Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

lucie.krajcarova
21. dub 2011

@pajdulka jo tak to my chodíme do Gennetu v Praze. mně napadlo, jestli nemůžeš mít podobnou poruchu jako Felicita.....
@veruska007 super, jen tak dál, ať se miminko má dobře a žádné nervíky 🙂
@maculda tak to bych chtěla zažít. fakt jsou děti takhle chytré? ty odpovědi mají hlubší smysl. myslím, že víc než půlka dospělých by řekla nějakou blbost..
@breberuska děkujeme za přáníčko, jsi naše vtělená naděje. jo a můžeš si změnit novinku v profilu, cerkláž už asi není aktuální 😉

pajdulka
22. dub 2011

@lucie.krajcarova jsem tu nová a nevím o jakou poruchu šlo u Felicity.Nemám problém s donošením miminka ani žádnou genetickou zátěž,těhotenství jsme ukončovali dobrovolně ,sice na doporučení,ale bylo to naše rozhodnutí.První holčička měla Turnerův syndrom a u druhé se hodně zpomalil vývoj kostí a k tomu se přidaly různé deformity.Podle dr.a genetiků to v obou případech byly nově vzniklé vývojové vady ke kterým došlo až v době vývoje.Mám dva zdravé kluky takže asi to tak bude.

felicitta
22. dub 2011

@skurinka Holčičko to je normální, nespěchej na sebe,je to velká bolest a ta musí nějak ven...Je mi Tě tak moc líto,vím jaké peklo prožíváš,ale uvidíš čas to trošku zhojí...Byla jsi už někde u psychologa?

felicitta
22. dub 2011

Jinak hočičky vše Vám moc děkuji,chodit sem budu dál,jste fajn!!! 🙂 🙂 🙂 Já už to vzdala definitivně,defakto mě k tomu přinutila příroda,tři andílky mám a s dalším bych už umřela i já.........A tak začínám zase žít,sice jinak,ale žít 🙂 🙂 🙂

maculda
22. dub 2011

@skurinka je mi líto, že ti není dobře ani po fyzické stránce (o psychické ani nemluvě). Přeju ti hodně sil a aspoň toršku té pozitivní energie

@lucie.krajcarova Sama jsem byla hodně překvapená, co všechno děti dokázaly vymyslet, musela jsem to sepsat a dát do šatny na nástěnku, ať si to přečtou i rodiče 🙂 Vím, že to sem nepatří ale například: Štěstí je, že do naší planety Země nestřelí žádný meteorit. Štěstí by bylo kdyby jsme byli doma zase všichni spolu. Štěstí je, že dinosauři nejsou masožraví a nesežerou nás. Štěstí je, že se mi za tři dny po mých narozeninách narodí bratříček nebo sestřička. Největší štěstí má Matýsek, protože má spoustu bratrů atd. Ani jedno dítě nepovažuje za štěstí nějakou materiální věc!!!

lucie.krajcarova
22. dub 2011

@pajdulka aha, tak to je něco jiného... ty jo, v tu chvíli se opravdu člověk modlí, aby to byla jen blbá náhoda. pořád je ještě naděje, že to příště vyjde 🙂
@felicitta tak to je ten nejlepší přístup, jaký můžeš mít!!!!!!!!

lucie.krajcarova
22. dub 2011

@maculda tak to je moc krásné, takové perly bych si určitě schovala, na horší časy, když si člověk myslí, že mu je špatně. zajímalo by mě, v jakém věku se to zlomí, kdy děti začnou víc myslet materiálně. ve školce jsou ještě tak čisté, nezkažené, neovlivněné věcmi...

kackag
22. dub 2011

@felicitta felli,tak ti přeju navzdory všemu ten nejkrásnější život, který si zrovna ty nejvíce zasloužíš 🙂 🙂

klara.k
22. dub 2011

@breberuska
jsem ráda, že jsi se dočkala a přeju vám krásný, dlouhý a spokojený žívot. Ať vám Klárka dělá jen samou radost.

sue_m
22. dub 2011

Ahoj holky!

@pajdulka moc mě mrzí, co se Ti stalo, na to jsou všechna slova krátká... 😔 😔 já nikdy nevím co říct, abych alepoň trochu potěšila... sama to nemám srovnané. Snad alespoň trochu pomůže ta neviditelná ruka, kterou si tu všechny navzájem podáváme..

@lucie.krajcarova Luci, my chodíme do pražského Gennetu 🙂 myslím na tebe, aby se miminko zadařilo co nejdřív, ta změna pozice v práci, to je k vzteku...

@felicitta moc mě těší, že už ti začíná být trochu lépe a už možné ten život žít a dělat si radost! A gratuluju ke koupi domečku, to na něm určitě bude spoustu práce, jak budete rekonstruovat, že? obdivuji tě za tvé rozhodnutí, muselo být nesmírně těžké a určitě jsi moc silná ženská! Moc na tebe myslím a držím palce!

@skurinka také mrzí, že je hůř, já mívám pořád takovou mixáž lepších a špatných stavů... ☹ budu na tebe myslet a napiš, kdykoliv budeš potřebovat, někdy trochu pomůže dostat to ze sebe... drž se!!

@maculda to je nádherné, co děti říkaly 🙂 v té školce opravdu musí být ještě krásně čisté, nezkažené... úplně mě překvapuje, jak to ty děti cítí, i ta holčička, která ti řekla, že pro tebe by bylo největší štěstí miminko... dospělý by to neřekl lépe!

Holky, já měla tento týden běhání po doktorech, tak se to pomalilinku u nás začíná pohybovat kupředu. Ale co je horší, už je to přes dva a půl měsíce a ještě pořád nemáme pitevní zprávu dětí. Já už jsem se na to tento týden tak nachystala, že tam ta zpráva bude, vnitřně jsem se připravila a ono nic ☹ doktorka mi říkala, ať vydržím ještě ty dva týdny, že ona má zkušenost, že to chodí spíš do tří měsíců. Jinak mi ale vzala krev na hematologii a ani nevím na co všechno ostatní, stěry, tak budu proklepnutá, tak jsem ráda. Snad vyjde vše dobře. Včera jsem byla i u své fyzioterapeutky, u které cvičím Mojžíšovou, tak mě potěšila, řekla mi, že to dělám dobře, i to, že jsem raději v klidu doma, i to plánování miminka v červnu, že pokud se z pitevní zprávy ukáže, že to byla infekce, která to zavinila, tak že není jediný důvod to odkládat a čekat. A už začala plánovat mobilizaci v červnu před KETem 🙂 já jí moc věřím, ona je hodně žádaná a ve svém oboru opravdu dobrá, vždy se mi vše co mi řekla osvědčilo, tak jsem měla radost 🙂 za týden ještě Gennet, tak snad nás potěší i tam...

kackag
22. dub 2011

@sue_m ahoj, těším se za vás🙂
já to měla taky způsobené infekcí,stačí něco na posílení imunity 🙂

lucie.krajcarova
22. dub 2011

@sue_m jéé tak třeba se někdy v Gennetu potkáme. budu tam chodit na všechny testy. a v které nemocnici jsi byla. Mně zpráva přišla docela rychle, teda doktorce. asi do měsíce.

lucie.krajcarova
22. dub 2011

@sue_m a jak se plánuje mobilizace? 🙂

pajdulka
22. dub 2011

@sue_m jj slova jsou asi zbytečná,my všichni víme jak to je a co se děje v našich srdíčkách.Je to dost hrozný když se začtu do těch všech našich příběhů,ale pak si říkám že díky koníkovi na to nejsem sama a hlavně můžu si o tom popovídat s vámi co jste to také prožily .Dneska jsem byla na kontrole a bylo to dost strašný.Pořád jsem si říkala ,holka to zvládneš.Ale jak jsem tam vstoupila zase se to ve mě celý otevřelo a bulela jsem a bulela.No a tak se mě ani dr. neptala na neschopenku,bylo jí asi jasný že mi to tam nedělá dobře a to tam pracuji také.Takže za tři týdny na kontrolu po šestinedělí,snad už to bude lepší.Jinak jsem měla radost že sliznice už narůstá a dokonce prý jsem odovulovala,takže dost úspěch za tak krátkou dobu.

pajdulka
22. dub 2011

@skurinka taky to tak mívám.Někdy pár hodin euforie a chuť k novým začátkům a pak zničeho nic deprese jak hrom a hodiny pláče.Je to jak na houpačce.Hlavně nikdy nevím kdy to příjde ☹ psychika si s náma pěkně hraje.Držím ti palečky ať to brzo skončí.

pajdulka
22. dub 2011

@lucie.krajcarova určitě to musí vyjít snad nemůžeme mít jen smůlu.Kde by pak byla ta spravedlnost 🙂 ......

skurinka
22. dub 2011

Ahojky holky
dneska jsme meli jet na obed ke tchyni ale ja zustala doma nemam na nikoho naladu 😔 Neberu telefony protoze me nebavi odpovidat na ty otazky-Jak se mas...jak bych se asi tak mohla mit sakra..asi uplne bomba nebo co..Fakt me priijde ze ostatni proste berou jako kdyby jak uz tady nekdo psal zdechl krecek a ja pujdu pristi tyden a koupim si noveho .Nepotrebuju aby tady u me nekdo sedel a brecel jen potrebuju cas a takovy ty rady pojd ven se odreagovat -ja proste nechci chci zustat doma ,ja vim ze i je to ted se mnou tezky ale proste potrebuju cas.
Holky prosim vas jak dlouho jste krvaceli..uz je to tyden a ja krvacela asi 4 dny pak byl klid a ted znova .muze to bejt uz menstruace. a jeste neco ,od te dovby co jsem porodila tak kdyz jdu curat tak jak docuravam tak se musim uplne sem tam nadzvednout z misy jak to boli je to normalni??

veruska007
22. dub 2011

@skurinka Ahojky, takovou bolest jsem nemela. Ale krvacela jsem hodne, minimalne 5 tydnu. Po sestinedeli mi dr. rikala, ze asi udelali spatne revizi (neodloucila se mi placenta). Uplne chapu, jak se citis, taky jsem se potrebovala aspon na tyden, dva zavrit doma a nejak si to zpracovat. Bohuzel, druhy den k nam manzel i pres slib, ze to neudela, vzal sve rodice... a musim rict, ze to nasim vztahem poradne otraslo a otrasa doted ☹. Ja musim rict, ze s depkou bojuju obcas doted, hlavne kdyz nam to skripe v manzelstvi 😒 .

Na pitevni zpravu jsem cekala nakonec pres 3 mesice ☹, asi je to normalni.

Moc drzim palecky, at se s tim kazda srovnate lip nez ja a mate radost z pampelisek a ze slunicka a ze zivota vubec. Mne prvni ztrata blizkeho cloveka pomohla, nakopla, naucila vseho si vazit, ale ted mi to strasne podrazilo nohy.

maculda
22. dub 2011

@skurinka Mě po porodu nebolelo vůbec nic (samozřejmě kromě srdíčka), takže nevím, neporadím. Krvácela jsem 14 dní a po cca 4 týdnech přišla MS.

@veruska007 Veru, přeju ti teď asi hlavně hodně manželské pohody. Musí být těžké, když to doma nemáte úplně v pohodě. Věřím, že s narozením miminka se vše v dobré obrátí!

kessinkaa
22. dub 2011

@felicitta Díky moc Feli.V lednu jsem četla,co se ti děje a držela palce.Říkala jsem,musí to být hrozné a bum,zažila jsem to ☹.Taky mi je dost ,tolik roků snahy a když to vyjde,nejhorší konec co jde.Prý to byla blbá náhoda,tak alespoň tak při té hrůze!!Už chodím do centra a když to bude v pořádku(zatím je)tak v květnu ket.Držím všem moc palečky,aby to byla jen blbá noční můra.

sue_m
22. dub 2011

@kackag děkuju, že se z nás těšíš... já si říkám, že pokud se vážně potvrdí infekce, tak budu doufat, že tělo zvládne jedno miminko lépe než dvě... dvě miminka byla asi na mou dělohu velký nápor a dělaly se mi hematomy, jak se musela rychleji roztahovat než normálně... a z toho pak infekce... no, nevím, třeba se mi tahle má domněnka nepotvrdí... a co vy?? zatím se ještě na těhotenství asi necítíš, že? 😔 je to hrozně těžké.. já to nejdřív každý den měnila, až pak se mi to ustálilo na tom, že ano..

@lucie.krajcarova tak to se tam určitě někdy potkáme, já chodila do Gennetu i na screening a měla jsem tam jít i na velký UTZ.. mobilizace je takové cvičení, která s tebou dělá fyzioterapeutka, takové "prokřupování", které je ještě spojené se sadou cviků podle Mojžíšové, které cvičím každý den doma. A před zavedením embryjka má ta mobilizace takový účinek, že se děloha prokrví a co nejvíc připraví na přijmutí embryjka... 🙂

@pajdulka já jsem u gynekoložky vždycky jak praštěná pytlem, vrací se mi tam, že jsem tam sedávala s bříškem.. a teď jsem tam čekala a zrovna jsem dumala nad tou zprávou, říkala jsem si, že za chvíli se to už všechno dozvím a najednou se tam objevila známá, kterou jsem snad čtyři roky neviděla a on hned, jéé ty jsi těhotná, a já vůbec nevěděla jak reagovat... docela mě to rozhodilo 😒

@skurinka úplně tě chápu, že jsi dnes nejela a vůbec, to jak to cítíš. Já první týden nechtěla vidět nikoho, dokonce ani své rodiče a to máme moc hezký a blízký vztah. Naše jsem pak viděla po týdnu, ale ostatní rodinu až po třech týdnech, i déle.. a telefony jsem taky nebrala, taky mě vytáčela ( a dodneška vytáčí ) otázka jak se mám... nebo otázka, tak co, dobrý?... no co na to říct??? jak můžu říct dobrý, když mi umřeli děti??.. takže tě chápu... já na to prostě neodpovídala, nemohla jsem.. ale tuhle otázku mi lidi pokládají pořád ☹ já jsem třeba až tento týden mluvila s jinou kamarádkou a domluvily jsme se, že by za mnou příští týden přišly. Dřív to prostě nešlo... se mnou to co se stalo otřáslo hodně, nejsem to už já, jak jsem byla a je to prostě celkově hrozně těžké. Myslím, že každá z nás cítí, co jí může nejlépe pomoct, jestli se zavřít doma nebo naopak jít mezi lidi, nebo o tom mluvit, nebo o tom nemluvit... myslím, že je důležitý tyto pocity poslechnout...
Jinak já jsem krvácela šest týdnů a menses jsem dostala až po osmi týdnech a dvou dnech po vyvolávačce. A bolela mě kostrč, několik týdnů po porodu, ale takové bolení jak popisuješ ty, to jsem asi neměla..

kackag
22. dub 2011

@skurinka ahoj, já jsem krvácela asi 14 dní a po 6 týdnech přišla MS.Nemyslím si,že by měla být normální taková bolest.Zkus se radši prohlédnout 🙂 pro klid. Jó, já jsem taky byla zavřená doma a všichni mně lezli na nervy a nebrala jsem jim telefony a pak napsala SMS, že ať se nezlobí🙂 celkem to všichni pochopili🙂Nejhorší jsou takoví, co potkáš na ulici a nic nevědí.Dokonce mi volala jedna známá po 2 měsících , jestli držím ještě celá.V tu chvíli jsem vůbec nevěděla co jí mám odpovědět,ale omlouvala se,že to nevěděla.

@sue_m určitě to bude lepší s jedním miminkem 🙂 doktoři říkají, že potraty u dvojčat jsou více pravděpodobnější,však to taky musí být strašnej nápor na tu dělohu.Já čekám a čekám,až mi moje duše řekne teď 😉 jestli se to stane 🙂 je mi teď fajn jenom chvíli, tak si to chci asi ještě užít 🙂 alem vám všem držím palce a těším se.

ivcah
22. dub 2011

@skurinka Já to měla taky taky. Asi týden jsem krvácela, pak to přestalo a pak nanovo. Taky jsem si myslela, jestli už to není MS, ale dva týdny po porodu mi říkal doktor je brzy. Že to jsou pořád očistky. V úterý to budou 4 týdny a pořád tu a tam něco, pak den nic a tak pořád dokola. A v tom břichu mě taky píchalo. Nebylo to sice nic hzornýho ale vždycky jako když mě rejpne v podbřišku a zase dobrý. Myslím, že je to stahováním dělohy...

maculda
22. dub 2011

@kackag Taky mi zrovna včera psala kamarádka, jestli už stresuju z porodu. Kéž by, to by byl celkem pozitivní stres proti tomu, co teď všechny prožíváme.
Holky, přeji všem aspoň trošku veselé velikonoce.

skurinka
23. dub 2011

Ahojky holcicky
tak jste me alespon trosku uklidnili s tim krvacenim a bolest uz je pryc takze trochu pozitiva,Ja slibila ze dnes pujdem grilovat s detma a kamaradama kdyz je tak krasne .Dneska ma byt 27stupnu..
Dneska bych zacinala 22tt 😔 vzdycky si na to vzpomenu .
Tak ja jdu balit veci ´.pa

macik79
23. dub 2011

AHOJ, čtu tady na koníkovi už dlouho, ale tohle bude můj první příspěvek. Začínala jsem číst na snažilkách, rok se nám nedařilo otěhotnět. Když jsem objevila dvě čárky, myslela jsem že máme vyhráno. Bohužel mi vyšla špatně krev na prvotrimestriálním screeningu a doktor mě poslal na odběr placenty. Vyšlo riziko 1: 77 na trisomii 18 chromozomu. Všichni mě utěšovali, že na odběry plodovky chodí dnes kde kdo a všechno je potom v pořádku. Bohužel včera nám vadu potvrdili. Zatím mám miminko pořád v bříšku, až ve středu nastupuji na vyvolání porodu. Bolest je to neskutečná, pořád tomu nemůžu uvěřit. Je to jako zlý sen. Proto se omlouvám že se k vám přidávám, ale potřebuji se někomu svěřit.

sue_m
23. dub 2011

@macik79 ahoj, moc nerada Tě tu vítám, protože to, co prožíváš, je něco neskutečného a hrozného... 😔 tolik dní čekání na konec... u nás to šlo ráz na ráz, během jediného dne se děti narodily... neumím si představit, ještě několik dní čekat a mít miminko v bříšku... je mi to moc líto ☹ drž se... je to těžké a bude to ještě těžší... možná, zkus se pokusit se s miminkem rozloučit ☹ já vím, je to takový šok a člověk tomu prostě nevěří.. ale já jsem se tím, jak se to u nás stalo najednou, s dětmi rozloučit nestihla, ani jsem na to v tom šoku a absolutní nevíře v to, že se to vůbec děje, neměla. A dnes je mi to hrozně líto a zkouším se s miminky loučit dodatečně...
Budu na tebe moc myslet... napiš, kdykoliv budeš chtít ☹

macik79
23. dub 2011

@sue_m diky za odpověd. Pořád mám slzy v očích a nemůžu to pochopit.Když jsem překonala první trimestr, ulevilo se mi že mám nejhorší za sebou a tohle jsem vůbec nečekala. Minulý týden jsem si koupila těhotenské kalhoty.Manžel to nese taky těžce, ale snaží se mě uklidnit že se nám to určo podaří znovu. Jenže nám i tohle první trvalo dlouho, tak mám strach. No výsledky genetiky nám řekli včera a jelikož jsou svátky, tak mě vezmou v úterý na přijem a ve středu budou vyvolávat. Vůbec nevím co mě čeká.

skurinka
23. dub 2011

@macik79 Ahojky je mi to strasne lito holcicko uplne vim jak se citis 😔 Ja sem si prosla pred skoro 14dnama to stejne.Taky jsem si nedovedla predstavit co me tam ceka strasne jsem se bala ,Jestli bude jen trosku mozne tak se z miminkem rozluc podivej se na neho ,Me to pomohlo teda ze jsem ho videla a mohla pochovat rict mu proste proc se to stalo .Nebudu ti rikat ze bude lip ..bude hur ale holky i ja se ti budeme snazit pomoct .Staci jen se treba vypovidat nadavat kricet .
Sakra tohle by se nemelo stavat nemelo,je mi to strasne lito a uz se mi zase vali slzicky ,,prostoze zase nekdo dalsi trpi .posilam hodne sili a napis kdykoliv

macik79
23. dub 2011

@skurinka Díky moc, a jak to zvlíádáš? je to po těch 14 dnech lepší? pro me je to nejhorší že zatím mimčo mám pořád v sobě, už bych to chtěla mít za sebou. Doktorka se divila že jsem nepotratila dřív, s touhle vadou prý umírají brzo na začátku těhotenství, nebo se nedožijí moc dní po porodu. Prý mají tak jeden případ za rok s touhle diagnózou. Z mého okolí neznám nikoho, komu se po odběru plodovky vada potvrdila, takže i já jsem byla celkem v klidu, že je to jen pro ověření. Ach jo, je tady těch příběhů tolik.