je nás tu více, tak mám jeden dotaz, možná mi některá poradíte.
Myslíte si, že když mám velmi slabou MS, ale dorazí sama bez injekce, tak mám nízkou děložní sliznici? Já vím, že se můžu zeptat doktora, ale mě jde spíše o to, jestli se mi nevysměje..teda doufám, že ne... Byla jsem na prohlídkce 16 DC, folík 17mm a sliznice 8mm, ale jestli je to dostačující, to mi nikdo neřekl, ale ani to, že je to málo...tak nevím☹

@sue_m
dneska jsem to snad odeslala správně, tak tam paní máte psaní🙂

lucie.krajcarova
5. kvě 2011

@duhovka ahoj, taky jsem ročník 77 🙂 🙂 jo a taky jsem mívala slabší menzes, přičítám to právě té nízké sliznici. když jsem pila kontryhelový čaj, hodně se to zlepšilo. ale nevím, kdy přesně ovuluji, a jak má být folik velký,škoda..

duhovka
5. kvě 2011

ahoj Lucko,
no já si myslím, že vím, kdy ovoluji..podle BT, ale ovu testy mi to nepotvrdily☹
Jinak folík praská kolem 18-26mm a roste 2-3 mm za den🙂
Taky piju čajík, ale nevíš, jestli jsou na to nějaké léky? I když možná už řeším blbosti...protože minule to bylo stejně a těhu už jsem byla🙂 a to ještě jsem četla, že když máš krátkou druhou fázi cyklu, tak se taky nedaří...já měla 100%-20 DC jsem byla na kontrole a řekl mi, že tak za týden bude ovulace a cyklus jsem měla 4 měsíce za sebou 31-33 dny. Tzn. že luteální fáze mizivě krátká a otěhu jsem 3-5 dnů před začátkem další MS. Zázraky se dějí🙂

kami77
5. kvě 2011

@duhovka Ahojky,ne 77 neni rocnik,jen mam slabost pro cislo 7. 🙂 ,jsem jeste o neco starsi.

@sarykbrok Skvela zprava,tech neni nikdy dost.Drzim palce,at vse vyjde!

sue_m
5. kvě 2011

@sarykbrok velká gratulace a přeju hlavně, ať jde všechno jak má! 🙂

@klara.k my přemýšlíme nad kratší dovolenou, třeba jen týden, před přenosem embryjka. Taky moře, někde v Evropě, hlavně si odpočinout a načerpat sílu ze sluníčka a moře. Buď bychom chtěli do poslední mestruace anebo během stimulace do přenosu, ale to není ani moc reálně kvůli ultrazvukům... každopádně dovolená ať už před nebo po přenosu je myslím si dobrý nápad 🙂

@skurinka nás to také s manželem velmi sblížilo... my dnes máme tři měsíce ☹

kessinkaa
5. kvě 2011

@duhovka hele sliznice je to normální.Musí být,alespoň 7,5mm prý...hlavně to můžeš dohnat hormony 😉

kessinkaa
5. kvě 2011

@sarykbrok držím moc palečky 🙂

duhovka
5. kvě 2011

@kessinkaa
děkuji za odpověď...jen 7,5 je min a já mám 8, tak to je asi nic moc☹ Každopádně už možná hledám problém i tam kde není a to je špatné...Objednala jsem se k lékaři a prostě se ho zeptát a když tak si nechám něco předepsat. Spoléhala jsem na Femigard a kontryhel, ale asi to moc nezabralo...uvidíme...
@kami77
tak to jsi mě potěšila....já ze svého okolí nikoho staršího a bezdětného nebo se snažícího nezmám🙂
Ta hranice 35 let je stejně ještě z doby 12, ale strašák to je🙂

klara.k
5. kvě 2011

taky jsem si říkala, že ta dovča je dobrej nápad, i trochu vypnout myšlenky a nechat se jen chýčkat teplem a slunkem. kdyby to šlo začít stimulovat a odjet, to mi přijde taky ideální, ale kvůli utz nemůžeme. No fakt jsem zvědavá co vymyslíme. Moc už to chci zkoušet a taky cítím, tu dovču jako dobrý nápad. Po zavedení se trochu bojím, že když se chytne, tak aby to tam neprozvracela. Jinak si taky myslím, že jestli se má udržet, tak se udrží. Žádné adrenaliny neplánuju, tak si myslím, že je jedno jestli jsem tady nebo pryč. Jediné co mi vadí, je trochu cesta a to že by mi možná nebylo dobře.

A u těch otázek, nevíte jak rychle roste sliznice? Já jsem ji měla jen 6mm a folikuly byly 17 a 15, tak to asi neklaplo, že? Navíc dle CARu by to u nás byl zázrak, ale takových zázraků je ..., takže stále doufám a věřím. 🙂

duhovka
5. kvě 2011

@klara.k
a kolikáty den cyklu jsi byla? já 16 DC a byla 8mm, folík 17 mm, tak nevím☹

lucie.krajcarova
5. kvě 2011

@duhovka u prvního dítěte jsem taky otěhotněla na konci cyklu - čili už jsem pomalu měla dostat další - ovulace měla prý dva týdny zpoždění...

sarykbrok
5. kvě 2011

Moc vám holky děkuju, snad vše bude jak má a dopadne to dobře.
Myslim na vás na všechny, ať jsou z vás brzy šťastné maminy. 🙂

lucie.krajcarova
5. kvě 2011

@sarykbrok jsem i za tebe moc šťastná 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 věřím, že // čeká každou z nás 😉

sarykbrok
5. kvě 2011

@lucie.krajcarova věřim, že ano, jen to čekání je někdy hrozné 😉
díky moc moc 🙂

maculda
5. kvě 2011

@sarykbrok Tak to je super!!!

@macik79 Úplně chápu, žes byla naštvaná . Já taky nechápala jak může jít manžel do společnosti a tam se bavit...

Holky, mě říkal doktor, že v květnu/červnu můžeme začít. Pro jistotu jsem se k němu ještě objednala na další kontrolu, ale až na konec měsíce, dřív nemohl. No a teď nevím jestli to vydržím, když vás tady tak "posouchám". 😀

duhovka
5. kvě 2011

Holky, zacina se nam to tady rozjizdet v duchu snazeni🙂
@macik79
Po jak dlouhe dobe vam dali doktori zelenou? Urcite je to super zprava a je fajn, ze se tesis! Ja jsem objednana ke svemu gyndari na 17.5., tak uvidime. On mi rekl tri mesice, ja s manzelem, ze pockame na vsechny vysledky a 3 MS a v genetu rikali 6 mesicu🙂, takze ten nas cas je neco mezi a hlavne se uz na to citim, tak proc cekat 🙂

Holcicky, ktere to mate jeste moc cerstve, tak se doufam nebudete zlobit, ze tady obcas probereme snazeni. Uvidite, ze se ani nenadejete a uz budete resit snazeni taky🙂 vim, ze ted vam to muze pripadat nefer, ale jednou ta doba nastane a zase bude dobre nebo aspon lepe🙂

Pocasi nam preje, tak mejte hezky den🙂

lucie.krajcarova
5. kvě 2011

@klara.k Klárko, nechci tě zrazovat, ale během KeT bych raději neletěla. je to zranitelnější než normální těhu. a budete si možná připlácet nějaké léky a tak, tak aby to nebylo nanic. moje ségra teda taky lítala, ale jen proto,že KET měla v BRně a ona žije v Irsku. ale právě po Ket jí to nevyšlo. ale 2x po čerstvém odběru jo.

sue_m
5. kvě 2011

@macik79 taky úplně chápu, že tě mrzelo, i štvalo, jak byl manžel v dobré náladě... měla jsem to úplně stejně, i co se zbytku rodiny týče. Vždycky jsem vydržela chvíli a pak už mi tam začalo být nesnesitelně a musela jsem jít domů. Nemohla jsem koukat na to, jak se všichni smějí, radují, plácají o ničem... jakoby se nikdy v životě nic nestalo a děti chyběli jenom mě 😔 a mám to tak i doteď... větším skupinám se vyhýbám, vidím, že to pro mě není dobré a myslím, že ještě chvíli budu.

@duhovka také mi připadá, že tato diskuze dostává ducha snažení 🙂 myslím, že je to dobře, nová miminka nesou nové naděje, i když na své andílky už nikdy v životě nezapomeneme a budou tu pořád s námi. Já se učím být dětem vděčná za těch pět měsíců, co se mnou byly a i za zážitek z porodu, protože i když to bylo strašné, tak mě s nimi sblížil... musím jim být vděčná za vše.

duhovka
5. kvě 2011

Ty pocity mame uplne stejne, kdyz to ctu, tak jako bych to napsala.. Je to zvlastni jak neco takoveho dokaze semknout uplne cizi lidi tak, ze si rozumi jako stari pratele....
Ja jsem taky vdecna za to, ze jsem aspon par mesicu mohla byt maminkou a ze jsem si uvedomila, ze nic neni samozrejme a ze clovek musi byt vdecny i za male veci. Taky se uz nebojim porodu, protoze to mozna bude vetsi bolest, ale kdyz nam daji to miminko, tak bolest bude v cuku letu zapomenuta....a taky uz neresim blbosti, jako treba ze mi bude trapne, kdyz mi praskne voda mezi lidmi a atd. Uz vim, ze i takto muze zcela bezproblemove tehu zkoncit a kdo je pravy pritel a na koho se muzu vzdycky spolehnout a ze mam doma bezva chlapa, kteremu to dite jednou dam🙂