Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

wwwerca
31. kvě 2011

Tak damy, ja mam par novych zprav o mne.
Dneska by byly nase malemu dva mesice a misto smutneni nastesti prislo i par lepsich zprav.
Jelikoz me uz asi 6 dni poboliva podbrisek a v nedeli a dneska jsem i docela spinila, tak jsem sla ke svoji dr.
Celkem dost me prekvapila, zacnu tema horsima zpravama. Pravy vajecnik je po prosincove operaci docela pochroumany, na levem cysta 5 cm, nejspis praskla, jelikoz je v dutine brisni celkem dost volne tekutiny. No a to hlavni, v deloze gestacni vacek odpovidajici 5+0 😲
Takze mi odebrali krev na hCG a ve ctvrtek jdu na kontrolu kvuli te cyste. Ta asi nevypada moc dobre, protoze pani dr. rikala, ze pokud se bude cokoliv dit, mam okamzite jet na pohotovost.
Jinak jsem dost prekvapena, protoze 13. - 15.kvetna jsem normalne menstruovala, jenom tak ted vzpominam, co jsem za tu dobu delala co jsem nemela. Bohuzel to bude asi dalsi pritizeni k meme strachu. Brala jsem 5 dni clostilbegyt, pouzivala jsem kremy na kvasinkovou infekci, zubarka mi davala injekci, tahala jsem tezky veci atd. Doufam, ze jsem tomu prdolkovi neco neprovedla 😒
Gratulace zatim neprijimam, jen drzte pesti prosim 🙂

kackag
31. kvě 2011

@pingui taky si připadám občas bezmocná, ale teď jsem si aspoň jistá,že jsem si oběhala všechny potřebné vyšetření a zjistili se jenom takové maličkosti(jako nedostatek železa-anémie,uzlik na štítné žláze), tak do sebe házím všechny potřebné prvky a uklidňuji se,že to byla shoda mírných nedostatků a "věř a vírá tvá tě uzdraví" 😀
a příště vím,že se nenechám jen tak odbít a budu bojovat za to aby jsem byla 100% sledovaná.Pravda je,že mně přístup některých doktorů docela mrzí , ale je to přece jenom jejich práce ☹

maculda
31. kvě 2011

Teda holky, já měla zprávu z pitvy dza 10 dnů od porodu. Veškerou dokumentaci hned u sebe, jen na tu krev jsem čekala, ale to vyšetření prostě dlouho trvá. Za 2 měsíce po porodu jsem měla všechny papíry pohromadě. To je zajímavé, že někde to trvá tak dlouho...

@wwwerca DRŽÍM!!!!

okurkaa
31. kvě 2011

@wwwerca drzime 🙂

pingui
31. kvě 2011

@wwwerca jéé super!

pingui
31. kvě 2011

no já si ani nejsem jistá kdybych znovu otěhotněla jestli bych si vybojovala nějaké ,,lepší,, sledování. Myslím,že přístup mého mudra by byl stejný! 😖

sue_m
31. kvě 2011

@wwwerca držím držím, vše co mám, hlavně ať se prďolka pěkně zahnízdí a pustí až za devět měsíců!!! 🙂

pingui
31. kvě 2011

tak mi odepsali ze špitálu,že vyhoví mé žádosti a pošlou mi dokumentaci! 😀
No aspoň to!

wwwerca
31. kvě 2011

Diky!

skurinka
31. kvě 2011

@wwwerca -drzim pesti 🙂 🙂

pingui
31. kvě 2011

http://ona.idnes.cz/otehotnet-muzete-hned-po-po...
jsem našla zajímavý povídání ohledně otěhotnění po potratu....

duhovka
31. kvě 2011

Ahoj holky,
@wwwerca drzim pesti!
@vsechny tehule Drzim moc pesti! Je to supr cist si tady toto🙂

berule
31. kvě 2011

@wwwerca držím pěsti 🙂
K té pitvě, můj gynekolog řekl, že výsledky histolky budou za 3 měsíce a fakt byly, pak mi jen řekl, že je to v pořádku. Pořádnou pitevní zprávu jsem neviděla, ale na genetice byla super doktorka, která si s náma sedla a všechno nám přečetla. To byl aspoň přístup.

ivcah
31. kvě 2011

@wwwerca DRŽÍM 🙂

kackag
1. čer 2011

@wwwerca taky držím moc moc pěsti 🙂 🙂 neboj, cysta zmizí sama

berule
1. čer 2011

@wwwerca já měla v předchozím těhu taky cystu, dr. nic neřešil, řekl, že to se stává a ať to neřeším, po potratu tam už žádná cysta nebyla. Třeba to budeš mít taky takovou "těhotenskou" cystu 😉

macik79
1. čer 2011

wwwerca - taky držím palce, i na nohách 😝 .
Holky dnes mi přišlo poštou že se máme dostavit na konzultaci genetiky. Brali nám mě i manželovi krev. Od rána zas panikařím, že si ns předvovali určitě proto, že něco našli, že máme třeba nějakou vadu a nikdy nebudeme moct mít miminko. Byli jste taky na konzultaci na genetice? Co vám tam říkali?

sue_m
1. čer 2011

@macik79 a nemohla by to být genetika miminka? My jsme měli genetiku miminek udělanou jako součást pitevní zprávy... Také jsme s manželem byli na genetice a brali nám krev, ale to bylo po prvním nevydařené IVF. Výsledky nám pak přišli poštou asi za dva měsíce... Neboj, to bude určitě dobré. A třeba to vážně budou výsledky vašeho miminka...

kackag
1. čer 2011

@macik79 ahoj, neboj, to je normální postup.Brali vám kvůli potratu krev aby ji geneticky vyšetřili a pak, když mají výsledky,tak si vás pozvou, aby vám sdělili výsledky, ale pozvou si každého,ať tam něco najdou nebo nenajdou,prostě vás musí obeznámit s výsledky genetického vyšetření 🙂 🙂 já tam takhle byla dvakrát a pokaždé bylo vše v pořádku 🙂

macik79
1. čer 2011

No já právě hrozně bojím. Já jsem si říkala že kdyby bylo vše v pořádku, že by zavolali ale když si nás zvou tak že je něco špatně. Je to určitě naše vyšetření, brali nám na genetiku krev. A co se tam dá najít? Já prostě úplně vidím jak jsem čekala na výsledky plodové vody a pak ten hrozný telefonát že se vada potvrdila. Teď mám z tohohle čekání taky hrůzu. Jdeme v pátek

okurkaa
1. čer 2011

@macik79 Ahoj, nechci te strasit. Ale slysela jsem, ze kdyz zvou, tak tam nejaky problem je. Vetsinou se jedna o nejaku chromozonalni odchylku, se kterou je tezsi pocit zdrave dite. Nechces tam zavolat, budes klidnejsi. Ale samozrejme preju, at je to vsechno ok.

macik79
1. čer 2011

@okurkaa No toho se právě bojím. Já jsem ukončila těhotenství kvůli VV, takže to je i dost pravděpodobné. Já jsem vystrašená. Jdu tam zavolat, máš pravdu.

sue_m
1. čer 2011

@macik79 co ti řekli??? fakt držím palce, ať tam nic nenašli...

@okurkaa ahoj, jakpak snášíš čekání? kéž by vám tohle IUI vyšlo... lepší se IVF vyhnout... :/

okurkaa
1. čer 2011

@sue_m Ahoj, docela blbe. Zase uz mi zacina hrabat a prepadaji me spatne myslenky...

macik79
1. čer 2011

řekli mi že si zvou všechny na vysvětlení výsledků. Alemoc mě neuklidnila, máme termín až v pátek ráno, to čekání je děsný

okurkaa
1. čer 2011

@macik79 Tak to je na dobre ceste. Kde vam ji delali?

macik79
1. čer 2011

@okurkaa V Hradci Králové, teď jsem ještě volala mému gynekologovi a říkal že tam zkusí zavolat během dneška a když mu něco řeknou že mi dá vědět.

sue_m
1. čer 2011

@okurkaa já vím... :/ člověk od toho ty myšlenky prostě neoprostí a pořád čeká... desátý den po zkusíš testík?

@macik79 tak to snad bude dobré!

okurkaa
1. čer 2011

@sue_m Ja uz to tak od toho 6. dne poznam. Testem potvrzuji tak 9. Ach jo...

sue_m
1. čer 2011

@okurkaa myslíš, že bys od šestého dne po ovulce poznala těhu? já ti nepoznám nic... vždycky mi připadalo, že mám spustu přínaků a když jsem si udělala test, tak nic... s dvojčátkama jsem taky testovala 9.den po transferu a to už tam byly jasné //... ale vkládali mi vlastně dvě pětidenní embryjka, tak to bylo v podstatě jakoby 14.den ovulaci... ach jo... já bych tak už chtěla být těhu - nebo hlavně mít to mimi už zdravé a živé doma v postýlce...