Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

moni34
29. čer 2015

Ahoj holky, tak už je to za mnou, vyvolávyli mně porod tabletami, od té první jsem porodila za 25 hodin, bylo to strašné a nekonečné, léky od bolesti nezabírali, neotvírala jsem se, měla jsem křížové bolesti, no děs, asi po 23 hodinách jsem se začala otvírat a pak už to šlo rychle. Na našeho chlapečka jsem se nepodívala, nemohla jsem, vím jen, že měl 910g a 36cm. Po porodu jsem to nezvládla, asi 3 hodiny jsem jen brečela, pak jsem usnula, teprve pak se mi tak zvláštně ulevilo, že už je to za mnou, druhý den jsem šla ještě na revizi. Doma to na mě padlo, je mi mizerně, jako kdyby vzali kus mě.

jabadabadoo
29. čer 2015

@moni34 už jsem ti psala Moni do zprávy, je kruté, co nás potkalo, přeji ti hodně sil v překonání takové bolesti, je nás tu víc, kdyby cokoliv, napiš, je mi smutno s tebou a pořád věřím, že bude líp

jipa75
29. čer 2015

@moni34 Doma je to vždy nejhorší, člověk si uvědomí, že je opravdu konec a že se jedna kapitola definitivně uzavřela. Na mne to taky padlo až doma, ještě v porodnici byl člověk napůl optimista, že za půl roku do toho jdeme znova a že se to povede (asi nějaká hormonální poporodní euforie aby člověk nezešílel) a doma jsem už nemohla myslet na nic jiného, než že našeho chlapečka chci zpátky a že nevím, co si počnu s dalším směřováním života... Drž se , opravdu pomáhá se z toho vypsat , vybrečet a hlavně si to doprožít tak dlouho, jak budeš osobně potřebovat, i když pro okolí to po nějakém čase je uzavřená věc, ke které se moc nechtějí vracet.

jabadabadoo
29. čer 2015

@jipa75 přesně tak....

lu1710
30. čer 2015

Taky to na mě doléhá doma, v nemocnici se to zdálo že to bude dobré a že to přejde. Na miminko jsem se také nepodívala, ikdyž si někdy představuju jak asi vypadalo. Spíše jak píše jipa75 , co s novým směřováním života, jestli to tak mělo být jestli to teď má být jinak co to vlastně všechno znamená. Navíc chvíli je člověku dobře, pak zase naprd. Doděláváme baráček, tedy už spíše nábytek a podobně, ale tak jak mě to bavilo, když jsem byla těhotná mě to teď nebaví, ale aspoň něco za čím jít dál, jinak nevím čeho bych se chytila. Každopádně do příště si chci zajistit lepší péči než jsem měla doposud a snad všechno proběhne v pořádku.

luhanka85
30. čer 2015

já teď mám měsíc po a už je to trochu lepší. Bolí to pořád hlavně když to něco připomene, ale už nechodím jak mrtvola a začínám žít. Tak se holky držte bude určitě líp čas to trochu otupí. Ženské zvládnou všechno 😉
@jipa75 uplně jsi to vystihla

jabadabadoo
30. čer 2015

@lu1710
@luhanka85 přesně tak, péči už budu mít také jinou, den ode dne je mi trošku líp, teď se těším na sraz ze školy, možná pojedu na týden ke kamarádce, tak se těším momentálně na to, je fakt, že od té doby, co se to stalo, už fakt neplánuju v podstatě nic v delším časovým horizontu, v tomhle mě to teda posunulo úplně někam jinam........

pomáhá mi ještě uklízení v rámci možností, taky tu máme práce jak na kostele

luhanka85
30. čer 2015

@jabadabadoo to jo mám takový pocit že mě to změnilo a na některé věci se dívám jinak možná proto se to muselo stat. Taky teď planuji víc jíd mezi lidi. První jsem chtěla být jen sama a s nikým nemluvit,ale zjistila jsem že to spíš potřebuji obráceně. Bude líp 🙂

evusa85
30. čer 2015

Je to uz viac ako 5 mesiacov. Boli to stale, asi ani nikdy celkom neprestane. Ale lepsi sa to. Dokazem sa uz pozerat na deti, aj ked vzdy si pomyslim na to moje... A ked vidim v telke v nejakom filme porod, to dost zle znasam. Pomaly sa mozme zacat snazit. Tesim sa, ale aj sa trochu bojim.

jabadabadoo
6. črc 2015

@evusa85 to jsou normální pocity, držím pěsti, ať se zadaří

macek21
6. črc 2015

macek21
Ahoj holky ,trvalo mi dlouho ,než jsem se rozhodla napsat. bohužel jsme taky přišli o miminko 26 + 3 ,obě genetiky v pořádku a najednou kontrola na gyndě a miminko nežije ,byl to šok. Porod mi vyvolávali od čtvrtka a rodila jsem v sobotu ,nejhorší den v mém životě.Je to teprve týden a moc to bolí ,ta prázdnota. Zatím příčinu nevím ,ale miminko neodpovídalo termínu ,mělo jen 270g. Navíc mi už bude 40let a byl o to po IVF ,teď už mi jen zbívají 4 embrijka a mám hrozný strach co bude dál ,je to strašné kolik Vás tady je ,myslela jsem si ,že když člověk překoná první 3 měsíce má vyhráno ,ale tak to není. Jak tady některé píšete ,fyzicky jsem v pořádku ,ale psychika je v ..... , Naštěstí mám obrovskou oporu v mém příteli. Přeji Vám všem do budoucnosti hodně štěstí......

jabadabadoo
7. črc 2015

@macek21 Ahoj, je mi to moc líto, že tě tahle smutná událost také potkala. Je to hrozný, hrozný....také mě překvapilo jak je to časté. ☹

macek21
7. črc 2015

jj ,je toho hrozně moc ,každý Ti říká ,buď silná , ale kde tu sílu brát ,ale je pravda ,že jak Tě něco takového potká ,tak to musíš zvládnout ,kdybych už aspoň nějaké dítě měla ,nebo byla mladší ,ale nesmíme se vzdávat 🙂

miskuli
7. črc 2015

@macek21 je to opravdu tragedie... posílám mnoho sil, ať brzy překonáš tu největší bolest....

macek21
7. črc 2015

@miskuli moc děkuji a taky přeji hodně sil ,ikdyž už má člověk na takové slova někdy alergii , jako drž se ,chce to čas ,je nám to líto...... ,vím ,že to nikdo nemyslí zle ,ale moc to nepomůže ,ta bolest je neuvěřitelná

evusa85
7. črc 2015

@jabadabadoo dakujem. Pozorujem, ze tie pocity mame vsetky velmi podobne. Kto nezazil nepochopi...Ale naozaj cas pomaha, aspon trochu. Teraz mi novu nadej vlieva, ze sa uz pomaly zacneme zase snazit. Teraz uzivame aj s manzelom nejaky pripravok s vacsimi davkami vit E,A. Je to na kvalitnejsie vajicka a spermie, trojmesacna kura. Tak som rada, ze sa mi snazi moj gynekolog pomoct.

kotrbelinks
14. črc 2015

Ahoj holky v roce 2011 sem potratila v 8tt pred dvema lety jsme přišli o miminko ve 21tt a vcera sem rodila dvojcatka ve 20tt vůbec nechapu co se zase pokazilo ☹ je mi strasne..

jhoki
14. črc 2015

@kotrbelinks ☹ je mi to líto. Proč jsi rodila? Miminka se přestaly vyvíjet nebo se rozběhl porod?

ilonkaseda
14. črc 2015

@kotrbelinks Je mi to líto..Dvojčata jsou velmi rizikové,však sama vím,porodila jsem těžce nedonošená dvojčata.V tvém případě po předchozích nezdarech tam bylo rizik patrně ještě více..Psát ti,že příště už to musí vyjít?? Opravdu ti to přeji ač tě osobně neznám.Toto si nezaslouží žádná žena.

monak85
15. črc 2015

@kotrbelinks Ahoj, je mi to moc líto! ☹ Já začala rodit dvojčátka ve 21tt, prostě se to spustilo.. ☹ Dnes je to 7 týdnů.. Čeká nás vyšetření na venerologii, kvůli infekci co mi v těhu našli, ureaplasma se jmenuje, příští týden jedem pro výsledky z pitvy a histologie, na konci srpna máme genetiku a hematologii, tam mi dělají testy na autoimunitu.. Teď ještě vůbec netušíme co se stalo a chci vyšetření všeho co se dá, abychom tomu příště předešli.. Dělali ti taky nějaké tyto vyšetření? Ta bolest musí být strašná, moc ti přeju aby ses mohla co nejdříve radovat z miminka! ☹ ♡♡♡♡♡ Posílám...

lu1710
15. črc 2015

@monak85 je to mazec, když vidím že se to stává pořád a častěji. Můžu se zeptat jestli se porod rozeběhl jako že ti odtekla plodová voda nebo jak ? U mě to třeba bylo že jsem se otevřela a prolaboval mi vak blan. U mě žádné jiné vyšetření nedělají zatím. ¨Prý mám asi nedostatečnost děložního hrdla, ale jestli to bylo způsobené nějakým stresem nebo čím těžko říct jestli se to bude zase opakovat a nebo ne. Tak jsem zvědavá co semnou pak budou dělat. Dvojčátka rodit, to muselo být hodně náročné :( Držím nám všem palce.....

monak85
15. črc 2015

@lu1710 Taky mě děsí jak často se to děje.. ☹ Byla jsem v nemocnici, kvůli křečím v břiše.. Začalo to večer, když jsem byla na WC, žádná plodova voda, žádná krev nic, bez varování miminka klesla, porod mi pak vyvolávali celý den, miminka obě zůstala v tom vakblanu.. ☹ Tobě nedělali vůbec žádný vyšetření? Máš na ně právo! Já bych bez vyšetření do dalšího těhu nešla, mam sileny strach. A z pitvy ti nic nezjistili?

lu1710
15. črc 2015

@monak85 no já jsem neměla vůbec žádné bolesti, šla jsem do poradny na běžnou kontrolu a tam mi to doktorka zjistila. Mysleli si že potratím ještě ten den ale držela jsem 4 dny ležet nakonec jsem jela do fakultky v OV a na druhý den se mě pokusili sešít tedy vrátit vak blan a sešit ale praskla mi plodová voda. Takže jsi taky měla vak blan prolabovaný dolů? Jinak mi vyšetření žádné nedělali, protože infekci jsem žádnou neměla a miminko bylo zdravé bez nějakých vývoj. vad . Prostě prý mám asi tu nedostatečnost toho děložního hrdla, takže bud mě příště sešijou už dříve ( ale prý už se to tak nedělá) a nebo mě budou sledovat a nic se nestane a nebo až se něco začně dít tak mě sešijou potom. Takže zase riziko že to nedopadne? nooo ani nevím, kdy to můžem zkusit znovu. Doporučují půl roku, ale nevím no. Jinak jsem chtěla na genetiku atd. ale Dr. mi říkal , že to s tím nemá nic společného. Jinak já porodila za dvě hodiny začaly mi kontrakce hned po 3 minutách, celý den si nedovedu ani představit. A jaké vyšetření už máš za sebou ?

monak85
15. črc 2015

@lu1710 Taky jsem ti tak měla, ale zasit se mě nepokusili.. Nechali mě ještě čekat do rána, začalo to v 23 hodin v pondělí a teprve v 18 hod bylo první a druhé až ve 20 hod, nejhorší hodiny v mem živote. Musela jsem čekat na konec šestinedělí, teprve teď můžeme hodit na vyšetření, tak první bude pretestovani na infekce. Pak musíme čekat do příštího týdne na výsledky pitvy a pak se uvidí.. Mě řekli čekat 3 až 6 měsíců, my proste budem čekat dokud nám doktoři neřeknou ze jsme v pořádku.. Miminka jsme měli z ivf, tak ani nevím co vše nás ještě čeká.. To vyšetření na autoimunitu bych si asi raději nechala udělat..

jhoki
15. črc 2015

@lu1710 No jo, oni každému říkají inkompetence děložního hrdla...většinou je to fakt infekce, respektive nějaké bakterie v těle. Nepočítej s tím, že ti ve fakultce v O-vě řeknou, proč se to stalo, protože jich to nezajímá, řeší vzniklou situaci, která když je rozjetá už se stejně řešit nedá. A pokud to u tebe nejsou brebery, tak by tě měli sešít, jenže to už se dnes dělá velmi velmi vyjímečně. Zkus ještě vyšetřovačky na hematolce, jestli nemáš sklon k trombofilii.

jhoki
15. črc 2015

@lu1710 Koukám, že jsi z Frenu, objednej se v Jičíně na hematolce třeba k prim. Brejchovi, udělají ti tam komplet hematol. vyšetření.

lu1710
16. črc 2015

@monak85 takže si měla nějakou infekci ? mě nezjistili žádnou. A gyndaře jsem se ptala a že je zbytečné si ty testy dělat prý tak jako nevím jestli mám změnit gynekologa a nějak se poradit. Já mám konec šestinedělí až za dva týdny, taky říkal počkal pul roku, ale nevím jestli to vydržím :D A když vidím jak dlouho si rodila tak jsem aspon ráda že u mě to bylo fakt rychlé.

lu1710
16. črc 2015

@jhoki jak každému říkají inkopetence ? Mě dělali kultivaci a nic brali krev a nic kromě vyššího CRP ale v OV řekli že to je norzmální vyšší hladina v těhotenství. Právě jsem četla že to sešití se dělá až něco nastane, ale umě to bylo dobré žádné zmenšení čípku nic a najednou. Takže mám strach aby to nedopadlo pak uplně stejně. Jj jsem z Frenu, ale s Jičínem už mám špatné zkušenosti jak ted po téhle stránce tak z minulých vyšetření atd. Ve fakultce jsem byla spokojená, takže už budu volit asi jen Ostravu. Tak zkusím taky asi projít ty vyšetření.

jhoki
17. črc 2015

@lu1710 Je asi věc názoru, ale fakultce absolutně nevěřím. Po těch letech jsem stejně dospěla k názoru, že u některých žen, asi i u mě, je to neovlivnitelné. Možná za 30 let, nebo až budu po smrti se na to příjde, co to vlastně způsobuje.Dávám si poslední třetí pokus, pak už ne, strašně mě to psychicky a fyzicky vyčerpává. Doktoři, kteří se tímto zabývají dopořučují cervikometrii (měření čípku sonem), tím mají nějakou předpověd, pak píchat nízkomolekulární heparin, pokud není vyloučena nějaká vada koagulace a celé těhu utrogestan. Taky je fajn nechat si vyšetřit štítnou žlázu u endokrinologa. Píšeš, že ve stěru nic nebylo, pochybuju, že ti někdo dal výsledek do ruky, aby sis mohla přečíst, že je tam jen laktobacilus, pač to je normální nález. A co mykoplazmata a chlamydie? A kultivace moči? Je dokázáno, že bakterie v moči i bez příznaků dělají předčasný porod. Někomu pomůže v těhu nesexovat a nedřáždit tak čípek. No posílám odkaz na jeden článek, kdyby sis chtěla přečíst. http://www.porodnice.cz/clanky/predcasny-porod-...

lu1710
19. črc 2015

@jhoki děkuji za článek. Vidimnze jedno dítko mas, u něj žádný problém nebyl až teď? Jinak ve steru jsem měla laktobacilus ale to je normální no. Moč jsem dávala taky. Štítnou žlázu mám v pořádku. Jinak jsme ani nesexovali právě. A co řekli tobě?