Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

potrat
27. říj 2014

@...holky to fakt letí ty vánoce jsou za chvíli...no já to umělko vidím až tak unor,březen.Než mě přeléčí atd...a pak se musím obrnit na to ležení,protože ten čípek se opravdu nesmí namáhat...budu mít přechodný bydliště v Plzni na Lochotíně...vezmu si počítač....knížky....a snad to nějak zvládnu,Ale občas mě ta ředstava děsí....Nejvíc se na našeho pejska těší neteř Adélka je jí 5let,tak bude u mě pořád,aspon přijdu na jiné myšlenky.Vy máte v rodině nějaké děti? 😉

margie
27. říj 2014

@potrat bohužel poblíž mě žádné děti nejsou (teda myslím ty rodinné)
tak se třeba na Lochotíněkde potkáme nechci teda nic přivolávat ale doktor mi říkal že pro jistotu tam možná půjdu taky 😉

potrat
27. říj 2014

@margie...to by bylo super,že by jsme tam byli spolu.Jak jsem tam ted ležela,tak mě docela překvapilo,že mi tam nedali na pokoj někoho jako já,střidali se mi tam samí rodičky,což přijemný nebylo,když jsem tam byla asi týden sama,hrozně se mi ulevilo.Ale co vím,oni tam neradi nechávají ležet,když ti jakoby nic není,nejradči by tě vyšoupli,my pro ně nic neznamenáme,až od 24t. ☹ A docela chtějí dělat odběr plodovky,pokud máš víc potratu,což bych odmítla.

luckaamilan
27. říj 2014

@77merlinka ja viem, je to strasna bolest, ale urcite odporucam ist do dalsieho miminka a dat si poriadne vysetrit delozni cipek, ci dobre drzi.
a miminko bude mat pitvu? to mi nemali, len spravu z ohledani. Mne v Motole povedali, že pitva sa robi až od 24tt.

margie
27. říj 2014

@potrat pokud screening vyjde negativní není důvod proč dělat odběr plodové vody, kor když hrozí potrat. To já bych odmítla sto procentně taky.

zhortova
27. říj 2014

@margie No je to docela zajímavé, nemůžu to sehnat ani na netu. Buď to není skladem a nejde objednat nebo stránky neexistují...Asi si budu muset najít čas a hledat a hledat, dokud se mi nepodaří najít.

margie
27. říj 2014

@zhortova teda tak to musí mít fakt velký výpadek ve výrobě když to ani my internetu nemají. Já to předtím fakt sehnala úplně jednoduše. Zkus pořádně propátrat net třeba to ještě někde objevíš . A nebo se domluvit s lékárnou ať to objednají a dají vědět až to budou mít.

zhortova
29. říj 2014

@margie To už jsem zkoušela, ale řekli mi, že to nemůžou ani objednat. Tak mi to nedalo a napsala jsem primo výrobci a hned mi přišla odpověď, že prý výroba je prozatím pozastavena kvůli nařízení Úřadu pro ochranu léčiv, údajne z administrativních důvodů...obnova výroby se plánuje až v novém roce...tak holt budu muset do té doby vyzkoušet asi něco jiného. V lékárně mi nabízela něco, ale zatím jsem nic nevzala....jelikož problémy utichly...tak jsem to chtěla spíše jako prevenci.

zhortova
29. říj 2014

@potrat No jak píše @margie....taky bych to odmítla. Navíc u nás byla mimča v pohodě, tak když tam přeci není riziko nějakých genetických vad...což zjistí po tom prvním screeningu, tak nevidím důvod, proč by to měli dělat...Jj, pak teda ještě trošku hraje věk, kdy nad 35 to chtějí dělávat častěji, ale nevím nevím. To bych pak raději popřemýšela o tom Prenascanu, který teda sice stojí dost peněz, ale riziko potratu je nulové. Ale při té plodovce....No to ležení je celkově peklo, ale pokud by nám to mělo pomoct, tak to holt odležet musíme. Já si to taky moc nedokážu představit a pořád doufám, že by mě tam nechali ležet jen přes nějaké kritické období, ale těžko říct. To máš fajn, že máš takové plány. Štěně i neteř určitě vše rozproudí. My v rodině děti v okolí nemáme, takže já jsem obklopena jen psem a manželem 🙂

m4yu
29. říj 2014

Ahoj holky muzu se zeptat kdy po porod+revize prisla MS???????????????????ja porad cekam porad nic a zacinma byt aji nervozni jestli je vse ok..:(

potrat
29. říj 2014

@zhortova...to mi máme kolem sebe hodně dětí,ted nedávno se narodila další neteř cca 7 měsícu jí je,no když jsem přišla o mimčo,trochu mi dělal problém jí vidět,ale už je to dobrý.Mě pořád v nemocnici říkali,že z té plodovky zjistí,jestli není v plodovce infekce,nebo v plodu...už si to pořádně nepamatuji,ale z té pitvy nic nezjistily.Myslím si,že jestli to má odejít,tak to přijde určitě bych tomu nepomáhala odběrem. ☹ ☹

potrat
29. říj 2014

@m4yu...mě přišla menstruace po 5 týdnech.Jak dlouho čekáš?Já si myslím,že to máme každá jinak,ale do 6 tydnu od porodu by měla přijít. 😉 😉

margie
29. říj 2014

@m4yu Ahoj u mě cca za 35 dní ale můj cyklus je standardní 32 dnů takže v podstatě to přišlo na čas.

margie
29. říj 2014

Ahoj holky tak jsem se vůbec nic nedozvěděla čekala jsem skoro 40 min a pak mi Ulcova řekla že nemá ještě výsledky ze mi chtěla zavolat ale má toho doma moc s tak to nestihla. A už se zvedala ze jako odchod tak jsem se začala ptát co dál jak dál a ze si myslím že mám vlastně moc silnou imunitu a mě tělo to dítě vypudí. Tak se zamyslela a ze mi nechá vzít krev na imuno testy. Teď mi to teprve testuje po 4 potratech????
takže závěr je takový ze mi 12.11. zavolá a domluvíme SNAD co dál. Jsem z toho fakt otravena.

petulkast
29. říj 2014

ahojky holky tak já každým dnem nečekám mrchu ale trošku mě pobolívá podbřišek :( Nevíte jaká je pravděpodobnost že mám ovulaci když menstruaci mám přesnou jako hodinky? 😖

potrat
29. říj 2014

@margie...to si děláš srandu,to jste se jen tak projeli?já myslela,že ty testy na vypuzení plodu se dělají automaticky_Proč nám tedy brali krev?no to je nářez... 😠 .Opravdu si všechno začnu psát.já myslela,že je kapacita...

zhortova
29. říj 2014

@margie No ale to je teda hruza. Ja fakt jen ziram, jak se nekteri doktori chovaji. Jednak Ti ani nedala zadne vysledky a o imuno si musis rict, jinak by ji to jako nenapadlo ci co? No jeste ze ses aspon zeptala, jinak bys tam byla uplne zbytecne. Takove jednani je fakt uz bez komentare. Misto, abys to uz mela vse za sebou, tak se to zase natahuje a uplne zbytecne. Nakopat do zadku je malo.

margie
29. říj 2014

@potrat
@zhortova holky jsem fakt z jejího přístupu otravena všichni ji vychvalují až do nebe ale u mě to fakt neplatí
Vždyť ona se mě porad ptá na to samé dokola kolikrát jste potratila. ?a vy jste krvacela. ? Holky poprvé jsem tam byla letos v lednu a teď mi dělá imunologické odběry.? Jenom proto že nespadám do kategorie těch 80% u kterých se problem nalezne hned tak mě odbyde? Tak ať řekne rovnou že neví a bude klid ale ty její trapný výmluvy fakt nemají úroveň a ještě si mám kupovat její knihu???jsem moc zvědavá jestli mi vubec zavolá dost o tom pochybuji ona má času dost podle ni mám asi 10x potratit abych byla jako ty další pacientky to ať si strčí někam...

potrat
30. říj 2014

@margie...no pořád jsem v šoku z té Ulčové...takže mě určitě taky nedělala to vyšetření?Co vám tedy v tom lednu dělala za vyšetření?Nám ted brala krev,tak jsem si myslela,ž z toho pozná jestli moje tělo má protilátky proti tomu miminku,že ho pořád vypuzuje.To už mi je jasný co mi řekne,jste v pořádku muže za to to hrdlo,ale znám ženský,co ten čípek ani nemají a dítě mají.Jsem to ted říkala,mému chlapovi,že jste tam jeli jen tak...taky koukal.Ona si ta Ulčová asi myslí,že je nám 20l,že máme spoustu času.

margie
30. říj 2014

@potrat když jsme tam byli poprvé tak mě i muži brala krev. Mě hlen jemu sperma. Vyšetřovala ty hlavni proti látky jako anti fosfolipidy proti spermiím a kariotyp ale určite ne to co brala teď já už si přesně nepamatuji to označení ale myslím že říkala imunoglobulin M a ještě nějaká písmena. Když jsem doma koukala do papírů tak tam nic takového minule nebylo. Tak nevím nechci ji křivdit ale nejspíš počkám na ty výsledky a budu shánět jiného imunologa. Vždyť ona mi ami nebyla schopna nastínit případnou léčbu. Za 9 měsíců z ni vypadlo akorát že nejsem jediná a že v dalším těhu budu jen v nemocnici, a co na mě asi tam uvidí když mi správě nenastaví léčbu jak zase potratim????
pro mě absolutně nevyhovující doktor skoro po roce jsem stále tam kde jsem byla.

potrat
30. říj 2014

@margie...koukám,že každýmu asi říká to samé...s tím ležením.No říkam,taky jsem si jí představovala jinak,trochu zkušenou ženskou...na první pohled bych jí nedala ani pětikorunu.Já taky slyšela jen chválu...hlavně,že se stará kdo kolik vykouří.Takže mě bude brát krev zase znova,taky mě zajíma toto vyšetření..myslela jsem,že to dělá automaticky. 😖 😖

margie
30. říj 2014

@potrat hele bůh ví jestli ta hysteroskopie k něčemu vubec byla obávám se ze stejně řekne že se nic nenašlo. Chápu že si jí chválí ty co mají zřejmý problém ale její přístup se mi fakt nelíbi neřekla mi nic vic než můj gynekolog. Nechci ti brát naděje ale já už jsem vůči ni těžce vystřízlivěla. A to mám k ni jen 50 km nedovedu si představit třeba ty co jedou ze Slovenska či Ostravy. Kdy vy k ni jdete pro výsledky?

potrat
30. říj 2014

@...mi jedeme 24.11.stejně nic nenajde.zavolám ještě na Lochotín...co bych měla mít za vyšetření...a rovnou se jí zeptám až tam budu

margie
30. říj 2014

@potrat chce to určitě názor ještě jiného doktora bohužel jen ni se spolehnout nemůžeme. 😕

zhortova
31. říj 2014

@margie, @potrat Teda holky, fakt me to stve, jak nekteri doktori ke vsemu pristupuji. Co ji je do toho, jestli draha polovicka ci my kourime. Jasne, ze to neni idealni, ale urcite to neni nic hrozneho. A abych si jeste musela kupovat jeji knizku, tak to at jde fakt nekam. Nemate tam jeste nejakeho jineho imunologa? Chapu, ze je asi vyhlasena, ale cekala bych, ze bude vice iniciativni, ze sama nabidne ruzna vysetreni. Jako krev k nejakemu rozboru nam muzou vzit pomalu vsude.
@potrat...neptala ses nahodou na to HSG sono? Tam se da docela zjistit, jak je na tom to delozni hrdlo. Sice jsem na to cetla taky dost nazoru, ze pry je to k nicemu, ze kdyz se zacne tlakem napoustet deloha tekutinou, tak vetsinou se hrdlo otevre....no ale u me to bylo fakt hned videt. Navic dnes jsem si byla pro vysledky na infekce...nic se nenaslo. Ani ta listerioza. Takze u me to fakt vypada na tu nedostatecnost hrdla. Ale taky kdybych sama neiiciovala navstevu specializovane gynekologicke ambulance, tak se vsichni akorat stourali v tom, ze mam infekci...a neni to pravda. Takze uz taky nevim, cemu verit a cemu ne.

potrat
31. říj 2014

@zhortova...ještě jsem se na to HSG sono neptala.Máš pravdu,taky jsem od ní čekala,že se bude ptát víc.Táhla jsem sebou plno papíru,a ani nic nechtěla vidět.Brala nám pouze krev a jak jsem se ted dozvěděla,tak asi né na všechno tak to mě dostalo.Vlastně mi řekla,že bude asi příčina v tom hrdle.Všichni ví,nebo si myslí,že je to u mě tímto zpusobeno,ale ještě nikdo nepomohl.Když to ví,nevím proč mě víc nehlídají,a jestli mám ležet tak to infekcím také nezabrání...už nevím co dělat ☹ .A to mě ještě oplodnili s infekcí,hlavně,že chtěli prachy,ale kultivace mi před tím nikdo neudělal.

margie
31. říj 2014

@zhortova koukám že dnešní zdravotnictví funguje pomož si sám. Sežeň si informace vyběhej si doktory čti na netu a pak se možná něco s tebou bude dit. Když ale řekneš doktorovi co jsi kde četla tak se může zbláznit. Tak si vyber necháš to na nich nebo si seženeš info? Kdyby se jednalo o bolest v krku nechám to na nich ale u dítěte????

zhortova
31. říj 2014

@margie No presne tak, naprosto souhlasim. Kdyz clovek prijde s tim, ze jsi nekde cetla ci slysela, tak je to hned spatne, protoze se o to zajimas az moc. A kdyz se o nic nezajimas, tak pro zmenu nikdo radeji nic nedela. Tak to u nas bohuzel funguje. A nejhorsi na tom je, ze mi prijde, ze fakt uz mame vsechna mozna vysetreni, ktera nic moc neukazala. Jeste jsem zvedava, jak dopadnes ted s temi vysledky. Me se proste ukazal problem na tom HSG sonu...a taky mi to predtim vubec nikdo nenabidl. Ale kdyz si ted vezmu vsechny souvislosti kolem a kolem, kdyz vsechna vysetreni byla negativni, tak je docela logicke, ze je problem s deloznim hrdlem....a taky docela nechapu, proc je to uz nenapadlo drive. Jak ja mam o tom jako laik vedet, ze je mozne neco takoveho udelat ze? Jsem zvedava na ty vase vysledky...ale jak uz to tak chodi, neprekvapilo by me, kdyby se tam zase nic neukazalo. Nejhorsi na tom je ta nejistota, ze nevime proc a kde je problem a tezko pak muzeme zabranit tomu, aby se to neopakovalo.

margie
31. říj 2014

@zhortova přesně jak říkáš vše to směruje pomož si sama dej se na modlení ať to dobře dopadne. S prominutím to ať si strčí doprdele už to fakt nejde říct jinak. Člověk má taky city ne jenom nemocné tělo a potrat zamává s celou rodinou to by si měli uvědomit. Fakt mě to štve.

potrat
1. lis 2014

@...holky...mě už taky nebaví ty doktory poslouchat,pořád jenom říkají,že je to na přírodě.Vždyt jsme čekali zdravé děti,nebýt těch infekcí.Nechápu,že když ví co je s námi,že tomu nedokáží zabránit.Já si myslím,že u mě a @zhortová...je problém děložní čípek...ale je plno ženských s takovým problémem a děti mají.No nic ...asi nám fakt nic nezbyde než se modlit... ☹