Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
22. lis 2010

Tak jsem na to znovu koukala a ordinuje i Praze.....

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@veruska007 a čím měříš, digitálním teploměrem v ústech nebo v pochvě?

felicitta
22. lis 2010

Ještě mám na Vás holky dotaz a sice potřebuji trochu poradit..
Manžel je cizinec a přeje si aby se malá jmenovala Jasmín,k příjmení které je také cizí se to hodí,ale nevím zda se to hodí do Čech aby potom malá neměla nějaké trable ve škole a tak,moje rodina je proti chtějí klasické české jméno tak nevím...
Jaký na to máte názor?

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@felicitta a nemůže být Jasmína? takových pár znám a zní to hezky. myslím k českému i cizímu příjmení. nádech exotiky to má. Jasmínku schvaluji. a už víte, co to bude?

felicitta
22. lis 2010

@lucie.krajcarova
To právě nevím,manžel chce Yasmine a to mě příjde vůbec složité..Jasmína mě zase příjde jako princezna z turecké pohádky, tak nevím,jsem nejistá...
Už víme že je to holčička proto propukla diskuze jak se bude jmenovat haha..... 😒 Ale možná máš pravdu a Jasmína je dobrý kompromis,jméno zůstává perské ale je lépe strávitelné i u nás....

lucie.krajcarova
22. lis 2010

Nevím jak vám to jde k přijmení, pokud je fakt exotické, tak je možná lepší ta cizí varianta. jméno je to fakt pěkné a krásně voní 😉

berule
22. lis 2010

Ahojky, můžu se k vám přidat? Prodělala jsem 2 zamlklé potraty v 21. a 22.tt. Momentálně jsem znovu těhotná, ale mám strašný strach, že se to bude znovu opakovat.

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@berule ahojky, vítej u nás. je mi moc a moc líto, co tě potkalo. vidíš, ani jsem nevěděla, že takhle pozdě může být zamlklý potrat... koukám, že jsi zase těhu, tak gratulace!!!

kackag
22. lis 2010

@felicitta ahoj, já taky nemám nic proti yasmine,docela se mi to líbí a pravda je že třeba yasmine Nováková zní hrozně,ale pokud k tomu bude mít i cizí příjmení 😉

kackag
22. lis 2010

@berule ahoj,koukám,že jsi si taky prošla nehezkými chvílemi,ale máš dvě dětičky 🙂 to je hezký. Berule, zjistili ti příčinu těch potratů??Neboj po tom všem se ti už konečně povede.

berule
23. lis 2010

@lucie.krajcarova Ahojky, děkuji za přivítání, já jsem právě taky myslela, že můžu potratit jen do 12.tt. Tak jsem si byla jistá, že se už nic nestane. No a příroda mě převezla 😒 Děkuji za gratulaci 🙂 , no doufám, že teď se už nic nepokazí, pže jsem se zařekla, že je to už můj poslední pokus.

berule
23. lis 2010

@kackag Ahoj, na genetice mi řekli, že podle pitev bylo všechno v pořádku, takže se nemáme čeho chytit. Ale loni po tom potratu mi dr. Vlašín dělal stěr na tromb. mutace a vyšla mi MTHFR C667T het. No a teď chodím na hematologii, tam mám všechny výsledky taky v pořádku, jen málo železa, ale doktor mi stejně pro jistotu nasadil injekce na ředění krve, prý abysme něco nepokazili.

lucie.krajcarova
23. lis 2010

@berule to je dobře, že tě tak sledují a hlídají, můžeš mít větší jistotu. a ten pan doktor Vlašín je asi třída, už jsem o něm na koníkovi hodně slyšela 🙂

felicitta
23. lis 2010

@lucie.krajcarova
Děkuji moc,to jsi napsala krásně....

felicitta
23. lis 2010

@kackag
to máš pravdu až teť mě napadlo že naše příjmení je cizí a super se hodí ale yba holka nebyla Nováková až se vdá 😀 😀 😀 😀

felicitta
23. lis 2010

@berule
Ahojky,gratulace že ses rozhodla napsat a samozřejmě k těhotenství 🙂 To jsme na tom vlastně podobně,jestli jsem to pochopila správně pícháš si také Clexane denně sama?
V každém případě ten strach mám ůplně stejný je to ošklivá doba,zcela vím jak se cítíš..... ☹
Já mám zítra velký ultrazvuk,bude mi měřit toky v placentě a už asi týden umírám strachy aby bylo vše ok......
Držím pěstičky a kdykoliv napiš,třeba když ten strach bude moc veliký,,,,

kackag
23. lis 2010

@berule ahoj,tak to je dobře, že jsi hlídaná 🙂 ale já furt nechápu, když už dvě děti máš ,tak jsi musela ty trombfilí mutace nějak získat až potom. to je jako u mně , jedno zdravé dtě a teď je tam nějaký problém, akorát mi nepřišli na to jaký,ale taky nikdo nic neřešil po potratu a ani teď neřeší.Všechna vyšetření si dělám sama ze své vlastní iniciativy, podle toho, co se kde dočtu nebo doslechnu.Mně také zjistili málo železa,ale jinak nic jiného a na to něco bereš??
Uvidíš, tak teď to vyjde, když je o tebe postaráno.

kackag
23. lis 2010

@felicitta No to je fakt, to mně ani nenapadlo 🙂 ak si nesmí prostě najít Nováka 😉 ale lepsí bude třeba nějakej ital 🙂 Jak ti je?Ty chodíš na hematologii, zvlášť na kontroly nebo to máš dohromady s gynekologickými prohlídkami?Mně ten můj doktor vůbec nic nesděluje, všechno se dozvídám až tady od vás 🙂 na hematologii jsem se taky přihlásila sama.

felicitta
23. lis 2010

@kackag
To je blbé,nechceš změnit lékaře?A víš už nějaké výsledky z té hematolky nebo je tam vše ok,nevím jestli jsi to už nepsala,ale mě nějak nefunguje mozek...A jak je ti jinak,už je to trošku lepší?Na imunologii jsi byla?

No ještě Itala do rodiny to nevím zda by rodina rozdejchala,stačil jim můj chlap a byl skandál 😀

Jinak mě je fajn,do poradny chodím po 2 týdnech a na hematolku do fakultky po 4 týdnech,poradna je fajn vždy vidím malou,ta hematolka je horší,mi nabírají plno krve,je mi z toho zle.. 😝
Malá je hodně aktivní,furt se vrtí tak doufám že je to dobré znamení..

kackag
23. lis 2010

@felicitta To je dobře,že je živá, ta se jen tak nedá 🙂dej vědět, jak zítra dopadneš
no když on tenhle doktor je nejlepší v Ústí(říkají), pracuje jako staniční lékař na rizikovém oddělení v nemocnici,ale bere to tak, že když se má zadařit tak se zadaří.No nic, já mám .hematologii a imunologii z r.2009 dobrou,ale ještě hematologii zkusím teď v prosinci,ale oni se ty hodnoty v těh.mění, proto tě furt nabírají, takže to je nejlepší řešit potom v těh..Zjistili mně taky jenom nedostatek železa a s tím spojenou lehkou anémii, což není nic závažné.

felicitta
23. lis 2010

@kackag
No já mám ty hodnoty snad taky ok,ale doktor mi řekl že to chce píchat preventivně,že se tím nic nezkazí....
Ta doktorka z rizikovky co k ní já chodím je bohužel taky taková,buď to dopadne nebo ne!Pro ně je to dítě až když se to narodí,mě dokonce řekla ať se pokusím se k tomu moc emocionálně nevázat,no ať mě někdo řekne jak se to dělá..Já malou miluji nade vše od první minuty co vím že jí nosím,to je přece samozřejmé...
Ale rozumím tomu oni nemužou uvažovat tak jako my to by se z toho zbláznili že....
A když máš na něho konkrétní dotaz dostaneš alspoň potom jasnou odpověď?



veruska007
23. lis 2010

Ahojte, vy jste se teda rozpovídaly!

Ja bych taky chtela byt znovu tehotna. Ale bojim se, ze se pak budu zase strasne bat. A hlavne, aby se to neopakovalo. Taky mi na pitve nic nezjistili. Ted nevim, jestli je to dobre nebo ne.

Luci, merim v pochve, digitalnim teplomerem. Ne nejak extra poctive, ale vypovedni hodnotu to ma.

Felicita, ja bych osobne Yasmine nedavala. Moje sestra se jmenuje Amalie, dnes je to bezne, ale v dobe meho detstvi nebylo. A vsichni ji ruzne komolili a nekteri ani neverili, jak se to pise a ze je to Malinka a ne Marinka a tak. Sestra pak byla nestastna, vlastne cele detstvi se chtela jmenovat nejak normalne a doted se predstavuje jako Katka. Byla bych pro kompromisní jméno, které se ale pouziva i u nas. Mam kamradku, co ma otce Syrana, a je Darina. Nebo jsem mela na tabore Leilu, taky mela rodice ze Syrie. A pripadne Jasminu. Nebo nejake zidovske jmeno, ty jsou ted hodne v mode. Treba Sara, Zuzana, ... kukni do Stareho Zakona, to je podobna oblast 😉

kackag
23. lis 2010

@felicitta no právě, ono se jim to říká,když se jich to netýká a není to jejich, ale musejí to tak říct, protože kdyby to pokaždé emocionálně prožívali, tak jsou už na psychiatrii 🙂 Jo, když se ho zeptám, tak mi odpoví jasně a stroze,ale s nápady nepřichází on sám,ale já.Třeba se ho zeptám jestli s mám zajít na imunologii, opdoví"můžete", když jsem se ho zeptala, jestli si mám udělat vyšetření štítné žlázy, opět odpověděl"můžete".Připadá mně,že řeší problémy až když přijdou a buď se to povede nebo ne.
taky nevím,jak se to dělá se nevázat na miminko.říkala jsem si to pokaždé, ale nešlo to,ale zase si říkám,že když si s ním nebudu povídat a hladit ho,tak potom nebude vědět jak je moc chtěné a jak ho máme rádi.

kackag
23. lis 2010

@veruska007 já si právě říkám,že je lepší,kdyby mně něco našli,pak by se to vyřešilo a byla bych klidnější,ale když mi každej řekně,že jsem zdravá ☹

berule
23. lis 2010

@felicitta Děkuji za gratulaci, jo píchám si sama, ale Fragmin. Budu držet pěstičky ať ti to zítra dopadne dobře. Jen se chci zeptat, upozorňovali tě, že když si pícháš, že bys mohla začít krvácet? Dnes jsem se trochu vyděsila, ráno jsem šla na wc a jak jsem asi hodně zatlačila, tak jsem pak měla na papíru krvavý výtok, od té doby už nic 😒 tak nevím, jestli mám zítra letět na gyndu nebo ne 😖

berule
23. lis 2010

Abych pravdu řekla, taky jsem si vydupala všechna vyšetření, na endokrinologii jsem šla přes OL , gynekolog mě jen poslal na tu genetiku a tam mi doporučili hematologii, tak gynekolog napsal žádanku a už to jelo. Pro doktory ani ta mutace není důležitá, řekli mi, že z ní to asi nebylo, že ji má 40% populace a bylo to vyřešeno. Taky jsem na genetice říkala, že když mám všechno v pořádku, tak se vlastně nemáme čeho chytit a nijak se to nevyřeší. Na to mi doktorka ani neodpověděla.
Já vím, že se řekne, nevázat se na mimčo, my jsme to hned vždycky všem vykecali a pak jsem trpěla jak pes, když mě každý na vesnici zastavoval a probíral proč se mi to stalo. Takže teď jsem si zakázala se těšit, nikomu jsme nic neřekli, jen nejbližší rodině, ani holky to neví a z kamarádů taky nikdo. Teoreticky bysme to mohli říct až tak únor-březen to už bude po 25tt. a to už by třeba mohlo vyjít. Snad to do té doby nepůjde na mě moc vidět...5. těhotenství je holt 5. Dokonce jsem měla strach napsat i sem k vám, abych něco nepokazila, ale já jsem to už fakt potřebovala někomu říct.

berule
23. lis 2010

@kackag Brala jsem železo Actiferin a po něm mi bylo tak špatně, že jsem jen ležela a měla křeče v břichu, tak mi hematolog napsal Sorbifer Durules a konečně po měsíci žiju jak normální člověk 😉

felicitta
23. lis 2010

@veruska007
Ahoj,no já už jsem Tě postrádala...Mám tvdohlavého chlapa,no má pravdu v tom že stejně nevíme zda v Čechách zůstaneme....Lailu mi navhoval také no už mě přišlo vůbec jako cikánská princezna..Židovské to být nesmí,potřebujeme perské...Ale vzhledem k situaci to už je ten nejmenší problém,když vše dobře dopadne...

Koukala jsi na ty bylinky nebo už toho Jukla znáš?Myslela jsem konkrétně na Tebe,jsi psala že tomu věříš....

felicitta
23. lis 2010

@kackag
Taky bych strašně moc chtěla aby mi něco našli,nějaký důvod proč...A pak nějakou jistou léčbu,v takovém případě bych chtěla děti alspoň tři....Ta nejistota nás ubíjí,je to děsné nevědět co bude.....