Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

wwwerca
5. kvě 2011

@duhovka My mame jen andilka, ale musime verit, snad se brzo zadari ☹

klara.k
6. kvě 2011

@duhovka 16. den cyklu. Mám dlouhé cykly, kolem 40 dní.

maculda
6. kvě 2011

@duhovka Tys to napsala úúúúplně přesně!!! Taky jsem si uvědomila, co je pro mě důležité a co je prkotina (a ty prkotiny před tím byly pro mě důležité). Taky jsem těhu brala jako samozřejmost. Byla jsem sice překvapená, že se to povedlo hned, no ale pak už mě ani nenapadlo, že by to mohlo dopadnout špatně. (Snad jen tenkrát, jak nám nevyšla ta genetika, ale pak bylo vše OK). A i když bude příště porod trvat 3 dny, ale budu po něm držet mimi, tak to bude ten nejlepší zážitek.
Jinak v nemocnici říkali 4-6 měsíců, můj doktor 3 měsíce. Rodila jsem na konci února, tak už se to pomalu blíží...
Na mě včera padla krize. Kamarádky se kterýma jsem měla téměř stejný termín porodu už pomalu začínají rodit. 2 už to mají zdárně za sebou a chlubí se na FB miminkama. Já jim to přeju strašně moc, ale říkám si "ach jo", jaké by to bylo kdybych už měla mimčo. Popravdě řečeno si to nějak nedokážu představit, že bych tady měla malého broučka.

klara.k
6. kvě 2011

Pěkné ráno,
i mě se zdá, že z této diskuze začínám cítím optimismus a naději, ne jen smutek a trápení. A všechno co říkáte, tak plně souhlasím, podepsala bych se pod to. I já jsem ráda, že jsem vás našla a že vás mohu číst a psát si s váma, a přitom vědět, že jsem chápána, jako nikým jiným.

ke své dovolené - tak jsme se s manželem domluvili, že prostě chceme letos k moři. Tak jsme si řekli že zavoláme do CARu jak je to s KET a letem - prý to nevadí, let bude krátký, nemám mít žádnou velkou aktivitu (sporty, adrenalin atd.) ale jinak záleži na každým. Větší rizika to nenese. Tak zase nevím. Doufala jsem že nám to zakážou, posuneme KET o jeden měsíc, ale takto nevím. Jsme teď ve fázi, že je nám celkem dobře, tak jak to je. Moc chci být těhotná, a upínám se k tomu, že se KET vydaří. Ale bojím se že ne, budeme muset všechno od začátku. A to rozhodnutí se jít do toho je těžké, moc chci a moc se bojím, takto jsem teď v jakémsi ochranném obalu, který mám nějak narušit. Kdybych tak věděla že je naděje, že otěhotníme přirozeně, ale toto rozhodnutí je moc těžké. Po psychické stránce, by to zase třeba pomohlo. Nebudu sedět doma a čekat jestli jo nebo ne. Tak bych si to prostě užila, sluníčko, teplo, koupání, jídla a ovoce. Já prostě nevím. Kdyby se vám chtělo přidat k tomu nějaký názor budu ráda. 😉

duhovka
6. kvě 2011

Dobré páteční (konečně) ráno všem,

@maculka
včera to bylo asi fakt nějaký divný....manžel měl nějakou akci z práce a já jsem byla doma sama (moč často to po potratu nebývá, ví, že bývám smutnější, tak je raději se mnou🙂) a přesně jak píšeš...probrečela jsem celý večer, ale tokové stavy jsem už dlouho neměla...rozesmutnilo mě úplně vše a taky jsem si právě říkala, že mi furt jen chodí sms, kdo se kdy narodil a kolik váží a měří...moc to holkám přeji, ale závidím a stydím se za to a furt si říkám, proč se tohle stalo zrovna nám?????? Taky bych se už pěkně valila a funěla a bála se porodu (teď už vím, že naprosto zbytečně), ale za pár dnů už bychom drandili s kočárkem...a teď? V práci je to sice lepší než doma, ale taky jsem už na některé projekty tak trochu kašlala, protože jsem si říkala, že tohle se mě už týkat nebude...a koukni na mě...sedím v práci a budu se muset tímto prohrabat....ach jo☹

@klara.k
Klárko, jeslti máš tak dlouhé cykly, tak ti ještě klidně mohla sliznice narůst...folík jsi měla pěkný....když tak se na to zeptej svého lékaře a já udělám 17.5. to samé a pak si řekneme a uvidíme, jestli nám řeknou to samé🙂
a s tou dovčou? Já si myslím, že jste se rozhodli dobře...je to vaše rozhodnutí a život jde dále...je lepší, když budete mít plány a když se zadaří, tak to možná zrušíte, když to tak pak budeš cítit jako lepší volbu a když těhu nebude, tak si užijete prima dovolenou...Je lepší mít plány a pak je možná zrušit než jen čekat, že budeš těhu a pak když to nevyjde, tak se ti zbortí celý svět☹
Můj názor tedy je: let´s go!!!!

veruska007
6. kvě 2011

No, holky, pridam svuj nazor, ja bych na dovcu letela. At tehu nebo ne. Let by na to nemel mit zadny vliv. Kdyz jsem cekala Honzika, tak jsem litala dost, sice jen lety cca do 5 hodin, ale kvuli praci dost. A bylo to uplne v pohode, vsude se pise, ze to nema vliv. Leda az ke konci, kvuli tromboze. Takze bych si nechala predepsat Utrogestan a v klidu radila ve vlnach. Kdyz jsem celala Honzika, byli jsme v Tunisku a bylo to fajn. Sice mi bylo blbe a porad jsem litalal na zachod, ale fakt, super.

Mne je taky nejsmutneji, kdyz jsou vsichni kolem veseli. Pred tydnem jsem slzela v tramvaji, zastavila nas policie a museli jsme nechat projit Majalesovy pruvod a vsichni se rehtali, Honzik mi na kline vyskal a mne tekly slzy jak hrom. Nebo kdyz se vsichni kolem smeji... a nerada mluvim s lidmi, kteri to vedeli a tvari se, ze nic, protoze nevim, jak se k nim chovat, kdyz ono jako ze nic moc nefunguje... a tak... Tak drzim palecky na snazilkovani! At je nas vic tehulek, at mam s kym probirat, jak se bojim a tak 😉

duhovka
6. kvě 2011

@veruska007
Taky mi přijde hrozně divný, když se s někým potkám, ví o tom, co se nám stala a ani se nezeptá a dělá jako by se nic nestalo...to prostě vůbec nechápu...

veruska007
6. kvě 2011

no, ja to vcelku chapu, ze je mu to blbe s tim zacinat a tak.... ale pak ani ja nevim, jak se chovat, protoze uz nejsem ta, co driv... akorat to vetsina lidi nechape, ani manzel. Jsem rada, ze si mezi vama nepripadam jak na jine planete. Jinak si tak pripadam dost casto ☹

kami77
6. kvě 2011

@duhovka Ahoj,ja uz jsem "magickou hranici" 35 let letos preskocila,ale nemyslim si,ze by vek byl tou pricinou naseho problemu.Proste jen jsme vytahli spatnou kartu a mimi melo VV.Kazdopadne nehazu "flintu do zita" a dalsi dite chceme,tak se nam snad podari... 😉 Doporucili pockat 4-6M a taky samozrejme cekame na vsechny vysledky,takze 5M je idealni cas!

kami77
6. kvě 2011

@klara.k ahoj,abych taky pripojila svuj nazor...Kdyby jste nemuseli podstupovat KET a ty jsi otehotnela prirozene,tak o tom par tydnu ani nevis,odjela by jsi na dovolenou a zjistila to po navratu.Pokud priroda rozhodne,ze dite donosis,tak vubec nezalezi jestli nekam poletis letadlem a tam si budes uzivat.Priroda je v tomto nejmocnejsi silou.A taky prvni trimestr je rizikovy hlavne na infekce,lety letadlem by nemeli vadit.Mozna i ty pozitivni myslenky,ze si uzijes slunicka,more,klidu,pohodli a manzela mohou zdarnemu konci jen prospet 😉

kami77
6. kvě 2011

@maculda Plne s Tebou souhlasim,clovek prehodnotil dulezite a nedulezite veci v zivote...Uvedomil si,za co mu stoji zit a bojovat a co muze s klidem pustit z hlavy a nezatezovat se tim... 🙂

duhovka
6. kvě 2011

No já nemyslím, že by měl ten člověk povídat hlouposti, ale něco v tom smyslu, že mu to je líto by asi říct mohl...nemyslím tím lidi, které znám jen od vidění...ale stává se mi to od kamarádů..prostě neřeknou ani popel a to mě fakt mrzí...pak to mezi námi divně visí🙂

@kami77
to je mi líto, to se může stát každé z nás, ale zase pravděpodobnost, že se to bude opakovat je mizivá, takže se připravte brzo na noci bez spátnku🙂
Takže nyní snažilka🙂?

kami77
6. kvě 2011

@duhovka Zatim jeste ne,musime tak 2-3 M pockat.Vychazi to asi na srpen,kdy bychom mohli dostat zelenou!

veruska007
6. kvě 2011

Holky, to jste statecne. Ja na zelenou necekala, nacetla jsem toho plno na netu a riskla to 😉. Tak snad uz to pujde zdarne az do konce. Jen to tehu je dost jiny, trpim snad vsema tehotenskyma potizema, co o nich ctu v knizkach ☹. Asi je fakt, ze byl organismus jeste vycerpany. Treba mi i dost vypadavaji vlasy, jim furu zeleniny, do toho dvojnasobne mnozstvi vitaminu a mam pocit, ze to telo zvlada tak tak. Ale zatim zvlada 😉

duhovka
6. kvě 2011

@kami77
tak to se omlouvám, už nějak nestíhám, kdy se ty hrozné věci komu staly, když je nás tu tolik a pořád nás přibývá☹ Já otěhotněla minule na konci září a když jsme byli v červnu na genetice, tak mi právě doktor říkal, že léto a podzim je na otěhotnění nejlepší...a nám to vyšlo, takže už přemýšlej, jak si budeš v zimě půjčovat bundu od manžela, protože do té své už se možná ani nevejdeš🙂

@veruska007
toto krásně naskakuje...26tt, nádhera! My jsme se taky po třech měsících už nechránili, ale jsem "ráda", že to nevyšlo, protože jsem za sebou neměla ty 3MS, ale teď už mám a kdybych teď otěhu, tak se vůbec nezlobím🙂 Veru, tebe dávám jako příklad, tak mi to nepokaž🙂 Myslím, že se ti stalo něco jako mě a "hned" jsi byla těhulka, to je přece super!!! držím pěsti

maculda
6. kvě 2011

@duhovka Přesně tak, jen opravdu pár lidí (spočítala bych je na prstech jedné ruky), mi řeklo, že je mu to líto nebo něco podobného. Nikdo se o tom prostě nebaví a divně to visí....

Jinak s tou dovčou. my plánujeme jet na konci července, ale jen do ČR asi 300km autem. Taky jsem říkala jestli nejet nikam, co kdybych náhodou už byla těhu. Ale pak jsem si říkala, že jestli budu takhle blbě plánovat, že si v květnu řeknu, že v červenci nepojedu na dovču, protože budu těhu, je totální blbost. Nechci teď všechny plány řídit tím, že budu těhotná. Samozřejmě chci být strašně moc, ale kdybych se k tomu tak strašně upínala, že bych kvůli tomu neplánovala dovču, tak by to asi ani nevyšlo.... Prostě, když budu těhu a bude mi blbě, tak ji prostě zruším a hotovo. A když nebudu, tak se to tam možná podaří 😀

veruska007
6. kvě 2011

@duhovka Díky, já se budu snažit ničím to nepo... 😎

lucie.krajcarova
6. kvě 2011

@maculda tak začíná ti trochu těžké období, když na svět přicházejí miminka, ale tvoje nemohlo 😲 možná by bylo super začít se snažit už tento měsíc. my se taky začali snažit už po 2. ms. ale prozatím nic, je to stresující...
@klara.k to jsi měla vždy takhle dlouhé cykly? mně se to hrozně rozhodilo... teď po HA čekám na třetí ms, ale nic, a to jsem už 35DC. a dva testy nevyšly. nevím, jak dlouho čekat, než si půjdu pro vyvolávačku?

lucie.krajcarova
6. kvě 2011

@lucie.krajcarova jinak se přiznám, že letos se mi nějak NECHce letět na dovču, ani to nedovedu vysvětlit, minule to bylo s malým dost náročné. a možná se podvědomě bojím toho prvního trimestru, aby nás to nepřekvapilo. takže letos pojedem asi autem na Korfu a manželovi tím splním sen. na druhou stranu se dvěma dětma bych už tam autem nejela 😀

lucie.krajcarova
6. kvě 2011

To jsem ale zmatená, že si píšu sama sobě 😝

veruska007
6. kvě 2011

My chteli more, ale do letadla od 7. mesice pousteji neradi a neschopenka mi skonci az 6 - 8 tydnu pred porodem. Takze jsme zvolili kompromis - Balaton. Autem je to tak 350 km, takze pohoda. Cetla jsem ted furu pruvodcu a maminkovskych diskusi a vypada to dobre. More, pisek, ja budu lezet a cist si a manzel s malym muzou radit ve vode a stavet hrady 😉

ivcah
6. kvě 2011

@klara.k Já teda nevím, jestli je po IVF větší riziko než normálně, ale já sjem loni byla s dvojčátkama v Mexiku. Když jsme odlétali, tak jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná, ale byla. Dvojčátka vydržela 13 hodin v letadle tam i zpátky i dovolenou s batohem na zádech 🙂 Nevím, jak moc se dá ovlivnit uhnízdění ale myslím, že když se mají uržet, tak se udrží a když ne, tak stejně ležení nepomůže... to už jsem si ostatně vyzkoušela 😢
Takže za mě - určitě jeďte. Přijdeš na jiné myšlenky, odpočineš si a nebedeš se doma nervovat, jak to dopadne 😖 No a příští rok už budeš mít doma pytel blech a k moři se třeba pár let nedostaneš 😀

ivcah
6. kvě 2011

@veruska007 Můžu se jen tak informativně zeptat, když jsi na neschopence, jak máš vycházky? Já jsem se právě o tom bavila s moc holkama a každá to má jinak. Někdo má 4 hodiny, někdo třeba 12. Prý to není zákonem dáno. Já si právě neumím představit, kdybych zůstala dřív doma, že bych měla 4 hodiny vycházek - to bych se doma asi zbláznila... 😝

A ty lidi, co dělaj, že nic, musíme holt chápat. Nikdo není psycholog a oni prostě nevědí, jak začít, aby nám neublížili... Ale jak píšete - naprostá většina neřekla ani, že je jim to líto ale prostě jedou dál. U cizích je mi to jedno, ale u kamarádů to fakt mezi náma tak strašně visí... Kolegyni v práci jsem to celé řekla, jak to bylo a je to tak lepší, protože to mezi náma neni.
No včera jsem potakal v práci jednoho kluka z výroby a ten prohodil něco, jako že vůbec na dvojčata nevypadám, že to spíš on vypadá na dvojčata. Tak jsem na něj nevěřícně koukala a beze slova odešla. Nevím, jestli teď vypadám jako těhulka s dvojčátkama v 7. měsíci ale řekla bych, že ne, tak mě to dost zarazilo a nezmohla jsem se ani na popel. Říkala jsem to manželovi a říkal, že takovejch pitomců holt ještě potkáme, že to tak nesmíme brát ☹

veruska007
6. kvě 2011

@ivcah 4h denne, a to mam dvoulety hooodne zivy dite. Hruza ☹

klara.k
6. kvě 2011

děkuju za názory, zrovna listuju katalogem a rozhodli jsme se, že prostě koupíme dovču, která se nám bude líbít a pokud to do té doby stihneme tak to stihneme, když ne, tak KET o měsíc posuneme. Já se právě nebojím, že by to byl důvod proč se neuhnízdí, jako spíš toho, že mi třeba bude špatně, nebo začnu krvácet a budu tam muset k MUDr., jinak že by to mělo mít negativní vliv na těhotenství, tak toho se nebojím.

@lucie.krajcarova cyklus jsem mívala vždycky delší, ale po porodu se ještě natáhl, myslím, si že na to má vliv psychika.

Odpoledne jsem si hrála se synovcem - 2,5 roku a tak krásně se smál, hrkli mi slzy do očí. Můj chlapeček se nikdy nezasměje.

duhovka
6. kvě 2011

@ivcah
Pane jo, takova dovca uz jako tehu🙂 to je bomba! A to ze jsi tehu jsi zjistila tam?
A jak jsi na tom ted? Budete uz zkouset?
Pekny vecer vsem!

sue_m
6. kvě 2011

Ahoj holky,

my taky plánujeme dovču, jen přesně nevíme kdy... ale taky si myslím, jako @klara.k, že by dovolená, let a celkově na uhnízdění miminka mít vliv nemělo. Já jsem po ET dvojčátek normálně fungovala, byla jsem sice doma, ale neležela jsem, chodila jsem ven, do školy a tak. Takže sluníčko a moře by snad mohlo jen prospět. Poptám se teda ještě v našem CARu co by mi řekli na dovolenou po transferu a uvidím... ale cítím, že změnu prostředí i klimatu, bych potřebovala jako sůl..
@maculda souhlasím, nemá cenu plánovat dovolenou podle těhu netěhu... však člověk nikdy neví, kdy by se mohlo zadařit..
@ivcah to musela být krásná dovča v Mexiku, taky bych se tam chtěla podívat. Také takhle cestujeme, s batohama na zádech...

maculda
7. kvě 2011

Já měla vycházky neomezené, což bylo SUPERRR. Nedokážu si představit vycházky 4 hodiny denně. Já jsem tak do dvanácti hodin zvracela, pak jsem se snažila něco naobědvat, takže pak jsem zvracela tak do pěti odpoledne. No a kdybych měla vycházky, tak se 4 měsíce nedostanu ani ven z baráku. Nemluvě o tom, že bych nejela ani k rodičům... Snad bude mít pan doktor příště taky rozum a zase mi dá neomezené. Ale abych pravdu řekla, všechny kamarádky mají vycházky max. 6 hodin denně. Já jsem fakt vyjímka.

maculda
7. kvě 2011

@klara.k Klári, on se usmívá v nebíčku, hraje si tam s našima andílkama a se všema, které tam už máš. Tak to aspoň beru já. Naši andílci tam nejsou sami.

sue_m
7. kvě 2011

@maculda tak to beru tak, jako ty, že jsou naše miminka - andílci v nebíčku a jsou tam šťastní a hrají si... ale věřím, že jsou i pořád vedle nás, s námi...